KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH i stimulacija

+31
alisa
cipelicalutalica
MMara
Marijamaki
Amna84
Erata
makac71
bak
mamadabudem
djole42
tetreb
OKacica
Anea
jaca*caca
fight&faith
laKole
dr house
Mirjana
*Maki*
ninica2
sareni leptir
makica1984
Republica
Struzzo
nebuloza
Orline
mahatma
karakaca
Deni
nabla
Jazzy
35 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od *Maki* 31/8/2012, 09:08

Brbljiva,verujem da ces sve uklopiti,samo nemoj da se sekiras,jer to nikako nije dobro,moras da se opustis koliko god mozes. A porukicu sam napisala jos pre par dana kada sam ti slala druge,videces u arhivi,ljubim te
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od dr house 15/10/2012, 15:48

Pozdrav svima, nova sam na ovom forumu mada sam vas puno čitala i puno toga od vas doznala.
molila bih vas ako koja od vas ima malo vremena da razmotri moje brojkice 3d ciklusa:
lh= 4,26
fsh= 9,81
prolaktin=197
estradiol=203,80
TSH= 1,54
hormoni su vađeni pred par mjeseci (36,5 godina) sada imam 37, mm laganu asteno, trudnoću prije 5 godina ostvarili prirodno od 1. a sad nam nejde već 3 godine.
prošla sam nekoliko ciljanih i 0, a sada me moja gin/mpo stavila na klomifene par mjeseci (3 mjeseca odradila, dobili 2 js, trudnoće nema). paralelno sam išla na drugo mišljenje kod poznatog mpo-ovca koji mi je rekao da nema smisla uzimati klomifene jer prirodno ovuliram. pitala sam ga za kvalitetu js, a on je reko da se to može vidjeti samo u IVF-u, ali da mu na UZV situacija izgleda bolje nego brojke.
oprostite što sam odužila, ali eto ova dva različita mišljenja poznatih dr su me zbunila, može li zbog ovog mog ne baš idealnog fsh klomifen djelovati čak kontraproduktivno, odnosno da dobivam možda 2 ali manje kvalitetne js po ciklusu?


dr house

Broj poruka : 17
Location : HR
Datum upisa : 15.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od nabla 6/11/2012, 22:15

House, dobro dosla :)

Ima fsh-ovki koje ne reaguju dobro na klomifen (i to je cesce slucaj). Mada, ima i onih kojima klomifen odgovara. Vec sam davno pustila mozak na pasu kada je u pitanju ova problematika, pa se ustrucavam bilo sta vise od ovog da komentarisem.
Meni je kolmifen preporucio dr Radoncic (poliklinika Vili u Zagrebu), ali eto ja na njega nisam dobro odreagovala jer su sva 4 folikula otisli u ciste (nisu pukli i pored pregnila).

Kvalitet jc i reakcija na stimulaciju je vise individualna i niko ne moze reci kakav je kvalitet tvojih jc dok se to ne utvrdi na IVF-u.



nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od dr house 8/11/2012, 08:46

hvala nabla, a posto si se ukljucila da te još nešto priupitam:
jesu li ta folikula bila na jednom jajniku ili si imala na oba u tom jednom ciklusu? i da li ti oba jajnika ovuliraju?
meni najvjerojatnije samo lijevi jajnik ovulira (ima dobre protoke dok je desni 50%manji, slabiji protoci i još nikada u 10-tak folikulometrija nisu vidjeli O na desnom). Čitala sam negdje da povišeni FSH može biti uslijed toga kad je jedan jajnik manje aktivan ili neaktivan pa se organizam "mući da ga pokrene".

dr house

Broj poruka : 17
Location : HR
Datum upisa : 15.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Mirjana 8/11/2012, 09:48

Dr house, ja sam pila klomifen dok još nismo znali za visoh FSH i pomagao je da dođem do više jć. Zato sam ga dobila i u poslednjoj stimulaciji. Međutim, on mom organizu toliko smeta da sam taj poslednji put morala i da prekinem sa upotrebom istog. Već na sledećem UZ-u smo videli da su 2folikula prestala da se razvijaju.
S druge strane, većina fsh-vki nije zadovoljna njegovim učinkom. Znači moraš da probaš da bi videla kako na tebe deluje, tj. da li pomaže.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od nabla 8/11/2012, 10:26

House, na oba jajnika sam imala po dva folikula, sa samo jednom tableticom klomifena (cini mi se da je takva doza bila, u svakom slucaju minimalna).
Mislim da su meni protoci bili u redu, ali, koliko se secam, u prirodnom ciklusu, cesce se folikul izdvajao na desnom jajniku, a kada bi se izdvojio na levom, najcesce bi se pretvorio u cistu.

Povisen fsh usled neaktivnosti jajnika...moguce je (logicno je). Ali, pitanje je zasto je jedan jajnik manje aktivan/neaktivan. Mozda bas zato sto nema mnogo antralnih folikula. Kako ti izgledaju jajnici na pocetku ciklusa - mislim na broj antralnih folikula (ono - odokativno, ako nisu brojali)?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od dr house 8/11/2012, 10:35

dr. R nije rekao broj nego je rekao da izgleda bolje nego prema nalazima hormona. a šta ih i sama mogu odokativno izbrojiti? ja na tim sličicama ništa ne razaznajem, osim kad su već veliki folikuli...
a što se "lijenog" jajnika tiće to sam se i ja pitala: jeli prije koka ili jaje :)

uglavnom: cure a kako ste se riješile tih cisti koje su vam nastale nakon Klomi? ja u tom desnom jajniku uvijek imam više nekih većih cisti/folikula, jedan dok. čak napisao da je policističan, pa možda one i nedaju da se O razvije

dr house

Broj poruka : 17
Location : HR
Datum upisa : 15.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od nabla 8/11/2012, 10:52

Ako je dr R....nas dragi Radoncic, onde se drzi njegovog misljenja. Ako za ikoga mogu da kazem da imam bezrezervno poverenje....to je za njega.

Ne mozes AF sama da izbrojis, gledaju se sve 3 ravni jajnika....obicno docovi ne rade detaljno brojanje, vec 'odokativno' daju procenu ili sticu utisak.

I meni su tako rekli, jajnici bolje izgledaju, nego moji lab nalazi.

Kakvi su ti hormoni? fsh/lh/E2?

Kako se resiti cisti...ako je jako velika, preporucuju punkciju. Meni uglavnom same odlaze sa ciklusom. Od ostalih vidova terapije...ne znam, nisam sigurna. U glavi mi odzvanja: kontraceptiv, i progesteron, ali ne veruj mom mozgu...odavno su neke info isparile.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od laKole 8/11/2012, 11:20

uključujem se i ja u ovaj razgovor, ako mi dopuštate. Very Happy
ja sam kod dr radončića na pregledu bila nakon vađenja štitnjače i sa nalazom fsh 16 (godinu prije toga otišla na prvi pregled kod njega sa nalazom fsh 9). takođe mi je rekao da situacija na uz mnogo bolje izgleda od nalaza - AFC jedan jajnik 5-6, AFC drugi jajnik 3-4. i da smatra da je vađenje štitnjače malo poremetilo bazni hormonalni status i da će se vremenom hormoni harmonizovati.
stimulacija sa 3 menopura nije dovela do jajnih ćelija, a protokol sa klomifenom i par menopura jeste (nažalost, aspiracija je urađena prerano). sad ću probati samo klomifen.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od dr house 8/11/2012, 14:05

[quote="nabla"]Ako je dr R....nas dragi Radoncic, onde se drzi njegovog misljenja. Ako za ikoga mogu da kazem da imam bezrezervno poverenje....to je za njega.

Kakvi su ti hormoni? fsh/lh/E2?

quote]

lh= 4,26
fsh= 9,81
prolaktin=197
estradiol=203,80
TSH= 1,54

da to je taj dr R

dr house

Broj poruka : 17
Location : HR
Datum upisa : 15.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od nabla 8/11/2012, 22:39

lakole ::uključujem se i ja u ovaj razgovor, ako mi dopuštate. Very Happy
Samo ako imas ausweis! lol!

Drzim fige da ti klomifen upali! Very Happy
ps. zaduzujem te da nam javis kakva ti je bila reakcija na klomifen! Very Happy

House, E2 - koje su merne jedinice?

Znas sta se meni desilo...meni je E2 toliko skocio na klomifenu, da za malo po visini E2, nisam bila u kategoriji hiperstimulacijskog sindroma.
E sad, mozda...(naglas razmisljam), mozda s klomifenom treba ici kad je nizi E2. Ne znam. Pitaj dr R, baci mu tu bubu u uvo, da porazmisli o konstelaciji hormona pre ulaska u klomifenski ciklus....mozda tako dobijes bolji odgovor i kvalitetnije jc.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od dr house 9/11/2012, 09:35

nabla ::
lakole ::


House, E2 - koje su merne jedinice?

Znas sta se meni desilo...meni je E2 toliko skocio na klomifenu, da za malo po visini E2, nisam bila u kategoriji hiperstimulacijskog sindroma.
E sad, mozda...(naglas razmisljam), mozda s klomifenom treba ici kad je nizi E2. Ne znam. Pitaj dr R, baci mu tu bubu u uvo, da porazmisli o konstelaciji hormona pre ulaska u klomifenski ciklus....mozda tako dobijes bolji odgovor i kvalitetnije jc.

estradiol - mjerna jedinica pmol/L
meni je 203,8 , a ref vrijednost za folik.fazu 47.0 - 607.0

po toj vrijednosti se meni čini da još ima mjesta i za skok,
a da li ti je i fsh skočio na klomifenu?

dr house

Broj poruka : 17
Location : HR
Datum upisa : 15.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od fight&faith 17/11/2012, 19:46

Prošle godine moj AMH bio je 0.17 ove godine je 0.15. Inače FSH mi je oko 17. Kada sam 2010. radila VTO dobila sam samo 3 jc, a primala sam baš jaku stimulaciju ista situacija je bila i 2009. Najgore od svega je što mi se nakon VTO ciklus teško vrati u normalu. Dešavalo mi se da posle negativne bete krvarim i po mesec dana. c Ne znam šta da radim. Znam da VTO iz prirodnog ciklusa ima znatno manju šansu za uspeh, ali doktorka koja je ginekološki endokrinolog mi je to predložila kao najboljni način za postizanje trudnoće. Njena teorija je da nema nikakve svrhe stimulisati jajnike koji ne mogu dati adekvatan odgovor. Ona procenjuje da sad u stimulisanom ciklusu ne bih dobila ni tri jc... Ne znam...nisam više pametna ... to misljenje verovatno ima svoju logiku...Ipak mislim da bi bilo bolje da kod nas u zemlji rade tzv. polustimulaciju kao što to rade u inostranstvu. Čini mi se da je takvu (uspešnu) mini stimulaciju imala Masha UK...

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od jaca*caca 17/11/2012, 19:53

Opet ja d ...U istom smo problemu,pa znam kako je...Da li si probala stimulaciju klomifenom,ili mozda Femarom? Ja isto ne reagujem na jake stimulacije. Drugo,pazi tri ćelije nije tako loše,loše kad nema nijedna!Vazno je dobiti dobar embrion.
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od fight&faith 17/11/2012, 20:22

Jaca Caca upravo mislim na takvu, blažu stimulaciju yes ...doduše još mi je niko nije predložio... Da li si ti radila mini stimulaciju i kako na nju reaguješ? Čitala sam da je Femara bolja od Klomifena za one koji imaju tanak endometrijum? Koji si protokol primenjivala? Izvini uputila sam ti gomilu pitanja Embarassed

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od jaca*caca 17/11/2012, 20:43

Pa,ja sam imala u aprilu mesecu baš takvu stimulaciju,znači počela sam sa klomifenom drugi dan ciklusa,pa mi je polako uključivala merional,ali ništa agresivno jedna do dve doze na svaku drugi dan. I bilo je ok,od pet folikula pet ćelija,tri embriona,morula i dva osmoćelijska što je za mene bio bingo,jer ranije nisam imali ni ćeliju,ili do dve lošeg kvaliteta.Ali tada sam pila dheu,i još gomilu drugih stvari,ako te zanima poslaću ti pp. Nije uspelo,...Razočarala sam se i sad pred septembarski pokušaj nisam ništa koristila,ponovo klomifenski postupak i ćorak,jedva jedan folikul,tako da smo prekinuli stimulaciju. prosto moraju da se poklope sve kockice.Ali mnogi se slažu da za nas poorresponderke više rezultata daju blaže stimulacije. Što se tiče endometrijuma,da tačno je da ga klomifen tanji,ali onda dobiješ i estrofem da piješ pa to ne bude tako strašno,i narafski udariš po pivu! Wink
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od fight&faith 17/11/2012, 21:04

Super je što si našla koji ti protokol odgovara igra A kad ima ćelijica onda će i da uspe likeit To mi stvarno uliva nadu. Baš me frustrirala činjenica da ne reagujem na stimulisani VTO, a da VTO iz potpuno nestimulisanog ciklusa ima baš male šanse jer se dobija maksimalno 1 jc. Bila bih ti zahvalna da mi detalje pošalješ na pp, kao i informaciju gde si i kod kog doktora si radila. d

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Anea 19/11/2012, 12:56

Devojke, da se i ja pridruzim. Pratim forum vec duze vreme, ovaj pdf mi je postao posebno interesantan od ovog leta kad sam odjednom otkrila da imam jako povisen FSH.
Pre toga sam radila na 6 meseci FSH i LH i relativno je bilo sve ok s obzirom na moje godine ('73). AMH nisam radila pre toga jer sam citala razne price o cudnim nekim vrednostima u nasim laboratorijama. Ali koja greska. Nas problem je bio moj dragi i trazili smo lek za njega, a tesili smo se da je bar moja strana u redu. I taman se kod njega situacija poboljsala ove godine, kad je dosao grom iz vedrog neba. Osetila sam da su mi od kraja proleca menstruacije drugacije nego inace, vise bole, duze traju, imam pms maltene non stop itd. I onda slag na tortu: FSH 19, AMH jos gori, skoro nepostojeci 0.08. I to sam jos uradila u dve laboratorije, za svaki slucaj. Razlike u brojkama - neznatne. Na zalost i ultrazvuk je potvrdio, imala sam samo nekoliko antralnih folikula.
Odmah smo otisli da dogovorimo VTO sada sa izmenjenim problemom. Potrazili smo nekoliko misljenja, ali su svi kao u horu porucili da su sanse zanemarljive i da nam savetuju da se ne mucimo i idemo odmah na donorske jajne celije. Na to nisam htela da pristanem, bar ne dok ne probam par puta sa svojim celijama (bez obzira na cinjenice i cenu). Od starta nije bilo moguce da se prijavimo na teret fonda pa vec godinama, proucavamo razne klinike i trosimo pare na konsultacije. Odlucili smo se za jednu kliniku u inostranstvu, mada su i oni bili isto pesimisticni.

Prepisali su mi standardan dugi protokol: diferelini i merionali (450) uz dodatak kortikosteroida. Od 7 antralaca koliko ih je bilo na pocetku stimulacije, doktor je na pregledu 9. dana video samo dva sazrela folikula i predlozio da prekinemo postupak. Mi smo ipak resili da rizikujemo uprkos maloj verovatnoci za uspeh i nastavimo (posle onoliko injekcija, stvarno mi nije bilo do odustajanja) i 13. dana od pocetka stimulacije su mi uradili punkciju. Izvukli su 4 folikula, sa 3 zrele jajne celije. 2 jc su se oplodile i oba embriona su mi transferovana 2 dana posle. Rezultat 14. dana od et: beta preko 1200! 4 nedelje posle et sam radila UZ i videle su se dve bebe! Na zalost, jedna je ubrzo posle toga prestala da se razvija i nije joj detektovana srcana radnja, ali je evo posle 3 nedelje od tada, druga i te kako zivahna radost

Anea

Broj poruka : 8
Location : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od jaca*caca 19/11/2012, 14:25

Anea,dođe mi ta te izljubim,ooooooo kako volim ove priče! f
KOja je klinika u pitanju?
Baš čudno dug protokol za takve hormone,ili ja pogrešno tumačim protokole,nevermind....
Ja sam najgore odreagovala na difereline i dug protokol i mala sam dve ćelije koje nisu imale sposobnost oplođenja,tako nešto..
Kako mi je drago Anea nemaš pojma i thanx što si se javila b d b
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od fight&faith 19/11/2012, 14:30

Anea dobrodošla cvet drago mi je da je bar jedna baba uspela da ostane sa svojom mamom angel
Drago mi je da devojke sa niskim AMH ostaju trudne. igra
Interesuje me kakav si imala protokol, posebno me zanima taj deo oko kortikosteroida jer vidim da ih u inostranstvu daju skoro uvek kako bi povećali šansu za začeće. Interesuje me šta su ti davali, koju količinu i kada si počela da ih piješ. Da li su ti posle transfera davali samo progesteron ili i neku vrstu estrogena? Gde si radila VTO? Uputila sam ti puno pitanja Embarassed

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od OKacica 19/11/2012, 15:11

Anea, divna prica!!!

Zelim ti divnu, skolsku trudnocu!!!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Anea 19/11/2012, 15:35

jaca*caca, pa nisam se ni ja proslavila reakcijom na dugi protokol. Ali to je valjda skolski, da se zapocne sa dugim protokolom (posto nikad nista nisam radila), znas one teorije da su navodno jajne celije u tom slucaju najkvalitetnije. Doktor se odlucio za taj protokol na osnovu broja antralnih folikula pre ulaska u postupak - bilo ih je 5. Citala sam posle da kad je taj broj u pitanju, onda savetuju prvo dugi protokol. Da je bilo manje od toga, verovatno bi isli na neki kratki ili prirodni. Tako da nije on tu nista izmisljao. I sve u svemu, doktor je bio razocaran mojom reakcijom tj ne bas razocaran nego kao to je ocekivano. Sreca pa je uspelo i pored takvih predvidjanja.

Anea

Broj poruka : 8
Location : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Anea 19/11/2012, 15:56

E da, hvala svima na dobrodoslici :)!

Klinika nije za neku preporuku, pogotovo za poor responderke, jer je doktorovo stanoviste bilo da imamo ovaj jedan pokusaj, ako bas hocemo, i to je to. Pri tome je preskupa. Isli smo tamo samo zbog mog dragog jer smo imali preporuku, zbog njegovog problema. A to je prica za sebe, on ce je u nekom trenutku sam ispricati u odgovarajucem delu na ovom forumu.

E sad, sto se tice neobicnosti postupka u odnosu na ono sto se koristi kod nas:
Od kortikosteroida, pila sam Dexason 5 mg tokom cele stimulacije (u mom slucaju 10 dana). Citala sam da to potpomaze kvalitet jajnih celija, smanjuje imuni odgovor organizma i sprecava odbacivanje.
Posle embriotransfera nisam dobijala ni progesteron ni estrogen. Odmah posle transfera sam dobila injekciju HCG hormona (to je onaj isti koji luce embrioni kad se nadju u materici), tj isto ono sto se dobija kao injekcija stoperica za izazivanje ovulacije pred punkciju folikula, samo u manjoj dozi. I onda sam primila jos 4. i 7. dana od transfera istu takvu injekciju i to je to.
Od transfera sam, pa narednih mesec dana primala i po jednu tabletu Aspirina (to je onaj bejbi kako ga mi zovemo), ali mislim da je to pre imalo veze sa krvarenjem koga sam imala posle punkcije, mada ko zna. Nisu se bas ubili od objasnjavanja.


Anea

Broj poruka : 8
Location : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od fight&faith 19/11/2012, 18:13

Anea hvala ti puno na detaljnim informacijama. b Vidim da se protokol prilično razlikuje od domaćih. Shocked Ne znam da li je to tajna uspeha nekih stranih klinika.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od fight&faith 19/11/2012, 18:16

Anea kaži mi samo da li si Dexason 5 mg pila i nakon embriotransfera i koliko dugo?

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 3 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu