Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daxi011 taj 22/7/2011, 17:12

PhotobucketPhotobucket

Smesne smo znam ... iz perspektive kad je neko vec prosao kroz sve ovo ... ki ki ki ... i ja se cesto sama sebi smejem jer sam stvarno sou ... sou sam ovde a tek uzivo ... pozoriste u kuci ...

Mislim da je to kod starijih zena koje nisu ostvarene kao majke za ocekivati da su panicarke, uplasene, brinu mnogo a vec sa drugim detetom opustene su jer ipak vec imaju svog secera ili secerlemu ...

primer moja rodjena sestra mladja je od mene 5 godina i imamo uz pomoc vto vec 6 godina jednu secerlemu ... moja sestra je u poslednje 3 godine pokusala sa jos 4 vto koje su bile neuspesne, cak nije dogurala ni do bete i ni u jednoj od tih nije bila pod pritiskom pod kakvim je bila sa prvom vto ...

Photobucket

daxi011

Broj poruka : 832
Datum upisa : 13.06.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 22/7/2011, 17:26

cvrle76 superiska, cestitam, jedan plusic od mene ... bas lepo napredujete

Photobucket

daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 22/7/2011, 17:50

Jeste Daxi smesno je to evo setim se kako sam naravno trcala kod dr na svako ziguckanje, i onda se porodim i krenu neke normalne brige oko deteta, pa kad se setim sto sam danima lupala glavu sto mi dete ne kaki zlatno zuto Laughing i tad sam mislila da ta ziguckanja nisu nista naspram zelenkaste kake mog deteta.

Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 33
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seka 35 taj 23/7/2011, 06:40

Very Happy e,zene evo i ja sam tu!
ovih dana smo bili u renoviranju kuce ,pa nisam imala vremena ni za sta ...
sad mi sve gotovo osim bebinog kutka ,ali nekako mislim da mi je jos rano.
ja sam za sada jako dobro ,bebica lupka ... ovih dana kako sam bila u poslu samo ujutro i navece osjetim bebicu sve zbog posla preko dana ,ali zato cu sad da uzivam malo bolje...
slijedeci ultrazvuk mi je 3,8, i mogu vam reci da jedva cekam da vidim koliko je moja bebica porasla! svim zenama veliki pozdrav !

seka 35

Broj poruka : 622
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od seka 35 taj 23/7/2011, 06:44

cvrle76 ::
evo i mene da se javnem.... sada smo 9+3, bili smo u ponedeljak na poslednjem UZ na Betaniji i sve je super, veliki smo već 2,5 cm!!! beba sreca 22.08. ću na expertni UZ, i ja ću u Genesis, kod dr Trninić Pjević.... devojke, da li je neka od vas radila double test? vidim da preporučuju da se radi u 12-13 nedelji trudnoće, a meni niko ništa nije spominjao.... zbunjen

cvrle ,ja sam radila te testove i mogu ti reci da se samo covjek nazivcira ...
ako ti dr. nije predlozio ,tim jos bolje ili ako ne planiras amniocentezu onda ti je bolje da ne radis nikakve testove ...

seka 35

Broj poruka : 622
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 23/7/2011, 08:18

Photobucket

Pitanjce koju privatnu kliniku u Beogradu preporucujete za ekspertski ultra zvuk i kog lekara ?

Nale, Tico kako ste, nema vas ?
srcasti poljupci

Noja kako je danas ?
poljubci

daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 23/7/2011, 11:11

DObro jutro trudnjače! Imam jedni poitanje za vas. Jutros sam jedva ustala, ukočena! Boli me vrat, boli me ruka, leđa...i dok ja masiram ruku, setim se vas i pitam se da li prvo pomazite stomačić? Boli li vas što sada?

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 23/7/2011, 14:13

dan truddnjacice sunny
daxi kako si ti srecice ,
ja pospano doruckovala pa se ponovo vratilla u krevet,
kifla i abc sir mmmmmm to mi bas prija i 1 solja jogurta,
1 banana i jedna sljiva,
jos malo izlazi stara onako smedje, ja se nadam da ce prestati pokrivena sam opet sa terapijom 3x2 i na 5 dana progesteron a svi moji dr su sad na godisnjem,
miki mene vrat bolucka tek kad se probudim vec danima,
subota je odosmo malo u skitnju na svez vazduh Very Happy

noja

Broj poruka : 6178
Godina : 38
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 23/7/2011, 14:46

Šetaj bebca, nego šta! osmeh srce

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 23/7/2011, 15:25

Photobucket

Drage moje meni malo fali ujutru kad ustanem da se isteglim kao maca ... pa zbog toga imam malo utisak ukocenosti ... dabas doruckovali kajganu sa feta sirom i salatom od krastavca i paradaiza .... posle napravili duzu setnju sto do sada bas i nismo toliko ... sad ce jos malo rucak ... u medjuvremenu cituckam kutak, bistrim sarene novine i gledam tv ... predvece ponovo malo u setnju ...

Noja drago mi je da prolazi curkanje
bravo

Photobucket

Photobucket

daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od *AIDA* taj 23/7/2011, 20:30

Uh Daxi kad je to istezanje u pitanju ne pitaj i meni tako naiđe ujutru pa se trznem iz sna....znam da nebi smelo a tako mi lepo..... Sleep Laughing

*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nolinica taj 24/7/2011, 09:39

O, cure vi se baš raspisaste!!! neka, neka...
Izgleda da je dr Stojiću stvarno bio loš dan kad smo mi bili na pregledu! Crying or Very sad Vidim da ste vi baš zadovoljni. Baš sam želela kod njega, ali njegova negativnost je prevagnula pa sam zakazala kod drugog dr.
Aida, tvoje bebice su starije dve nedelje od mojih! Lepo ću pratiti tvoje korake... sunny
Daxi, Noja, pa vi se baš lepo hranite...ja više ne znam šta da jedem, nemam volje da kuvam, a sad imam 46,5kg...Jel svaki dan jedete raznovrsne povrćotke?
Cicsa, Marija ljubav
Ima li ovde matorih devojaka, ili sam samo ja? igra Da li planirate raditi amniocintezu?

nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicsa80 taj 24/7/2011, 09:58

Mojoj drugarici su kad je trebala da radi amnio rekli mora zbog godina, ona tad 31god(bilo prosle godine) Shocked Ovde joj na osnovu rezultata rekli da treba da radi a doca u drugom gradu joj rekla da ne treba jer je sve ok. I na kraju stvarno bebica zdrava kao dren se rodila, a ona ipak radila. I ona se mnogoooo razmisljala da li da radi, pitala sve za svet ali je na kraju sama odlucila. Pricam zato sto sam citala da Aida razmislja o tome. Pozdrav trudnicice i mazite svoje stomacice! ljubav

cicsa80

Broj poruka : 2719
Godina : 36
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nolinica taj 24/7/2011, 10:23

31 godina je super naspram 36!!! queen

nolinica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 24/7/2011, 11:09

Photobucket

Trudnicice kako ste danas srcasti poljupci

Nolnice
nisam uspela da ispratim da li si ti vto ili iz priridnih radova ? Koliko imas godina ? Negde sam procitala 7. nedelja ali da nesto nisi sigurna ?

Ako si vto onda mozes nedelje da racunas na ovom sajtu tako sto upises dan transfera :

http://www.ivf.ca/duedate.php

Ako si iz prirodnih radova onda mozes nedelje da racunas na ovom sajtu tako sto upises datum koji je datum tvog poslednjeg ciklusa + 6 dana napr moj ciklus je bio 22.05. a u ovaj kalkulator upisem 28.05. :

http://www.bubhub.com.au/infopregnancyduedatecalculator2.php

Amniocintezu ni ja jos uvek nisam sigurna sta raditi a imam 40 godina. U sredu idem kod dr u domu zdravlja da mi da sve potrebne upute za krv i za AC i da se konsultujem oko svega a kad budem imala rezultate krvi planiram da odem na jos jedan 3. uz da vidim kako napreduje moja mrvica jer pretpostavljam da si citala da smo nesto sitni pa da budem sigurna da li je sve u redu pa cu tada da razmisljam sta dalje a u medjuvremenu cu zakazati sve potrebno jer kazu da cesto nema mesta.

Sto se hrane tice

dorucak : kombinujem neku salata, feta sir, hleb, kajganu ili jaje na oko, duvan cvarke (obozavam), krem sir mazem na hleb, virsle i pastetu (ne cesto jer kazu ne valja jesti tu vrstu preradjevina), burek i peciva iz pekare, pica, jogurt

uzina : voce (sad barem ima lep izbor sezonkog)

rucak : supice i domace i iz kesice mada vise domace, srpka kuhinja musaka, punjene paprike, punjene tikvice, rezance sa sirom zapecene u rerni, pire od spanaca sa prilogom jaje na oko, paprikas, spagete sa pastasutom, pilav, grasak sa junecim mesom, boranija sa junecim mesom, neka salata paradaiz, pecena paprika, sopska salata

uzina : voce ponovo

vecera : kombinujem nesto kao za dorucak

pred spavanje spremim neko voce jer se rano probudim pa onda gricnem malo vocki

za sada nisam imala problem sa kilazom imam 52-53 kg na 170 cm visine godinama, takav mi je valjda metabolizam a ranije sam recimo imala dva obroka kasni dorucak i kasni rucak i voce tokom dana

Noja kako si danas nadam se da curkanja vise nema/ Kako je bilo juce u setlji ? Koliko su ti duge setnje ?
poljubci

daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nolinica taj 24/7/2011, 11:27

Daxi, tvoje poruke su uvek za primer, em šarene i pozitivne , em pune informacija.
Ju-huuuu Daxi starija od mene. f O, zar i toga ima?! Imam 36,5 godina.
Računala sam i po ovom calculatoru što si mi poslala, ovde mi trudnoća ispadne jako mala....Kad sledeći put odem na uz, pitaću dr da mi tačno odredi!
Po ovom tvom ispadne da smo stari 7 + 3 i termin 14,02, jer su blizanci. Radila sam vto.
Moram priznati da ni ti nemaš mnogo kilica. Ja sam inače mršavica, ali mene dodatno iscrpljuju lekovi za IR. I ja se trudim tako da jedem, jedino su mi obroci možda jako mali i nekad stvarno ne mogu jesti.
Čitala sam kako si pisala da ti je bebica mala, i odgovorila sam ti tad na to, meni je u tom periodu bila još manja, pa ti vidi. Pa, ti si skoro bila na uz i sve je ok. Ne vidim razloga da se za nešto sekiraš!
U NS su ogormne gužve za amniocintezu, po 3 nedelje se čeka, a rezultati nakom mesec dana. Privatno košta od 300-400e, pa ni sama još ne znam šta raditi. Videću kad i ja odradim te analize.

nolinica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 24/7/2011, 11:54

Moram priznati da sam se ja dvoumila oko AC, nekkao nisam bila sigurna, i shvatila sam da je nisam odradila da bi strepila celu trudnocu. Kada sam je odradila i dobila rezultate odjednom je nastupio perios blazenstva i mira, prosto sam tek tad bila 100% sigurna da je sa bebom sve ok i nekako se opustila. Verujem da trudnice koje nisu sigurne i nekako nespokojne treba da urade. Ja sam radila na IMD. Tad ti rade uzv pre samog vadjenja plodove vode, i zakazuju ti mesec ipo dana nakon AC exp uzv isto na IMD, sto mi se bas dopalo. Da ne pricam o strucnosti jer stvarno jesu strucni. Pozdrav trudnice!

Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 33
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marija86 taj 24/7/2011, 12:00

aminocinteza u Genesisu je 30000 dinara,jednoj mojoj prijateljici je pre neki dan dok.Stojic radio Wink

Ljubim vas devojke ljubav

Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 30
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 24/7/2011, 12:08

hii trudnjacicee okruglice sunny
daxic lepo ti ruckicas, imas super kilazu ja imam 56 kg na 163cm,
mi imamo weekendicu pa smo uglavnom weekendom na fruskoj gori, samo sto se sad vracamo kuci pa idemo ponovo kasnije, a ovako radnim danima prvozamo se i vecernje setnica po 1h, malo u drustvo i takoo,bilo bi mnogo vise skitnje al ja sad nesmem bas toliko dok mi se mallo nesmiri sve Very Happy
oko testova jos ne znam (amnio mislim) ako sve bude ok sa ovim onim ipak cu se konultivati sa stojicem pa cemo videti jel on je bas strucnjak, ali ja bi ako je ikako moguce izbegla jel ja od pregleda obicnog krvuckam ne znam sta bi biloo za ovo

noja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 24/7/2011, 12:10

maki sta si ti do sad uradilla od tih testova

noja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marija86 taj 24/7/2011, 12:40

ja sam radila double koji mi je bio dobar stojic ga je pogledao i rekao da nema potrebe nista vise da radim...inace ja imam 25 godina :)

Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 30
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 24/7/2011, 13:54

Photobucket

Bila sam do pijace, to mi je sad dozivljaj jer ranije zbog posla nisam mogla cesto da odem, i kupila izmedjuostalog 1/2 kg malina.

Maline sam oprala dodala malo secera i vode i stapnim blenderom napravila gusti sok od malina. Mljac, mljac bas je ukusan.

Photobucket

Na netu sam upravo nasla sta sve malina sadrzi ako vas zanima :

* belančevine
* biljna vlakna
* bioflavonoide
* vitamin C
* vitamin E
* vitamine B
* glukozu
* eterična ulja
* organske kiseline (limunsku, salicilnu, elaginsku i jabučnu)
* pektin
* pentozu
* pentozan
* proteine
* saharozu
* tanine
* flavanol
* folnu kiselinu
* fruktozu

(izvor : http://piksla.com/medicina/tee-kao-aa-ek/30/?wap2)

Nisam nasla da li iz nekog razloga nije dozvoljeno piti sok od malina u trudnoci.

Photobucket

daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Republica taj 24/7/2011, 13:57

Caj od lista maline se ne preporucuje Daxi.
Zapravo tamo od 34-36 nedelje mozhesh da krenesh jer mnoge cure koje su ga pile hvale da su imale lagan porodjaj.

Republica

Broj poruka : 2496
Godina : 47
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 24/7/2011, 14:11

Republica hvala puno, da procitala sam da caj od malina izaziva trudove a da li u tom lucaju i plod maline ima isti efekat to u mojoj starosti trudnoce ne bi valjalo. Da li je poznato koji sastojak lista maline izaziva trudove i da li taj isti sastojak ima i plod maline ?
srcasti poljupci

Svezi sokovi mi bas prijaju, a nisam se do danas setila malina, a skoro da prolaze.
bravo

Cajeve sada inace ne pijem, negde sam citala caj i kafa skoro da ne nikako Wink

Nolnice
hvala i meni je zabavno dok sastavljam postove
cveće

Noja pa ti se super prosetas, moje setnje u mnogo manje, malo me je bilo strah u pocetku uopste da se pokrenem, sada sam vec mnogo pokretljivija, setam, vozim kola ...

klizanje nedostaje mi voznja rolera ... a ni klizanje nije losa ideja ... u BG imaju baloni sa ledom i leti moze da se kliza...

daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagax81 taj 24/7/2011, 16:17

Veliki pozdrav ze sve trudnice na ovim stranama! ljubav
Nisam do sada pisala na ovim stranama jer sam radila i imala puno obaveza ali sad sam slobodna pa cu da vam se pridruzim. Mi smo imali malih problemcica i borili se godinu ipo dana ali smo ipak uspeli da zatrudnimo iz prirodnih radova.
Vidim da se mnoge trudnice dvoume za AC. Ja sam u 12. nedelji otisla kod doktora na prvi Exp. UZ i odma posle toga sa nekim merama na papiricu me je poslao da vadim krv za dabl test. Sutradan sam mu odnela rezultate i on je na osnovu njih i uradjenog UZ rekao koliki mi je rizik. Kad se sve spojilo, rizik mi je bio 1:2499 a rizik od pobacaja posle AC je 1:200 tako da smo se mi odlucili da ne radimo AC.
Kaze mi moj doca da kad se tumaci dabl test treba uzeti sve parametre u obzir a ne samo markere iz krvi. (godine+markeri iz krvi+vratni nabor bebe+UZ mere bebe) i tek se onda treba odluciti da li da se radi AC
Naravno odluka je uvek na vama!

gagax81

Broj poruka : 694
Godina : 35
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 23:23

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći