KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

+27
Divina
korpica
zabrinuta
Sofka
Marie
andjeo sa greskom
Barbara
Deni
Orline
nestrpljiva
BiKsi :)
Katy36
Republica
Shizika
*MIRELICA*
Sanjaa
dr mali pariz
Kali
liki
Dacaa
mona
nabla
jana
catherine290505
mala parizanka
arijana
HappyGirl
31 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od HappyGirl 6/1/2008, 13:30

Kako do željene trudnoće

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Trudno10

Koji dan ciklusa imati polni odnos i kako često, najčešća su pitanja, no ona su razumljiva tek uz poznavanje osnovnih pojmova menstrualnog ciklusa Za pravilno razumevanje prirodnog planiranja porodice važno je poznavati neke termine kao opšte pokazatelje mogućnosti trudnoće u prirodnom ciklusu i iznošenja trudnoće.Verovatnoća začeća u jednom menstrualnom ciklusu je termin poznat kao fekundibilitet, i iznosi oko 25 posto. Fekunditet je sposobnost iznošenja trudnoće po jednom menstrualnom ciklusu i nešto je niži. A ako par ne postigne trudnoću tokom jedne godine nezaštićenog polonog odnosa (bez kontracepce), govorimo o sterilitetu.

Valja istaknuti da 75 posto brakova koji žele trudnoću to postignu tokom jedne godine nezaštićenog polonog odnosa. Ostalih 10 posto žena zatrudni tokom dve godine braka, a 10 - 15 posto brakova je neplodno. Uzroci neplodnosti su brojni i predmet su istraživanja i lečenja lekara koji se bave ginekološkom endokrinologijom.
Hipotetski, ako biološki zdrav par počne s trudnoćom sa 22 godine života, uz uredan polni život i dojenje može imati 11 dece, a bez laktacijske amenoreje (izostanak menstruace uzrokovan dojenjem) i 15 dece tokom reproduktivnog razdoblja života.

Problemi vezani uz željenu trudnoću danas su, nažalost, sve izraženiji. Način života prisiljava bračne parove da se kasno odlučuju na decu najčešće zbog egzistencijalnih i drugih socijalnih problema. A sposobnost zanošenja i iznošenja trudnoće s godinama se znatno smanjuje. Tako je sposobnost zanošenja u žena od 25. do 34. godine poremećena u 13 posto slučajeva, a u žena od 35. do 44. godine fekunditet iznosi čak 30 posto. Uz to, novinski i stručni članci znatno se više bave objašnjenjima o načinima zaštite od neželjene trudnoće nego temama kako do željene trudnoće. Tako se parovi koji se odluče na trudnoću često nađu u nedoumici kad nakon nekoliko meseci nema rezultata. No, treba imati na umu da učestalost zanošenja iznosi samo 25 posto po menstrualnom ciklusu biološki zdravog para uz uredan polni život (biološki zdrav par podrazumeva uredan spermiogram muškarca, menstrualni ciklus i hormonski status žene, morfologiju njezinih polnih organa i uredan polni život).

Koji dan ciklusa...

Koliko puta i koji dan ciklusa imati polni odnos, vrlo su česta pitanja. Razumevanje te problematike moguće je, ali uz poznavanje najosnovnijih pojmova o menstrualnom ciklusu žene.Menstrualni ciklus je period od prvog dana menstrualnog krvarenja do sledeće menstruace, i traje od 21 do 36 dana. Krvarenje od tri do sedam dana fiziološka je granica. Negde u sredini menstrualnog ciklusa dolazi do ovulace (izbacivanja jajne ćelije iz zrelog folikula). Većina žena s vremenski pravilnim mesečnim ciklusom, dismenorejom (bolne menstruace) te premenstrualnim sindromom (napetost dojki, bol u donjem delu trbuha) ima ovulaciju, iako pet posto njih ipak ima anovulatorne cikluse. Neredovni i produženi ciklusi, uz obilna, nepravilna i bezbolna krvarenja, zajedno s spoljnim obeležjima (pojačana dlakavost, masna koža, akne, prekomerna debljina) najčešće su posledica hormonskog poremećaja zbog kojeg izostaje ovulacija, poznatog kao sindrom policističnih jajnika (PCO sindrom).

Luteinizirajući hormon (LH) je hormon hipofize koji svojim delovanjem izaziva sazrevanje jajne ćelije, luteinizaciju granuloza stanica te, uz ostale činioce, izbacivanje jajne ćelije iz folikula (ovulaciju). Nivo LH u prvoj fazi ciklusa je niska, a sredinom ciklusa raste njegova koncentracija. Povišena vrednost LH ukupno traje oko 50 sati, a trostruki porast razine LH u trajanju od 24 do 36 sati nužan je za sazrevanje jajne ćelije. 34 do 36 sati nakon početnog porasta LH usledi ovulacija, odnosno 10 do 12 sati nakon najveće moguće koncentrace LH. U anovulatornom ciklusu nema porasta LH.
Određivanje tačnog vremena ovulace važno je kako kod pravilna provođenja metoda zaštite od neželjene trudnoće tako i kod ostvarivanja željene trudnoće. Postoji nekoliko tehnika predviđanja ovulace s ciljem "tempiranja" polonog odnosa u pravo Vreme u onih parova koji planiraju trudnoću.

Kalendarska metoda- Temelji se na praćenju dužine menstrualnog ciklusa tokom šest meseci do godinu dana te određivanju prosečnog trajanja, na osnovi čega se okvirno izračunava nastup ovulace. Metoda se ne može koristiti ako su varijace u trajanju od ciklusa do ciklusa dulje od 10 dana.

Merenje bazalne temperature (BT)- Indirektna metoda za dokazivanje postojanja ovulace tokom menstrualnog ciklusa. Telesnu temperaturu treba meriti svakodnevno nakon jutarnjeg buđenja, preporučljivo u približno isto Vreme. Fizičko oslobađanje jajne ćelije (ovulacija) nastupa uglavnom dan pre prvog porasta temperature koji iznosi oko 0,30ºC. Bitan porast temperature ne uočljiv prva dva dana nakon porasta LH te se uglavnom registruje dva, tri dana posle. Porast temperature povezan je s porastom koncentrace progesterona u perifernoj krvi iznad 4 ng/mL. Tako se uz pomoć krive BT moraju planirati odnosi svakih 36 do 48 sati, tri-četiri dana pre i dva dana nakon porasta temperature. BT raste zbog delovanja progesterona na hipotalamički centar za regulaciju temperature. S obzirom na to da LH stimulira luteinizaciju granuloza stanica i sintezu progesterona te indirektno ovulaciju, izostanak porasta BT u sredini menstrualnog ciklusa siguran je znak izostanka ovulace, pa se treba obratiti ginekologu. BT treba meriti dva, tri meseca uzastopno i voditi kalendar.

Viskoznost cervikalne sluzi (Billingsova metoda) - Takođe jedna od indirektnih metoda za dokazivanje ovulace. Pod delovanjem estrogenih hormona cervikalna sluz dobiva na svojoj viskoznosti te u Vreme ovulace sadrži najviše količine vode (97 - 98 posto). Stoga dobiva tipičan makroskopski izgled: prozirna, vodenasta, rastezljiva do 10 cm. Spolne odnose treba planirati odmah nakon evidentiranja pojačane vlažnosti rodnice, osobito u fazi najveće moguće rastezljivosti sluzi. Ova metoda ne tako pouzdana za određivanje tačnog vremena ovulace, ali se može koristiti kao jedna od pomoćnih metoda.
• LH urinarni test - Praktična metoda predviđanja ovulace. Za razliku od merenja BT, ovim testom može se predvideti tačne Vreme ovulace koja nastupa nakon porasta LH, hormona nužnog za njezin nastanak. Njegov porast tačno korelira s nastupom ovulace jer do izbacivanja jajne ćelije dolazi 34 - 36 sati nakon porasta LH. U kombinaciji s merenjem BT, s velikom se sigurnošću mogu planirati ovulacija i polni odnos. Merenjem BT tokom nekoliko ciklusa može se predvideti Vreme porasta LH (dan pre porasta BT), a urinarnim testovima i dokazati porast kocentrace LH. LH urinarni testovi dostupni su na našem tržištu. Klinička tačnost testa iznosi čak 99 posto i nema međudelovanja s LH sličnim hormonima (HCG, FSH, TSH). Jedno pakiranje sadrži pet testova uz sva praktična objašnjenja o načinu i vremenu izvođenja te tumačenju rezultata. LH urinarni testovi od velike su pomoći svima koji planiraju trudnoću, jer uz pravilno korištenje LH urinarnog testa šanse za što skore ostvarivanje trudnoće su znatno veće, naravno ako je par biološki zdrav.

Pozitivan beta HCG - trudnoća

trudnocaFertilno period izbačenog jajašca ne poznato, ali se pretpostavlja da je nakon ovulace jajašce sposobno za oplodnju daljnjih 12 do 24 sata. Spermatozoidi su sposobni za oplodnju između 48 i 72 sata.
Spermatozoidi vrlo brzo prolaze kroz cerviks te ulaze u materište, gde kontrakcijama materišta bivaju ubačeni u jajovode. Od prosečno 200 miliona spermatozoida po jednom ejakulatu, samo 200 biva transportirano u ampularni deo jajovoda, gde dolazi do oplodnje jajne ćelije (fertilizace). Oplođeno jajašce zaostaje u jajovodu daljnjih 60 sati (tri dana), nakon čega se transportira u materište. Tokom prolaska kroz jajovode oplođena jajna stanica se deli i dolazi u materište (šupljina materice) najčešće u 32-staničnom stadiju ili kao rana blastula. Daljnja tri dana pliva u mediju materišta. Šesti ili sedmi dan nakon ovulace dolazi do implantace embrija na stenku materice.

Procesom diferencijace stvara se trofoblast koji je osnova za nastanak posteljice. Sinciciotrofoblast luči glikoprotein humani korionski gonadotropin (HCG), čija je najvažnija funkcija podrška žutom telu u jajniku koje u prvih sedam do devet tedana trudnoće luči progesteron, hormon znan i kao čuvar trudnoće. HCG se može meriti osetljivim metodama dok je embrij još u osmostaničnom stadiju. Beta HCG može se naći u majčinoj krvi dan nakon ugnježđivanja, odnosno osam dana nakon ovulace.

U Vreme očekivane menstruace (12 - 14 dana nakon ovulace, ovisno o duljini menstrualnog ciklusa) vrednosti beta HCG-a u krvi dostižu 100 IU/L, a udvostručuju se u proseku svaka dva dana do sedmog tedna trudnoće, kad dostižu oko 100.000 IU/L. Praćenje vrednosti beta HCG-a vrlo je važna dijagnostička metoda u oceni vijabilnosti ploda, dijagnostici izvanmaterične trudnoće, mole hidatidoze i dr.
Praktična važnost beta HCG-a danas je od velike važnosti parovima koji očekuju trudnoću. Jednostavni urinski testovi reagiraju na vrednosti HCG-a od 25 IU/L. To znači da u Vreme očekivane menstruace, kad su okvirne vrednosti HCG-a oko 100 IU/L, tačnost tog jednostavna testa iznosi više od 99 posto. Osim što je, kako se vidi, izrazito osetljiv, test je visokospecifičan te ne reagira unakrsno s drugim hormonima kao LH, FSH ili TSH. Pozitivan test na trudnoću može značiti samo trudnoću.

Nedoumice vezane uz trajanje trudnoće

Zbog povišene razine progesterona javljaju se subjektivni simptomi (napetost dojki, mučnina), koji uz pozitivan test znače da je vaša želja ispunjena.
Kad ste na osnovi izostanka menstruace, subjektivnih simptoma i napokon pozitivnog beta HCG testa sigurni da ste trudni, uvek postoje nedoumice o trajanju trudnoće.
Nekoliko je načina izračunavanja trajanja trudnoće. Danas se uglavnom izračunava od prvog dana zadnje menstruace, pa tako trudnoća traje 280 dana ili 10 lunarnih meseci. Ako su ciklusi dulji nekoliko dana, treba ih pribrojati. Prema ovoj metodi, trajanje trudnoće na dan izostanka menstruacije iznosi četiri nedelje, uz uslov da su ciklusi pravilni.
Ultrazvučna potvrda prisustva ploda u maternici moguća je sa pet nedelja trudnoće, a pozitivni otkucaju čedinjeg srca (KČS) između šestog i sedmog tedna trudnoće. Ultrazvučni pregled važan je zbog ocene tačnog trajanje trudnoće i potvrde maternične trudnoće.
Daljnje praćenje trudnoće prepustite svom ginekologu i infomirašite se o svim promenama koje vas očekuju sledećih meseci.[b]
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od arijana 28/1/2010, 18:30

Znate li mozda na koji nacin mogu da odredim plodne dane,stim da mi ciklus nije redovan,uvek mi kasni par dana.....

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od mala parizanka 28/1/2010, 18:40

Arijana,zao mi je...za odredjivanje plodnih dana ima vishe nachina,jedan od pouzdanijih je sekret-a la belance... Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 338438
mala parizanka
mala parizanka

Broj poruka : 1533
Godina : 46
Location : 015
Datum upisa : 05.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od arijana 28/1/2010, 18:44

a kako mogu ja to da primeti....joa uvek sam mlada i neiskusna u tim stvarima....Nadam se da mi ne zamerate....

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od mala parizanka 28/1/2010, 18:57

Kad se tushirash,obracaj paznju,od 12-15.dana,tad bi trebalo da ti bude ovulacija.Taj sekret je providan,razvlachi se kao belance,kad ga zakachish... Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Icon_redface e sad sam prilichno slikovita.
A koliko si ti to sreco mlada,kad insistirash na godinama,a zelish trudnocu?
ako nije tajna Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Icon_biggrin
mala parizanka
mala parizanka

Broj poruka : 1533
Godina : 46
Location : 015
Datum upisa : 05.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od arijana 28/1/2010, 19:01

e hvala ti puno pokusacu sa ovim,valjada mi uspe....a naravno da nije tajna meni je 20 god.nisam bas ni mlada ali ni nesto starija....

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od mala parizanka 28/1/2010, 19:07

pile malo... Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 181350
mala parizanka
mala parizanka

Broj poruka : 1533
Godina : 46
Location : 015
Datum upisa : 05.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od arijana 28/1/2010, 20:42

valjda me sad razumete,zasto vas pitam za sve.... Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 501904

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od mala parizanka 28/1/2010, 20:49

naravno.samo pitaj sve shto ti nije jasno...
je l' vi/ti dugo pokushavate trudnocu?
mala parizanka
mala parizanka

Broj poruka : 1533
Godina : 46
Location : 015
Datum upisa : 05.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od arijana 28/1/2010, 20:53

ma nije bas dugo.....par meseci svega,otprilike 5 meseci.....ali jos uvek nista,a nije nam ni jasno zasto,jer nemamo nikakve zdravstvene probleme....I zato bi volela da mi vi ovde kao stariji i iskusnije od mene pomognete,tj.da mi predlozite kako i sta da radim.... Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 11031

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od catherine290505 28/1/2010, 21:46

Draga Arijana, sa 20 god i par meseci pokusavanja -nemas prava da budes tuzna Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 86719 , nego osmeh na lice i sa dragim Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 393286 na prirodne radove...svakako mislim da treba malo da se opustis, kao sto ti je vec Nabla pisala i kod onih koji nemaju nikakvih problema treba neko vreme, pa dopusti da ti se sreca desi...Naravno da mozes sve da pitas i -NEMA glupih pitanja! Ali imas jos sedam meseci do trenutka kada bi mogla i da pomislis da nesto ne stima, pa iskoristi ih Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Icon_wink a za to vreme takodje se evo kod nas informisi o svemu sto te zanima i uzivaj u nasoj podrsci Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 32796 Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 338438
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od arijana 28/1/2010, 21:50

hvala ti puno....ali sta cu kad sam ja takva pesimista,uvek mislim na najgore....a i vise sam opterecena bebom,ja uvek mislim na nju i uvek kazem e mozda je sad uspelo,mozda ja zbog toga i ne mogu da ostanem trudna,ne znam zasto ne mogu da se opustim.....i da ne mislim na bebu....

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od catherine290505 28/1/2010, 21:56

Iako ja ne volim i gnusam se od optuzivanja psihe za neostajanje u drugom stanju istina je da igra ulogu u celom procesu, pa nateraj sebe zbog tvoje buduce male mrvice da otklonis sve moguce uzrocnike neuspeha , saljem ti Rodu i vucem te za nosic Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 951205
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od arijana 28/1/2010, 21:57

hvala ti...........Pokusacu....

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od jana 13/5/2010, 10:28

prije svaega da vas pozz ovdje sam nova i imam neka pitanja...Ovako imam vec 1 djete,sina ima 4 godine i mislim da je vec vrijeme da imam drugo..eh vec 7 mjeseci se ne cuvam..al jos nista ovaj mjesec sam pratila plodne dane..tokom cjelih 7 mjeseci menstruacija mi se pomjeralka dan dva...eh sad trenutno imam bolove u krstima i cesto idem u wc,i glava me strasno zaboli al na kratko...trebala bi dobiti sad 15,danas je 13...inace sam dobijala 15 al pocelo se pomjerati..nemam bolove u grudima sto mi se prije desavalo...bas sam nestrpliva i zanima me vase misljenje unaprijed hvala Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 38642

jana

Broj poruka : 1
Godina : 39
Datum upisa : 13.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od nabla 20/5/2010, 02:26

jano, najbolje ti je da prvo utvrdis/potvrdis ultra zvukom koji dan ti je ovulacija- da se ona dokumentuje da postoji (ali pri tome da pratis propratne signale tela kako bi povezala 'objektivno" i "subjektivno"), a onda mozes u narednim ciklusima da pratis manje objektivne znakove kao sto je ovulaciona sluz, bol u jajnicima (ako ga imas u toku ovulacije), ili eventualno da pratis ovulaciju preko LH trakica.

Valjda nisam bila previse konfuzna! Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Icon_biggrin
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od mona 22/5/2010, 21:57

pozdrav
ja sam mjerila Lh trakicama plodne dane.....3 dana su mi bile dvije crte...jel to moguce.?...pa kad mi je ovulacija onda mogla biti?
mona
mona

Broj poruka : 42
Datum upisa : 22.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Dacaa 23/5/2010, 20:35

Evo neko moje iskustvo sa tim Lh trakicama.14dana mi je bilo dve linije ali onako blago roze,15 dan malo obojenije crte tako isto i 16dan jos obojenije.Znam da 13 dan nisam imala domin.folikula jer sam isla na folikulom.i doktorka mi je preporucila te trakice kao moguce je da je kod mene kasnije taj plodni period zato sto je bilo mnogo folikula a menstr.mi nije na 28 nego na 30dana.Verovatno  mi je taj 16 dan plodan.Mozda je tako i kod tebe.Nadam se da sam ti pomogla
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od mona 23/5/2010, 21:03

ako ti je 16 dan bilo najtamnije onda ti je za ,tako pise, 24-36h nastupa ovulacija......ali meni su najtamnije crte bile 3 dana a bilo je i svijetlijih crta .....
mona
mona

Broj poruka : 42
Datum upisa : 22.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od liki 10/11/2010, 21:42

caos imam jedno pitanje videla sam da se ovde spominje glikoprotein,sta je to pronadjeno mi je to u krvi i poviseno je?imam 21 god.
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Kali 20/11/2010, 21:50

Ukoliko želim putem UZ da propratim plodne dane , kojeg dc je nabolje da se javim ginekologu ? Pretpostavljam 9dc...? spermatozoid igracice
Kali
Kali

Broj poruka : 7
Godina : 39
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od dr mali pariz 27/11/2010, 19:11

liki ::caos imam jedno pitanje videla sam da se ovde spominje glikoprotein,sta je to pronadjeno mi je to u krvi i poviseno je?imam 21 god.
Liki,idi na temu imunologije,pa tamo postavi pitanje,ovo nije tema za to.
Inače ako je povišen,još neke pretrage treba odraditi koje bi mogle ukazati na stečenu trombofiliju.

Kali ::Ukoliko želim putem UZ da propratim plodne dane , kojeg dc je nabolje da se javim ginekologu ? Pretpostavljam 9dc...? Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 207995 Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće 32796
zavisi na koliko su ti ciklusi,ali najbolje je od 10 ili 11 dana.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od liki 4/12/2010, 22:44

kupila danas Lh trakice da vidim kad mi nastupa ovulacija,e sad dobijam menzis na 28-29-30 dana zadnji put sam imala 26 novembra,to znaci da treba da uradim test 10 decembra 15 dan od menstruacije jel tako???PS kupila sam jedan komad Lh trakice,skupa cela kutija pa da ne promasim dan Very Happy
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od liki 9/12/2010, 13:40

evo me opet,danas je krenulo belance :),ali test za ovulaciju je negativan ,radila sam test 12dan,13 i danas je 14dan a test ne pokazuje nista,o cemu se radi?
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Sanjaa 23/1/2011, 17:19

Ja sam ih uvek radila od 9 dc, meni je ovulacija 12,13 dc sto se i potvrdilo na uz.
Mozda ti imas O 16,17 dc nastavi sa trakicama.
Sanjaa
Sanjaa

Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće Empty Re: Odredjivanje plodnih dana- kako do željene trudnoće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu