Da li bi usvojili dete?

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Da li bi usvojili dete?

Da li bi usvojili dete? - Page 2 Vote_lcap26%Da li bi usvojili dete? - Page 2 Vote_rcap 26% 
[ 45 ]
Da li bi usvojili dete? - Page 2 Vote_lcap39%Da li bi usvojili dete? - Page 2 Vote_rcap 39% 
[ 66 ]
Da li bi usvojili dete? - Page 2 Vote_lcap13%Da li bi usvojili dete? - Page 2 Vote_rcap 13% 
[ 22 ]
Da li bi usvojili dete? - Page 2 Vote_lcap22%Da li bi usvojili dete? - Page 2 Vote_rcap 22% 
[ 38 ]

Ukupno Glasova : 171

Da li bi usvojili dete? - Page 2 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona taj 22/1/2011, 14:47

Gala ::I kako kaze moj muz: nije roditelj onaj ko napravi dete i donese to dete na svet. Roditelj je onaj koji odgoji dete.

Slazem se sa tim. Mada mi se jos vise dopala izjava Happy girl u kojoj je otprilike usvojenu decu nazvala nasom izgubljenom decom koju kroz proces usvajanja pronalazimo pa se vracaju svojim roditeljima i svojoj kuci (tj nama).

I sa Struzzo se slazem takodje Very Happy vezano za humanost... Usvajanje je nacin ostvarivanja roditeljstva te u njemu ima humanosti koliko i u bioloskom roditeljstvu, tj neko moze da je ucita a neko i ne... Ja moram priznati da je bas i ne vidim. Mada se retko upustam u tu raspravu, ljudi koji cuju da usvajamo obicno nam kazu - jao kako je to veliko delo, pa humani ste i tome slicno. Ja obicno samo kazem hvala. To otpisujem samo na njihovu ljubaznost, pa u ljubaznom tonu i odgovorim... Ali naravno ako se povede neki dalji razgovor onda kazem da tu nasu humanost u cinu usvajanja ja ne vidim...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 50
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 22/1/2011, 15:23

Strule,baš taj boldovan deo nisi razumela lol! ali mojom greškom,jer se nekad dvosmisleno izrazim...izvinjavam se što često ostanem neshvaćena ,ali to su mane pismene komunikacije među ljudima.
Pod "uživanjem" podrazumevam "korišćenje".
Sad je stvar jasnija da ja svakako svoje buduće dete,za koje verujem da će mi biti "dato" u svoje vreme,neću pod staklenim zvonom odgajati,niti biti u mogućnosti da mu omogućim da samo uživa u životu,tj. koristi nj.blagodeti.
Život je borba,i u njemu mora vladati harmonija,te apsolutnog uživanja nema nikome.
I dalje stojim iza svg stava-podariti život i tada mu omogućiti da uživa život,za mene je Božji dar.Ne treba mi roditeljstvo ako ne može biti biološko, to me ne može usrećiti,ali ako mogu svojim radom druge usrećiti,posvetiti mogu sebe,samo u tom smislu.

1x ICSI  beta 1,87
4. postupak ICSI+PICSI+hatching PFC dr Sonja
16. dan beta 1931

ispod maminog , kucaju još Da li bi usvojili dete? - Page 2 0913 Da li bi usvojili dete? - Page 2 0913
Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
16.jul, Zvezde su rodjene!
Lilypie Fifth Birthday tickers
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 41
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 22/1/2011, 15:55

Draga Paris, čini mi se da sam te razumela bez obzira da li koristiš reč "uživanje" ili ne....i ako mislimo na bukvalno "uživati", pa i to je potpuno normalno, jer život jeste težak i borba je, ali mi polazimo od najboljeg, zar ne...i činimo sve u našoj moći da nama i nama dragim ljudima bude što više "uživanje". Very Happy
Ja znam tvoj stav i podržavam ga kao i ti moj, ali kad pominješ dvosmislenosti, moram prokomentarisati ovo...Vidiš, ti si nekako formulisala da ti je više stalo da nekome život podariš i omogućiš da uživa u životu "više nego sebe da kao roditelja ostvarim". Moraš priznati da te dve stvari kod mnogih ljudi, tj. sadašnjih i budućih roditelja je ista stvar. Ti rađaš dete i postaješ mu roditelj. I usvojitelji su mahom, da izuzmemo one zaista humane ljude koji su se već ostvarili kao biološki roditelji, roditelji koji nisu mogli na drugi način to postati. I oni su hteli osetiti to blagosloveno "seme" u sebi i roditi, ali nisu, nažalost, mogli...
Razumeš šta ti želim reći...ali...ako ostanemo samo na toj želji (divnoj želji) da nekome podarimo život i time omogućimo da u njemu uživa bez toga da smo upravo mi ti koji ćemo posle trudnoće i rođenja voditi ga kroz isti, tj. biti roditelji...onda to se može protumačiti i ovako (znam da ti nije bilo ni u malom mozgu), recimo...veliki fan Eltona Džona je poželela da podari život jednom prelepom malom biću i time omogući da ono i njen idol žive ga uživajući...
poljubac
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 43
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 22/1/2011, 16:04

hahahahahaa,ej,poređenje ti je vrhunsko Wink
nego,naravno da se ne gnušam ideje da budem roditelj Wink ali meni to nije vodilja,kao parovima koji se i za usvojenje odlučuju.Oni koju usvajaju,usvajaju da sebe ostvare kao roditelja.
Meni je vodilja -podariti život,a ako ne bude moglo-o.k. nije mi ta uloga data.
Samo je u tome razlika.Ne gadim se ja dece,ali imam drugi imperativ. Very Happy

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

ispod maminog , kucaju još Da li bi usvojili dete? - Page 2 0913 Da li bi usvojili dete? - Page 2 0913
Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 22/1/2011, 17:31

Ja ne mogu da verujem, ali ja vec danima ne mogu da iskreno odgovorim na ovo pitanje Shocked
Da sam bez imalo razmisljanja, na prvu loptu odgovorila, to bi bilo DA.
Ali nakon par minuta razmisljanja sam shvatila da mozda ne bih bila iskrena 100% sto uvek jesam, ovde.
Tako da jos uvek necu odgovoriti, moram da se dogovorim sa sobom
bak
bak

Broj poruka : 6802
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 23/1/2011, 14:16

Ja se nikad nisam nesto kolebala... Biolosko roditeljstvo i usvajanje su mi bile dve nezavisne zelje. Najjaci razlog sto sam prvo pokusavala jedno pa drugo je to sto sam mislila da je usvajanje gotovo nemoguce kod nas. Pozitivni primeri sa foruma su mi malo podigli moral no jos cemo videti kako ce biti kod nas... Ali muz se kolebao. To jeste problem, trebalo bi da su oboje u tome. Moj je bio dva dana za to, pa dva protiv, pa dva izmedju nesto, izludjivao me je promenama, pisala sam o tome na forumu. Secam se da mi je Keti tada rekla da ne bi trebalo da krenemo u postupak dok on u svojoj glavi ne rascisti... I to je bila ispravna odluka. Sada je sasvim u tome. Cini mi se da je za njega preloman trenutak bio poslednji pokusaj vto. Inace smo vec unapred odlucili da je poslednji ali ja sam taj pokusaj najteze podnela, i vama sam ovde pricala ceo postupak sam bila pod alergijom i bolesna, vec kako su krenuli mikroginoni. Mislim da je to moje stanje jako delovalo na njega. Znam da me je gledao onako svu crvenu, natecenu i nikakvu kako se vucem po kuci i da je rekao da je prelomio za usvajanje, dosta mu je vto postupaka... Sta mu se vrzmalo sve po glavi to samo on zna, a ja mogu da pretpostavim Wink ali znam da od tada nema vise dilema... Tako da mislim da je za ljude koji se kolebaju ili premisljaju mozda druga pozicija kad imaju jos puno vremena pred sobom ili kad dodju u poziciju da je usvajanje jedina sansa da postanu roditelji ili i ako nije bas sasvim jedina sansa ne zele/ne mogu vise da se upustaju u vto postupke...
Simona
Simona

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 23/1/2011, 16:04

kako god, stalno sam u kontaktu a svojim drugom koji je usvojio dete. Ona ove godine polazi u skolu, a imala je 2g kada su je usvojili. Kao da je bilo juce. Njih troje su presrecni, ni po cemu se ne razlikuju od "bioloske" porodice. Sustiniski ni nema razlike, sem u nasim glavama. Nekada nam je to privremeno, nekada ostane "za stalno"
Necu da pametujem, ali se uvek setim one Galine price sa zivotinjama. ja sma iste stvari radila, radim i sada, i zato sam glasala za drugu opciju. To je pitanje stava prema zivim bicima. Njih ne odredjuje biologija.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 51
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 23/1/2011, 16:24

cufta :: To je pitanje stava prema zivim bicima.
ovo baš nikako nisam razumela Rolling Eyes

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 23/1/2011, 16:37

mali pariz ::
cufta :: To je pitanje stava prema zivim bicima.
ovo baš nikako nisam razumela Rolling Eyes

Mislila sam da li su ljudi spremeni da "a priori" prihvate decu ili druga ziva bica? U tom smislu "stav prema zivim bicima". Mislim da od toga sve zavisi. Nekim je potreban preduslov, nekim ne, i mislim da je i jedno i drugo potpuno normalno, jer svi smo mi razliciti. I da li su spremni da sve od sebe daju za to dete ili drugo zivo bice. Nekim je potrebno da imaju skupu rasu pasa da bi ga drzali. Ni to mi nije za osudu. Sve je to ok. Zato je ova tema na forumu odlicna, jer svako ko napise svoje misljenje je u pravu i razmuljiv je svima.
Samo sam rekla da ja spadam u ovu vrstu osobe, da mi neko da i iguanu po ovom snegu, zavolela bih je i usvojila.
cufta
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 23/1/2011, 16:42

Da,ustvari sam tako i razumela,ali mi nije bilo baš pravo da tako razumem Wink figurativno rečeno...
stav prema usvojenju se jednači sa stavom prema živim bićima.

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cupava taj 25/1/2011, 19:14

Struzzo ::Ali moram da naglasim i to...da roditelji usvojitelji nisu ništa bolji i humaniji ljudi od roditelja biološkog deteta...čini mi se da se nekad insistira na humanosti tog čina, ali ti parovi, pogotovo oni koji nemaju svoju decu najpre žele da postanu roditelji, kao svi. I samim činom usvajanja nikoga ne žele da zadive, u stvari, žele da ih ljudi gledaju kao svakog drugog roditelja, u bilo kom smislu.
Potpisujem.
Samo zelim da postanem roditelj. Ako nije sudjeno da imam biolosko dete, svim silama cu se truditi da to postanem na drugi nacin. Ne radim to iz humanosti..ja jednostavno ne vidim svoju buducnost bez deteta. Znam da ce zivot biti tezi, da ce brige biti utrostrucene, znam da nemamo podrsku roditelja, al' znam da cemo mm i ja biti DOBRI roditelji nasem detetu, a da l' ce ono imati nase gene, ili ne...vise nije bitno. U vto pricu smo i krenuli zbog zelje za roditeljstvom, a na usvajanje gledam kao na drugu metodu vto-a. :-)
I kao sto mm kaze: "Mozda neces imati stomacinu i mozda se necemo namenjati pelena, al' roditelji cemo biti".
U pricu o usvajanju krecemo ove godine (odmah posle ishoda sa smrzlicama)...vec imam 37 i ne bih da zakasnim za nase dete.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 45
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 25/1/2011, 22:58

BRAVO CUPAVA!!!
cufta
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilly13 taj 30/1/2011, 12:24

ja iskreno nisam sigurna
razmišljala sam dosta o usvajanju, i znam da sam dok smo se zabavljali svom mužu rekla (tad je on imao nekih problema sa zdravljem) nema veze mi se volimo i usvojićemo dijete - tu istu stvar je i on meni rekao kad su mi rekli da imam endometriozu i da idem na operaciju a nismo znali ishod. Ali nisam sigurna da bi se sad na to mogli odlučiti. Zašto? Pa mislim da bi se tako pomirili sa činjenicom da ne možemo imati naše dijete (a to je teško).
Kad razmislim: imaju djecu oni koji ih ne žele, a mi koji ih želimo nemamo djecu - pa zašto to onda ne spojiti, da i ta djeca budu željena, da budu naša.
Nekad razmišljam šta je svrha našeg postojanja i da li je to negdje zapisano, da li je svrha da mi podarimo život ili da nekome pružimo život. Možda je moj zadatak da usrećim neko djete da mu pružim ono što mu je rođenjem uskraćeno, da ima svoju porodicu.
Ali ja trenutno nisam spremna za to. Znam da su procedure rigorozne, znam da su liste čekanja duge i znam da će možda biti kasno kad ja budem spremna ali trenutno ne mogu protiv sebe.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 37
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jecab taj 31/1/2011, 20:48

Potpuno se slazem sa tobom Struzzo!!!!Kao sto i znate mi smo usvojili devojcicu pre 4 msesca i to uopste nismo uadili da bi nekog zadivili i da bi bas neko prozvao herojima h h
Uradili smo to jer smo prosto smo zeleli dete a nismo to mogli bioloskim putem.Sve u svemu mi smo vrlo,vrlo srecni i ponositi roditelji!!!!!!!!!! ff vv vv vv jumping jumping jumping jumping
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 44
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NINA1 taj 8/3/2011, 21:57

nema me odavno jer me nesto internet zeza pa nisam ni videla ovu stranu.kao sto znate da sam pre skoro 16 meseci usvojila devojcicu koja je tad imala nepunih 10 meseci.ona nam je bukvalno promenila zivot iz korena i svima sad savetujem da negube zivce na vto nego da idu na usvajanje da je to dete ko da smo je mi zaceli.jer ima jako nase slicnosti sto po ponasanju sto po liku i da mi svi govore da ona sve to upija kako se mi ophodimo pored nje zato da tako i lici na nas jer ona samo zna nas ko roditelje.
bukvalo potpisujem jecu da mi nismo odlucili na taj korak da bi neko reko da smo heroji nego samo zbog nas samih
NINA1
NINA1

Broj poruka : 707
Datum upisa : 11.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubili2 taj 9/3/2011, 10:31

Ja nemam nikakvih predrasuda prema usvajanju, kod nas je takva opcija uvek postojala, razumem i ljude koji nisu spremni na taj korak, i ne treba ulaziti u tu pricu dok ne rascistis sam sa sobom. Nikad nisam osudjivala ni ljude koji ne zele decu, to je jednostavno njihova odluka.
lilly 13, moja dva smrzlica iz zamrzivaca su sad u tikeru i tebi zelim isto.
A vama devojke koje ste usvojile zelim da uzivate u svojim malcima, a one koje cekaju svoj trenutak puno srece i sto kraci i bezbolniji put do ostvarenja sna.
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilly13 taj 9/3/2011, 16:35

bubili ::lilly 13, moja dva smrzlica iz zamrzivaca su sad u tikeru i tebi zelim isto.

hvala:)

i slazem se sa tobom i ja zelim svima da sto prije budu sa svojom djecom bioloskom ili usvojenom
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 37
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zova taj 3/4/2011, 19:33

a ja evo vako:
Oduvjek sam razmišljala da ako ne uspijem sa prirodnom trudnoćom ići ću na ivf, jer sam mislila da to siguuurnooo uspijeva,zato i nisam nikada razmišljala o usvajanju.
Ali sada, kada znam što je IVF, mislim da je usavajanje normalan slijed događaja, ako više pokušaja ivf ne uspije , jer zašto ne pomoći nekom djetetu koje nema roditelje.
Ipak bih voljela da to dete bude mala beba, a ne neko starije dete.

zova

Broj poruka : 22
Datum upisa : 10.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od adrijanaPA taj 25/4/2011, 15:55

Ja sam za to da svako ko moze i zeli treba da usvoji dete,bez obzira da li moze da ima decu ili ne...
adrijanaPA
adrijanaPA

Broj poruka : 28
Godina : 30
Datum upisa : 21.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 25/4/2011, 23:49

adrijanaPA ::Ja sam za to da svako ko moze i zeli treba da usvoji dete,bez obzira da li moze da ima decu ili ne...
lol! promašena tema...loša ocena lol!

šalim se ,ne zameri,samo pitanje je konkretno-a ne koji je tvoj stav

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zova taj 27/4/2011, 14:02

Ponekad mi se čini da se za neke stvari treba odlučiti što prije jer, kako godine prolaze vjerovatno je i teže odlučiti se za usvojenje. Ja konkretno nikad nisma željela puno djece, nekako ne volim tu gužvu, odrasla sam u velikoj porodici, maksimum dvoje djece. Nisam od onih koji kažu da bi imali koliko bi mogli, što ne znači da mi se ne bi svidjelo....jer šta mi koje još nijesmo roditelji uopšte znamo o tome...jeste humano usvojiti dijete. Hoću da kažem da nije tu samo naša velika želja za roditeljstvom već i bogami humanst i hrabrost!

zova

Broj poruka : 22
Datum upisa : 10.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Srecica taj 23/5/2011, 16:17

naravno DA,ako nam nije sudjeno da budemo biolpski roditelji ja nevidim razlog zasto ga ne bi usvojili,naravno nismo svi isti i nerazmisljamo svi isto ali sveko zna sta zeli i kako se oseca i ja to potpuno podrzavam ljubav
Srecica
Srecica

Broj poruka : 77
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 20/6/2011, 22:32

Mene brine kakvi to ljudi ostave decu.... I genetika.
Zao mi je sto to kazem, sva su mi deca predivna, ali nisam sigurna da bih.

Licno sam svedok usvajanja dece roditelja narkomana itd.

A opet, moja prijateljica je usvojila prelepu bebu koju je rodila devojcica od 14 godina i ostavila, bebironka je bila u porodilistu 2 meseca, medicinske sestre su je cuvale:)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 28/6/2011, 11:36

Takvih slucajeva da maloletnica ostavi dete je najmanje, tako su nama rekli u skoli roditeljstva. Ljudi koji ostavljaju decu su uglavnom oni sa margine drustva. Ako osoba ima jak problem sa tim mislim da zaista treba da razmislja da li je usvajanje opcija za njega/nju. Mada se u skoli dosta radi sa tim ko su ti ljudi, ko su ta deca itd pa eventualne dileme mogu i da se razrese. Takodje uvek moze da se odbije neki poziv za dete ukoliko smo nespremni za neku situaciju.

Ja nemam problem sa razmisljanjem o genetici ali uopste. Mogu da razmislim ako mi saopste da postoji neka zaista genetska bolest. Ali narkomanija je npr bolest zavisnosti. Ako ista moze da se nasledi mozda moze neka sklonost ka necemu ali to je toliko nesto apstraktno da bar meni uopste ne budi strah. Da je dete ostalo uz roditelje narkomane onda bi verovatnoca da se neka sklonost ispolji uz takvo vaspitanje i okolinu bila mnogo veca. Okolina i vaspitanje deluju uz genetiku takodje mada ja mislim da je presudna ipak sama osoba. To se vidi na primeru brace i sestara kod kojih je i genetika vrlo slicna i odrastali zajedno pa opet mogu biti sasvim razliciti.
Simona
Simona

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bibiro taj 30/6/2011, 18:28

Naravno DA. Tako sam mislila pre 8 godina kada smo MM i ja podneli zahtev za usvojenje a tako mislim i sada 4 godine nakon usvojenja nase princeze Da li bi usvojili dete? - Page 2 413209 . Usvojili bi jos jedno, malena trazi sestru.
Mozda ze koju godinu Da li bi usvojili dete? - Page 2 338438

bibiro

Broj poruka : 1
Datum upisa : 19.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu