KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH i stimulacija

+31
alisa
cipelicalutalica
MMara
Marijamaki
Amna84
Erata
makac71
bak
mamadabudem
djole42
tetreb
OKacica
Anea
jaca*caca
fight&faith
laKole
dr house
Mirjana
*Maki*
ninica2
sareni leptir
makica1984
Republica
Struzzo
nebuloza
Orline
mahatma
karakaca
Deni
nabla
Jazzy
35 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

FSH i stimulacija Empty FSH i stimulacija

Počalji od Jazzy 3/3/2011, 17:08

Drage moje,

Ja sam jedna od onih sa visokim FSH, juce sam vadila hormone, 2 dan ciklusa i imala sam ove vrijednosti:

FSH 19.9 (folikul faza 3.5-12.5 / Ovulcijska faza 4.7-21.5)
LH 18.1 (folikul faza 2-12 / Ovulcijska faza 9-16)
E2 24.3 (folikul faze 19-247)

Ja sam low responder i nikako ne reagujem na stimulaciju (zadnju sam imala prije par godina i imala sam mozda 1 folikul ili cak 2 / uglavnom do trudnoce nije doslo).

Moje pitanje je, da li da jos jednom pokusam da idem na stimulaciju (da li je to uopste preporucljivo sa ovolikim FSH)?

Molim Vas, da mi napisete misljenje. Isla sam par puta na prirodni ciklus i u zadnje vrijeme nikako doci do folikula.

Sve najbolje!

Jazzy

Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od nabla 4/3/2011, 00:34

Da li si probala postupak sa klomifenom?

Kazes da nikako ne dolazite do folikula...da li se ne izdvaja dominantan folikul ili on ne naraste dovoljno?

Sta ti docovi savetuju? (kod kog si doce?)

Nije stvar u tome da li je "preporucljivo" vec da li se stimulacijom moze doci do folikula. Mozda klomifen ili neki drugi gonadotropin (mozda i uz cetrorelix) moze izvuci folikul do sazrevanja. Ali to je na docu da proceni. Mi smo ovde na istoj strani reke kao i ti i nismo te koje imaju pravo da ti daju bilo kakvo "misljenje".
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Jazzy 4/3/2011, 10:43

Draga Nabla,

Probala sam sa klomifenom i dobila sam cistu.

Ma ni doktor vise ne zna sta i kako. Predlozio je donaciju jajne stanice, a ja se sve nekako nadam da cu uspjeti imati svoju stanicu.

ne znam sta da radim. Ne znam da li da se upustim sa ogromnim FSH u zadnju stimilaciju.

Postavila sam ti isto pitanje na privatnu poruku (nisam vidjela da si ovdje odgovorila).

Danas sam dala krv da vidimo koliki mi je AMH.

Ja zivim u Becu.

pozdtrav :-)

Jazzy

Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Deni 4/3/2011, 20:35

Jazzy,

Kada si probala sa klomifenom, jesi li isla na vto iz prirodnog ciklusa, ili ste imali kucne radove?

Ako je ostala cista, znaci da folikul nije pukao i tako je rastao i rastao.

Zato ukoliko ides na vto iz prirodnog ciklusa, ili sa klomifenom obavezno daju pregnil (meni su npr. dali od 10.ooo jedinica ) i onda su sigurni da ce jajna celija sazreti i da nece puci do punkcije.

Probaj sa doktorom da razgovaras o takvom nacinu, pa vidi sta ce da kaze.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od nabla 4/3/2011, 21:20

Ne znam da li da se upustim sa ogromnim FSH u zadnju stimilaciju.

Jazzy, to je nesto sto moras da prelomis ti u razgovoru sa tvojim doktorom. Eventualno ako hoces, potrazi jos jedno misljenje- mozda ce drugi doca imati neku ideju koju prethodni nije imao. Vise ce se svakako znati na osnovu ultrazvucnog snimka na pocetku ciklusa.

Deni, nije uvek pregnil resenje za cistu koja nastaje kod nas fsh-ovku pod uticajem klomifena...meni nije pomoglo. A komentari docova su bili da se to kod nekih fsh-ovki desava. Ne znam zasto. Mozda imam neku ideju, ali besmisleno je da ulazimo toliko u detalje oblasti koja nam nije maticna. Znanje nama pacijentima nece puno pomoci, samo nas moze opteretiti.

Jazzy, a propos nove stimulacije....nekad se mnogo bolji efekat dobije kad se ide s blazom stimulacijom nego sa udarnickom. Naravno, opet tu bi trebalo ciljati onaj ciklus koji je najpovoljniji- i u smislu visine fsh i u broju izdvojenih antralnih folikula.
Ne znam kakve su austrijske klinike, ali Ljubljana ti je relativno blizu...mozda bi kod njih mogla da pokusas (dr Reš).
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od karakaca 31/3/2011, 12:52

Drage moje imam jednu malu sumnju.Meni fsh stalno varira za 5 meseca stalno se menjao 1 mesec 10.7, 2 mesec 10.4, 3mesec 12, 4mesec 15, 5 mesec 8.4. Nakon tri meseca doktorka nije radila proveru vec stimulaciju klomifenom imala sam samo jedan folikul i odradila je inseminaciju. malo mi je cudno jer njen kolega bez provere fsh i ako nije dobar nikad nije preporucivao klomifen. DA LI JE TO MOZDA RAZLOG ZASTO NIJE USPELA INSEMINACIJA zbunjen
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 2/7/2011, 19:48

Drage moje,
nova sam na forumu i jedna sa vrlo visokim FSH kazem 'vrlo'jer mi je puno godinica 41 isto tako prezivela sam i dve neuspesne ICSI evo mojih hormonalnih rezultata radjenih 3 dana ciklusa pre mesec dana

FHS 36,30mlU/ml ref 3,5-12,5
LH 12,66 - ref 2,4-12,6
E2 26,32pg/ml ref 12.5-166
PRL 8,77ng/ml ref 4,79-23.3
Nas doktor nam je predlozijo donaciju jc ali ja to ne mogu da prihvatim.
Zelela bi da mi odgovori gospodja Nabla iz cistog razloga jer sam pratila sva njena izlaganja i ustanovila da je to zena sa puno znanja,duha i iskustva,a takodje sam citala i njen dnevnik ispovesti koji me jako potreso tako da sam se jako tresla od prevelikih emocija koja je u mene stvorila ova posebna licnost hvala vam na vasu nesebicnost koju delite sa mnogo zena u koje spadam i ja.
Inace zivim u Tursku

Sa Postovanjem dragoj gos/ci Nabli
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Orline 3/7/2011, 21:36

Mahatma, dobrodošla Very Happy

Nabla se sada jako retko javlja ovde, nadam se da je ti prizoveš Very Happy
A da je posebna, vrlo je tačno lol!

Ono što ja mogu da ti kažem je da tvoj FSH jeste visok, ali ne pišeš ništa o tome kakav ti je odgovor bio na stimulaciju u prethodnim postupcima, da li si imala embriona za transfer, kao i da li su ti postupci bili u skorije vreme.
Ako nisi dobijala embrione, ili ako si imala, ali su bili lošijeg kvaliteta ili stajali sa razvojem, možda je to pored godina razlog za predlog doktora.

Godine same po sebi i jesu i nisu. Rade žene IVF i u četrdesetim, ali sa ipak mnogo manje uspešnosti nego sa doniranim jajnim ćelijama.
Na našem forumu ipak ima podosta nas oko 40g koje još uvek pokušavamo, a bogami bilo je i uspešnih.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od nebuloza 4/7/2011, 14:25

mahatma, a što da probas sa snizavanjem FSH?
mnogima je to uspjelo..i meni kako stvari stoje. doduse, nije bio toliko visok, ali opet

snizavanje fsh

nisi pisala koliko je antralaca gyn prebrojao..?
sretno!
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 6/7/2011, 16:04

Drage moje vi ste divne hvala vam sto ste se odazvale.Na moju zalost malo sam upucene u sve ove postupke sto se tice vestackog osemenivanja.Pa ovako da pocnem na prvu ISCI bila sam podvrgnuta Januara 2010god.
prebrojano samo tri jajne celije ipak idem dalje
stimulirana sa Merionalom 300 ıu i 75 ıu i Orgalutranom rast j.c. 5mm 7mm 8,5mm i 9mm- neznam koliko je ovo dobro..nakon toga sledi krajni stimulator kako bi doslo do pucanja folikula nakon 36 sati vade mi j.c.samo dve treca nije uspela da izadje trecek dana sledi tranfer j.c.Slede prvi dani iscekivanja ...bolno ...suze jedno veliko NEGATİV ludilo..Druga ISCI Maja iste godine malo povecana stimulacija sada dve j.c. dolazi dan vade mi j.c. jedna j.c. Crying or Very sad nakon tri dana javlje mi Zao nam je vasa j.c. je bila tako slaba sve smo uradili ali nije uspela...plakala sam doga dana kao nekoe neutesno dete...placem i ovog tretutka dok ovo sve pisem ..drage moje samo vi to razumete koje ste sve ovo prosle jedna misao mi neprekidno leti niz glavu Zar necu imati dete zar necu milovati ne male slatke mekane rucice...ljubiti obrascice...uh drage moje tako mi je tesko PA TO JAKO BOLİ...
prva stimulacija radjena je sa FHS 25.66 druga je radjena bez proverke FHS-a!!?.. sada pre mesec dana bili smo kod drugog doktora ovaj kad je vido FSH-36 i dve folikule, otvoreno je rekao da su u pitanju moje godine da ovi folikuli mogu da budu i prazni bez j.c.cak i da su puni bice slabok kvaliteta radi mojoh godina predlozijo donaciju j.c.hvala doci ali jas sam ovo odbila ustala i otisla.Osecam se jadno pitam se svakog dana gde je moja greska znam gde je u moju pohlepnost za karijeru mislila sam da cu vecno biti mlada da sam ja zena koja nece nikad ostariti...sada kada sam svatila gresku kasno mi je da se kajem i da placem na mnoge izgubljene godine.
Drvo koje nedaje plodove samo je prenociste prolaznih ptica.Oprostite mi sve drage svesna sam toga da je ovo jako depresivna poruka al tako se danas i osecam pisem jako lose,jer tako se i osecam.
Sa postovanjem dragoj 'online'i 'nebuloza' hvala vam. cmoka
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Orline 6/7/2011, 22:40

Verujem da ti je teško, svi smo mi na ovaj ili onaj način osetile sličnu bol.
moraš da se pomiriš sa sobom prvo...I da odlučiš da li ćeš još da pokušavaš sa svojim jajnim ćelijama, jer si očigledno sa smanjenom rezervom čim si imala slabiji odgovor na stimulaciju, a drugi put čak nije ni došlo do oplodnje i embriotransfera.
Možda bi stvarno mogla da razmisliš o donaciji, bar da razmisliš, jer je uspešnost mnogo veća u godinama preko četrdesete nego sa svojim ćelijama. Šta misli tvoj partner, ili suprug, ne znam da li si udata.
Imaš ovde devojaka koje su sa doniranom jajnom čelijom uspele i presrećne su sa ostvarenjem svog sna.

Visok Fsh u našim godinama se teško može spustiti (ni u mladjim, a posebno sad) Jedino kod nekog dobrog ginekologa da te prati iz meseca u mesec, ia da "ulovi" dobar ciklus. Nije nemoguće, ali moraš da u glavi praviš i neki rezervni plan.
Ima li tvoj suprug nekih problema, pretpostavljam da ima, čim ste se odlučili za IVF.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 6/7/2011, 23:53

Hvala vam draga orline na utehu i odgovoru potpuno se slazem u svemu sa vama. Razmisljala sam mnogo o donaciji j.c.nije da nisam... ali to je nesto jace od mene koje ne mogu da prifatim.U braku sam tri godine, mome suprugu je jako slab spermogram plus II stepen Varicocela njemu je 46 godina jako dinamicnog i nervoznog duha-takav mu je i posao koji radi speditor nasuprot njemu ja sam mirnog karaktera ali vrlo emotivnog tako da me je sve ovo oko :aa27:lako slomilo i bacilo na kolena...
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Struzzo 7/7/2011, 12:45

Dobrodošla Mahatma! cvet (uz "miran karakter" uzabrala si pravo nick ime Very Happy )
Kao što je rekla Ori, sve smo mi prošle i osetile tu bol...imaš o tome više gore na pdf Psihološki aspekt steriliteta...pročitaj, koristiće ti...
Problem je tu, postoji, pokušaj sad posle te početne, najemotivnije faze suza, žaljenja, samosažaljenja, krivice, strahova, sumnji itd, itd. da se suočiš sa njim i racionalno razmišljaš o njemu.
Da, definitivno imaš problem sa ovarijalnim rezervama i na to ukazuje i povišen FSH, loš odgovor na stimulaciju, kvalitet jajnih ćelija i na kraju tvoje godine...kažem na kraju jer ima žena (i na ovom forumu) tvojih godina koje nemaju prethodno navedene probleme, ima žena koje u tim godinama ostaju prirodno trudne bez ikakve muke (moja koleginica se udala u 42. godini, rodila u 43. sve najprirodnije moguće kao da su joj bile 22-23 god.)...Ali, tako ti je to u životu, draga, neko ima više ili manje sreće...i nema puno smisla vraćati se sad unazad i preispitivati se...možda si ti imala povišen FSH i slabe ovarijalne rezerve i sa 30 god. kao što je kod mene slučaj (ja jedino da žalim što se nisam udala i radila na bebi u 20 god. Rolling Eyes što je bez obzira i na ovo saznanje i muku koju prolazim i sad ludost i kao ideja)....Prema tome, šta je tu je...glavu gore i samo napred...
Ne znam na kakvoj si klinici i kod kakvog dr radila vantelesne oplodnje (u Instanbulu, pretpostavljam) i da li si zadovoljna...ako i nisi baš, ne zadržavaj se, ne vezuj se....raspitaj se dobro i izaberi kliniku i dr koji radi vantelesne iz prirodnog ciklusa (to je ono što ti je i Ori preporučila) i pokušaj u narednom periodu....ako ne bude uspelo, nemoj da odbacuješ soluciju sa doniranom jajnom ćelijom jer šanse su mnogo veće i drugo, ta mrvica, embrion biće u tvojoj materici 9 meseci, trudnoća kao svaka druga, porođaj takođe i zamisli samo taj trenutak kad budeš ugledala lice tvoje tek rođene bebe...zar to nije najvažnije...
Puno pozdrava...
smajli angel
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 7/7/2011, 15:42

Dobro te nasla draga Struzi i hvala ti na dobro doslicu na svaku tvoju lepu rec upucenoj meni neka ti se vrati samo sa dobrim.Sto se tice tvoga pitanja vestacku oplodnju radili smo u Istanbulu po preporuci prijatelja tako da se i nismo mnogo raspitivali o uspestosti te klinike kod pacijentica nad cetrdesetim god.Procitala sam o van telesnoj uz prirodni ciklus vasa ideja mi je jako primamljiva tako da cu se u najskorije vreme raspitati za to.Ovde u Tursku i te kako ima jako puno doca.To je od jedne strane dobro za nas pacijente ali sa druge strane nije ,jer to stvara konfuziju koji doca je dobar a mi zelimo najboljeg Very Happy Hvala ti draga, svako dobro neka te prati zelim ti prijatno podne uz vas mi mnogo bolje...uradila sam pravu stvar kada sam pristupila formu...svako dobro srce
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Republica 7/7/2011, 16:08

Mahatma, dobro doshla. FSH i stimulacija 4xvim2p

Pogledaj moje godine.U clubu 38 + videcesh moje rezultate.Sve odlicno a opet u godini dana gubim dve trudnoce.Uzrok nepoznaT.
Sve sam testove odradila sve isto normalno.Zatrudnimo tog meseca kad odlucimo ali ne ide.Sada cinim malo vecu pauzu ...stisla gooza od straha za treci poraz pa razvlacim.
I pored odlicnih hormona ovog meseca juna kad sam i radila testove ...mene ovulacija preskace.A tamaM smo mislili da eto cemo morsku bebu da nacinimo.Znaci priroda je cudo!

Kakve su ti menstruacije sa ovako visokim Fsh?Znam cure koje su na drugom forumu koristile smokve u maslinovom ulju i nakon 3 meseca imale fantasticne rezultate.
Postoji josh neshto :

http://www.bayerhealthcare.rs/bayer-proizvodi/c-f/cyclo-progynova.html

Eto , skokni do club 38 + tu se mi obicno "gnezdimo"i pokushavamo ovaj period do trudnoce da podshkom i shalama shto pre prebrodimo.

Pozdrav


Poslednji izmenio Republica dana 8/7/2011, 12:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 8/7/2011, 01:00

Hvala na dobrodoslici draga Republica i na samom pocetku zelim da ti kazem da mi je drago za vas jer vas je bog blagoslovijo sa jednim detetom ali isto tako imate jaku zelju i za drugim detetom.Kazete da su vam hormoni ok!...sigurna sam da cete imati i drugo dete samo je vreme u pitanju...
Cikluse sam uvek imala redovne.Kada sam napunila cetrdesetu postali su neuredni na 45-50 dana.Tada sam procitala na internetu za cudotvornu biljku Zlata Maka koja raste na visokim predelima u andima odma je narucila i pocela da je pijem.Odma nakon prvog meseca otkako sam je koristila ciklusi su se normalizirali i mesecnica mi je dolazila svakih 25 dana evo tako vec godinu dana.Biljka nije stetna(bar tako garantiraju) jer je pod bazu biljke100%-neka biljka u vidu rokvica mozete na internet sve naci,meni jako odgovara pijem je i sada ovde je nema pa je narucujem iz Srbije...eto draga moja to bi bilo sve od mene...u ovo kasno doba noci spavate ja vam zeli prijatne i slatke snove
Sleep
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od BiKsi :) 8/7/2011, 08:20

Mahatma, dobrodošla i što pre ispunila svoju veliku želju i postala mama. Ne znam da li si videla ovu temu, možda ti ovaj recept pomogne, evo ga link https://kutak.forumotion.com/t220-prirodni-recepti-za-snizavanje-fsh (već su ti devojke prethodno i napisale za ovo), a što se tiče ćaskanja i razmene iskustva, možda da se družimo na ovoj temi https://kutak.forumotion.com/t1686p960-klub-38 (i to su devojke predložile)-
Ovde imamo i temu o zlatnoj maki, pa iskustva možeš pročitati ovde: https://kutak.forumotion.com/t1354-peruvianmaca.
Sve najbolje ti želim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Republica 8/7/2011, 12:27

Jeste priroda je htela da rodim mlada.Sina sam rodila u 23 godini.
Sada je drugi parner.Zhika-Art ga zovem ovde .
Na Korak po korak do bete sam ispricala kako ja zatrrudneh.
Odlicno za Peruansku Maku.Vidish svaka cura mora da provali na shta njen organizam reaguje.Ciklus ti je sredila ali Fsh nije.
ovo ti pishem jer kazhesh da se nisi pomirila sa cinjenicom da idesh na Donaciju JC.
U Turskoj imaju mljaC fenomenalne smokve.Probaj. Za vecu upotrebu stavi u tegle i nalij maslinovim uljem.Dok one ne stasaju 30 dana na Turskom suncu u romanticnom prozoru ti svako vece po 2 u ciniju za maslinovim uljem i ujutru na prazan stomak mazni to.
Pozdravi iz malog i vodenog grada tebi koja je u jednom mocnom i prelepom gradu Stambolu.FSH i stimulacija Laie_23
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 8/7/2011, 17:34

Hvala ti Biksi na svemu a i tebi Republiko i svakako da cu pokusati ovo sa suvim smokvama lepo si ovo napisala vidi e da si sentimentalnok karaktera danas sam imala slobodan dan pa sam imala vremena da prolistam niz Kutak 38+prijatno mi je bilo zabavno malo se nasmijala i vratila se nekoliko decenija sa Coletovim pesmama...uvek me je ocaravala ona njegova Stanica-podlugovi...lepa vremena srce
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Republica 9/7/2011, 10:07

Eto barem smo te nasmejale u club-u...
Uvek smo vesele a i malo nestashne FSH i stimulacija Pillowfight

Sad sam bolje videla tvoj odnos Fsh i Lh. Postirala sam na Fsh drugoj diskutantkinji sledece uz link. Ako je Fsh 2,5 puta veci u odnosu na Lh i ako je Fsh npr normalne vrednosti ...ukazuje se na smanjene rezerve JC.Ako je Lh veci u odnosu na Fsh onda ukazuje na policisticne jajnike PCOS.

Posavetuj se isto za CP(Cyclo-Progynova) tabletice gde sam ti ostavila link.
Vidish ja sam CP nabavljala mojoj prijateljici Nemici koja je starija od mene.Celog zhivota nije imala balans hormona kako valja.
Jedan jajnik joj je odstanjen u 30-tim godinama ...atrofirao je.
Cesto je bila u depresijama i meni vishe preko glave jer stalno se zhali a nikakva akcija.
Ja je zgrabim jednog dana i kod lekara pa kod gishe.Urade analizu krvi ii hormoni ocaj zhivi.Ona se pomirila sa tim da nema decu a i godine su sada stisle.
Mada ona izgleda ko bomba ....bavila se modernim plesom.
I poshto CP nema u NL gde smo mi ja joj donesem iz Bgd-a.I ona je pila 3 meseca.nakon toga uradi analize i neverovatno poboljshanje.
Ona nakon toga si nabavi CP u nemackoj i nastavi sa terapijom.
Sad se oseca ko na konju.
Nije u trci da zatrudni ali se i ne cuvaju sa partnerom.Ipak joj je 46 godina sada.Ali naravno ako se desi prihvata oberucke.Decko joj je moje godishte.
Ali kao shto sam ti rekla , svako mora da provali shta telu odgovara za poboljshanje situacije.
Ja sam sebi zacrtala do 45 godine cu pokushavati.Osecam se odlicno a stanje generalno moga tela je josh u formi.
Da li cu biti mlada baka ili "stara majka"mene vishe moralno ich ne dotice.Nije htelo kad sam bila 38-39 godina pa 39-40 tu je sve bilo na granici mog rodjendana pobacaji.E pa sada moram da nadoknadim izgubljeno!

Pozdrav FSH i stimulacija Springsmile
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 10/7/2011, 01:25

Zdravo Republiko hval ti sto si se raspitivala o mojim hormonima ja sam se danas raspitala za ove tablete Cyclo-Progynova ima i ovde u Turskoj citala sa njihovo upustvo iamaju kake kontraindikacije pa se malo bojim da pocnem da i pijem naravno pred da se konsultiram sa ginekologomDraga Rebubliko dali znas neki slucaj neke pracijentice nasih godinakoja je uspela da spusti visoku razinu hormona FHS-a?!!..ili iskustvo drugih zena koje se pile Progynovu?moli te ako ima takvih javi mi to ce me ohrabriti da i ja pocnem da i koristim.Za ovu hormonsku terapiju cula sam davno neke doce su protiv toga neke se samo smeskaju na negativne komentare svojih kolega ali ni jednu rec kontradigtornu svojim klegama.Bila sam danas ko dva ginekoloza jedan je bijo protiv ovog preparata drugi je bijo pozitivnog misljenja tako da su me jednostavno zbunili Shocked Draga Republiko dali ti pijes ove tablete ili hormoni su ti prirodno balansirani?Danas dam napravila onaj recep sa smogvama stavila teglice na balkonu a dve potopila u maslinovom ulju za sutra izjutra.Ti si dugo vreme na forumu dosta toga si cula i porocitla od zena i devojaka za Cyclo-Progynova molim te prenesim mi njihoa iskustava jer sam u dilemi, dali da i pijem srce Zeli m vam laku i mirnu noc.pozdrav svim devojkama sa foruma Pisite... srce
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Republica 10/7/2011, 12:17

Pored ove moje prijateljice koja je koristila CP ne znam nikog drugog "uzhivo". Sa foruma evo jednog primera ali sa drugog foruma gde sam isto aktivna:

http://www1.serbiancafe.com/lat/diskusije/new//read.php?num=141&id=14517694&thread=14517135

Moje iskustvo sa lekarima tj ginekolozima je sledece.U svemu oni imaju mishljenja po 50%-50%. Mene je to i verovatno koshtalo jedne neuspele trudnoce gde mi je gisha rekao sacej da vidimo nivo progesterona.I u tom cekanju od 4 dana ja izgubih bebu.Nakon pobacaja stigli rezultati i progesteron je bio nizak za tu nedelju trudnoce.Mada cesh procitati sve u ovom linku koji sam postirala.
Na tom istom forumu josh 2 diskutantkinje su prirodno zatrudnele uz korishcenje CP i klomifena:

Serbianprinces:
"Ja se nisam dugo javljala ali sam se dugo druzila ovde sa vama. Zavisi zašto pije cycloprogynovu ja sam pisala moja iskustva možeš sig. naći. Ja sam je pila nekoliko meseci i uz pomoć nje i klomifena evo nas u 30 nedelji!!! Ja sam pila od 5 dan ciklusa i tačno sam dobijala na vreme da bi u međuvremenu ubacila klomifen i bilo je 3 sreća! Pozzz i želim ti puno sreće i uspeha!!! "

Jelkica:

"Posle neuspesnog IVF sam dobila da pijem CP , kako bi malo pokrenula uspavane jajnike i ja taj mesec ostanem u drugom stanju. Beba sad ima godinu dana . Doktorka mi je pojasnila da to nije klasicna kontracepcija ali da su manje sanse da se ostane u drugom stanju."

Ostalo morash sama da odlucish uz savetovanje sa lekarima.Tvoj Fsh je zaista visok i vishe od 2,5 puta veci od LH.

Cekajuci svoje rezultate 2010 godine postavila sam temu na istom forumu jer sam bila spremna ako nisu rezultati dobri krenem i sama sa CP.Pa sam tazhila informacije jer u Holandiji gde ja zhivim CP se ne mozhe nabaviti.Ali rezultati su bilo odlicni te tako nisam.
Ja jedino pijem s vremena na vreme Q10,Royal Jelly, folnu kiselinu .E sada pauziram sa svim jer pijem ZeoliT.Cistim organizam.Pa krajem meseca krecem opet sa istim nevedenim.

http://www1.serbiancafe.com/lat/diskusije/new//read.php?num=141&id=14933548&thread=14933548

Pozdrav.


Poslednji izmenio Republica dana 12/7/2011, 13:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od nebuloza 10/7/2011, 20:12

bas sam pogledala za taj CP..ja imam mini endometriozu (ili da bolje govorim u proslom vremenu?) i u tom slucaju je kontraindicirana.. Rolling Eyes baš šteta

meni je kvocijent lh/fsh i kod nizeg fsh bio ca. 2.2..prije nisam proucavala tako nesto..steta. nije se nekad dobro pouzdati u liječničke iskaze, barem ako se ne radi o repromedicinaru. uglavnom, amh i antralci govore svoje.
unazad dva mjeseca sam na smokvama u maslinovom ulju, wheatgrass i vitex. zadnji fsh je bio 6.08 (ili tu negdje) kvocijent fsh i LH ca 1.4. opet je odgovor na stimulaciju bio very poor...s 475IE menopura 4JS..od toga tri dobre, jedna je bila losija Sad jedna se oplodila
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od alisa 10/7/2011, 23:08

Ja sam na cikli vec skoro godinu dana. Posle 6 meseci uzimanja tabletica FSH mi je skocio na 28 Shocked ( pre toga mi je najvisi bio 21)
Ali pre uzimanja CP estradiol mi je bio uzasno visok dok mi je sad prvi put pao ispod 50. Doca kaze da bi mi bez CP FSH bio verovatno preko 40 Rolling Eyes
Sve u svemu CP mi je pomogla da sredim ciklus ( pre sam dobijala na 10 - 15 dana) i izgubili su se svi simptomi menopauze (talasi vrucine, nervoza i sl)
Ono sto mi je doktorka rekla jeste da kod uzimanja CP jedino preti opasnost od formiranja cisti... za sad hvala bogu ih nemam...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 11/7/2011, 00:05

Draga Nebuloza ,nadam se da ce se tvoj trud isplatiti i da dace jednog lepog dana imati svoju malu bebicu, drzati na rukama maziti,
ljubiti maleno lice a kad dodje dan slusati njen sladak glasic.Srecno neka vas bog blakoslovi ja sam uz vas a sigurno sve devojke i zene ovog foruma srca1 Srecno srca
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu