KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sunčica-naše mezimče

+47
cici
Orline
cufta
Tanja83
Mali Princ
Mirjana
HappyGirl
gagax81
lolipop
jul
KoMetaK
dragana76ns
bokica
Zoka83
Cupava
NINA1
key
adriatika
maja76
bebko
Simona
Sami
buby
lena
zoxa
Nefertari
Sneza
Shizika
tuli
Pakki
BiKsi :)
MARA
Milijana
djole42
Tinche
kasia
Jelence
maus
Anuska
catherine290505
Struzzo
caci
bak
bobica83
dr mali pariz
nesalela
brinbili
51 posters

Strana 4 od 27 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Sledeći

Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od caci 22/2/2011, 09:59

Pravo sunny
Sijate svi yes
ljubav ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 1/3/2011, 21:55

Auuuu,mi bas zabusavamo... Rolling Eyes
Da skrabnem nesto na brzinu...
Uf,ne znam, odakle da pocnem...Suncili opet zabusava sa dnevnim spavanjem,a onda je san "obori" oko 19h pa nam poremeti kupanje i sve...na brzinu je kupamo jer se trudim da je sto duze zadrzim da ne zaspe...Ali ako zaspe oko 19h,spava do 01 h i onda se druzimo do 3-4 kao u po' bijela dana Rolling Eyes Preko dana kada je budna 99% vremena provede na rukama (npr. danas sam Rucala Shocked oko 19h sa njom u rukama)...Ne znam da li sam prije pominjala da se osula po licu,ima vec 15-ak dana.Tada nije bilo nista extremno ali zadnja 2-3 dana je dosta suva koza i bas osuta...Prije desetak dana sam je vodila privatno kod jedne poznate pedijatrice zbog toga i ona je rekla da je to obicno ciscenje,da mozemo da cistimo lice acidi boricijem,i mazemo pantenol kremu.Od toga se malo bilo smirilo ali je opet buknulo prije 2-3 dana pa sam je i sinoc vodila kod izabrane DR.Strah me da nije neka alergija,medjutim i ova DR kaze da je u pitanju ciscenje i da mogu kamilicom da joj cistim lice i mazem pantenol ili jekoderm i kupam je Kosilijem... Rolling Eyes
Iduce nedelje je redovna kontrola i vakcina...Kod nas u DZ nije dozvoljeno da daju Pentaxim i bas sam bijesna zbog toga...
Sunci je pocela da ispusta neke glasove (guuuu,baaaa,neeee Very Happy ) i to je tako slatko,da se istopis [Only admins are allowed to see this image] ...i smjeska se kao velika...sarmira okolinu...Voli da se uspavljuje na mom stomaku (stomak na stomak) i da joj pjevusim a ona me prati svojim gugutanjem...Cini mi se 24h bi tako provela,a ni mama se ne bi bunila da ne mora i nesto drugo da se radi. sunny sunny sunny Obozava da se vozi,ali cim stanemo na semafore pocinje plac...U kolicima brzo zaspi i uopste joj ne smetaju neke malo vece turbulencije... [Only admins are allowed to see this image]
Cini mi se da mi mlijeko slabije nadolazi,mada jos uvijek ima dovoljno za dojenje i jedno izmlazanje (koje sacuvam-nekih 250ml)...moram priznati da sam jedan dan imala i napad panike zbog toga,cini mi se da ne bih podnijela da se "odvojimo" na taj nacin...Da napomenem da sam ranije posle svakog podoja morala da se izmlazam...

Imate li neki savjet za osip?

Eto ja malo s 5 na 9 ali valjda je to sve sto smo imali od noviteta...
Ljube vas puno Suncilina i njena mamilina [Only admins are allowed to see this image]

PS:nemamo nesto novih slicica,a da je Sunci sama ili sa nama,a ne bih da postavljam druge ljude bez dozvole...Tako da vam dugujemo slicice [Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Milijana 1/3/2011, 22:59

Brini, Lenka ima identičan osip i čini mi se da se pojavio u isto vreme kad i vama, a i one su iste starosti. Ja joj samo čistim lice acidi borici rastvorom i mažem kremu Seba Med, ali nisam primetila da joj je od toga bolje. Ono što je sigurno, bukne joj na onoj strani obraza na kojoj je spavala i kad je okrenem, bukne ova druga, a ovamo se povuče. Mislila sam da je od omekšivača, ali nije, mislim da je od vrućine.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od BiKsi :) 1/3/2011, 23:24

Suncili uživa! Mleka je slabije verovatno jer si umorna i slabo noću spavaš i nemaš redovne obroke, probaj bar redovno da jedeš.

Što se tiče osipa, moja snajka je mazala svojim mlekom bebi to perutanje i crvenilo po licu, kao sitne bubuljice, ako je to to. Retko koja beba prodje da nema to čišćenje lica. Kad je sisa, malo uzme po koju kap i blago joj namaže tu gde se crveni, i mislim da je to naviše pomoglo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od catherine290505 2/3/2011, 08:41

Brini. Nera je imala neki osipcic letos i bili smo kod dermatologa- tada je rekla da nije nista strasno ali da ne bi doslo do infekcije (beli vrhici po bubuljicama) dala nam je Krecno mleko -2-3/dan i uvece na to krecno mleko smo mazali Stanicid mast. To je bas bilo delotvorno i kasnije kad god bi joj se nesto pojavilo ja bih stavljala krecno mleko i brzo je nestajalo. To je nase iskustv, ali svakako nemoj nista na svoju ruku i bez odobrenja dr-a.
Cekamo slicice smajli angel
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Nefertari 2/3/2011, 08:46

I ja mislim da je to ciscenje, mom sinu je krenulo par dana po izlasku iz bolnice, na kontroli sa dve nedelje je izgledao kao pubertetlija. Povuklo se kad je imao nekih 40 dana, nista specijalno nisam radila, mazala kremicom kao i do tad.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Simona 2/3/2011, 08:56

Ijaooo ja tek sad vidim - Suncica lepotica u haljini nemam reči

Pozdravcici cveće
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od MARA 2/3/2011, 10:01

Viktoe je imao identican osip koji ti opisujes al je kod njega buknuo sa 10-ak dana,po savetu pedijatra nista nismo koristili i proslo je samo,to je to ciscenje.Evo sad krece isti i kod Vuka i juce pitala ped kaze nista ne stavljajte procice.
Suncica je bas napredovala medenica jedna.Kod mene mleko na sve strane curi,mogla bi ladno jos jedno dojiti,ali ja nocu bas lepo spavam,pu,pu dok je sa Viktorom bio haos.Probaj se sto vise odmoriti,kad je budna pokusaj je sto vise raskomotiti po mogucnosti da ostane samo pampers ,stavi je da lezi na stomaku i mislim da ces se vise odmoriti.Vuk je isto tako poceo,kad je budan place i hoce na rukama i ja isto to uradila i evo ga sad uziva,ja i Viktor kuckamo a on se kornjaci s glavicom.Znam kako ti je al ako je za utehu s drugim ce ti biti mnogo lakse.
ljubim vas
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 2/3/2011, 10:48

Hvala vam tete,mnogo nam znacite... [Only admins are allowed to see this image]
Bila sam zabrinuta jer se ne sjecam da sam po vasim dnevnicima vidjela da ste i vi imali "problema" sa osipom,pa me bilo strah da ovo nije bas "uobicajeno" stanje....Sad je lakse,jer vidim da se to i drugima desavalo i ne sumnjam vise u DR-kinu dijagnozu.Nastavicemo sa acidi boricijem i jekodermom...
Zaboravila sam sinoc da napisem i da me boli kicma tacno na mjesto uboda igle (spinalna anestezija),nije nista extremno ali me pomalo zabrinjava...Je li se to vama desavalo?
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od catherine290505 2/3/2011, 12:29

Mene je par dana boluckalo mesto gde je plasiran epidural, ali nije bilo nista strasno, pa nisam nikoga ni konsultovala, citala sam da je to uobicajeno, e sad koliko znam postoji razlika u davanju spinala i epiudrala pa ne znam da li sam ti pomogla ali znam da mi je trajalo samo par dana, svakako ne dva meseca. Pitaj ginekologa yes ili naravno ako mozes do anesteziologa.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Sneza 2/3/2011, 13:20

Ja cu samo da dodam da i moja Mia ima isti problem sa licem, navodno čisti se od mojih hormona a Anja nema. Jedan dan je tako buknulo da sam mislila u hitnu da je vodim, ali kada sam je umila, povuklo se. Moja drugarica, koja je dr ne preporučuje pantenol kaže da dodatno može ta masnoća da začepi pore, ja mažem mlekom za telo chiccovim, svaki treći dan i sad joj lepo izgleda lice i umijem je običnom vodom.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od nesalela 2/3/2011, 14:12

Brini poslala sam ti PP

I ja pretpostavljam da je to čišćenje, takva je bila i moja Staša.....Naravno da je najbolje da proveriš i kažu ti šta da radiš.....Ljubi mi Sunce maleno....
smajli angel
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od MARA 2/3/2011, 18:39

Brini sto se anesezije tice ja sam se sa Vik poradjala u spinalu
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od bebko 4/3/2011, 09:44

ja ne mogu da ti dam savet,ali mogu da vas poljubim osmeh srce
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 6/3/2011, 21:33

Osip se konacno smirio...Jos malo joj je "suvkasta" koza ali mnogo bolje izgleda[Only admins are allowed to see this image]

A evo i svjezih slicica:
[Only admins are allowed to see this image]

Ljubi vas mala debelica Sunčica [Only admins are allowed to see this image] sunny [Only admins are allowed to see this image] sunny [Only admins are allowed to see this image] sunny
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od caci 6/3/2011, 21:36

Jao kako smo slatki,lepi i umilajti nemam reči angel
ljubav ljubav ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Sneza 6/3/2011, 21:40

Jaooo pa gde si našla haljinicu, preslatka je Sunčica a i haljinica
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Nefertari 6/3/2011, 22:12

kakva lepa curica! a vidi joj okica i kosice puj, puj, ljubni nam je i stipni za te dembele bobraze
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od bak 6/3/2011, 22:49

Kao lutka Shocked , bukvalno! Prelepa je [Only admins are allowed to see this image]
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Tinche 7/3/2011, 20:15

Jao kakva je u ovoj roze haljinici...ko za reklamu! [Only admins are allowed to see this image]

Prelepa je! Prelepa!!!!
[Only admins are allowed to see this image]
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od dr mali pariz 7/3/2011, 20:35

Joj Sunči,kakav si ti anđeo!!!Duša!!! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od catherine290505 7/3/2011, 22:01

anđeo anđeo anđeo


srca
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od nesalela 10/3/2011, 11:35

Kako je prošla vakcina....tačnije dva uboda..... ljubav angel
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 11/3/2011, 15:52

Evo nas tete i drugari [Only admins are allowed to see this image]
Mi danas bili na kontrolu a primili smo i vakcinu (2 kom) Rolling Eyes
Teta nas je bocnula u obje butine po jednom...a nije nam dala nista da pijemo Rolling Eyes Ne znam o cemu se radi,bila sam potpuno izbezumljena (jos uvijek sam) pa nisam nista pitala...MM je sve pitao i pomagao oko davanja vakcine,ali je ovo promaklo...Rekla je da ne bi trebalo da dodje do neke reakcije (temperatura,osip...) i da samo stavljamo hladne obloge...Joooj,kad sam vidjela onu veeeeeliku iglu.....grooozno affraid
Suncica je bas plakala i vristala dok joj je davala,ali cim se sestra pomjerila ona se umirila...I maloprije dok smo joj razlijepili METAR flastera kojom je ova bila obmotala plakala je do zacenjivanja i jecala....i sad,u snu,ponekad ispusti jecaj...(malo preuvelicavam za duzinu flastera ali bilo je strasno)
Inace sunci sada ima 5510gr i visoka je 57 cm...fino je napredovala.Ostalo je sve OK.
Dobili smo uput za snimanje kukova,to cemo obaviti iduce nedelje.Vidjecemo,sta ce nam dalje reci...
Eto toliko za sad....odoh da mazim svoje cedo.... sunny sunny sunny

[Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od lena 11/3/2011, 16:46

[Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 4 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 27 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu