KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Solarijum

+3
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
7 posters

Ići dole

Solarijum Empty Solarijum

Počalji od HappyGirl 6/1/2008, 12:26

Solarijum izaziva rak kože!

Upotreba solarijuma pre 35. godine povećava rizik od pojave melanoma - najsmrtonosnijeg oblika raka kože, utvrdili su naučnici.

"Mladim ljudima ne bi trebalo dozvoljavati odlaske u solarijum", zaključak je
radne grupe Medjunarodne agencije za istraživanje raka, prenosi Rojters.

Ta grupa je analizirala više istraživanja uradjenih pre marta 2006. godine da bi utvrdila vezu izmedju raka kože i upotrebe solarijuma.

Muškarci i žene koji su ikada odlazili u solarijum imaju 15 odsto veće šanse da dobiju melanom, zaključili su stručnjaci na osnovu 19 studija koje su analizirali.

U drugih sedam istraživanja utvrdjeno je da upotreba solarijuma pre 35. godine povećava mogućnost da se oboli od te vrste raka kože za 75 odsto.

Budući da je upotreba solarijuma postala masovna tek nedavno i da oboljevanje od raka može da nastupi i posle više godina od izlaganja štetnim UV zracima, moguće je da dosadašnja istraživanja nisu u stanju da otkriju realno potencijalni rizik, upozoravaju članovi radne grupe.

I pored toga, postojeći podaci dovoljni su za zaključak da solarijum izaziva rak kože, pogotovo ako se upotrebljava pre 35. godine.

"Dokazi do kojih smo došli ukazuju na potrebu da zdravstvene vlasti razmotre mere kao što je zabrana upotrebe solarijuma maloletnicima i preporuka mladim ljudima da ne pribegavaju tom načinu tamnjenja kože", upozorili su stručnjaci.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Hitron-Luka 15/5/2008, 21:40

Nikako ga ne volem :aa6: :aa6:
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od maus 16/5/2008, 06:16

Ni ja ne posecujem solarijume. Ali zato poseujem plaze prelpe Drine i tamo nabacim lepu boju.Nema cvarenja i okretanja kao na raznju.Popodnevno sunce,vise hladovinke i vreme koje se provede u vodi. E ovoga leta Mima ce biti bela i debela yes
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od HappyGirl 16/5/2008, 06:46

Ni ja ne posećujem isti Very Happy Čak mi je kozmetičarka rekla da mi neće dati da se solarišem Wink Kaže to rade samo ludaci. Rolling Eyes Ja i sa suncem nisam u ljubavi, i na moru sam u hladovini.Pocrnim samo dok sam u vodi, dok plivam i ronim kao :aa88: Very Happy Ali zato moj brat pravi metroseksualac, solarijum, pomadice... Laughing
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od jul 15/6/2008, 19:07

Volim suncanje na moru, mogu reci da uzivam u tome...ali solarijum - ne. Nikad nisam bila, niti mislim da idem :aa6:
jul
jul

Broj poruka : 616
Location : ...na jug
Datum upisa : 11.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Kana za kosu,kako je koristiti?

Počalji od drogica 6/12/2008, 13:54

Drage moje dame, ja sam ovde nova,i nadam se da sam na pravom mestu da dobijem odgovor!!!
Da li mi mozete nesto reci o kani za kosu,kako je koristite, koju koristite, o sve ostalo?
Zahvalna sam Vam u napred.

drogica

Broj poruka : 1
Location : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od HappyGirl 6/12/2008, 15:10

Drogice pozdrav ff Ja mislila neko će sad o solarijumu, a ono kana i kosa Very Happy Ja lično nisam nikada koristila kanu ali sam htela da izbacim farbu i da pređem na nešto prirodnije pa sam otišla u prodavnicu zdrave hrane "Maslina". Tamo do same prodavnice imaju i deo za kozmetiku, prirodnu (tamo kupujem paste za zube bez fluora, pomade i ostalo bez životinjskih sastojaka..) i raspitala sam se i videla kane, farbe i boje koje imaju.Što se tiče kane imaju nekoliko boja, mislim crvenu, crnu, braon i ćini mi se još neku a prirodne farbe tj. bez amonijaka imaju veći izbor boja. Procedura stavljanja kane je jednostavna jedino se duže od klasične farbe drži na kosi.Tamo će ti one devojke sve objasniti. Ja sam odlučila da pređem na te prirodne tj. bez amonijaka i ... samo još vagam za boju, plus ni cene nisu strašne. Videla sam skoro devojku sa prelepom crveno - naranđastom bojom i pitala sam je šta je to rekla mi je kana i da ona koristi uvek nju.Rekla mi je i da uvek kupujem kanu na mestu gde mogu biti sigurna da je proizvod ispravan i da je zaista kana. Mislim da je imala neko nehgativno iskustvo u nekoj prodavnici da su je prodali kao kanu a nije bila. Eto toliko od mene, više nemam pojma Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Minkica 21/2/2012, 01:08

ja sam kanu koristila dugo vremena...u crno se farbam..i moja frizerka mi je rekla da mogu izblajhat kosu da bi se vratila u svoju boju kose..svijetlo smedju..jos se za to nisam odlucila.jer volim crnke..kana je zdrava za kosu i teze se ispira nego obicne farbe..meni je kosa duga preduga...ali pretanka..pa je tesko odrzavat..ali dok sam koristila kanu stavljala sam sampon i subrinu..i uvijek je svilenkastog izgleda i lijepa

Minkica

Broj poruka : 20
Godina : 31
Location : sarajevo
Datum upisa : 17.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od veki1 13/6/2012, 17:10

Evo imam ja pitanje o solarijumu i trudnoci.
Bila sma na moru gde sam i ostala trudna, kad sam se vratila, zelela sam malo da "potvrdim" ten, ne znajuci da sam trudna, bila sam na "suncanju" 10 minuta.
Predpostavljam da sam tad bila 2-3 nedelja, moze li o da naskodi mom bebcetu?
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu