Pobedili smo!

Strana 3 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pobedili smo!

Počalji od brinbili taj 1/1/2012, 13:15

[Only admins are allowed to see this image]

brinbili

Broj poruka : 1989
Godina : 32
Datum upisa : 04.06.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 1/1/2012, 21:44

dragana76ns

Broj poruka : 4196
Godina : 40
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 1/1/2012, 22:00

[img][Only admins are allowed to see this image] [/img]

maus

Broj poruka : 14076
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 1/1/2012, 22:44

KoMetaK

Broj poruka : 7149
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Shizika taj 2/1/2012, 00:30

Sretna vam Nova godina!
jelka1 pokloni pokloni deda mraz

Shizika

Broj poruka : 5407
Godina : 47
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sami taj 2/1/2012, 00:45

SRETNA NOVA GODINA

Sami

Broj poruka : 4088
Godina : 41
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 14/1/2012, 20:21

HVala vam na cestitkama! i ja zelim svima srecnu novu... zelim vise beba i srecnih roditelja...i naravno zdravlje... sve ostalo cemo stvoriti sami :)

malo dodjoh do vremena pa i ovde da seaju javnem:
prohodavaju! jedna skoro hoda-predje celu sobu sama 2-3 puta... ali trci zalece se, plasim se da ako padne i povredi se kao ova mala sto rasece usnu pa stade, uplasi se... i sad samo kad se drzi za ruku...

zubi zeazaju ovih nedelja, curi vodica... sad jos i virus.... budi ih kasalj... ali jos ih necu kod dr...

nena beba

Broj poruka : 4741
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brinbili taj 14/1/2012, 20:58

I mene je strah od padova...ne bih da se uplasi...

Ide rodjendanko...organizujete li nesto drugari?

Ljubimo vas[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

brinbili

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 14/1/2012, 21:15

ide bri ide...
trebali smo danas da zakazemo kafance, ali tata im je kilav nesto... boli ga sa desne strane, pa se uplasih da nije slepo crevo i ostadosmo kuci...
nadam se da nece zauzeti neko drugi taj termin...

kuci cemo samo torticama obeleziti i svecicama...

koliku finu kosicu ima tvoje devojce bri!
medena je!!!

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 16/1/2012, 08:47

Jos malo i rodjendan radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost

maus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 16/1/2012, 14:24

ff
ljubimo vas

MARA

Broj poruka : 5409
Godina : 29
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od caci taj 16/1/2012, 17:07

ff poljubac poljubac

caci

Broj poruka : 4557
Godina : 35
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 27/1/2012, 23:29

Proslavismo prvi rodjendan! sad smo velike devojcice!

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gea taj 27/1/2012, 23:33

Srecan rodjendanac, drugarke nase, da vas sreca prati ceo zivot!!! srca1

gea

Broj poruka : 1524
Godina : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 28/1/2012, 07:45

Srecan rodjendan devojcice mile
ljubim vas

MARA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 21/3/2012, 23:47

devojke moje drage, ja samo kad ne znam sta cu , svratim .... :)
al tako ce biti izgleda do njihove 3-4 godine... :)

naime, imaju 14 meseci a ja jos nisam uvela belance jer ne znam kako cu...
kravlje mleko takodje... probah veceras pola mleko pola voda pa jedna brljala al popi nekako a druga nikako-20ml! a kad joj dadoh aptamil posrce sve u slast! sta da radim?

i ribu slabo jedu, nit vole nit im ja dovoljno cesto dajem a znam da bi trebalo jer je recna kvalitetna uglavnom puna kostiju pa se plasim, a morske zamrznute sumnjive (sa tajlanda i sl). na zalost nemam sveze ribe u blizini...
negde procitah da daju tunu i srdinu? dal iz konzerve? malo mi to nelogicno zbog silnog ulja...

a med? kad ste uvele med? razmisljam puter i med i crni hleb bi bili super, al ne znam dal je rano... ove moje nece palentu, ali zato se od hleba i proje rasturaju... i to samo korice... valjda zbog zubica...

ajde iskusne mamice dajte mi neki savet i predlog za dorucak i veceru... vrtim hleb,jogurt,proju,sir mladi,bananu, poparu bebi...

inace mnooogo jedu i stalno su gladne... :) iako bas dosta spremim i voca i povrca sa mesom raznog (jos uvek im kuvam posebno) i u sve dodajem onih milupinih 6 vrsta zitarica... ali gladne bas cesto.... :) neka, nek jedu, znam da je obicno problem kad deca nemaju apetit, ali dal i ta silna glad moze da bude problem? (sem sto mi je starija debeljuskasta iako manje jede -13kg!)

pozdrav mamice

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 22/3/2012, 11:01

Neno, mslim da je velika greska sto do sada nisi sve te namirnice koje si nabrojala uvrstila u njihovu ishranu.
Ja nisam obracala paznju na te silne tabele i nazovi pravila sta kada sme detetu da se daje.
Ani sam davala med sa 3 meseca. Malo umocila u dudu i coktala je kao prava. Heljdu sam joj uvela u 6. mesecu i od tada je heljda bar 3 puta na nasem meniju. Ne kuvam posebno za nju od njene prve godinne. A ribu sam pocela davati takodje rano, ne secam se bas tacno. Ako te je strah od kostiju, uzmi filete oslica ili soma ili neke druge ribe. Pokusaj mleko da ne razblazujes sa vodom, vec cisto.
Za veceru i dorucak mozes da im das pomesano: ovsene, jecmene, razane i int. pahuljice(ja sve uzmem po 100 grama u jednu kesu)2 ili 3 kasike i prelijes jogurtom ili kis. mlekom, i polse 15 minuta im das da jedu. Obari heljdino zrno(pola sata) i prelij jogurtom. Jaje, dzem margarin, griz, nesto od peciva,kajmak, pavlaku...

maus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bobica83 taj 22/3/2012, 11:12

Slazm se sa Misicom,ocigledno je da se bojis alergija ali probaj malo da se opustis! pola meleko pola voda je cista voda i naravno da ti nece piti,probaj da obaris pirinac vodu u kojoj se bario pomesas sa mlekom ali u razmeri 2/3 mleka 1/3 vode a onaj pirinac sto si skuvala mozes dati kao vecera sa bananom iili sa plazmom mi smo tako poceli i evo sad pije domace kravlje mleko bez problema! dorucak je i nam problem posebno sto nema zubica!
Sto se ribe tice obari i polako iscepkaj jeste da i treba vreme ali oslic nema puno kostiju!
moras malo da se opustis!

bobica83

Broj poruka : 1984
Godina : 33
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 22/3/2012, 12:14

..i ja sam sa godinu prestala da joj kuvam posebno,posebno sto je krenula u jaslice pa tamo jela raznovrsnu hranu,ima malo veze i to koliko zubica imaju,dunja sam kad ima 4ke jede sve sama i kida..ali nam je do 15og meseca bio problem...ali isto,palenta,jaje na sto nacina...neke testenine sa sirom,pavlakom,med sam isto sa godinu dala,pa griz obicno za veceru ili projara,gibanica,przenica ili tako nesto,ona meni ubacuje u solju gde je jogurt i ja kasikom vadim i ona jede,em zabavno njoj a tako popije celu solju jogurta...do godinu sam sve uvela osim jagoda....ali sve sam dala...npr ona hoce skuvano jaje da jede sama,nece naravno zumance ali pojede sa jogurtom a belance hoce samo..za ribu isto,mozes da napravis kao pastetu,samelji,dodaj kuvano jaje i malo pavlake pa mazi na hleb,tako jedu i u vrticu slican namaz...ma nek samo ruckaju i polako uvedi joj sve

buby

Broj poruka : 4109
Godina : 37
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brinbili taj 22/3/2012, 12:19

Evo i ja sa par instrukcija...Trebala si jos prije 2-3 mjeseca polako da uvodis bjelance zbog MMR vakcine-sigurno znas da se ona prima posle prvog rodjendana...Mozes da im uvodis cijelo jaje postepeno kroz pitu,proju, palacinke,przenice...Ja Suncici odavno spremam kajganu za dorucak (malo maslin.ulja,malo varenike,jaje,kajmak-sve smuckas i da te Bog vidi)...Za dorucak jos dajem poparu,palentu,da izvinite pilecu virslu (obozava)...Za veceru joj dajem muckalice tipa-cokolino,plazma,griz-i slicne varijacije na temu...Sve ovo se mucka sa cistom varenikom (ja stavljam kravicu AD 3,2mm),pa tako mozes pomalo da ih privikavas...Ja Suncici nikad nisam razblazivala...

Rucak vise ne spremam posebno,jede isto sto i mi,samo sto malo manje zacinim...

Eto,nadam se da sam malo pomogla..

Ljubimo vas smizle[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

brinbili

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 22/3/2012, 12:56

E dotaknuste dosta tema a to mi se uvek svidja.
Sva deca su razlicita kao i svaki organizam tako da sam se ja sa Viktorom drzala tabele sta smeju i kad smeju i kuc kuc nikad nije imao problema sa alergijama i sl,sa Vukom mi je bilo opustenije sve pa sam tako sa 8 ipo meseci dala belance,i tako je svako sledece davanje istog kod njega izazivalo alergiju po licu i stomaku(dok nismo utvrdili od cega je),tako je bilo sve dok nije primio MMR od tad jede belance ali reakcije nema ama bas nikakve.Sto se meda tice i ja sam Vuku dala sa 10 m.I ja njima ne spremam posebno,Viktoru od prvog rodjendana,Vuku nikad nisam spremala odvojeno,vec sta planiram za nas,izvadim kad je kuvano i nezacinjemo i tako.Sad jedu ono sto mi jedemo.
Pocni i ti njima davati belance,med,ma slobodno smes nece biti reakcije videces,samo pocni sa malom kolicinom.Mleko Vikotr nikad nije hteo kravlje dok nije ostavio sisu,a sad cepa i bitolsko i milupa(zao mi da bacim deda sonosi iz nem po 20 kutija i kud cu)Jedino sto Viktor smeta jeste Imlekova kravica bilo koje masnoce,posle 100 popijenih ml povracanje i proliv i to uvek.Vuk npr jos uvek sisa ali kravlje mleko hoce,popije ono sto bati ostane bez problema.
Ja predloga za jelo nemam posto su ti mame sve lepo rekle

MARA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 23/3/2012, 22:44

hvala vam mamice!
saveti su odlicni...
probacemo...
posebno ono sa ribljompastetom...
ma jedu one celo jaje kroz proju i slicno ali nisam znala da se i ot racunaa. mislila sam samo kuvno belance ili peceno. danas sam im ponudila kuvano samo pre kasice popodnevne (spanac, zumance,pirinac integralni, krompir, sargarepa,beli luk,brokoli).. i nisu htele ni da liznu! iako lici na mladi sir koji obozavaju!
probacu i przenice-nego sam ih izbegavala i zbog ulja...

a sto se meda tice-da li bagremov? on je cini mi se njablazi... meni odrasloj pa od svakog drugog bude muka...

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 24/3/2012, 10:16

nena beba ::

a sto se meda tice-da li bagremov? on je cini mi se njablazi... meni odrasloj pa od svakog drugog bude muka...
Bagremov naravno. Moja se porodica godinama bavi pcelarstvom i zaista za decu je najbolji bagremov, mada je odlican i crni med, ali njega ima retko. Svakih 10-12 godina ga ima. Prosle godine je bila ta godina. Crni med je najzdraviji.

maus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 24/3/2012, 18:08

a od cega je taj crni?

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Shizika taj 24/3/2012, 23:31

Za mlijeko je najbolje da se kravlje mijesha sa Aptamilom, postepeno, npr. sedmicu dana 1/4 kravljeg, pa onda sedmicu dana pola-pola, pa 3/4 i onda predjesh na chisto kravlje.
Konzervirane sardine i tuna su OK jednom u 7-10 dana, nema veze shto su u ulju, ulje djeci treba jer rastu. Mada bi trebalo biti tune u izvorskoj vodi (u svakom sluchaju je bolje u ulju nego u slanoj vodi).
Mozda za vecheru moze i pecheni krompir, zgnjechish ga viljushkom onako u kozi kad je gotov i dodash gratani tvrdi sir. Ovsena kasha je isto dobra, moze sa gnjechenom bananom, zavisi jel' vole slatko ili slano. Very Happy
Ja sam blelance dodala u kompliciranom kolachu koji vishe nikada necu praviti. Mozesh im sada dati samo malchice tvrdo kuhanog, nek' samo okuse uz bilo koji drugi ruchak, vazhno je da su se susrele sa namirnicom.
ff

Shizika

Broj poruka : 5407
Godina : 47
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 06:43

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći