KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

+27
Divina
korpica
zabrinuta
Sofka
Marie
andjeo sa greskom
Barbara
Deni
Orline
nestrpljiva
BiKsi :)
Katy36
Republica
Shizika
*MIRELICA*
Sanjaa
dr mali pariz
Kali
liki
Dacaa
mona
nabla
jana
catherine290505
mala parizanka
arijana
HappyGirl
31 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 5/7/2011, 20:42

Anđele,naravno da hormonske pretrage možeš u bilo kojoj laborat. da uradiŠ.
Š to se tiče tih cisti...one verovatno ometaju ovulaciju,a ako nema ovulacije-nema ni trudnoće.Porazgovaraj sa još nekim dr-om...Srećno!
Marie,dobrodošla,i nek su sa srećom radovi...O svemu u vezi sa trudnoćom,ali bez veze sa njom možemo pričati na ovoj temi:
Korak po korak na putu do bete +
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Marie 6/7/2011, 12:42

Hvala Mali Pariz, priključiću se toj temi lol!
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od andjeo sa greskom 10/7/2011, 18:59

odradila sam hormonsku labaratoriju i sve je uredu :)

Inace znam da mogu zatrudneti ako imam odnose dan dva pred ovulaciju, ali me zanima mogu li ostati trudna dan dva posle plodnih dana?

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 10/7/2011, 19:16

andjeo sa greskom ::

Inace znam da mogu zatrudneti ako imam odnose dan dva pred ovulaciju,
kako znaš? Ostajala si trudna?
Misliš njegovi speratozoidu su živi i zdravi 2 dana u tebi dok se ne oslobodi jajna ćelija??
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od andjeo sa greskom 10/7/2011, 20:38

Prvu trudnocu kada sam imala a koju nisam uspela izneti zatrudnela sam dva dana pre ovulacije 11 i 12 su mi obicno plodni dani a yatrudnela sam devetog, jer su spermatozoidi verovatno ostali zivi ta dva dana dok s enije oslobodila jajna celija. Sada sam imala odnos dva dana posle plodnih sedamnaesti dan plodni su mi kako mi je gin reko 11 i 12 najplodniji a 13,14 i 15 samo plodni, tako da sad ne znam da li je moguce i 17 da bude ali se iksreno nadam da mogu ostati pa mi drzite fige Very Happy

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 10/7/2011, 22:21

Pazi Anđele,ja ti svu sreću želim...samo si me svojim konst.zbunila...
Čuj-ne možeš zatrudneti kad si van ovulacije,tj. ovulacija je trenutak otpuštanja jajne ćelije iz folikula ,koja živi u telu 72 sata.Ta 72 sata ti si plodna,i van toga nema trudnoće...
a sad, to što si ti imala odnos pre ovulacije,pa sačekali spermići jajašce-to je super,ali opet se to sve odigralo u toku ta 72 sata...
drugo-svaki ciklus ti je za sebe.Nisi uvek 11.dan ciklusa u ovulaciji.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od andjeo sa greskom 11/7/2011, 13:07

Onda me je moj ginekolog debelo zeznuo. Imam redovnu men. na 28. dana i i kad sam isla na preglede par puta mi je receno da mi su mi tada najplodniji dani, imas dva najplodnija dana i ostatalih 4 do 6 mogucih plodnih dana to sam i u skoli ucila posto sam zavrsila medicinsku, samo kod svake zene je to individulano neke imaju plodne dane samo dok imaju men. i to vise nije ni retkost.

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Sofka 20/11/2011, 19:12

zdravo cure osmeh srce
imam jedno pitanje u vezi cervikalne sluzi..posto je imam svaki mesec(onako providnu i rastegljivu) to verovatno i znaci da imam ovulaciju ali sam primetila zadnji put da je ta sluz trajala cak nekoliko dana(4-5) Shocked ne znam da li je to normalno? ili je neki poremecaj u pitanju?

Unapred hvala ljubav
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 20/11/2011, 19:29

Sofka, ne verujem da je poremećaj u pitanju, nego jača ovulacija, pa se takav sekret produžio...čim je prestalo nakon plodnih dana, o.k. je.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Sofka 20/11/2011, 19:32

Pari kako mislis jaca ovulacija? zbunjen
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 20/11/2011, 19:39

mislim lepa,kvalitetna! Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od zabrinuta 25/2/2012, 11:52

evo i ovde da vas pitam vidim ima dosta iskusnih imala sam zadnju men 4 feb pa sa imala odnos 11 feb da li su mi tad bili plodni dansvako drugacije govori pa bi Vas molila da mi vi izracunate hvala unapredi

zabrinuta

Broj poruka : 17
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od korpica 25/2/2012, 12:52

Prvo,ne znam koliko su ti redovni ciklusi.Drugo,to ti dodje sedmi dan ciklusa,sto je malo verovatno da su ti tad bili plodni dani.Plodni dani su ti od dvanaestog do cetrnaestog dc,opet,s tim da su ti redovne menstr.Poz
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od zabrinuta 27/2/2012, 21:19

hvala vam pozz

zabrinuta

Broj poruka : 17
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Divina 6/4/2012, 20:23

hej devojke, vidim da je poslednji post star skoro godinu dana, ali nema veze... ja sam imala skolske menstruacije,sa sve blagim pms-om, promenom sekreta na sredini cuilusa,svi nalazi uvek uredni i u fizioloskim granicama... bazalna temperatura rasla u toku sredine ciklusa...jednom godisnje sam radila sistematski pregled. dr u domu zdravlja vise puta videla da je ovulacija bas tog dana... a bebe nema, pa nema... i tako odem ja na svoju ruku u ns, odrade mi tvl i ispostavi se da jakooooo dugo nisam imala ovulacije.poslednji hormonalni status pokazuje pcos, uz nalaz pokazuje pcos...nisam imala prekomernu tezinu ( mozda 3 kg),ni neredovne cikluse, ni bolove, ma nista, samo tu i tamo po neka dlacica gde joj mesto nije...tako da svi ti "kucni testovi" u mom slucaju nisu bili tacni. Crying or Very sad po meni je ipak najbolje otici odmah kod proverenog ginekologa i videti sta i kako dalje !
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Divina 6/4/2012, 20:26

ispravka za poslednji post...malo su mi se pobrkale strane...
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Irmana 18/10/2012, 12:20

Pozdrav svima...prosla sam kroz postove i vidim da ima dobro informisanih. Ja sam nova nekako u svemu tome. Vec 7 mjeseci sam u braku i moj prvi mjesec dana je bio jako bolan. Imala sam jake bolove prilikom odnosa i ispostavilo se ja je bila cista u pitanju, jer sam pri svakom odnosu krvarila. Posjetila sam ginekologa koji je preporucio gel i antiseptic foaming solution , problem rijesila, uz pauzu bez odnosa nekih 10 dana. Ponovno sam otisla na kontrolu uradjen ultrazvucni nalaz, sve u redu. Pokusala sam odrediti plodne dane ali nekako se moja menstruacija krece izmedju 26 i 28 dana. Nikad nisam sigurna pa ako imate neku metodu odredjivana po kojoj bi se mogla orijentirati?
Irmana
Irmana

Broj poruka : 3
Godina : 39
Location : Cairo
Datum upisa : 16.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Ema78 18/10/2012, 12:54

Irmana, dobrodosla !!!
Postoji vise nacina za odredjivanje plodnih dana. Mozes meriti bazalnu temperaturu, pratiti menjanje boje i viskoznosti sekreta, meriti nivo hormona lh i E2,koristiti lh trake, folikulometrija...

Za kucnu upotrebu najjednostavnije su lh trake, mogu se naruciti preko interneta ili kupiti u apoteci.

Srecno !

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Irmana 18/10/2012, 14:51

Hvala Ema78! Very Happy
Irmana
Irmana

Broj poruka : 3
Godina : 39
Location : Cairo
Datum upisa : 16.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Niny 18/10/2012, 14:55

Ema78 ::Irmana, dobrodosla !!!

Za kucnu upotrebu najjednostavnije su lh trake, mogu se naruciti preko interneta ili kupiti u apoteci.


Slažem se sa Emom, za početak je najjednostavnije pratiti LH trakicama, a možeš i početi meriti bazalnu temperaturu, da bi videla kako ti se kreću ovulacije. Srećno sretan početak i da što pre uspete
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Irmana 18/10/2012, 20:49

Hvala Niny!! Very Happy






Irmana
Irmana

Broj poruka : 3
Godina : 39
Location : Cairo
Datum upisa : 16.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Anzelika4 3/9/2013, 13:45

zdravo svima
Imam 38 godina i nikako ne uspevam da dodjem do zeljene trudnoce,treba mi neki savet,postajem vrlo ocajna
pozdrav svima:D 

Anzelika4

Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od BiKsi :) 3/9/2013, 15:29

Anzelika4, dobrodosla i sto pre trudna ostala. Pridruzi nam se na ovoj temi
https://kutak.forumotion.com/t2640p960-korak-po-korak-na-putu-do-bete#438868
da te precesljamo i uzduz i popreko, da vidimo u cemu je problem, pa da ga resavamo. Na toj temi nam napisi sta si do sada radila, mozes i hormone postaviti, sve sto imas, a mi te upucujemo dalje, do konacnog cilja. Pisi nam i ako imas neku dijagnozu, i muz, sta je s njim, kakvi su mu spermici, da li ste isli na vantelesnu ili inseminaciju ili ne, sve nam pisi.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Anzelika4 3/9/2013, 18:40

Ja sam nova,evo kako stoje stvari Suprug i ja smo u braku godinu dana a pre toga veridba znaci zajedno smo tri godine ali poslednjih godinu dana pokusavamo aktivno da dobijemo bebu. Pre godinu dana sam imala hlamidiju lecila i izlecila i moj suprug KAO,bio pozitivan tri puta posle terapije,kada se vratio u Francusku i proverio test je bio negativ,uglavnom prosli smo i to. Ginekolog mi je rekao da je kod mene sve ok,radila sam samo ultra zvuk,a suprug vec je bio zenjen i njegova bivsa je ostajala trudna ali nije mogla da iznese trudnocu zbog slabih pantljiki mislim da se tako kaze. Verovatno je kod mene problem,ne znam sta i kako dalje. Menstruaciju imam redovno na svakih 25 dana ginekolog mi je rekao da su mi plodni dani od 9-og do 13-og dana od ciklusa. Treba mi pomoc:12b: 

Anzelika4

Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od BiKsi :) 3/9/2013, 20:18

Anzelika, pored toga sto ti je ginekolog rekao za plodne dane, moras uraditi hormonski status, da vidis kakvi su ti hormoni, tu spadaju fsh, lh, estradiol, testosteron, tsh, ft4, progesteron, i oni se rade 2. ili 3. dana ciklusa. To sto je tvoj dragi ranije uspevao da oplodi jc bivshe, ne znaci da je i sada ista situacija, on obavezno mora uraditi spermogram. Ali, posto sve ovo sto ti napisah nema veze sa temom na kojoj smo, i po pravilima foruma, ne smemo ovde nasiroko o ovome, vec na temi koju sam ti okacila u prethodnoj poruci, onda tamo nastavljamo caskanje. Samo klikni onaj link sto sam ti ostavila i na pravom si mestu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 3 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu