KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

+27
Divina
korpica
zabrinuta
Sofka
Marie
andjeo sa greskom
Barbara
Deni
Orline
nestrpljiva
BiKsi :)
Katy36
Republica
Shizika
*MIRELICA*
Sanjaa
dr mali pariz
Kali
liki
Dacaa
mona
nabla
jana
catherine290505
mala parizanka
arijana
HappyGirl
31 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Katy36 28/3/2011, 18:23

Puno hvala na odgovoru, valjda zato što toliko to oboje želimo onda nam izgleda predugo ovo iščekivanje.

Katy36

Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od nestrpljiva 3/4/2011, 15:34

Cao svima,
imam nekoliko pitanja vezano za trudnocu, i jako sam nestrpljiva.
Imam 30 godina i nikada nisam bila u drugom stanju, NIKADA! I, evo, vec tri godine pokusavam, ali nista. Lekari mi kazu da je sve u redu, ali ja ne mogu da izdrzim ovaj pritisak. Bukvalno sam pocela da vodim ljubav samo da bih ostala u drugom stanju, vise ne uzivam u sexu.
Ako neko moze da mi pomogne, molim vass, ocajna sam Sad

nestrpljiva

Broj poruka : 13
Datum upisa : 03.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Orline 3/4/2011, 15:56

Dobrodošla, nestrpljiva lol!
Prvo moraš da promeniš nick, jer za bebe, i pre i posle treba strpljenje Very Happy

Mnogi su prošli kroz tvoju agoniju i ne vredi da ti iko priča da to ne smeš da radiš. Druži se sa nama, piši češće, saznaćeš ovde svašta. Ima raznih tema, na ponekim ćeš odvući misli od presije pravljenja deteta.

Tri godine je dosta. Izraz sve je u redu nije primeren ako ste vas dvoje bili fizički zajedno i imali redovan seks. Sledeći put će ti reći da ne ostaješ trudna iz glave, jer si u grču Rolling Eyes . Izuzev naravno, ako ti nisu odradili neke ozbiljnije pretrage, u šta sumnjam. Jer kad mlada žena prenese da joj je ginekolog rekao da je sve u redu, obično misli da nema infekciju, i da joj je vidjena ovulacija na UZ.

Polako, jedno po jedno, podeli sa nama svoju priču. Na temama za to postavljaj pitanja, dobijaćeš odgovore. Druži se sa nama u kafanici, opustićeš se.
Ja ti želim da strpljenje dodje sa trudnoćom ubrzo, i da ovoliki broj postova koji ja imam naovom forumu dobiješ na trudničkim dnevnicima i stranama o deci.
Pozdrav Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od *MIRELICA* 3/4/2011, 17:39

Zdravo u braku sam 5 meseci, prva tri meseca smo se čuvali jer nisam rešila u vezi zapošljenja ništa pa smo odustali od toga tako da se evo već drugi mesec ne čuvamo i ništa dobila sam juče i to 4 dana ranije a baš sam se ponadala da je došlo do trudnoće, celi mesec su me bolele grudi i ja reko to je to i juče krenu...
Htela bi da vas pitam kako da prepoznam pravi momenat, da li je bolje da imamo svaki dan odnos ili pauze od dan dva?
Unapred hvala i izvinite ako zvučim nestručno ali baš ništa ne znam o oplodnji...
*MIRELICA*
*MIRELICA*

Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 3/4/2011, 18:18

Mirelice,dobrodošla!
Sa srećom radovi!
Otprilike,ako su ti hormoni uredu,i redovni ciklusi na oko 28-30 dana,onda ti je ovulacija na sredini tog ciklusa,dakle od dana kad dobiješ,pa 13.ili 15.dan.
Nema potrebe ni svrhe svakodnevno imati odnos.Od nekog 9.ili 10.dana imajte bar svaki drugi dan.
Ovulaciju možeš odrediti i praćenjem bazalne temperature (ujutru,pred ustajanje izmeri toplomerom,pod jezikom),ono jutro kad je temp. povišena u odnosu na prethodne dane,tad ti je ovulacija. Povišena temperatura dolazi od progesterona,i trebala bi biti povišena do kraja-ako ima trudnoće,ili kad padne neki 21.dan ili neki dan kasnije,padne i temperatura,dolazi ciklus...
Sa srećom!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od nestrpljiva 10/4/2011, 20:18

Hvala puuuuuuno na divnom doceku i izvinjavam se sto ranije nisam stigla da odgovorim, previse sam zabrinuta. Znam, to nije dobro i promenicu naziv u STRPLJIVA lol!
Sutra bi trebalo da dobijem i drzite mi palceve da ne dobijem, u suprotnom - poludecu affraid Jako sam umorna od pokusavanja bez rezultata i sve me to deprimira. Nadam se da razumete moje ludilo Sad

nestrpljiva

Broj poruka : 13
Datum upisa : 03.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Deni 10/4/2011, 21:54

Oh, naravno da razumemo, ali nema potrebe da poludis.

Drzim pesnice da ne dobijes igracice
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od nestrpljiva 10/4/2011, 22:13

Hvala punoooooooooooooooo ff

nestrpljiva

Broj poruka : 13
Datum upisa : 03.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Barbara 27/4/2011, 17:33

Cao svima...I ja sam nova ovde, pa samo sve da pozdravim. Very Happy
Barbara
Barbara

Broj poruka : 66
Godina : 37
Location : Srbija
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Katy36 1/7/2011, 11:44

Nisam se javljala neko vrijeme, ali eto mislim da je red da vas obavijestim da smo nakon 8 i po mjeseci truda uspjeli i trudna sam 2 i po tjedna. Još jednom vam hvala na utješnim riječima i nadi.

Katy36

Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od BiKsi :) 1/7/2011, 12:00

Čestitam Katy36, nek ti je laka i mirna trudnoća!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od andjeo sa greskom 4/7/2011, 14:57

Pozdrav svima i od mene nadam se da ce mo se lepo druziti :)

Ja imam jedno pitanje sto se tice ovih plodnih dana bila sam u subotu kod ginekologa zbog cisti koje mi se pojavljuju i jako sam uplasena jer ciste mi nastaju kad ne dodje do pucanja celije sto bi trebalo da znaci ako ne pukne da i kada su mi plodni dani nisma u mogucnosti da zatrudnim tj ostajem bez lodnih dana Sad inace to mi je samo na deesnom jajniku cista levi i je bio uredu.
Plodni dani su mi obicno 11 i 12 ako dobijem na 27 dana ako na 28. onda 12 i 13. jel moguce da imam jos neki plodni dna osim ta dva jer mi je za njih ginekolog rekao kada sam bila na pregledu par puta.
I jos nesto me zanima imala sam jednu trudnocu koju nisam iznela tada sam sa trudnocom od 3-4 nedelje imala cistu od 7cm sa CA 160 povecanim, psole se vremenom to smanilo, ali me zanim da li su mi ciste opet dovele do tog povecanja tumor markera a ginekolog to nece ponovo da me salje da radim. Uglavnom resila sam sa deckom da polako krenemo da razmisljamo o porodici i deci i ne zam koliko ce mi sve to predstavljati problem No

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 4/7/2011, 16:30

Anđele...bez greške Wink u principu život jajne ćelije je 72 sata,što je 3 dana,i to je trenutak kad možeš zatrudneti.Pošto često imaš te folikularne ciste,najbolje je da pratiš cikluse i onda imaš ciljane odnose.
Možda da proveriš i hormonski status?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od andjeo sa greskom 5/7/2011, 12:21

hmm jel moguce to u hexa labu proveriti? Posto sve jedno planiram da idem da proverim tumor markere opet da mi opet neka cista ne bude zlocudna.
Bas sam u problem jer ja bukvalno iam uvek cite u plodnim danima pa ne znam da li mi to smeta da zatrudnim. Sad mi je doktorka rekla da je 50 %mverovatnoce da mogu ako ciste nisu na oba jajnika a meni je ovaj put bila na desnom kad su mi bili plodnidan, sad mi dragi nije tu pa moramo da cekamo sledeci mesec do tada cu videti da odradim i hormonski status.

Hvala ti puno

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Marie 5/7/2011, 13:39

Zdravo svima!
Već 6 meseci pratim Kutak, ovde sam dospela slučajno, a sada gotovo svaki dan svratim, makar na kratko, da propratim šta se dešava.
Puno sam puta bila radosna zbog dobrih vesti, a tužna zbog onih ne tako dobrih...
Nadam se da sam uspela da makar mislima pošaljem pozitivne vibracije svim Kutanjkama sunny
Tek sada sam napravila profil i rešila da nešto i napišem, jer sam zvanično među trudilicama Wink MM i ja smo počeli da radimo na bebi he he
A za sve ovo vreme sam dosta toga saznala na ovim stranama i nadam se da će sve to biti od pomoći!
Još jednom pozdrav za sve... I srećno nam svima bilo... I bebićetno, kako bi to rekle žene na Kutku! ljubav
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 5/7/2011, 20:42

Anđele,naravno da hormonske pretrage možeš u bilo kojoj laborat. da uradiŠ.
Š to se tiče tih cisti...one verovatno ometaju ovulaciju,a ako nema ovulacije-nema ni trudnoće.Porazgovaraj sa još nekim dr-om...Srećno!
Marie,dobrodošla,i nek su sa srećom radovi...O svemu u vezi sa trudnoćom,ali bez veze sa njom možemo pričati na ovoj temi:
Korak po korak na putu do bete +
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Marie 6/7/2011, 12:42

Hvala Mali Pariz, priključiću se toj temi lol!
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od andjeo sa greskom 10/7/2011, 18:59

odradila sam hormonsku labaratoriju i sve je uredu :)

Inace znam da mogu zatrudneti ako imam odnose dan dva pred ovulaciju, ali me zanima mogu li ostati trudna dan dva posle plodnih dana?

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 10/7/2011, 19:16

andjeo sa greskom ::

Inace znam da mogu zatrudneti ako imam odnose dan dva pred ovulaciju,
kako znaš? Ostajala si trudna?
Misliš njegovi speratozoidu su živi i zdravi 2 dana u tebi dok se ne oslobodi jajna ćelija??
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od andjeo sa greskom 10/7/2011, 20:38

Prvu trudnocu kada sam imala a koju nisam uspela izneti zatrudnela sam dva dana pre ovulacije 11 i 12 su mi obicno plodni dani a yatrudnela sam devetog, jer su spermatozoidi verovatno ostali zivi ta dva dana dok s enije oslobodila jajna celija. Sada sam imala odnos dva dana posle plodnih sedamnaesti dan plodni su mi kako mi je gin reko 11 i 12 najplodniji a 13,14 i 15 samo plodni, tako da sad ne znam da li je moguce i 17 da bude ali se iksreno nadam da mogu ostati pa mi drzite fige Very Happy

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 10/7/2011, 22:21

Pazi Anđele,ja ti svu sreću želim...samo si me svojim konst.zbunila...
Čuj-ne možeš zatrudneti kad si van ovulacije,tj. ovulacija je trenutak otpuštanja jajne ćelije iz folikula ,koja živi u telu 72 sata.Ta 72 sata ti si plodna,i van toga nema trudnoće...
a sad, to što si ti imala odnos pre ovulacije,pa sačekali spermići jajašce-to je super,ali opet se to sve odigralo u toku ta 72 sata...
drugo-svaki ciklus ti je za sebe.Nisi uvek 11.dan ciklusa u ovulaciji.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od andjeo sa greskom 11/7/2011, 13:07

Onda me je moj ginekolog debelo zeznuo. Imam redovnu men. na 28. dana i i kad sam isla na preglede par puta mi je receno da mi su mi tada najplodniji dani, imas dva najplodnija dana i ostatalih 4 do 6 mogucih plodnih dana to sam i u skoli ucila posto sam zavrsila medicinsku, samo kod svake zene je to individulano neke imaju plodne dane samo dok imaju men. i to vise nije ni retkost.

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Sofka 20/11/2011, 19:12

zdravo cure osmeh srce
imam jedno pitanje u vezi cervikalne sluzi..posto je imam svaki mesec(onako providnu i rastegljivu) to verovatno i znaci da imam ovulaciju ali sam primetila zadnji put da je ta sluz trajala cak nekoliko dana(4-5) Shocked ne znam da li je to normalno? ili je neki poremecaj u pitanju?

Unapred hvala ljubav
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 20/11/2011, 19:29

Sofka, ne verujem da je poremećaj u pitanju, nego jača ovulacija, pa se takav sekret produžio...čim je prestalo nakon plodnih dana, o.k. je.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Sofka 20/11/2011, 19:32

Pari kako mislis jaca ovulacija? zbunjen
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće - Page 2 Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu