KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li bi usvojili dete?

+51
nina :)
JAmajka
SannI-AlL
majat
lilya
hocukusurnecuzvaku
milkyway
Erata
Bebis
Shizika
filipa.panko
Ema78
leptirko82
bebironcic78
lilymar
fight&faith
plavaptica
snedra
Masha UK
Djordjee
menora72
korpica
dra00
tvinki
Mirjana
MAAKKI
KoMetaK
bibiro
LaFolie
Srecica
adrijanaPA
zova
bubili2
NINA1
jecab
lilly13
Cupava
bak
Zoka83
dr mali pariz
Orline
cufta
vašar
Republica
lolipop
bule74
Simona
Gala
Struzzo
catherine290505
HappyGirl
55 posters

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ići dole

Da li bi usvojili dete?

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Vote_lcap26%Da li bi usvojili dete? - Page 6 Vote_rcap 26% 
[ 45 ]
Da li bi usvojili dete? - Page 6 Vote_lcap39%Da li bi usvojili dete? - Page 6 Vote_rcap 39% 
[ 67 ]
Da li bi usvojili dete? - Page 6 Vote_lcap13%Da li bi usvojili dete? - Page 6 Vote_rcap 13% 
[ 22 ]
Da li bi usvojili dete? - Page 6 Vote_lcap22%Da li bi usvojili dete? - Page 6 Vote_rcap 22% 
[ 38 ]
 
Ukupno Glasova : 172
 
 

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od nina :) 30/10/2013, 12:54

sani nadam se da ces brzo postati mama kao i sve ostale koje nemaju predrasuda u vezi usvajanja
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Daca88 1/1/2014, 22:49

Zvučaće šokantno, ali ne bih. Tačnije, to bi mi bila poslednja solucija. Ako budem dobila biološko dete, ne bih u takvu poziciju dovodila usvojeno, jer znam da bi moglo dosta problema proizaći iz toga, gde bi se usvojeno moglo osetiti inferiornim ( bez obzira na moje ravnopravno tretiranje ), verujem da bi u njemu uvek postojao strah da je manje voljeno, prihvaćeno, manje ''moje'' od biološkog deteta i slično. Osim toga, već mogu zamisliti tipične bratsko sestrinske svađe u detinjstvu, gde bi se možda biološkom omaklo da kaže nešto što bi usvojeno duboko povredilo i traumatizovalo. Priznajem, ne usuđujem se ni u pomisli sa takvim stvarima da se borim, a kamo li u realnosti. Stoga mislim da je najbolje da usvajaju ljudi koji biološku decu ne mogu imati.
U slučaju da ne mogu imati biološku decu, usvojila bih dvoje - troje da je moguće. Ili bi bar probala dvoje da imam, ali pošto znam da je to teško, zadovoljila bih se i jednim.  bebe
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Struzzo 1/1/2014, 23:35

Daco,
nije šokatno da ne bi usvojila. Nije to nešto što mora da se nasleđuje - usvojila tvoja majka, moraš i ti.
Drugo, ni ja u 25 godina nisam razmišljala ozbiljno o usvajanju. Umela sam da pomislim ako ne rodim, da ću usvojiti ali nisam ni o rađanju deteta razmišljala kao nečemu što će se desiti uskoro.
E, sad, ja sam mislila da imam kombinaciju biološko i usvojeno i baš sam verovala da bi to moglo da bude skroz ok (valjda što znam jednu takvu porodicu, skroz simpatično gde i-usvojeni sin više liči (i osobine i izgled) a biološki sin kao da je usvojen.
Sad imam dvoje usvojenih i mislim da je to potaman.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Daca88 1/1/2014, 23:38

Idila Struzoo...Idila dvoje. Very Happy  Eh, koliko sam ja moje ubeđivala još jedno da usvoje. Gde bi mi sad kraj bio.  Laughing 
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od milkyway 2/1/2014, 11:44

Ja bih volela da moje dete ima brata ili sestru. Imam ja sestru i ona mi je i sestra i najbolja prijateljica i oslonac... I nekako bi mi bilo drago da i moje dete ima tako nekog pored sebe. Nema garancije, naravno, da će se oni tako lepo slagati, bilo da rodim ili usvojim još jedno. Mada mislim da je to odnos koji se izgrađuje i da su i naši roditelji velikim delom doprineli da nas dve tako osećamo jedna prema drugoj. Ne plašim se ovoga o čemu priča Daca, ukoliko bi se desilo čudo i uspem da rodim. Možda olako gledam na to.

E sad, da zatrudnim prirodno nema šanse, od VTO mi je muka (prava, odmah mi se želudac veže u čvor), a nekako mi se još ne prolazi kroz ponovnu proceduru usvajanja i procene i razgovora. Baš uživamo, rasterećeni nekadašnjih briga da li ćemo imati dete. Evo je, imamo je i lepo nam je. Ali nam vreme teče. I stvarno ne bih volela da sebi jednog dana prebacim da nemamo još jedno dete (ili mi ona prebaci) zato što me je "mrzelo" da se ponovo bavim birokratijom.

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Daca88 2/1/2014, 14:08

milkyway ::Ja bih volela da moje dete ima brata ili sestru. Imam ja sestru i ona mi je i sestra i najbolja prijateljica i oslonac... I nekako bi mi bilo drago da i moje dete ima tako nekog pored sebe. Nema garancije, naravno, da će se oni tako lepo slagati, bilo da rodim ili usvojim još jedno. Mada mislim da je to odnos koji se izgrađuje i da su i naši roditelji velikim delom doprineli da nas dve tako osećamo jedna prema drugoj. Ne plašim se ovoga o čemu priča Daca, ukoliko bi se desilo čudo i uspem da rodim. Možda olako gledam na to.


Ne gledaš olako, već ja znam kako mozak usvojenog deteta razmišlja.  Rolling Eyes 
Ja sam u mlađim danima zamišljala šta bi bilo da se kojim slučajem desilo da moji dobiju biološko dete. Posle prvobitnog osećaja da bi to bilo divno, nakon dubljeg razmišljanja proradila je nesigurnost, pa donekle i strah. Milion bi se sumnji javilo, koje su se sve vrtele oko toga da li bi voleli isto i da li bi moja pozicija u kući bila ugrožena. Čak sam pitala mamu vezano za to, naravno, ona je to negirala u startu, ali teško je sa duboko usađenim strahom od odbacivanja racionalno misliti.

Inače znam jedan jako tužan slučaj u mom gradu. Naime, jedan par je usvojio dečačića od 3 godine i taj par je iznenada dobio biološko dete posle 4 godine. Verovali ili ne, oni su usvojenog sina tad vratili u dom. Sad  
Jeste ovo ekstreman slučaj, ali kad čuješ tako nešto, stvarno te jeza prođe. 
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 2/1/2014, 14:15

Daco,
strašno Sad

Kad čitam ovo što ti pišeš razumem bolje zašto je psiholog u czsr gde smo mi bili bio protiv imanja i biološkog i usvojenog deteta...

Opet mislim da možda nije tako u inostranstvu gde je usvajanje podignuto na mnogo viši nivo, češće i često usvajaju parovi koji već imaju biološku decu. Ako je toliko rasprostranjeno ako svuda šetaju šarolike porodice onda nema razloga da se usvojeno dete ima strahove od braće i sestara koji su biološka deca njihovih roditelja...

Kakav je tvoj stav prema otvorenom usvajanju (usvajanje gde dete povremeno može da vidi biološku majku ili su u kontaktu preko fb i sl)?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Daca88 2/1/2014, 14:21

Mislim da to više štete nego koristi donosi, ali opet jako mi je teško reći dal sam za to ili ne.
Prvo pitanje je da li u tom tipu usvajanja biološka majka ima želju da ostvari kakav takav kontakt sa detetom?  
Drugo pitanje se postavlja koliko je to fer prema usvojiteljima? Da li bi oni bili u večnom strahu da dete ne prevagne na drugu stranu. Ja bih razumela takav strah.
Treće velika konfuzija u detetu. Sa jednim roditeljima živiš, a sa drugim neki kontakt imaš, pa nisi ni ovde ni tamo.
E sasvim druga stvar je u odraslom periodu, recimo ovim godinama koje ja sad imam. U ovim godinama nije problem imati neki kontakt sa b-majkom ako želja za tim postoji. Iz prostog razloga što je odnos sa roditeljima izgrađen i čvrst, te nema konfuzije. Ali imati kontakt dok se sa roditeljima gradi odnos, to mi zvuči vrlo riskantno iskreno rečeno.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 2/1/2014, 15:11

I ja imam dvojbe oko toga a već sam spominjala da volim da čitam rasprave o tome na jednoj stranoj fb stranici, ni oni nisu svi za ni svi protiv. Ono što je uslov da to bude sprovedeno je da ne bude tolika idealizacija biološkog roditeljstva. Npr ja sam više puta naletela na postove bioloških majki koje su ostale u otvorenom usvajanju koje pomenu svoju biološku decu i njihove majke (misle na usvojene majke). Ja sam bila fascinirana upravo što kod nas mnogo sveta nema svest da smo mi majke pa pitaju za "pravu" majku a tamo negde eto kako sve drugačije izgleda. Nisam slučajno postavila ovde to pitanje jer čini mi se da bi otvoreno usvajanje rešilo neka pitanja u onim slučajevima kad postoje u porodici i biološka deca roditelja. Možda bi se usvojeno dete lagodnije, sigurnije i ravnopravnije osećalo ako eto i ono ima kontakte sa biološkom majkom.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Vecka 2/1/2014, 18:48

Ja bih usvojila dete. Ali moj muz ima totalno suprotno misljenje o suvajanju od mene.  Crying or Very sad 

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Vecka 2/1/2014, 18:48

*o usvajanju

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Hipatija85 11/11/2018, 19:40

Da "oživimo" malo temu. Ja, tj. mi smo za usvajanje. Predali smo zahtev i sad čekamo poziv od tima. Takođe smo i u procesu za treću vto, čekamo januar. Dobili mi biološko dete ili ne, rešili smo i da usvojimo jedno dete. Znamo porodicu koja ima usvojeno i biološko, braća su u normalnim, bratskim odnosima, roditelji uvek sve delili korektno. U Božijim smo rukama, pa kako bude :-)
Hipatija85
Hipatija85

Broj poruka : 16
Godina : 38
Datum upisa : 27.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Roses81 27/3/2019, 10:50

Mi smo za usvajanje.Nismo pokušali vto.Želja da usvojimo dete se rano javila ali smo morali da sačekamo nekoliko godina da se sve kockice poklope.Sada željno čekamo pravi poziv i da konačno budemo mama i tata Very Happy
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 6 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu