KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li bi usvojili dete?

+51
nina :)
JAmajka
SannI-AlL
majat
lilya
hocukusurnecuzvaku
milkyway
Erata
Bebis
Shizika
filipa.panko
Ema78
leptirko82
bebironcic78
lilymar
fight&faith
plavaptica
snedra
Masha UK
Djordjee
menora72
korpica
dra00
tvinki
Mirjana
MAAKKI
KoMetaK
bibiro
LaFolie
Srecica
adrijanaPA
zova
bubili2
NINA1
jecab
lilly13
Cupava
bak
Zoka83
dr mali pariz
Orline
cufta
vašar
Republica
lolipop
bule74
Simona
Gala
Struzzo
catherine290505
HappyGirl
55 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Da li bi usvojili dete?

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Vote_lcap26%Da li bi usvojili dete? - Page 5 Vote_rcap 26% 
[ 45 ]
Da li bi usvojili dete? - Page 5 Vote_lcap39%Da li bi usvojili dete? - Page 5 Vote_rcap 39% 
[ 67 ]
Da li bi usvojili dete? - Page 5 Vote_lcap13%Da li bi usvojili dete? - Page 5 Vote_rcap 13% 
[ 22 ]
Da li bi usvojili dete? - Page 5 Vote_lcap22%Da li bi usvojili dete? - Page 5 Vote_rcap 22% 
[ 38 ]
 
Ukupno Glasova : 172
 
 

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Ema78 9/10/2013, 23:55

simona, nemoj pogresno da me shvatis, ali uopste nisam mislila na humanost, sazaljenje i slicne emocije, vec na cistu ljubav koja se u meni pojavila posle porodjaja.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 11:12

Bebis ::Glasala za ne, usvojila bi jedino kad bi imala jedno svoje. Samo iz straha da necu pruziti dovoljno ljubavi tom detetu. Nekako cini mi se na svoje i kad nesto pogrijesi da mu zaprijetis je ok ali za usvojeno dete bilo bi mi zao. Koliko god se trudila cini mi se da ne bi bila dobar roditelj a kad bi svoje imala imala bi primer kako da se ponasam. Sa godinama raste ova moja neodlucnost i strah od neuspeha. Dok sam prije mnogo bila drugacija, sigurnija.
Na Forumu Roda citala sam kod jedne usvojene mame, kojoj se nakon usvajanja desila prirodna trudnoca, da se bojala hoce li moci da voli rodjeno dete tako silno kao sto voli usvojeno. Isto takve nedoumice sretala sam i kod bioloskih mama koje su se u drugoj trudnoci plasile dali ce moci voleti drugo kao prvo? Ali kad dodju deca sve dodje na svoje mesto. Rodjena, usvojena sve je to cin ljubavi. A ljubav nadje nacin i meru kako da kanalise nase ponasanje.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od leptirko82 10/10/2013, 13:35

Filipa, tvoja poslednja recenica me je odusevila, kao da si u moju dusu zavirila.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 13:47

Peperutke,duso moja neznuljiva.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od milkyway 10/10/2013, 13:56

snedra ::Milkyway, baš je lepo što si podelila deo tvojih i osećanja tvog muža sa nama. Bilo bi lepo da te više čitamo Very Happy 

Pa evo, hvatam svaki slobodan minut...Very Happy Ja se ne otvaram bas lako, ali kako sam krenula, na kraju cu napisati i kako se zovemo i prezivamo! Laughing 

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 14:01

Bas me nasmeja ova izjava Milkyway.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od milkyway 10/10/2013, 14:36

filipa.panko ::Bas me nasmeja ova izjava Milkyway.
Stavila bih smajlic, ali ga nemam u telefonu...

Filipa, ti i ja udarnicki ovih dana na ovim temama:)

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od snedra 10/10/2013, 14:51

Milkyway,
Naravno da to sa stavljanjem imena i prezimena nikako ne bi bilo pametno, nadam se da se neces toliko opustiti, haha...

Ljupci za vas dve "udarnice ovih dana"!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od lilya 11/10/2013, 12:50

Iju, pa ja nisam odgovorila na ovu anketu Shocked 
Dakle, da bez obzira na uspeh odnosno neuspeh VTO.

Jako mi je zao sto neke devojke imaju zelju za usvajanjem, ali nemaju podrsku. Verujem da im je teze nego nama koje smo od pocetka imale podrsku. Mm i ja smo od prvog dana bili slozni da cemo pokusati sa usvajanjem. Imali smo podrsku i jos uvek je imamo od nasih najblizih i to je neprocenjivo.

Plasila sam se da cu nakon prvog odbijanja iz bilo kog centra biti jako povredjena i da cu se vratiti VTO. Sada sam sigurna da se to nece dogoditi i da cemo otici na koliko god razgovora da treba da bi dobili dete. Jedno je sigurno, VTO vise probati necu. Mislim da smo Simona i ja u tome slicnog shvatanja yes 

E da, Stru, gajimo istu "ljubav" prema Garaleicki.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od filipa.panko 11/10/2013, 13:03

milkyway ::
filipa.panko ::Bas me nasmeja ova izjava Milkyway.
Stavila bih smajlic, ali ga nemam u telefonu...

Filipa, ti i ja udarnicki ovih dana na ovim temama:)
da udarnicki, mada sam se pomirila i s tim da ne dobijem dozvolu. Ako mame tako odluce, onda sta ja tu mogu. Opet podvlacim, zelim najbolje za decu. A pisanje mi se osladilo, ranije nisam bas bila za ovaj virtuelni svet. Tako da, otkrivajuci razne topic-e na ovom (na ovaj?) Forumu, upoznajem dobre v irtuelne prijateljice. I lepo mi je. https://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_lol.gif

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od filipa.panko 11/10/2013, 13:05

Lilya, mozda i ti uspes da z.....s prirodu.Mala sala nemoj se ljutiti.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Struzzo 11/10/2013, 13:16

lilya ::

E da, Stru, gajimo istu "ljubav" prema Garaleicki.

Nju je teško ne "voleti"...Jedno ljupko, milo biće. Nadasve. lol! 
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Erata 11/10/2013, 13:19

Kada smo bili u Frontu na drugostepenoj komisiji, ona prošla pored nas, a moj dragi: "Vidi ove doktorke, ovo je neka pijandura!" Kada sam mu objasnila ko je, kaže da mi bežimo odavde lol! 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od lilya 11/10/2013, 13:35

Struzzo ::
lilya ::

E da, Stru, gajimo istu "ljubav" prema Garaleicki.
Nju je teško ne "voleti"...Jedno ljupko, milo biće. Nadasve. lol! 
Erata ::Kada smo bili u Frontu na drugostepenoj komisiji, ona prošla pored nas, a moj dragi: "Vidi ove doktorke, ovo je neka pijandura!" Kada sam mu objasnila ko je, kaže da mi bežimo odavde lol! 
Da... Da imam neki smajlic sa bljuckanjem njega bi sad stavila.

Nego, ovo je tema o usvajanju da ne odemo off pa da nas administratorke nase drage opominju i onako ovih dana imaju dosta posla ove Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 11/10/2013, 14:47

lilya ::Iju, pa ja nisam odgovorila na ovu anketu Shocked 
Dakle, da bez obzira na uspeh odnosno neuspeh VTO.

Jako mi je zao sto neke devojke imaju zelju za usvajanjem, ali nemaju podrsku. Verujem da im je teze nego nama koje smo od pocetka imale podrsku. Mm i ja smo od prvog dana bili slozni da cemo pokusati sa usvajanjem. Imali smo podrsku i jos uvek je imamo od nasih najblizih i to je neprocenjivo.

Plasila sam se da cu nakon prvog odbijanja iz bilo kog centra biti jako povredjena i da cu se vratiti VTO. Sada sam sigurna da se to nece dogoditi i da cemo otici na koliko god razgovora da treba da bi dobili dete. Jedno je sigurno, VTO vise probati necu. Mislim da smo Simona i ja u tome slicnog shvatanja yes 

E da, Stru, gajimo istu "ljubav" prema Garaleicki.
Jeste teška ta faza dok se muževi premišljaju... Ja sam od mm ludela. Prvo se sve dogovorimo i ja se osetim da sam tako blizu mog sna o usvajanju, samo što nismo krenuli... I posle dva dana evo njega, opet se premišlja, opet nije siguran... Već sam gubila nadu da će ikad biti siguran ali kad odosmo na poslednju vto i naročito kad je mene video kako se mučim odjednom se i to čudo desilo. Slično je kod većine muževa, pričali smo o tome u školi roditeljstva.

Drago mi je da si u dobrom raspoloženju i nadam se da je već sledeći razgovor na koji vas budu zvali onaj pravi.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od lilya 11/10/2013, 15:04

Hvala Simona cmoka 

Eto mm je izgleda po mnogo cemu razlicit Laughing 
Takodje, nikada nismo imali zelju da usvojimo dete iz nekih humanih razloga ili zato sto je to lepo ili plemenito ili ne znam sta nego zato sto smo hteli da se ostvarimo kao roditelji. Mozda to zvuci malo sturo kad ja ovako kazem, ali to bi nekako trebalo da bude osnovni motiv usvojitelja.

Ipak, moram da priznam da ne bi valjalo da nismo probali VTO. Ne znam, mozda bi se jednog dana pitali zasto nismo probali. Opet kada dobijes dete, verujem da vise nema sta da se pitas, sve ti bude jasno osmeh srce
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od majat 14/10/2013, 16:54

Nekoliko puta sam započinjala da pišem post na ovoj temi, a onda shvatim da zapravo odgovor na ovo pitanje - ne znam.

Nikada pre nisam razmišljala o usvajanju dok neko vrlo blizak meni nije otkrio problem sa sterilitetom.
Pa se usvajanje pojavilo kao jedan od načina da se postane roditelj.
Pa se pojavio i ovaj Forum na kome sam puno saznala.
Obzirom da smo suprug i ja imali veoma veliku želju da postanemo roditelji oduvek, mogu samo da pretpostavljam da bi nam put bio sličan kao i većini ovde, da smo imali problema sa sterilitetom ili održavanjem trudnoće.

Ali, moj stav o usvajanju kao načinu da se osobe ostvare kao roditelji je krajnje pozitivan. Nema tu humanosti, ni dobrog dela - to je samo ona osnovna, iskonska želja da imate svoje dete.
majat
majat

Broj poruka : 130
Godina : 49
Datum upisa : 07.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od SannI-AlL 14/10/2013, 17:26

Ja ne znam da li sam pre odgovorila na ovu anketu,mislim da jesam,ali nisam obrazložila,a sad imam potrebu.

Moj odgovor je : da ,ako mi ne uspe VTO.

Od malena sam maštala da budem majka,igrala se ispod stola porodice,pravila kućicu od kockica,a porodica mi bile figurice iz " ne ljuti se čoveče".Mami i ćerki sam pravila frizure od plastelina,a tati brkove.Moj tata je imao brkove sunny  .Koliko se sećam uvek ih je bilo bar dvoje dece i mama i tata i pas i mačka.Sve od figurica .
A,ja sam jedinica koja je uvek patila što nema brata ili sestru.Ali,mama je i mene rodila jedva,posle puuuno god. braka.
Skoro sam pronašla među papirima koji su ostali u mojoj devojačkoj kući spisak imena za moju decu.Pisan u 5-om razredu odnovne škole.I to i za dečake i za devojčice.Uklapala sam da se slažu Laughing .U spomenare sam upisivala da želim da imam troje dece,ali odjedanput (da sam tada znala kako je to retko prirodno Rolling Eyes ) da se ne mučim triput da se porađam.Čuo Bog i reko' ajd ti mala na vTO kad oćeš trojke lol! .Pazi šta želiš da ti se ne obistini.Ja naučila poslovicu doslovce affraid .
I tako,želja od uvek velika,ogromna,ali neostvariva.Kad smo pre 13-god saznali da nam se ne da tako lako da postanemo roditelji krenule su godine lutanja,traganja,...i ma sve već znate redosled.
Moj muž je  prvi potegao priču o usvajanju.Njemu je to nekako bilo bliskije i prirodnije nego meni.Priznajem.Ja sam se lomila sa strahovima tipa: kako će se dete nositi sa okolinom koja je ponekad i surova;da li ću ja moći da se izborim sa tim ...i još gomila preispitivanja...
...i onda sam počela sve češće da čitam na našem Kutku iskustva žena koje su u procesu usvajanja ili su usvojile dete-cu...i shvatila da sam bila neopravdano skeptična,da je to sve tako prirodno,da su moji strahovi sasvim normalni i da nisam ja ništa specijalno prestravljena.Ali kad je neko sitničar kao ja i kad voli da je sve pod kontrolom onda pravi gafove tamo gde ne treba.
Sad mi se sve iskristalisalo,sebi sam zimus dala još jednu šansu za VTO.Na žalost nije uspela,ali je širom otvorila vrata za jednu drugu mene.Za svesnu sebe i svojih strahova,koje sam uz pomoć vas uspela da kanališem i shvatim.Naravno,sad znam da će oni uvek postojati ali znam i put kako da im se suprotstavim i kako da ih pobedim.
Zato hvala vam ženice drage za nesebična deljenja i savete ,uputstva..ma za sve.
Dragocene ste beskrajno love

P.S. Kako stvari stoje moj muški je jedan od retkih koji je to prvi predložio.A ja mislila da sam ja liberalnija i otvorenijeg duha lol! sunny 
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od lilya 14/10/2013, 18:04

Sanni-AlL ::Ja ne znam da li sam pre odgovorila na ovu anketu,mislim da jesam,ali nisam obrazložila,a sad imam potrebu.

Moj odgovor je : da ,ako mi ne uspe VTO.

Od malena sam maštala da budem majka,igrala se ispod stola porodice,pravila kućicu od kockica,a porodica mi bile figurice iz " ne ljuti se čoveče".Mami i ćerki sam pravila frizure od plastelina,a tati brkove.Moj tata je imao brkove sunny  .Koliko se sećam uvek ih je bilo bar dvoje dece i mama i tata i pas i mačka.Sve od figurica .
A,ja sam jedinica koja je uvek patila što nema brata ili sestru.Ali,mama je i mene rodila jedva,posle puuuno god. braka.
Skoro sam pronašla među papirima koji su ostali u mojoj devojačkoj kući spisak imena za moju decu.Pisan u 5-om razredu odnovne škole.I to i za dečake i za devojčice.Uklapala sam da se slažu Laughing .U spomenare sam upisivala da želim da imam troje dece,ali odjedanput (da sam tada znala kako je to retko prirodno Rolling Eyes ) da se ne mučim triput da se porađam.Čuo Bog i reko' ajd ti mala na vTO kad oćeš trojke lol! .Pazi šta želiš da ti se ne obistini.Ja naučila poslovicu doslovce affraid .
I tako,želja od uvek velika,ogromna,ali neostvariva.Kad smo pre 13-god saznali da nam se ne da tako lako da postanemo roditelji krenule su godine lutanja,traganja,...i ma sve već znate redosled.
Moj muž je  prvi potegao priču o usvajanju.Njemu je to nekako bilo bliskije i prirodnije nego meni.Priznajem.Ja sam se lomila sa strahovima tipa: kako će se dete nositi sa okolinom koja je ponekad i surova;da li ću ja moći da se izborim sa tim ...i još gomila preispitivanja...
...i onda sam počela sve češće da čitam na našem Kutku iskustva žena koje su u procesu usvajanja ili su usvojile dete-cu...i shvatila da sam bila neopravdano skeptična,da je to sve tako prirodno,da su moji strahovi sasvim normalni i da nisam ja ništa specijalno prestravljena.Ali kad je neko sitničar kao ja i kad voli da je sve pod kontrolom onda pravi gafove tamo gde ne treba.
Sad mi se sve iskristalisalo,sebi sam zimus dala još jednu šansu za VTO.Na žalost nije uspela,ali je širom otvorila vrata za jednu drugu mene.Za svesnu sebe i svojih strahova,koje sam uz pomoć vas uspela da kanališem i shvatim.Naravno,sad znam da će oni uvek postojati ali znam i put kako da im se suprotstavim i kako da ih pobedim.
Zato hvala vam ženice drage za nesebična deljenja i savete ,uputstva..ma za sve.
Dragocene ste beskrajno love

P.S. Kako stvari stoje moj muški je jedan od retkih koji je to prvi predložio.A ja mislila da sam ja liberalnija i otvorenijeg duha  lol! sunny 
Sanni, da te prigrlim i ovde zagrljaj
Da, devojke su dragocene. Ja ne znam gde bih bila danas da nije bilo svih ovih divnih zena koje su rado podelile svoje iskustvo. Imam nekako utisak da sam na gotovo dosla Very Happy

Jedno je sigurno. Kada smo stavili tacku na VTO, meni je svanulo. Nema vise lekova, nema vise obijanja po lekarima, nema belih mantila i zilion razlicitih dijagnoza i misljenja, sad imamo svoju pricu i jako smo srecni zbog toga yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od snedra 14/10/2013, 18:19

Sanny, Lilya, grlim d 

Sigurna sam cete da budete divne mame!!!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od SannI-AlL 14/10/2013, 22:58

Snedra love 
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 14/10/2013, 23:18

Sanni All,
ako sam shvatila krećete u usvajanje... divno, drago mi je da nas je sve više...

Što se pitanja/strahova tiče, na neki način dobro je da ih imaš, to znači da si svesna ozbiljnosti koje (usvojeno) roditeljstvo nosi... Možda će ti školica roditeljstva razvejati mnoge strahove, ojačati te u odluci mada se dešavalo kako je psiholog nama rekao da ljudi shvate i da nisu za usvajanje ali i to je dobro. Medjutim praksa će doneti nova iznenadjenja. Recimo ja sam dosta čitala ali nisam znala da ću i godinu ipo dana nakon dolaska deteta kod nas slušati skoro svaki dan o hraniteljici. Pripremala sam se na pitanja/odgovore o biološkim roditeljima ali mi se time bavimo vrlo šturo a još su hranitelji aktuelni. Takodje bila sam skoro ponosna na sebe kako nikad ne kažem ništa za hraniteljicu ružno kad me Vilenjak večeras iznenadi - njemu je moj izraz lica govorio da ja mislim za hraniteljicu da je glupa... I meni su iskustva drugih majki koje imaju više godina sa decom dragocena. I pre neki dan sam opet čula da dete sve kod hranitelja zaboravi a i njih, iz moje sadašnje perspektive skroz neverovatno... ali verujem da s godinama bude tako. Takodje imaj na umu da mi kad dodjemo na forum pišemo o usvajanju, bar ja. A dan je mnogo duži, sastojao se iz mnogo čega što roditeljstvo nosi a taj deo koji sam ja izdvojila je samo jedan segment. Tako da tu i dobijaš i gubiš snagu, tu je i muž pa se savetujete, kritikujete i hrabrite. Takodje pretpostavljam i vaši najbliži koji će vam pomagati a nekad i odmagati. O okolini neću da počinjem... Evo reči mog Vilenjaka od večeras umesto mene - "Neću više da se družim sa D., on ima "predasude""...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od SannI-AlL 18/10/2013, 11:07

Simona svaka ti je zlatna cvet 
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od JAmajka 18/10/2013, 12:59

Simona :: I meni su iskustva drugih majki koje imaju više godina sa decom dragocena. I pre neki dan sam opet čula da dete sve kod hranitelja zaboravi a i njih, iz moje sadašnje perspektive skroz neverovatno... ali verujem da s godinama bude tako. Takodje imaj na umu da mi kad dodjemo na forum pišemo o usvajanju, bar ja. A dan je mnogo duži, sastojao se iz mnogo čega što roditeljstvo nosi a taj deo koji sam ja izdvojila je samo jedan segment. Tako da tu i dobijaš i gubiš snagu, tu je i muž pa se savetujete, kritikujete i hrabrite. Takodje pretpostavljam i vaši najbliži koji će vam pomagati a nekad i odmagati.
Simona,potpisujem sve što si napisala.Ništa ne bih dodavala.Vilenjak je king i u pravu je što neće da se druži sa detetom,koje ima predrasude.poljubac poljubac ljubim pametnu glavicu.

Sani,krećeš u postupak?Divno,divno...sretan početak 
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 30/10/2013, 07:27

Hvala Sani All i Jamajka osmeh srce osmeh srce 

Jeste, Vilenjak nije što je moj Very Happy ali je pametan, ima i originalna razmišljanja, interesantno je uvek sa njim... ali nije lako. Sve to čini da je zahtevno dete i da se ne može lako otkačiti nekim jednostavnim odgovorima.

Evo sinoć čitamo medvedića Srećka, svaki put postavlja sve više pitanja ali nikad to nisu ona koja ja očekujem... Sinoć se skoncentrisao na medvediće iz doma i da će oni naći mame i tate... Pita da li oni žive tu sami, pa onda zašto hoće da idu... Ja pokušavam da dom predstavim u što svetlijim bojama, medvedići se tu igraju, druže, o njima brinu negovateljice ali medvedići ipak procenjuju da je ipak bolje da žive sa mamama i tatama nego tu i zato su srećni što će mame i tate doći po njih. Pitam ga da li su dobro procenili i je li bolje da odu da žive sa mamama i tatama? Za trenutak strahujem šta ću ako Vilenjak odgovori da je bolje u velikoj kući ali na sreću on se opredeljuje za život sa mamom i tatom.

Ono što je meni drago je da se čini mi se sve više ljudi opredeljuje za usvajanje a da su socijalni radnici izgleda ubrzali svoj rad pa deca stižu do roditelja mnogo brže nego što je to bilo nekad. Kako i Struzzo reče u jednom postu to je bolje za svu našu decu. :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? - Page 5 Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu