Apropo VTO protokola..

Ići dole

Apropo VTO protokola.. Empty Apropo VTO protokola..

Počalji od Bitter Sweet taj 4/12/2010, 17:44

Ne znam dovoljno o tome, iako bih voljela da znam, pogotovu imajuci u vidu da sam VTO stimulacije prosla vec pet puta, da se pripremam na to sesti put i da su tri poznat aljkekara sa jos poznatijih klinira dala svoje misljenje o protokolima koje bi primenjivali na meni, i svi se razlikuju.

Imam osjecaj (mozda grijesim) da se protokoli odredjuju isuvise rutinski, sve zene dobiju manje vise isti pristup i ljekove, samo se posle pracenja na UZ (prvi pregled tek nakon 7 dana stimulacije!) po potrebi terapija pojacava ili smanjuje.

Jedan od ljekara mi je predlozio dugi, a jedan kratki protkol (oba smo vec probali u ranijim VTO, bez znacajnih razlika na ishod), jedan kombinaciju aonist antagonist, pa sam, znatizeljna ponoov krenula da s raspitujem o tome na internetu...

NAsla sam ovaj web sajt, koji mi se cini jako koristan, pa eto da ga podijelim i sa vama i cujem i neko vase misljenje o svemu tome...

http://www.ivfauthority.com/search/label/LH

Znam, najlakse je prepustiti se ljekarima i pustiti njih da odluce samostalno o svemu. Nazalost, nakon svega sto sam dosad prosla nemam osjecaj da ijednom mogu pokloniti vise svoje 100% provjerenje i dozvoliti da na meni isprobavaju pristupe koje cak ni ne razumijem...

ne zamjerite mi, umorna sam vec jako od svega...
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Apropo VTO protokola.. Empty Re: Apropo VTO protokola..

Počalji od anna taj 4/12/2010, 19:51

anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 42
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bitter Sweet taj 4/12/2010, 21:36

Znam, draga, vidjela sam, hvala ti. Samo sam razumjela da je tamo cilj da sto vise nas nabroji svoje pojedinacne protokole i reakcije. Dobra je to inicijativa, ali ne znaci mi mnogo - tesko je izvuci zakonitosti i teorije na osnovu pojedinacnih primjera i objasnjenja zasto je nekome bas tako dato i zasto je organizam odreagovao onako kako jeste... Mozda nisam bila jasna u ranijem postu, a vjerovatno i nisam, zeljela sam vise da pokrenem diskusiju o tome koliko se razumijete u protokole koje vam prepisuju, da li vjerujete da je neki pristup kod vas uspjesniji od drugoga i zasto, da li vam ljekari objasnjavaju ako vam kazu npr koristite ovaj put drugaciji protokol zasto mijenjaju i sta time zele da postignu...

Ovaj sajt sto sam linkovala mi se bas svidio - objasnjava kakvi sve protokoli postoje i u kavim situacijama se koji koriste. Ni priblizno detaljno kao sto bih ja zeljela da procitam, ali bar daje neku sliku... Ako imate vi nekih korisnih tekstova na tu temu, linkujte ili kopirajte.

No, aKo smeta da bude odvojena tema, a vi spojite. Ili brisite... svejedno.

Good luck cvet

Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu