Korak po korak na putu do bete +

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Republica taj 10/4/2011, 13:12

Vidim zainteresovale ste se za Listeriju.
sad sam prekopala i videla kad su mi jurili sve moguce analize za alergiju radili su mi i za Listeriju a isto i za parazite u stolici.

Evo texta koji sam postirala pocetkom 2010 godine jednoj diskutantkinji na Sc-u:

MATERIJAL I METODE rada
Ispitivanjem je obuhvaćeno 60 ispitanica reproduktivne
dobi, od kojih 30 čini eksperimentalnu grupu, a 30 kontrolnu
grupu. Ispitanice eksperimentalne grupe u anamnezi su
imale jedan ili više spontanih pobačaja, a ispitanice kontrolne
grupe nisu imale spontane pobačaje. U serumu dobijenom
centrifugiranjem krvi otkriva se prisustvo antitijela serološkom
reakcijom aglutinacije ¨Listeria Gruber-Widal Reaction¨
pomoću gotovog listerijskog antigena (Listeria suspension
Type: 1:H, 1:O, 4b:H, 4b:O). Ovom serološkom metodom se
utvrđuje prisustvo antitijela i njihova koncentracija, tj. titar u
ispitivanom serumu. Stalne količine antigena se inkubiraju sa
sve većim razrjeđenjima seruma. Posljednja epruveta u kojoj
još ima jasno vidljivih aglutinata određuje titar antitijela u
ispitivanom serumu.
Način izvođenja: u polistirenske mikrotitarske ploče sa bunarčićima
U oblika se pripremi serija dvostrukih razblaženja
seruma koristeći fosfatni pufer tako da u prvom bunarčiću
imamo serum u razblaženju 1:20, u drugom bunarčiću 1:40,
u trećem 1:80, četvrtom 1:160, petom 1:320, šestom 1:640 itd.
U drugi red bunarčića pravimo razrjeđenje pozitivne kontrole
(suspenzija listerijskih antitijela) po istom principu kao što
smo razrjeđivali ispitivani serum. Zatim u sve bunarčiće dodajemo
istu količinu suspenzije listerijskog antigena i pokrijemo
ih samoljepljivom folijom da bi se spriječilo isparavanje.
Tako pripremljena polistirenska mikrotitarska ploča se
stavlja u termostat. Inkubacija u termostatu za H antitijela
– se odvija na 50 0C dva sata, a za O antitijela – se odvija na
37 0C oko 18 sati. Nakon toga se može pristupiti vizuelnom
očitavanju rezultata na tamnoj podlozi sa podesnim izvorom
svjetla ili pomoću lupe za mikrotitarsku ploču. O aglutinacija:
pozitivna reakcija se očituje kao zrnasta aglutinacija, homogena,
mliječno-mutna suspenzija, a negativna daje jasnu
dugme formaciju. H aglutinacija: pozitivna reakcija se očituje
kao pahuljičasta aglutinacija, a negativna kao homogena
mliječno-mutna suspenzija. Krv se uzima najmanje sedam
dana poslije početka bolesti i može se uzimati za sve vrijeme
njenog trajanja. Titar 1:320 opravdava sumnju na listeriozu.
Porast titra u 2-3 sljedeća uzorka krvi potvrđuje dijagnozu.
Kad imamo četverostruki porast titra drugog seruma u odnosu
na titar prvog seruma govorimo o akutnom oboljenju.

Niži titri se mogu naći u krvi zdravih osoba."

Znaci titar odredjuje da li smo nekada bili u kontaktu sa Listerijom ili je akutna.Kod mene je titar bio 1:20,znaci negativno.
Koliki je bio titar kod tvog dragog HearTh ?

Republica

Broj poruka : 2496
Godina : 47
Datum upisa : 01.07.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cici taj 10/4/2011, 15:24

moze mala pomoc oko postavljanja tickera?
sve sam uradila po uputstvu i ne vidi seu potpisu?

Bockalice, radilice, vrednice srecnooo !
Ljubac za sve vas osmeh srce

cici

Broj poruka : 2605
Godina : 40
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sneza taj 10/4/2011, 16:01

Vidi se Cici, neka raste mali Cici osmeh srce

Sneza

Broj poruka : 1824
Godina : 41
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 10/4/2011, 18:13

E napokon iščitah sva desavanja,sigurno se koraca... lol!
Bockalice sam pozdravila na njihovim stranama, ali ima jedna sasava koja jos uvek ceka, Loli
Cici...i ticker i vesti su odlicne
Heart...bravo za nalaz, zvucis dosta bolje
Sve nase drage trudnice
Pari, Biksi,Snezo, Struzo, Makki,Anak ...i sve ostale naravno
Kod mene jos uvek nista novo,danas mi je 1dc i cim prodje nosim doktorici nalaze (koje sam inace uradila pre mesec dana i nikako da joj odnesem),pa da vidim sta cemo dalje, ali kad samo pomislim na novi postupak...prodje me neka jeza, tacno me je jos uvek strah...izgleda da se jos uvek nisam oporavila
Ljubim sve drugarice

dragana76ns

Broj poruka : 4196
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 10/4/2011, 19:54

Mašem ,grlim,navijam i mislim na vas!
d

djole42

Broj poruka : 6398
Godina : 45
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 10/4/2011, 19:56

Cici i njen Ciculjak...otvaraš li draga trudnički?
Diiiivan ti je ticker,i baš sam se naježila kad sam videla tvoj post u novom ruhu...Menjaj ženo avatar!
Draganice,moje neko mišljenje je da ne treba ulaziti u postupak dok potpuno ne budeš spremna na to...na svaki mogući ishod,ali sa nadom u uspeh.Strahu tu nije mesto...no,to je moje mišljenje.Gde planiraš da radiš? Jesu li nalazi dobri? Jesi li sve neophodno odradila?
Ripa,hvala na info o listeriji...samo mi još taj detalj o njenom određivanju Wink fali u mojoj biografiji... lol!
Bixi,vraćaj se i pričaj kako je bilo na Zlatiboru.
Žene,kako ste provele vikend.Gde je Gaga,sveža trudnica?
Zašto ona ne otvara trudnički??

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 10/4/2011, 20:31

Republica ::.
.
Koliki je bio titar kod tvog dragog HearTh ?
Draga hvala ti na tako detaljnom opisu.Radili smo u dve razlicite laboratorije, kod mog dragog pise
Listerija pozitivan
Listerija monocytogenes TIP 1/2a = pozitivan, u titru 1:200
Listerija monocytogenes TIP 4b = negativan
a kod mene
Listerija monocytogenesis IgG < 1:80 negativan

Ja se malo pre vratila od dr Sumarac, divna zena,sedala sam u ordinaciji sat vremena, sve izvestaje i analize je detaljno procitala i analizirala, njeno misljenje je da opet ponovim OGTT jer sam prethodni radila pre sest mesci i da uradim SHBG(ovo prvi put u zivotu radim nikad mi niko nije dao tu analizu da radim). Na osnovu dosadasnjih nalaza ona meni ne bi dala nikakav lek da pijem,ali da uradim ovo jos da bi bila sigurna, cak mi je rekla da ne bi trebala ni letrox da pijem,ali posto planiram IVF onda da nastavim inace bi meni ona to ukinula.

heart84

Broj poruka : 3092
Godina : 32
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 10/4/2011, 20:43

Srce,drago mi je da su utisci dobri... Very Happy ,naravno SHBG,ne znam što ti ne dade i onaj adostendion,kao i testosteron,mada kad te videla takvu morsku sirenu,verovatno je odustala od tih drugih hormona...
Svi ovi ukoliko odstupaju,ili su blizu granice ukazuju na PCOS.

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 10/4/2011, 20:51

Pari hvala ti za morsku sirenu, ali izgled moze nekad da prevari Very Happy
Radila sam androstendion rez. 2.50 refer. vred. 0.30 - 3.50, a testosteron rez. 1.19 refer. vred. 0.09 - 1.30 tako da je to valjda OK.

heart84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 10/4/2011, 20:57

heart84 ::ali izgled moze nekad da prevari Very Happy
pa i ne baš...kad su muški hormoni u pitanju,ali testosteron je i mogao niži biti...ma treba ona da ti uvede malo glucophaga

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 10/4/2011, 21:05

Ma ja navaljivala da mi da,pitam da li moze da mi skodi nesto, ona kaze generalno da ne, ali posto mi je pronadjeno da sam homozigot sa MTHFR, onda da ipak uradim jos one dve analize pa ce dati konacni sud, posto ti lekovi mogu da poremete homocisten.

heart84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 10/4/2011, 21:15

Pari...nemam ja strah od neuspeha, nego posledica same punkcije. Planiram, a kad odem kod dr videcu da li postoji mogucnost da probamo iz prirodnog ciklusa i to ovde kod dr Kozarov, a ako ne onda verovatno put Leskovca. Necu kretati u postupak dok ne budem spremna,pratim ja sta mi govori moje telo. A sto se nalaza tice, za sada sam proverila hormone i oni su ok....a sve ostalo kad kazu doktori

dragana76ns

Broj poruka : 4196
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 10/4/2011, 21:21

Srce,a što meni ne reče te stvari...objasni mi to oko homocistina...glucophage deluje na to,i šta je to?
Draganice,da ,sećam se tvog slučaja...no-kako god da odlučiš,samo,ako budeš lekare čekala da ti kažu šta sledeće treba da proveriš...načekaćeš se.

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 10/4/2011, 21:32

Draga tako sam je ja razumela, da ti lekici mogu da dovedu do pada homocistena i da onda obavezno treba piti folnu kiselinu, zato je meni rekla da ponovim OGTT analizu, jer na osnovu dosadasnjih analiza nebi mi nista davala

heart84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 10/4/2011, 21:43

A kod kog si ti hematologa bila,zar nisi kod Elezovića?
On mi je svakako prepisao 1x dnevno folnu do postupka,kad krećem 2x dnevno,sa fraxijem...

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 10/4/2011, 21:48

Cici, angel , kao da je davno bilo kada si objavila, a sada mi je tako normalno da si trudnica as

anak

Broj poruka : 3408
Godina : 44
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

SRBIJO MEĐU ŠLJIVAMA

Počalji od dr mali pariz taj 10/4/2011, 22:06

http://www3.serbiancafe.com/lat/vesti/14/85866/tuca-za-japanske-tresnje-u-beogradu.html

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cici taj 10/4/2011, 22:59

[quote="mali pariz"]Cici i njen Ciculjak...otvaraš li draga trudnički?
Diiiivan ti je ticker,i baš sam se naježila kad sam videla tvoj post u novom ruhu...Menjaj ženo avatar!

Pari jel to bilo pozitvno "najezavanje"?
Otvorila sam i TD f
Svidja mi se Ciculjak Wink

cici

Broj poruka : 2605
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 10/4/2011, 23:25

dragana76ns ::
Bockalice sam pozdravila na njihovim stranama, ali ima jedna sasava koja jos uvek ceka, Loli

Kod mene jos uvek nista novo,danas mi je 1dc i cim prodje nosim doktorici nalaze (koje sam inace uradila pre mesec dana i nikako da joj odnesem),pa da vidim sta cemo dalje, ali kad samo pomislim na novi postupak...prodje me neka jeza, tacno me je jos uvek strah...izgleda da se jos uvek nisam oporavila
Ljubim sve drugarice

Ej Draganice, šašava jesam pomalo, a neću još dugo čekati, 13,04 je blizu.

Joj draga znam da si prošla muke Isusove sa prošlim pokušajem, taman sam se uključila kad si ti otvorila VTO dnevnik, i propratila sam sva tvoja dešavanja. Strah je zaista jači od čovjeka. I ja sam predhodne dvije punkcije radila bez anestezije, ovu sada radim sa anestezijom, vjeruj da me pomalo strah, nikako da to izbacim iz glave.

Kako su mi ostale koračaljke?

Ljubac za sve

lolipop

Broj poruka : 4131
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 10/4/2011, 23:34

mali pariz ::http://www3.serbiancafe.com/lat/vesti/14/85866/tuca-za-japanske-tresnje-u-beogradu.html

Ovaj narod nije normalan života mi! A jesu im pomogli svaka čast.

lolipop

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 10/4/2011, 23:35

Koliko košta uopšte jedna sadnica japanske trešnje? Jeli skupa, ili smo to opet bili mi.

lolipop

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 10/4/2011, 23:37

Pari, šta reći, a ne zaplakati zaista na ovu vest o tuči za japanske trešnje! Nema nama pomoći, definitivno!

Stiskam vas nadisana sa Zlatibora!

BiKsi :)

Broj poruka : 20375
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 11/4/2011, 09:50

mali pariz ::A kod kog si ti hematologa bila,zar nisi kod Elezovića?
On mi je svakako prepisao 1x dnevno folnu do postupka,kad krećem 2x dnevno,sa fraxijem...

Nisam draga ja sam kod dr. Miljica, on je meni prepisao da pijem folnu i kompleks vitamina b pred peti pokusaj , posle toga sam bila kod njega jos dva ili mozda cak tri puta i svaki put sam ga pitala da li treba da nastavim da pijem folnu ili nesto drugo, on mi je rekao da nema potrebe, mada ja pijem folnu kiselinu, valjda ne moze da mi skodi.

heart84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Malina taj 11/4/2011, 10:41

Drage moje, evo i mene posle dugo, dugo, vremena!
Prvo sam bila dugo bolesna (ako se secate), onda mi nesto tati nije bilo dobro, bolnice i sve te jurnjave i na kraju mi se pokvari kompjuter, a zbog svih ostalih obaveza nikako da ga popravimo i evo, u subotu je najzad stigao nov!
I eto, ja tako juce srecna i presrecna, sto cu se malo informisati o dogadjanjima na kutku, kad nicim izazvano tako se posvadjam sa muzem, da mi se i razvod mota po glavi.
Elem, pocnem ja da citam Kutak i onako prokomentarisem nesto njemu. A on meni onako nekim poluderackim tonom: sta to sad citas, slusaj kako ti glas placljivo zvuci, jesi rekla da neces da citas te gluposti itd. Ja onako zapanjena pokusam da mu objasnim da je tacno da mi je nekad tesko da citam Kutak, zbog svih stvari kroz koje sve prolazimo, ali isto tako da mi je to i veliko olaksanje i podrska, jer jedino vi zaista razumete. I tu tako, mic, po mic, se mi zakacimo oko toga kako on nikad ne razume moja stanja pred i u toku, a i posle vto, on bude u fazonu da samo je tebi tesko i ja se sekiram, neprijatno (!) mi je od kolega na poslu koji 3/4 vremena provode pricajuci o deci, od rodbine, komsija... Onda ja pa i meni je sve to isto tesko, ali ja osecam i fizicku bol, a o psihickoj i da ne pricam (onu koju ti nikad neces osecati jer nisi zena)... I tako, svasta smo jos rekli jedno drugom, odnosi su se bas onako poremetili, juce je trebao da bude jedan dan iz prirodnih radova, ali od toga naravno nista.
A inace, zavrsila sam sve dodatne analize koje sam trebala, ukljucujuci i hematologa (o tome cu detaljnije pisati na tim temama) sve je ok, jedino imam preporuku da pijem folnu i B kompleks, ali to je koliko vidim standardno. Nadala sam se da cu se sad u aprilu/maju prijaviti u Jevremovu za vto, ali toliko sam razocarana ponasanjem svog muza, da ozbiljno pomisljam da dignem ruke od svega. Borac sam ja, ovo bi mi bio 6 put, ali, iskreno nekad mi je dosta svega. Osecam se umorno i kao da nema nikoga da me razume i podrzi.
Da ne pomislite nesto pogresno, dobar je moj muz po nekim merilima, hoce da odradi puno stvari (pere sudove, usisava i sl.) ako mu kazem, ne pije, ne kocka se, uvek je uz mene da kao pomogne i sl. i mnogi kazu kako dobrog muza imas. Ali, ti ljudi ne znaju kroz sta mi prolazimo(vto), jer on ne zeli da prica o tome, ni porodici, ni na poslu imam utisak kao da ga je sramota i da samo hoce da uradimo i 100 puta ako treba vto, da bi dobili dete. Mislim, hocu i ja, ali on u svim tim postupcima kroz koje ja prolazim, je pun nerazumevanja za moje tadasnje hormonalno ponasanje. Ako sam placljiva, uvek je u fazonu, saberi se, sta ti je sad, ako se nesto izderem, on bi se svadjao sa mnom do besvesti. Nikako ne razume da tad nije bas normalna situacija i da bi trebao da malo spusti loptu, da mi povladjuje i ako mozda nisam u pravu, ali, ne on mora da istera svoje do kraja. Svaki put ga zamolim da u tom periodu bude popustljiviji, ali ne! Evo i sad, dotukao me je do dna, ne da ne zelim da se prijavim na vto, nego u ovom trenutku uopste ne zelim dete sa njim! On misli da to sto ode na pijacu, skuva rucak ili usisa u tom periodu je strasno veliki doprinos od njega, a to sto mene bas briga za to, sto bi mi znacilo da kad sam tad u depresiji ili kad me spopadne strah od neuspeha, da to razume i pokusa nekako da me digne i ograbri, on ne, cak kad mu se pozalim onda se i on ubedaci i na kraju ja njega moram da dizem!
Ne znam, ljuta sam, razocarana, radovala sam se sto cu videti sta ima na Kutku, ali evo, tako ispade da vam se prvo zalim, posle dugo vremena. Ne znam, mozda i ja previse ocekujem, mozda stvarno ne razume, mozda i razume, ali posto je inace introvertan tip, mozda ne ume da pokaze, ali iskreno, nekad me i bas briga, ne mogu uvek ja za sve da budem jaka! Svi imaju neko opravdanje, a ja bih uvek trebala da sve izdrzim!
Nadam se da ne zamerate na duzem postu, ali, eto, kao sto rekoh i njemu, ovde me razumeju.

Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 11/4/2011, 11:17

Malina draga, zagrljaj , nekako si me pokosila sa ovim tekstom.
Ne znam draga ni koje riječi da ti uputim pa da te utješim.

Mislim da bi trebala sačekati da se malo tenzije smire i kod tebe i kod njega, pa da onda polako razgovarate o tome zašto ste uopšte zajedno, a mislim da ste zajedno jedno zbog drugog, i da se volite. A ovi problemi koji nas prate su naše životne prepreke, i to ne male nego one koje spadaju u teže kategorije.

Znam kako je teško biti uvijek najjača, najhrabrija ona koja sve može i mora izdržati. I mm je takav, i on ne samo po pitanju VTO da je povučen, nesiguran, nego u svemu u životu, bilo koji problem da se pojavi ja sam ona koja ga jedina može riješiti, i samo je u mene siguran. Ja sam i doktor,i apoteka, i policija, i domaćica, i prijatelj, i kuma u malom. I ponekad je zaista jako teško, znam to iz ličnog iskustva.

TM sigurno prolazi kroz tešku situaciju, sigurno mu je jako teško prevazići neuspjeh, sigurno mora razgovarati sa nekim, a on ne razgovara ni sa kim iz okoline, a nema ni Kutak, ima samo tebe. Smirite se pa onda lijepo razgovarajte, sigurna sam da ćete uspjeti prevazići probleme.

Ljubac draga

lolipop

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 10:37

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći