Pobedili smo!

Strana 15 od 17 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pobedili smo!

Počalji od nena beba taj 6/6/2013, 21:57

O da, jesu! Baš iscrpljuju poslednje vreme. Extramno zivahne i opasne! Sve kapiraju i koriste cake da dobiju sta hoce.
Opet ptrskacem gomilu detalja, al da mi posle ne bi bili žao ovaj moram približiti: angelina već par dana traži nosu i zna da "trpi". Kao u svemu prvo kasnila za tarom pa stigla, i prestigla. Tara obavi u nosu većinu puta al ne traži. Ako ne predvidim vreme za nosu dobro, upiski se u gaćice. Lina to više ne radi. Još da skinemo i za spavanje pelene i na konju smo.

nena beba

Broj poruka : 4741
Datum upisa : 08.04.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od key taj 6/6/2013, 22:17

Bravo za skidanje pelena!!!!! radost radost radost

key

Broj poruka : 1449
Godina : 38
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 6/6/2013, 22:22

Bravo za Linu!!!
Uskoro će i Tara njenim stopama Very Happy

Orline

Broj poruka : 11961
Godina : 44
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 6/6/2013, 22:39

Bravo Neno i za tebe i za obe tvoje devojke

cufta

Broj poruka : 5397
Godina : 48
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 8/6/2013, 20:35

key ::Bravo za skidanje pelena!!!!! radost radost radost
b b b

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 8/6/2013, 23:34

Podseti me Orli sa sačekusom" koliko simpatičnog fora propustam da napišem.. al nekako i kad se nakanim da pišem odleprsa mi misao i zaboravim većinu.
Ajd bar nešto... Njihova strast prema pentranju je poznata. Ali Lina već neko vreme radi to i noću! Kad se probudi predje sama iz kreveca u krevet, ali tako da dok se rukavicama drži za ogradicu, nogicama se odupire o naslon kreveta, tako da previ "most" telom. Teško za opisati, moraću da slikam jednom. Ajde danju, al slognuh se kad primetih da to radi i po mrklom mraku. Masu puta je ni ne čujem, tek osetim kad se uvali pored :) ne smem ni da pomislim sta može da je snadje dok mama sad već često, čvrsto spava, a ne kao nekad...

Kad joj dopustim dA zaspi pored mene, leži, mazi se i kaže: ti si sada moja mamica.
Pamti kao slon. Ne promiču joj ni detalji. Ajde što zna i imena ljubimaca glavnih junaka crtanih filmova (kuca rafi, i sl. Računam to joj je ipak glavni domen interesovanja) , nego, brate, zna i da čika boža sa pijace doruckuje zu-zu, da teta koja sisa mamu ima lepo cveće, da sad nije zima (kad umesto hladno pitam dal joj je zima) jer nema deda mraza i snega, da lak za nokte mazu samo mame a deca samo "dide" (vide, gledaju- bavarska me jedno jutro da kažem nokte na nogama pa se snadjoh i telo joj rekoh jer je odmah htela i ona. I sad to jedno objašnjenje pamti i svako jutro mi zaviruje pod pokrivač da gleda lak)...zna gospodjica da pamti stvari poput ko joj je sta doneo i sta joj je pričao, igrao se, iako je bilo i pre koji mesec, pamti kako se zove igračka brata od ujaka... Ma ne mogu da se prisetim svega, ima i fascinantnijih njenih "pamcenja" al moraću da pišem odmah ako mislim da ne ispari...
U šetnji je svi smatraju par meseci starijom od tare. Zrelije deluje, stalno brblja, postavlja pitanja, poslusnija je...
S druge strane Tara ima neke, takodje, zabavne nove fore. Pomalo autisticne. Mora da stane na svaki otirac u zgradi kad se penjemo uz stepenice, mora da počne od početka da "broji" i popa stubice , nikako da neki preskoči, zaceni se od smeha kad se ja kreveljim makar prethodno i plakala, za čas iz plaća u smeh...
Obožavaju obe da se igraju svojim prsticima na nogama. Juče je Lina stavila prstenje i narukvice na noge!
Crkava baterija... Nastaviću prvom prilikom...

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 10/6/2013, 09:34

evo uz prvu kafu a pre nedeljne generalke da dopisem koju...
Tara obožava da izigrava lekara. Često mi prodje ozbiljna, pipne celo i kaže: mama ti 'uca (vruca). Onda kaze: kaži Aaaa, gurne mi nešto u usta i zaključi: dobi zubi.
Lina sinoć prilazi meni u kuhinji i kaze:taja pace. Ja tuza. (tara plače. Ja sam tužna). A prethodno se gurkale i oborila taru. Nalazi načine da se izvuče od kazne Very Happy

Inače, zapostavila sam ih prilično u poslednje vreme, iz raznoraznih okolnosti. Mislim, odradim ja sve osnovno rutinski, ali nista novo (sem nose) nisam ih učila, nikakve nove igračke, priče, pitalice.. nista. Vidim da su im stare igračke dojadile il su ih prosto prevazišle. Moraću da unesem neku veliku novu promenu, igrom ili ritualom ili... Ne znam ni sama... Da im osvezim svakodnvicu... Sad samo jure da se grlimo ili u park. Nista više ih ne fascinira (kao nekad slagalice, knjige, boje, plastelin, bockalice,....)

Dobro bi mi došla neka ideja... I vreme... A vremena nekako sve manje, iako zvuči nelogično.
Shvatih da mi stagniraju i po drugaricinoj izjavi (ona je vaspitač) da se njoj sva deca tog uzrasta skidaju sama za nosu, pa i pidzamice gornji deo sami ako je širi okovratnik... Ove moje jedva da znaju carapice same da skinu, sve ostalo nisam ni pokušavala da im dozvolim da probaju... Uvek neka žurba: hajd da se obučemo,da peremo zubice, umivamo se, da jedemo med, pijemo sirup, i žurimo u vrtić ili prodavnicu ili na doručak... Onda opet nešto, te nosa, te presvlacenje.... Jedva čekam to leto, pa da oladim malo bar oko oblačenja i obuvanja i sirupa...
I da pustim decu u neki pesak da se iskaljaju i izigraju do mile volje...

E da, kako to da zaboravim. Najjači utisak mi ovih nedelja ostavlja njihovo brbljanje. Svaku rečenicu ponavljaju i po 16 puta dok ja ne kažem: da, dobro, i ponovim je takodje. Lina posebno ne zaklapa, brbljivica babina. A tara onda ponovi za njom.
Verujte iako sam kukala dok Su slabo pričale, sad često izludim od priče u glas i bezbroj ponavljanja....

Mnogo i sanjaju u poslednje vreme. Nekad se smeju a često plaču. Tara obično kaže u snu: ne Lina, ne dira to. A Lina se često plasi nekog kuce velikog kog sanja.

Imaju neke nove reci i fore, pretpostavljam iz crtica i vrtića: zvuči i izgledaju im pokreti kao karate ili neke borilačke veštine: šaka, jake, jeee. I slično. Pojma nemam sta je to ustvari, ali
akazu da je iz crtica. Ko zna kakve decacke crtane gledaju u vryicu :)

Zadirkuju, zacikavaju jedna drugu često. Pipnu pa pobegnu. Pa ova druga juri. Ma haos. Govorili mi biće lakše kad budu veće, igrače se zajedno. Jes! Za neke stvari lakše, al ta njihova igra zahteva konstantno nadgledanje, jer svakih par minuta neka padne, udari se, plače... Noge Su im pune modrica... A bogme i glave...

Toliko za sad. Dosta sam se žalila na njih... :)

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 17/6/2013, 11:50

Nema vise pelenaaaaaaaaaaaaaaaaaa jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

maus

Broj poruka : 14076
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubi80 taj 22/6/2013, 15:22

Bravo za nosu radost

U pravu si skroz za to da mi imamo manje vremena da prepustimo njima te stvari tipa da se sami obuku,operu zubice i dr.
Tako i ja sve mislim brze cu,bolje cu uprljace,prolice itd
Moji su jos mali da se sami obuku ali da im dam sami da jedu vise bi hrane bilo okolo nego u njihovim ustima.

Male pricalice bas su slatke lovelove
I ja jedva cekam da moji pocnu da pricaju

Ljubimo vas

bubi80

Broj poruka : 522
Godina : 36
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Shizika taj 30/6/2013, 00:03

Mnogo mi zanimljivo za sanjanje, da vichu u snu. Jel' se one ujutro ishta sjecaju?
Bravo za noshu. bravo  as 
U pravu si za skidanje i oblachenje, uglavnom to u ovom uzrastu pokupe od starije djece u vrticu pa onda hoce i one da su samostalne, a to skidanje/oblachenje trajeeeeee...... Rolling Eyes  Onda kad nauche i mogle bi ubrzati spremanje - nije im vishe zanimljivo pa traze da pomognesh (opet Rolling Eyes ). Laughing 
Mozda bi mogla sad uvesti prepoznavanje oblika i boja ako vec nisi, i suprotnosti? Neki labirint sa magnetnim shtapicem i metalnom kuglicom radi koordinacije oko-ruka kao priprema za vladanje olovkom?
Meni je dosta fine motorike u kuci, hocu i ja lijepo vrijeme i trchanje po travi! d  radost  x 
Ljubimo brbljivice
ljubav 

Shizika

Broj poruka : 5407
Godina : 47
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 3/7/2013, 14:24

Mama, mama, zašto zapostavljaš decu? Pošto je počelo leto, nadam se da su otkrile čari igranja u pesku. Fore su im lol! likeit likeit likeit 

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 7/7/2013, 22:28

Ja mislila da ima još slika.... ali dobro, sada tek pročitah ovaj deo o pričanju, oblačenju....

cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 8/7/2013, 13:22

E drugari evo nas! Stigli sa mora. Provele Su se Cice za medalju! More, pesak, kamencici, tobogan, bazen, drugari novi... Milina.
Malo Su podivljale jer smo im udovoljavali maximalno, ali dovescemo, nadam se uskoro to u red. Jele Su sta Su htele i kad Su htele jer od silnih zanimljivosti nisu imale vremena za supicu, meso, ribu...
Tara je kao riba u moru, i bez leptirica, skakala, buckala , prskala ... Lina se malo plašila zbog jednog gnjuranja, ali dok ima leptirice i mamu da je drži sve ok...
U bazenu Su bile još opustenije jer ih kamencici nisu bockali po nogama. Mada tari i to nije mnogo smetalo. Sad neće nego bosa da hoda!
Malo je nazadovala što se nose tiče, ali zato Lina sama tražila bez pelene i da spava i dve noći se budila da traži nosu. Treću je upiskila carsaf ali sve u svemu dugo trpi. U putu joj stavih pelenu i rekoh sad možeš da piskis u peleni jer se vozimo dugo i nema nose, ali nije htela. Čekala je 6 sati da stanemo da piski!
Brbljala je na moru neverovatno, čak je i grkinju oduševila! Čudi se žena kako dete usta ne zatvara.
Mama je uspela samo jednom da se brčne bez dece, ali nema veze. Pripremih se fpsihicki da to neće biti moj odmor ni u kom smislu. Tobogan i penjalice usavrsise maximalno. Penju se naopako, spuštaju i ležeći. I stalno nešto nose u rukama, kantice, lopatice dok se penju. To me je najviše plasilo.

Još nešto je bilo zabrinjavajuće al ne znam dal je od ranije ili na moru. Lina se žalila da je boli grlo. Ja joj kažem da zone, i ona podigne jezik te videh ispod crveno i kao da se ujela i natecenu neku izraslinu ili odgriz. Ne znam kako da nazovem i objasnim. Moramo zbog toga hitno kod dr ovih dana. Da utvrdimo sta je.
Eto otprilike kako je bilo. Slike kad stignem. Mnogo mi komplikovano kacenje ovde. Na fejsu sam sve usput kacila svaki čas :)

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 11:59

Igranih trenutak za par morskih slika... Da se zabeleži u dnevniku...

Mamaaa 'to je ode jepooo!
[Only admins are allowed to see this image]

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 12:01

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 12:04

Plesačica mamina

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 12:13

Tara bez, Lina sa leptiricima

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 12:24

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 12:26

Kamencici u more

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 12:28

Ni u sumrak nikako sa plaže

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 12:30

Slatko se spava nakon svih tih morskih zanimacija

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 13:14

[Only admins are allowed to see this link]

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 13/7/2013, 13:16

[Only admins are allowed to see this link]

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 14/7/2013, 11:52

Bravoooo!

cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 11/8/2013, 12:44

JA na zalost ne vidim ni jednu slicicu, ne znam zasto Rolling Eyes ALi sam zato odgledala video i odusevila se koliko su psretne! osmeh srce osmeh srce 

KoMetaK

Broj poruka : 7149
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 21:39

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 17 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh