KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+67
Mirjana
majakg
viktorija
nolinica
Marie
Likoli
daxi011
Jecaneca
Jelence
Sami
Struzzo
*AIDA*
cipiripi
cici
maus
noja
malenaa
Filippa
lilly13
maja kg
Kockica
dragana76ns
seka 35
dacca
MAAKKI
Simona
KoMetaK
anak
heart84
Jelena*
brinbili
emilija.
Marija86
djole42
bobica83
Zaneta
bebko
key
bak
Nefertari
Aki
Orline
Sneza
zoxa
vašar
bubili2
Zoka83
buby
nesalela
liki
catherine290505
agata
cicsa80
bokica
naca
Milijana
Tinche
dr mali pariz
lolipop
MARA
Deni
BiKsi :)
lena
Cupava
Shizika
maja76
HappyGirl
71 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 24/7/2011, 17:34

Mada ovde ne bi trebali da se bavimo time, samo ću kratko da dodam (kad' sve se vi već rasplinule Laughing ), da se maline-plod preporučuju trudnicama protiv mučnine! A inače su jedan od dokazanih boraca protiv kancerogenih ćelija! f
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 24/7/2011, 17:36

Gago uglavnom se pre AC radi Double pa se na osnovu toga odlucuje da li da se rade AC. Meni je rezulatat bio 1:190 i radila sam, sve sto je ispod 1:250 vecina dr preporucuju AC. Kada su mi radili AC radili su mi i triple i on je bio losiji, a rezultati AC dobri.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daxi011 24/7/2011, 18:39

Mirjana nisam razumela da na ovoj temi ne treba pisati tako nesto ... v

Na kojoj temi se pise o tome ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 24/7/2011, 18:44

daxi011 ::Mirjana nisam razumela da na ovoj temi ne treba pisati tako nesto ... v

Na kojoj temi se pise o tome ?

Mislim da ovde negde treba
https://kutak.forumotion.com/f22-priroda-i-zdravlje lol!

Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 24/7/2011, 18:53

Nefertari pa i meni je doktor prvo uradio UZ i babl test i na osnovu rezultata tj. rizika, mi smo odlucili da ne radimo AC. Tebi je bas bio veliki rizik, dobro je da je sve OK!
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daxi011 24/7/2011, 19:03

Mirjana ::
daxi011 ::Mirjana nisam razumela da na ovoj temi ne treba pisati tako nesto ... v

Na kojoj temi se pise o tome ?

Mislim da ovde negde treba
https://kutak.forumotion.com/f22-priroda-i-zdravlje lol!


Hmmm ...

Da li ima neka tema koja se odnosi na diskusiju o ishrani u trudnoci ?

Na ovom linku sto si poslala su teme zdrava ishrana uopsteno ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 24/7/2011, 19:13

Ne znam Daxi, mozda ovde https://kutak.forumotion.com/t1174-povisen-nivo-masnoca-u-krvi-u-trudnoci-i-tabela-ishrane ili da se otvori nova tema, što da ne! To je baš važna tema-ishrana u trudnoći
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daxi011 24/7/2011, 19:35

Mirjana ::Ne znam Daxi, mozda ovde https://kutak.forumotion.com/t1174-povisen-nivo-masnoca-u-krvi-u-trudnoci-i-tabela-ishrane ili da se otvori nova tema, što da ne! To je baš važna tema-ishrana u trudnoći

Mirjana hvala punooo
srcasti poljupci

Ajoooj ... sama sam se sebi slatko nasmejala ... na ovoj temi je sve nesto dijetalno ... za mene kazu da imam podstanara kad vide koliko jedem a koliko kg imam Embarassed
navijači2

Nije losa ta ideja da se otvori tema sa naslovom ishrana u trudnoci ... a to bi znacilo odem na :: TRUDNOĆA I POROĐAJ :: pa na :: Trudnoća :: i tu postavim ovu temu ?

Mada negde sam nesto citala sta se preporucuje ili tako nesto ali sad uopste ne mogu da nadjem a mislim da je Happy pisala ...

nemam reči
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 24/7/2011, 19:51

Daxi,uvek dobro pogledaj po temama na Kutku, au okviru oblasti koja te interesuje.
Zato i insistiramo da se ne piše van teme,da ne bi došlo do zatrpavanja,a bilo pregledno.
Evo ti teme o ishrani u trudnoći-
Ishrana i aktivnost u trudnoći


pa tu piši o već pomenutom.
Pozdrav svim trudnicama! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 338438
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daxi011 24/7/2011, 20:06

Pari to je ta tema, hvala punooo
bravo

Znam da sam je jendom nasla ali sad kad je Mirjana pomenula nisam mogla ...

Od sad pisem tamo ... izvinte ako sam unela pometnju ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od *AIDA* 24/7/2011, 21:49

Dobro veče trudnice moje gagax mila drago mi je da si ponovo sa nama i naravno što ste dobro.... i ja se mila razmišljam za ac jednostavnom ne znam šta učiniti....rešila sam da sačekam prvo ovaj uz u 12 nedelji koji ako Bog da imam u sredu kod Ljubića pa ću onda uraditi dabl test pa videti šta mi je činiti...čula sam da ti testovi nisu merodavni kod blizanaca zato brinem ne znam ni sama šta da radim....samo da su bebe dobro...
Večeras me tako jako boli glava de ne znam šta mi je činiti, ume tako da me zaboli po neki dan istrpim bez tablete....pa nekad prođe...inače mene počelo malo da fiska u leđa što bi ja rekla u jednu kost kao nožem...nekako izdržavam nadam se proći će...
Daxi opusti se nema razloga za paniku kakvu pometnju ti si ženo lepo raekla da ne znaš da li je prava tema al si imala potrebu da prokomentarišeš naravno da ćemo imati obzira prema temama ali ovo je trudnički dnevnik za one koje nemaju otvoren dnevnik i mi koje nemamo td ga doživljavamo kao svoj i čevrljamo o svemu i baš nam je lepo....nadamo se da će nam hepy uzeti ponekad i kad preteramo to u obzir ako nije često....
Udavih vas ja al dođe mi sory... Rolling Eyes Laughing
Ljubim vas sve i volim.... poljubci poljubci srcasti poljupci
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 24/7/2011, 21:59

Aida Ljubic je super dr, nisam sigurna za merodavnost double testova kod blizanacke trudnoce vec ce ti on reci, ali znam da se Ac radi, samnom su lezale dve mamice sa blizancima, jedna ih je dobila putem vto a druga prirodno, sa obema je bilo sve ok.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daxi011 25/7/2011, 10:01

Photobucket

Aida srce si hvala

srcasti poljupci

Sto se tice bolova proveri sa dr ali koliko se secam meni su i napisali na otpustnoj listi da moze paracetamol da se popije u slucaju ne izdrzivih bolova ... naravno uvek je bolje da se ne pije ali ko bas moras ima opcija ali uz konsultaciju sa lekarom ...

Noja kako si ?

Nale, Tico gde ste nema vas ?

Nefertari verujem da si apsolutno u pravu, ali parovi koji su tesko dosli do trudnoce imaju veliki strah koji trudnice iz prirodnih radova ne mogu da osete ...


Photobucket
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 25/7/2011, 10:18

Jetse Daxi, ja sam u prvoj ICSi trudnoci ipak radila AC, a sad u drugoj prirodnoj trudnoci nisam htela nista od testova, da postedim sebe stresa i zivaca, ali svakako je na buducoj mamici da odluci.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daxi011 25/7/2011, 15:14

uhvatila me manija cituckanja sta trudnice mogu da jedu pa sam usput nasla i BMI kalkulator ... i da bude zanimljivo kalkulator kaze koliko bi ja na moju visinu trebalo da budem teska do 72 kg ... ki ki ki ... ja sebe ni ne mogu da zamislim sa 72 kg ... e sad u kasnijoj trudnoci kako cu proci videcemo ...
srcasti poljupci

evo sta je meni izracunao

Photobucket

a na ovom linku mozete i same da pogledate koliko izracunava u vasem slucaju

http://www.ishrana.org/alati/kalkulator-indeksa-telesne-mase-bmi.html

navijači2
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 25/7/2011, 15:15

trudne samo da Vas ljubnem :))) kako ste zzaladillo pravo sunny
daxi ok, kako si ti, prestallo je Hvalla Bogu smedjkasto,
malo stomak bolucka pa prestane pa tako u krug kao da me pecka i stipka iznutra :)
ja jedem maline i kupine one sto su u plasticnoj ambalazi i svo voce, dinje, lubenice, kajsije, banane, sljivee imamo ih domace, itd i cedim narandzu svaki dan 1 casa ima folne i jako je dobra
aida cekamo sredu sunny
p.s dax ja planiram samo 10 kg da se ugojim ne preko Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nale11 25/7/2011, 20:21

Cula sam da se dabl test ne radi kada je u pitanju blizanacka trudnoca . Pitam se da li je to istina, zanimaju me vasa iskustva ?
nale11
nale11

Broj poruka : 38
Godina : 44
Location : srbija
Datum upisa : 20.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nale11 25/7/2011, 20:38

Daxi sta ja da kazem kad je jos sada moja tezina veca nego sto treba.Sta li ce biti za koji mesec ni ANTIKILOGRAMmi nece pomoci. Shocked
nale11
nale11

Broj poruka : 38
Godina : 44
Location : srbija
Datum upisa : 20.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 25/7/2011, 20:41

Nale, ja sam cula da se ne radi dabl test kad je blizanacka trudnoca jer se ne moze tacno utvrditi na koju bebu se odnosi. Bar mislim da je tako. Neka me neko ispravi ako gresim...
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daxi011 25/7/2011, 20:58

Nale samo ti hrani tvoje bebice posle porodjaja ces se sigurno brzo vratiti u formu kad se budes rastrcala oko njih dvoje
srcasti poljupci

sto se dabl testa tice procitaj Viktorijin dnevnik ona je lepo opisala a isto ima blizance, a mislim i da ima tema bas o tom testu, pogledaj link ...

https://kutak.forumotion.com/t485-dabl-test-tripl-test-markeri-hromozomopatija

daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sneza 25/7/2011, 21:00

Ja ga nisam radila, dr mi je rekla da nema smisla. Ne može se odrediti koliko kojoj bebi pripada.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 26/7/2011, 11:17

Snežo, a jesi li radila AC? Ako jesi, gde si radila?
Nale, odakle si ti?
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od *AIDA* 26/7/2011, 12:45

Drage moje cure, ja se evo već drugu noć borim sa pritiskom što padne veče meni ide pritisak na 98-145 malo sam u panici, videću sutra sa doktorom šta treba preduzeti...
Inače u poslednje vreme sam primetila da mi se odjednom puls ubrza bilo da ležim, sedim ili šetam ali zbog toga ne treba paničit čitala sam da zbog veće koncentracije krvi u organizmu i cirkulacije posebno sa blizancima srce brže pumpa i naravno otkucaji su brži al ovo sa pritiskom me baš zabrinulo.... h
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/7/2011, 13:04

trudniceeee sunny kaficaa
aidice srecno danaas na UZ na virkanju,
ja znam da hoce srce brze da kuca kad pritisak padne pa onda srcu treba puno da napumpa krvi verovatno je tako i od visokog (tahikardija)
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sneza 26/7/2011, 13:05

Nolinice, nisam radila iako su mi preporučili zbog godina, ja sam jednostavno odbila, nisam se ni trenutka dvoumila oko toga. Ne kažem da tako treba, jednostavno sam tako osećala.
Aida, možda si nešto pojela slanije pa je od toga skočio, meni tako od sarme mmmmmmmmmm
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu