KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Antitela rubelle

+10
BiKsi :)
ananana
ivi
heart84
liki
vašar
catherine290505
lolipop
dr mali pariz
Jelica
14 posters

Ići dole

Antitela rubelle Empty Antitela rubelle

Počalji od Jelica 16/3/2011, 21:09

Drage devojke, da li je neko radio antitela rubele...ja jesam sve zivo za rzzo, pa sam dobila rezultate koji su ok, a sto se rubele tice: antitela igm su negativna , a antitela igg su pozitivna...Koliko sam shvatila, ova moja pozitivna su znak da sam prelezala ove boginje...sto nije slucaj(bar se ne secam ni ja niti moji roditelji)...ne znam da li je neko imao ovakav slucaj...sta znaci to...znam da nemam rubeolu trenutno :-), tako da kako pise na nekim med.sajtovima svi koji su ga prelezali imaju ta igg pozitivna, tj. imuni su na tu bolest...Nadam se samo da na rzzo-u je to ok?

PLS, AKO NEKO ZNA , NEKA PISE...
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od dr mali pariz 16/3/2011, 21:17

i ja sam ih imala pozitivna,i to znači da su preležana-što je bolje za buduću trudnicu.Ne brini.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od Jelica 16/3/2011, 21:19

Mali Pariz, puno hvala...nadam se da si imala i uspesnu trudnocu...
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od lolipop 16/3/2011, 21:20

I kod mene isti slučaj, to je još i prednost,ne brini se.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od Jelica 16/3/2011, 21:21

Devojke, puno vam hvala, stvarno mi je lakse ... malo me brinulo...gde idete na vto? ako dobro razumem ove postreplay...nova sam...
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od dr mali pariz 16/3/2011, 21:27

Jelica ::Mali Pariz, puno hvala...nadam se da si imala i uspesnu trudnocu...
Very Happy nisam dušo,nisam ni ostvarila trudnoću,ali ti kažem da je bolje da su preležane,da u trudnoći ne strahuješ od moguće "zaraze"
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od Jelica 16/3/2011, 21:53

:-(, bila si 3 puta na vto? gde? hoces opet? ... Mene ceka tek prva i svesna sam da ne mozda nece biti i poslednja...
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od catherine290505 16/3/2011, 22:01

Jelice i kod mene je to bio slucaj, kao sto ti Pari rece- to je bolja varijanta.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od Jelica 16/3/2011, 22:02

Super, stvarno ste me smirile...thanks!
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od vašar 16/3/2011, 23:04

Jelice,kao mala si verovatno kao i vecina,vakcinisana protiv rubeole (MMR vakcina),pa zato imas antitela iako nisi odbolovala.U svakom slucaju,dobra si,ne brigaj.
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od liki 17/3/2011, 08:58

Ma ne brini nista,i ja sam radila torch,i pozitivna su mi antitela Igg na CMW,i rubelu,a ostalo Herpes ,toksoplazma ,bar virus su negativni i moram da se pazim od njih.
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od Jelica 17/3/2011, 12:11

Jaooo ljudi, sta sve necemo uraditi zbog ove trudnoce...nisam znala ni da postoji ta toxoplazma, a vidim da uopste nije neka naivna bolest. Uzas.
Hvala vam
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od heart84 6/4/2011, 18:09

Zanima me da li su ovi rezultati uredu

Rubella IgG rezul 32 refer. vredn. negativno <10.00
pozitivno >10.00
Rubella IgM rez 15.6 refer. vredn. negativno <20.00
granicno 20.00 - 25.00
pozitivno >25.00
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od ivi 6/4/2011, 18:52

Heart84 dobri su ti rezultati, Igg ti je pozitivan i to je znak da si prelezala Rubelle i da imas antitela u sebi, koja te stite od infekcije!! Very Happy
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od heart84 7/4/2011, 09:48

Hvala Ivi sad mi je lakse Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od ananana 13/7/2011, 17:43

Devojke upomoc tuga ocajna sam, vise stvarno nemam snage!
Digla sam danas nalaze na viruse, ne znam ni sta pise, samo kada sam videla velikim slovima OBAVESTENJE-da se javim,... i kada sam otisla kazu da nemam antitela na rubeolu i da moram da primim vakcinu a da posle nje ne smem ostati trudna najmanje 6 meseci tuga ili da ne primim vakcinu ali da se u prva 3 meseca strogo cuvam ljudi a posebno male dece da je ne bi dobila, jer ona ostavlja posledice na plod
A ne znam ni da li mogu proci komisiju u tom slucaju da ne primim vakcinu?? tuga tuga
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od BiKsi :) 13/7/2011, 18:25

Ananana, ja bih primila vakcinu, u narednih 6 meseci živela zdravo, šetala, kulirala, psihički se spremala, pa onda krenula u postupak! Zašto rizikovati, ne vidim razlog?! Zamisli ostaneš trudna i zakačiš virus, daleko bilo, zato pamet u glavu, nisi mala, a ni malo prošla, te pravac na vakcinaciju! Ne verujem da bi komisiju prošla, nije ni njima to u interesu. Pa posle uradiš vto i mirno trudnuješ dane!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od Deni 13/7/2011, 18:33

U pravu je Bixi, ni ja nemam antitela na rubeolu, ali nisam imala vremena za vakcinaciju, a ti imas.
Samo kod mene je cudno jer sam ja cak i vakcinisana (imam u vakcinacionom kartonu).
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od ananana 13/7/2011, 19:09

Deni a sto ti nisi imalavremena?
Ja isto nemam vremena, jer na zalost spadam u rizicnu grupu i pod hitnim postupkom moramostati trudna,zato i pokusavaju svim silama i na insemenaciju do Vto, jer sam imala konizaciju,... Moram hitno ostati trudna tako kazu doktori.
ne znam, ako mi verujete ja sam toliko umorna, placem svaki dan jer vise nemam snage, sada jos i ova rubeola, ne znam sta cu. Dve godine se pripremam za VTO i uvek mi nesto nadju i moram da odlozim na 6 meseci a za to vreme dobijem nesto drugo,...

Ne znam sta da radim, idem u ponedeljak na uz kod dr.Bjelice da vidi hocemo raditi insemenaciju pacu mu reci za rubeolu, ako kaze da moram da se vakcinisem, uradicu kako kaze.

Jako sam tuzna Sad

Hvala vam beskrajno na podrsci i savetima c
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od Deni 13/7/2011, 20:29

Nisam imala vremena, jer sam tako odlucila :))
Ali, meni niko u Jevremovoj nije insistirao da se vakcinisem, a da ti ne kazem da mi u Genesisu ove analize nisu ni trazili, tako da sam tek sad kad sam skupljala papire za fond otkrila ovo.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od JocY 13/7/2011, 20:31

Ananana nemoj draga stvarati sebi toliki pritisak. Konsultuj se sa svojim doktorom za VTO pa vidi. Nemoj biti tuzna, znam da su ti rekli odmah da ostajes trudna ali kao sto i same znamo ne ide to bas kao po narudzbi i kad su oni to zamislili. Imaj vere da ce sve biti onako kako treba. Glavu gore, sad treba da budes jaka i stalozena. Sve mi ovde znamo kako je kad ti neka vest padne tesko, i znam, i da si umorna, i da se pitas sto bas sve nedace na tebe idu, ali od toga nemas nista. Ja kad mi dodju takvi trenutci kazem sebi da moram da imam srce lava. Sad ti moje srce lava virtuelno saljem da bude malo tvoje i da budes hrabra. cmoka
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od ananana 13/7/2011, 22:17

Jocy ne znam kako da ti zahvalim love stvarno si mi ulepsala dan, puno ti hvalaaa cveće poljubci

Pokusacu da se ne nerviram, ali mi se sve skupilo. Prvo sam bila zdrava, nista mi nije bilo, ali od trudnoce nista, a sada odjednom sve moguce bolesti imam,a one sto nemam sam trebala da imam sve kako netreba.
Pitacu dr.Bjelicu u ponedeljak pa kako on kaze, videcemo.


love
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od Republica 14/7/2011, 09:25

Davne '91 godine ja trudna i znam da nisam prelezhala Rubeole.Pitam mamu i ona kazhe nisi sine ...cuvaj se.E sad u kuci shkolsko dete Mikijeva polusestra dolaze drugarice ja bezhim od njih a one za mnom heheheh.
Nekako smo pregurali ta tri meseca .Jer tada mislish da mi je neko predlozhio ili da li je uopshte i bilo ovoh testova na Rubeolu. Antitela rubelle 864549

A sada blizha 2008 godina druga trudnoca standardna procedura ovde u NL da kad si trudan uradish testove na anti tela , pa Rubeolu,Aids,Hepatitis i ne mogu se setiti shta josh.to je bila 7 nedelja.
I ja u toku trudnoce u 8 nedelji dobijem neki osip po nogama,odem kod lekara alegrija.U medjuvremenu dobijem rezultate kad ono IGg Rubeola pozitivna.Jojjjj ja zovi shta je sad ovo??? Antitela rubelle 635297

Oni ne sve je OK vrednosti pokazuju da ste prelezhali Rubeolu.Molim???
I tako ja nesigurna zovi mamu opet.Ma nisi dete da se ja secam.Jesi zaushke,varicela to i sama znash (znam jer sam ih prelezhala sa 17 godina), pa kozice ali Ruibeole nisi. Antitela rubelle 805311
Tog leta ja kuci u Beogradu i uzmem svoj stari karton od rodjenja.I nadjem na jednom mestu pisanje dr. Plecash najbolje doktorke ikada, promene na kozhi mozhe usloviti Rubeole .Ali tada je bila i terapija sa antibioticima jer sam imala upalu sinusa.Da li je zbog toga reakcija po kozhi bila slabija i neprimetna ...ne znam.Ali eto antiitela ne lazhu.
A eto citam sada da dosta vas isto se ne seca da je prelezhalo a ima antitela.... Antitela rubelle 279933
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od sareni leptir 5/11/2012, 19:44

devojke moj nalaza je ovakav------RUBELLA igg 69 poz.......ref vred neg <10,poz> 20 RUBELLA igm 3,8poz..............ref vred neg <2,5...poz>3,5-----------------kazite mi cure ,o cemu se radi,kako sad igm poz ,kad sam pre 2 god to radila za prvu vto i cini mi se bila neg ....? jel treba da brinem , a spremam papire za vto polako... zbunjen
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Antitela rubelle Empty Re: Antitela rubelle

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu