Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od agata taj 9/3/2011, 09:57

Kao sto kaze Nefertari, leukociti su uvek poviseni u trudnoci. To je drugo stanje i skoro svi laboratorijski parametri su izmenjeni. Visoka je i SE, visok je i holesterol. Ja sam se sokirala kad sam videla svoj holesterol 7,25 (a inace sam imala oko 5), ali mi je doktor rekao da je to normalno, jer je on osnova za sintezu mnogih materija koje beba treba, pa je to u stvari adaptacija organizma.
I meni leukociti rastu, 11,2 - 12,5, ali to je normalno.
Nevezano za leukocite zakljucila sam da stalno treba da se kontrolise urin i odlucila sam da to sama redovno radim, da ne cekam da me doktori salju. I to, obicna analiza urina, najvise da bih videla da slucajno nema proteina i naravno urinokultura.
A i ja sve kao necu jos da kupujem trudnicku garderobu, sve od sledeceg pregleda.
Poljubac! sunny

agata

Broj poruka : 299
Godina : 45
Datum upisa : 17.02.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubili2 taj 9/3/2011, 10:03

bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 9/3/2011, 10:33

Bubili, kao da si pisala o lekarima ovde kod mene. Tačno tako, sve ih ja vučem za rukav i tražim upute, da se oni pitaju sedela bih kod kuće i čekala da se porodim Mad
Nef, kao da smo iz istog grada Wink I meni su prošli put kad sam ostala trudna zaokružili sedimentaciju, ali po rezultatima naše laboratorije bila je svega 8 Rolling Eyes tako da ništa ne verujem tim rezultatima. Gvoždje mi je stalno bilo oko 3 čudo, onda odem u Zaječar i proverim, kad ono 14.

naca

Broj poruka : 1209
Godina : 47
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 9/3/2011, 11:36

Mamina drugarica je radila u lab i tad su jos uvek imali reagense za rucno brojanje i analize i kad mi se ti leukociti non stop povecavali ona ih izbroji rucno i stvarno su bili visoki, Hgb mi bio onako osrednji al zato gvozdje 26?!

Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 33
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od catherine290505 taj 9/3/2011, 11:46

Napisacu samo, da vam bude lakse i da se malo zasmejete (mada meni tada nije uopste bilo smesno) da me je dr iz DZ poslao trudnu kod nutricioniste zbog nalaza - posebno visokih triglicerida i holesterola, a Le su mi uvek bili poviseni (oko 14) i cak sam i ovde otvorila temu i ispisala za trudnice plan i program ishrane v , ne moze da skodi ali sam se svakako zabrinula. Kasnije sam razgovarala sa dr iz Fronta i neke Kutanjke su mi pisale- dakle sve je to normalno. Cak i sada na poslednjoj kontroli su mi bile uvecane masnoce ali moja dr iz DZ mi je rekla da obzirom da sam skoro prestala da dojim, ne bi bilo lose da prodje jos dva meseca do novih analiza da se "smire" hormoni- dakle bez brige

catherine290505

Broj poruka : 5990
Godina : 35
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 9/3/2011, 12:12

Ja moram nešto da napišem. Mislim da teba da otvorimo temu o biserima naših lekara, ako posle svega tako mogu da ih nazovem. Elem, pozovem ja Zavod za javno zdravlje u Zaječaru da pitam rade li TORCH, gospodja mi kaže ne rade već 20 godina, rade samo CMV i toxoplazmu. Ja joj kažem da sam pre godinu dana tamo uradila i rubellu, a ona meni da je to nemoguće, jer oni to ne rade. Ko je ovde lud? Ja se stvarno pitam da li sam ja upala u neku zonu sumraka. Onda nazivem Bor, isto pitanje, radite li TORCH, kad s druge strane čujem "šta vam je to" affraid ja frapirana, ponovim, torch, test, kaže ona, ja ne znam šta vam je to. Ja onda krenem, znate, to je CMV toxoplazma, rubbella (u momentu ne mogu ni da se setim šta sve obuhvata, pa zaboga ja sam pravnik, moram li to da znam), a ona me prekine i kaže, radimo toxoplazmu. Za ostalo verovatno nije ni čula. Nije to kraj. Pitam ja doktorku u dz koja mi je dala uput za pregled u bg koliko taj uput važi i dobijem odgovor da važi mesec dana u kom periodu moraš da ga "aktiviraš", odnosno da ga bar jednom upotrebiš, a onda sa tim uputom posle možeš da ideš više puta u 6 meseci. Odem kod moje dr. u bolnicu, i isto pitanje, ona kaže, važi 3 meseca. Juče mi Lena napisala da je sigurna da važi 6 meseci. Ko treba ovo da zna, od koga ja treba da dobijem informaciju? Stvarno sam besna, ali ne mogu sad na njih da gubim vreme, a nema ni svrhe, gde da napišem ove bisere. Ministarstvu zdravlja? Teško da će tamo neko da se potrese što lekari mikrobiolozi ne znaju šta je TORCH i što lekar ginekolog ne zna koliko važi uput koji piše. Kao da živim na nekoj drugoj planeti, zaista se tako osećam.

naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 9/3/2011, 12:16

aaaa jedna sestra u dz nije znala sta je double test, tako da te razumem, nisam radila nista od tih analiza pa neznam da li se rade ovde negde blizu, mislim kod nas ne rade ni double ja sam radila kod Bocokica

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubili2 taj 9/3/2011, 12:26

imam i ja imam i ja bisere
1.odem ja kod mog dr skroz upucenog u VTO i kazem da idem na FET pita on sta ti je to? affraid
2.sad kad sam radila ta antitela na stitnu jedan nalaz nije bio gotov pokvarena masina, i odem kod endokrinologa bez njega, posle ga pokupim na brzinu i izdiktiram internisti, pita zena sta vam je to pogledajte jel vase ime na njemu kad ono stvarno radili mi test za intoleranciju na hranu , sad barem znam da je i to ok

bubili2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 9/3/2011, 12:37

Bubili, meni je dovoljno da vidim tvoj avatar i odmah mi se pojavi osmeh na licu Laughing
VTO, IVI ICSI- ovi moji verovatno misle da su to skraćenice iz ukrštenih reči Very Happy
Ali ne mogu da shvatim da neko ko radi u mikrobiologiji ne zna šta je TORCH. To im je bre posao, to valjda uče na fakultetu, ili sam ja ipak pala s neba.
Nef, spremam se polako za naš susret, kad me vidiš nemoj da padneš u nesvest, tri nedelje nisam izašla iz kuće, a od nervoze sam iskopala lice, tako da sam sva u ranama. Nisam ni nalik onoj slici na fejsu. Čisto da te upozorim Very Happy ako puder ne uspe da sakrije, a znam da neće.

naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 9/3/2011, 12:57

Hahahhaa Naco necu da padnem u nesvest! Laughing nije iskljuceno da tad kad su ti mikrobiolozi studirali nije ni postojala ta analiza. A inace gosn dr Sinisa se sav pravio vazan, objasnjava on meni sta u stvari znacio IUI?! ko da ja neznam a on mi polako objasnjava, pa se uhvatio za ICSI da mi tacno objasni kako to ide i tako... ajd sto neki dr neznaju, nego sto nista ne rade po tom pitanju, zabole njih, nece da idu na seminare i kongrese pod stare dane.

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubili2 taj 9/3/2011, 13:14

Nasi biseri
1. kazem ja dr vracene mi blaste kaze covek gospodjo ne daj boze da imate blaste vama su vracene blastocste, otkud ja znam kad ih uglavnom zovemo blastama.
2. otvara dr trudnicku knjizicu i meri me kaze MM a jel mogu i ja da se izmerim? cisto covek da proveri da li nam radi vaga i jos se onda i sokirao kad je video svoje kile
3. MM opet na uz , doktore pa oni se mrdaju, kaze doktor naravno pa kad su zivi.
4. Svadjamo se MM i ja i stavlja mm prste na stomak, ja zbunjena sta radis? Zatvaram im usi da ne cuju kako se svadjamo Very Happy
Kaze jedan prijatelj sa vama je Kusti zagarantovan Oskar

bubili2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 9/3/2011, 13:19

Bubili queen uveseljavaš me  b  b  b

naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 9/3/2011, 13:22

Vi imate odlicne bisere lol! dok sam bila trudna i kad se mm i ja raspravljamo obicno tad beba krene da se rita, a mm se nasladjuje to sin drzi tati stranu u raspravljanju. Bilo je jos svega i svacega, ali ko ce se sad setiti, zabaoravis cim krene visemesecno nespavanje Wink

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubili2 taj 9/3/2011, 14:01

Cekaj Nefertari kod tebe ce tek da krenu biseri, oni deciji su najsladji Laughing i najlepsi.

Kaze moj sestric kad je bio mali kad porastem bicu kockar pravicu deci kocke

bubili2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od key taj 9/3/2011, 15:33

super ideja za grupni dnevnik!!!!svaka cast!!!
bas sam se obradovala kad sam videla da su naca,tuli,maja76 i bokica trudne!! igra igra igra igra igra ja sam bas van svih tokova...
uzivajte! osmeh srce

key

Broj poruka : 1449
Godina : 38
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 9/3/2011, 16:50

bubili ::

Kaze moj sestric kad je bio mali kad porastem bicu kockar pravicu deci kocke

Ovo je fenomenalno!

BiKsi :)

Broj poruka : 20381
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 9/3/2011, 20:31

Drage moje ja stavih konacno tiker ali bi trebalo za moj slucaj izmisliti neki novi.

Kao sto vidite po ciklusu bi trebalo da budem 14+5, a ja danas na UZV-u 16. nedelja. Sve one silne brojke i skracenice odgovaraju 16. nedelji.
Dr kaze da je beba ok ali da je veca nego sto treba.
Jos proslog puta sam odmakla za jednu nedelju a sada za jos 3 dana.

Prvo me je pitao za secer. No glukoza je 4,7. Rekao mi da dodjem za dve nedelje pa da vidimo, nesto je pominjao i OGT test.

Da li je to zabrinjavajuce?
Inace nisam se ugojila ni kilogram od pocetka trudnoce.

Opet ne znam da li ima veze sto sam prirodno ostala trudna pa ne moze sa sigurnoscu da se tvrdi kada je doslo do oplodnje. Moguce da profa misli da je VTO.

bokica

Broj poruka : 1645
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubili2 taj 9/3/2011, 20:48

Bokice kod prirodne trudnoce definitivno ne mogu pouzdano da utvrde datum zaceca,nego svima uzimaju datum poslednje menstruacije bez obzira na duzinu ciklusa, kod tebe koliko vidim i nije neka strasna razlika, nemoj da se brines. Meni je dr napisao termin porodjaja 07.09. a u stvari je realno 11.09. po IVF kalkulatoru, posle sam skontala da to nema veze ni sa ciklusom jer je onda 09.09. vec je upisao na osnovu velicine veceg ploda. Na svakom uz je razlicito malo su veci, pa malo manji zavisi kako ih izmeri.
Secer ti je dobar, ali ako vec predlaze OGTT nije lose da ga uradis.

bubili2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 9/3/2011, 20:59

Bokice i moja beba je naprednija za nedelju dana u odnosu na stvarne nedelje trudnoce a vto je u pitanju. Sto se tice kilograma, nemoj da se brines ja sam tek skoro dobila nesto, tek od 20-te nedelje mozes da ocekujes promene. Very Happy

maja76

Broj poruka : 3185
Godina : 40
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 9/3/2011, 22:47

Bokice, to nemoj da gledaš uopšte yes Moja beba je konstantno pokazivala veću trudnoću, a na kraju se rodila 8 dana posle termina i to smo je na silu isterali lol! Meni je dr govorio da se to tek u devetom mesecu vidi i stvarno, kako se bližio termin, tako se i usklađivala veličina Very Happy

Milijana

Broj poruka : 5171
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoka83 taj 10/3/2011, 00:17

Bokice, bez brige.
Pitao te je za secer jer je karakteristicno za bebe kojima mama ima dijabetes da budu krupnije, ali to nije pravilo.
Ogtt bi svakako trebala da uradis, za svaki slucaj, ali nemoj brinuti, desava se cesto da se UZ i stvaran termin ne poklapaju.

Zoka83

Broj poruka : 2261
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 10/3/2011, 08:34

Hvala vam na odgovorima.
Malo sam bila zabrinuta kada sam izasla iz ordinacije, ali brzo me je to proslo.

Odmah sam se setila recenice koja pise za svaku nedelju trudnoce na sajtu Bebac "Svaka beba se individualno razvija u majcinom stomaku".

bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubili2 taj 10/3/2011, 08:37

Dobro jutro

ajmo na nogice lagane,
Ja sam ljudi imala juce prvu zvanicu setnju do grada , i tamo naletimo na par prijatelja nasih prijatelja i ja provalim da je moja strogo cuvana tajna otkrivena, ja sam mislila da se jos malo slepam sve mislim desice se nesto lose, ali sad jbg sta je tu je. Najbolja je moja mama rekla je dvema svojim prijateljicama ali nije rekla da su blizanci hi hi. Roditeljima od MM isto nismo jos rekli, nije da imamo s njima katastrofalan odnos ali nije ni sjajan onako trpeljiv, prvo sam ja bila za to da se saceka, a sad MM misli da jos nije vreme, posto sad vec svaka susa zna meni nekako glupavo da im saopstimo u 9 mesecu, bez obzira na odnos znam da ce da se iskreno obraduju pogotovo blizancima s obzirom da MM ima brata blizanca jednojajcanog i jos kao bonus jednog malo mladjeg, sa deverima imam osecaj kao da sam odrasla znamo se 17 godina i imam dobar odnos pogotovo sa ovim mladjim on je onako pun razumevanja prosli put sam mu na brzinu prepricala nasu poslednju VTo pricu pa se bas rastuzio i rekao je da nije smak sveta i ako ne budemo imali dece vazno da se mi volimo , ljubi ga snajka.
Da se pohvalim kupila sam svoje prve trudnicke pantalone, nisu bas nesto ekstra ali sam zadovoljna sto sam i to nasla ovde, uzela sam grudnjak, i nesto za strije.Mislila sam kad budem isla na kontrolu kod endo da svrnem i pogledam sta ima u BG, tu mi treba vasa pomoc Beogradjanke, gde sta koliko?
I da posle setnje me stomak malo boleo i kicma, izgleda sam se preforsirala, do sada me boleo malo gore, malo dole, pa malo levo pa desno a sad onako ceo, prestalo je ubrzo kad sam legla a danas ko nova.

bubili2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubili2 taj 10/3/2011, 08:41

Da bokice, opusteno
Meni po tim sajtovima bebe uvek manje a doktori kazu odlicno odgovraju, tako da vise i ne gledam.

bubili2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 10/3/2011, 09:11

Bubili ti i ja ranoranioci.

Ja sam se takodje juce bas naskitala. Mada nisam uopste u formi. Bas se brzo zamaram i samo gledam gde cu da spustim pozadinu da malo odmorim.

Onda se iznerviram. Uopste nisam za neku akciju sopingovanja.

A sto sam teska na kupovini to je neverovatno. Stomak je tek poceo da raste, znam da sada moze odjednom da se uveca pa ne znam sta ce mi biti prava velicina. A nadam se i prolecu pa opet cekam lepse vreme da kupim nesto.

Videla sam bas juce neke trudnicke farmerice i nesto mi se ne dopadaju. Ili imaju mnogo siroke nogavice ili je los teksas, a cena je oko 3-4.000 dinara.

bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 02:53

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh