KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

+51
plavaptica
maki79
Mali Princ
lilymar
nabla
cici
Orline
logona
Jadraban
Shizika
MAAKKI
Mirjana
lilya
key
cufta
cicsa80
bak
kasia
bobica83
ninica2
djole42
JocY
Marija86
nina :)
Sami
dragana76ns
KoMetaK
Jelence
Sneza
HappyGirl
Simona
Anuska
maus
Nefertari
Struzzo
Pakki
dr mali pariz
nena beba
MARA
zoxa
Milijana
Tinche
caci
Agata27
lena
catherine290505
nesalela
buby
maša
BiKsi :)
Masha UK
55 posters

Strana 6 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Simona 11/11/2012, 07:48

Masho,
sad sam iscitala sve sto vam se desavalo... Ponasanje tvog bivseg muza je strasno. Otici, ne videti decu, uvaliti vas u dugove i sad jos i da vam oduzmu kucu - sve strasnije od strasnijeg. Dobro je da imas kakvu takvu podrsku njegovih roditelja, prvo sto tebi znaci a drugo deci, bar neki kontakt sa dedom i ponekad babom kad vec oca nema. Ja sam vec napisala u mom dnevniku da bih deci rekla da ih tata voli ali da sada zivi daleko pa ne mogu da se vidjaju. To dok su mala a posle ce ti oni postavljati sve vise i vise pitanja... No sta god mislila o njemu i njegovim postupcima ja to ne bih prenosila deci. Ne bih ga ni pravdala ali ni osudjivala. Nama su to savetovali u slucaju bioloskih roditelja usvojene dece a pretpostavljam da moze da se primeni i na razvod. Kakav god da je on je njihov otac, i ako pricas da je nesto los, oni se mogu osecati lose, prenositi neku krivicu na sebe. To se odnosi na to dok su jos mali, kako odrastaju, sazrevaju, oni ce i sami moci da razmisljaju i donose zakljucke. Ja npr znam jedan slucaj da se jedan par razveo kad je dete bilo jos beba. Taj otac nikad nije uspostavio kontakt sa detetom ali se dete, kasnije mladic vidjalo sa njegovim roditeljima i stricem (tj njegovim bratom). Otac je isto otisao sa drugom zenom i gajio njenu cerku koja nije njihova zajednicka. Nakon svih tih godina, mladic ima trideset sada, njegova majka i otac su u nekoj ljubavnoj vezi (u medjuvremenu se rastao od te zene). Ali sto se sina tice, otac ne postoji kao sto celog zivota nije postojao. Ta zena mu nije pricala nesto protiv njega, on je ostao njena velika ljubav cim se nakon tolikih godina na neki nacin pomirila sa njim. Ali sta ima kome da se prica, dovoljno je da ni na koji nacin nije ucestvovao u njegovom detinjstvu i mladosti. Za sina, lepo sto su oni u ljubavnoj vezi, ali on tog oca ne zeli da vidi kao sto ga ni do sada nije vidjao. Ja sam te i u mom dnevniku pitala da li kod vas postoji neko udruzenje samohranih roditelja. Mozda bi ti znacilo da se uclanis da slusas neke ovakve price, mozda bi to i tebi znacilo u odgovorima deci, zatim cula bi i neke pravne detalje, kako su oni resili neka pitanja... Takodje pored svoje borbe za kucu, za decu mislim da bi mozda mogla da izadjes nekad sa prijateljem/prijateljicom/kolegom/koleginicom cisto da se malo iskljucis iz svega. Verujem ovo sto si odgovorila Nini da sada nije vreme za vezu i da za to nemas snage ali prijateljski susret verujem da bi ti prijao i da bi te ojacao u borbi. Ne mora to da bude cesto, mozda jednom mesecno da pitas tu dadilju da ostane sa decom uvece ili da ako kod vas postoje igraonice izvedes decu tamo, ona se igraju a ti popijes kafu sa nekim... Malo pomalo verujem da ces izgraditi svoj novi zivot i da ces sve ostaviti ovo za sobom... No predstoji ti ipak velika borba s obzirom na razvod i probleme sa kucom. I ja mislim da je bolje da ostanes tu, koliko god da je tezak zivot, imas posao, deca ce u Velikoj Britaniji imati vece mogucnosti, da ne pricam o manje predrasuda, ovde bi ti i to otezavalo odgovore na pitanja i njihovo odrastanje. Sem toga mozda je od takvog oca bolje biti dalje, ovde bi se mozda samo pojavio da vas uznemiri i posle opet nestao... Za situaciju sa liftom, strasno, mogu samo da zamislim kako si pretrnula... No dobro se zavrsilo. Eto ja sad sve nesto zbrda zdola, htela sam da prokomentarisem sve sto sam pomislila citajuci tvoju pricu...

Zelim da vam jos posaljem pozitivne enegije, mislim da se sjajno snalazis u tim nedacama, samo ti i deca tako nastavite. d
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od cufta 11/11/2012, 10:06

Vrlo zanimljiva prica Simona, a tvoja opservacije iste je odlicna!!!!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od zoxa 11/11/2012, 21:10

Masho nemam rijeci za ponasanje tbm, citam i toliko sam ljuta, pa zar moze
od covjeka sa kojim bi trebalo da dijelis i dobro i zlo ispasti ovako nesto...?
Samo neka ste ti i djeca zdravi, da Tari nije ostecen sluh a on nek ide u ..! Nadam se da ce to sa kucom da se rijesi sto prije, na nacin koji bi za tebe i djecu bio najbolji.
Kakva trauma sa liftom, covjece ja se ispresijecah citajuci....nedavno su se meni i Nini tako zatvorila vrata ispred nosa na metrou a drugarica koja nema pojma nista po gradu nam otisla, pritom nema telefon. Na srecu snasla se izasla na sledecoj stanici i sacekala nas...ali ona je odrasla i ja tako mislim sta bi se desilo da mi tako Nina ode a ja ostanem, od same pomisli se uspanicim....
Sve u svemu dobro ste prosli u avanturi sa liftom, pazite se i cuvajte....!!!!
Pozdravi veliki od nas!!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 11/11/2012, 22:28

Simona - hvala puno na predlogu...nije ti losa ideja...raspitacu se sigurno...padalo mi je vec na pamet...ali eto nekako nisam nista preduzela po tom pitanju...Druzim se po malo...nemam bas prilike da izlazim...ali zato mi dodju prijatelji na vikend ili mi odemo kod njih...Imam tu nesrecu da su mi svi prijatelji jako daleko...i po 350km udaljeni...al trudimo se da se okupimo negde na svakih mesec.. dva.
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 13/11/2012, 14:55

Danas sam uzela slobodan dan...posto nam se dadilja prehladila ja sam jutros vodila decu na baby grupu na koju ih obicno ona vodi utorkom. Nekako su nesigurni i pasivni u prisustvu druge dece...sve vreme su presedeli meni u krilu ili se igrali pored mene. Vec su trebali da se oslobode s obzirom da su 6 meseci isli u vrtic...a sad od kako ih ona cuva svaki dan pre podne ih vodi na razlicite baby grupe gde se okupljaju mame i dadilje sa decom koja ne idu u vrtic. Retko sami pridju nekom detetu...a ako im neko dete uzme igracku obicno se povuku ili rasplacu...
Ne znam da li je razlog sto su blizanci pa su nekako jos uvek dovoljni sami sebi...ili ce po prirodi da budu zatvoreniji i stidljivi...ili su nesigurni zbog gubitka tate...ne mogu da prestanem da razmisljam o njihovom ponasanju od kako smo se vratili kuci...nadam se da ce izaci iz te srazmezljive faze uskoro...

zbunjen
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od key 13/11/2012, 18:26

sad sam procitala za dogadjaj u trznom centru.ne mogu ni da zamislim koliko si se uplasila.Bogu hvala pa se sve dobro zavrsilo..a za tbm ne znam sta bih rekla No
Ne znam da li je razlog sto su blizanci pa su nekako jos uvek dovoljni sami sebi..
kad su moji krenuli u vrtic,imali su bas tesku adaptaciju.jedna vaspitacica mi je tom prilikom rekla da se blizanci malo teze adaptiraju i da teze prihvataju drusenje sa drugom decom jer su navikli jedno na drugo i niko im ne treba.trebalo je dosta vremena da pocnu da se igraju sa drugarima u vrticu,u pocetku su se igrali sami njih dvoje.
ljubimo vas osmeh srce osmeh srce osmeh srce
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od MAAKKI 14/11/2012, 22:09

Maso sada procitala sta ti se desilo, joj sledila sam se neka se sve dobro zavrsilo zagrljaj

Sto se tvog muza tice ja stvarno nemam reci, pa kakav je to covek, ali neka mu ide sve na dusu, verujem da ces vec naci neki nacin da izadjes iz svih problema koji su te sada snasli i krenuti dalje svoj zivot, ne znam u kakvim si konkretno odnosima sa svekrom i svekrvom, ali mozda mozes od njih da trazis pomoc kada vec njihov sin nema osecaja, cuj kratka mu kosa, joj koja je to bena. Rolling Eyes

Slazem se sa Simonom da treba da .malo das sebi oduska, verujem da ce to da te opusti i odmori mozak, tako ces moci mnogo bistrije da razmisljaj o buducnosti. A i to sto kazes kako im reci, on je njihov otac pa ma kakav da jeste, ali kako budu odrastali shvatace sami neke stvari i bice mnogo lakse, mada i ja uvek jesam za istinu pa ma kakva ona bila. yes

U svakom slucaju bitno je da vi budete zdravi i da uzivate u svakom zajednickom trenutku. srca srca srca
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od nina :) 15/11/2012, 17:51

nisam mogla par dana da udjem na ovaj deo foruma a nikako mi nije jasno sto kad nije zakljucan bio kaze hepi.
mogu da zamislim kako ti je bilo kad si bvidela da se lift zatvorio ispred tvog nosa ja verujem da bi se uzasno uspanicila i pocela da vristim a itebi svaka cast kako mozes sa njima dvoma da ides usoping jer ja moram mariju pogotovo da drzim za rukom kad idem negde da m ije na oku a miki kako kad i tad ludim da ih ne izgubim a ovde je malo mesto a ne u velikom trznom centru

nemam reci za tvog mm sto nije imo 2 min da potpise papire a mogo je da komentarise frizuru
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od maus 16/11/2012, 13:46

Maso , mislim da je njihova reakcija na nepoznatu decu sasvim normalna. Ana sad tek, sa skoro 4 godine, prilazi drugoj deci i lepo se igra. Sve do tada, ne. Samo ako je Nadja (sestrina cerkica) sa njom onda je sve ok i tada joj niko drugi ne treba. Pusti ih, oni ce samo postajati opusteniji,polako ce pomeratri granice, mic po mic... samo nastavite da idete u te grupe.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 16/11/2012, 15:01

Priblizava se polako datum za prvo rociste vezano za razvod pa postajem blago uznemirena... da li ce se pojaviti...da li ce praviti problem...da li cu vec na prvom rocistu biti razvedena i moci bar delimicno da odahnem...

Bez obzira sto je razvod sporazuman...sudija je trazila misljenje centra za socijalni rad...da naprave procenu da li sam podobna da deca ostanu sa mnom...Nakon sto je moj advokat objasnila da mi nije zgodno da dolazim samo zbog tog razgovora...s obzirom da sam u maju dolazila da vadim novu licnu kartu i sredjujem papire za razvod...sudija je na kraju pristala na misljenju centra za socijalni rad iz Britanije. E sad... ja sam na prvu loptu pomislila super...al nakon sto sam pricala sa ljudima iz neposredne okoline na tu temu svi su mi rekli da to niposto ne radim. Rekli su da nisam normalna...da ovde ljudi beze ko djavo od krsta od njih...a ja cu sama da ih zovem...Ovde nije uobicajena praksa da se trazi njihovo misljenje prilikom razvoda...oni reaguju samo u slucajevima gde su deca zanemarena...zlostavljana na bilo koji nacin ...po prijavi...ili kad bas postoji neki konkretan razlog...Problem je kad ti se jednom nakace na vrat ne mozes ih se otresti vise...i jednom kad ti otvore slucaj...sve ti ostaje na recordu do kraja zivota...Ovde i kad odvedes decu u bolnicu prvo sto te pitaju da li deca imaju svog socijalnog radnika.
Moj prvi komsija radi za socijalnu sluzbu...i njegov savet je takodje bio da ih niposto ne kontaktiram sama u vezi toga...on je na moje veliko iznenadjenje sam ponudio da mi uradi tu procenu (to mu je posao da radi procenu o podobnosti jer radi na oduzimanju dece neodgovornim roditeljima), ali da nas nigde zvanicno ne zavede i ne otvara record. Sad sam malo zabrinuta da li ce njegova procena proci kod naseg sudije...znate kako to kod nas izgleda kad ti preporuku da prvi komsija...Iako je on procenu isprintao na oficijelnom logo papiru kompanije...to je kombinacija licnog i profesionalnog misljenja...ma rekla bih da vise lici na neku licnu preporuku... Naveo je koliko nas dugo poznaje...da smo komsije...da su bili dirnuti i nikad nece zaboraviti kad su se uselili kako sam ja ispekla kolac i donela im na vrata u znak dobrodoslice i kako im hranim macke kad oni nisu kuci. Ja bas nisam odusevljena sa toliko licnih detalja...vise bih volela da nije pominjao komsijske veze i da je dao suvoparno cisto profesionalno misljenje...Mada moram da dodam da je na samom pocetku napisao i ko je on i sta radi...videcemo...uvek ima nesto oko cega covek brine...
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od nabla 16/11/2012, 15:16

Mashenka, samo da te ljubnem i zagrlim!
zagrljaj

Cini mi se da je misljenje centra za socijalni rad samo pro forme stavka. Pa i ako postoje licni detalji (tipa komsije, kolaci, macke) da to nece imati nikakvu 'otezavajucu' okolnost kod nas (ipak on ima licencu za evaluaciju). Ili, mozda mozes da ga zamolis da napise cisto 'profi' izvestaj....

Drzim fige da se to sto brze i bezbolnije zavrsi!


nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od cufta 16/11/2012, 18:21

potpisujem Nablu.
Nabla, divan ti je ovaj deo "Toliko smo se toga plasili......"
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od MARA 16/11/2012, 19:01

I meni se svidja ovaj Nablin deo gde kaze da ipak on napise profi izvestaj,i da zanemari to sto ste komsije i sl.
Ljubi decicu i drzi se
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 16/11/2012, 19:52

Ih Nablicak nas...bas si me obradovala...nedostajes nam...

Procena je vec napisana i prosledjena sudiji, ostaje mi samo da cekam...

zagrljaj
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Mirjana 16/11/2012, 22:01

ff zagrljaj
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Simona 18/11/2012, 19:57

Masho,
eto kako se nadje dobrih ljudi kao sto je tvoj komsija... Nadam se da ce izvestaj dobro proci kod sudije i da vam nece nesto dalje izmisljati... Meni je sasvim logicno da centri za socijalni rad rade upravo kako ti opisujes u Velikoj Britaniji. Kod nas recimo kad je usvajanje u pitanju ti socijalni radnici nas cede pa cede pa cede... Razumem da je neka provera potreba ali da je potrebno toliko bas i toliko puta da se sakuplja dokumentacija ne verujem. I dok se zamajavaju usvojiteljima ne bave se ljudima, decom kojima je njihova pomoc zaista potrebna i koje bi trebalo da tako kontrolisu.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od caci 18/11/2012, 20:01

Masho ti si tako silna zena. nemam reči
Znam da ce se izboriti i na kraju pobediti as
ljubim te u tvoja dva angela ljubav ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 20/11/2012, 22:30

Ajde da probam i ja da nakacim neke fotke.

[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 20/11/2012, 22:32

[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 20/11/2012, 22:33

[Only admins are allowed to see this image]
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 20/11/2012, 22:34

[Only admins are allowed to see this link]
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 20/11/2012, 22:35

[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Simona 20/11/2012, 22:41

Kakvi slatkisi naočare naočare naočare
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 21/11/2012, 00:32

[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Masha UK 21/11/2012, 00:33

[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare - Page 6 Empty Re: Dnevnik moje dve srecice - Stefana i Tare

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu