KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trombofilije, niskomolekularni heparini

+25
enap
Jelkicaa
noja
micaubica83
saska1
petra82
liki
naca
HappyGirl
lena
ŽenoLina
Tinche
Orline
bebko
cici
vašar
djole42
ciklama
dr mali pariz
nena beba
Milijana
racili
bak
Mrvica
maja kg
29 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od noja 9/6/2015, 10:34

Petra ako si iz Bg kod Elezovica ako si iz Ns Miticka
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od petra82 9/6/2015, 10:56

Iz Krusevca

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od BiKsi :) 9/6/2015, 23:37

Petra, pitah na onoj drugoj temi, al ajde moze i ovde/ Koju trombofiliju su ti uvrdili?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od petra82 10/6/2015, 06:14

Lupus antikoagulans i lupus potvrdni su uvecani,to je stecena. Zasto?

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Jelkicaa 13/2/2017, 15:06

Drage moje, dobar dan. I meni je fijagnostikovana trombofilija. Jedan spontani.

Jelkicaa

Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Jelkicaa 13/2/2017, 15:08

Drage moje, dobar dan. I meni je fijagnostikovana trombofilija. Jedan spontani.

Jelkicaa

Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od BiKsi :) 18/2/2017, 13:55

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od enap 24/3/2017, 21:58

da li smetaju da doje bebe zene koje su na inekcijama Cleksan zbog trombofilije ,smeta li to bebama?
enap
enap

Broj poruka : 223
Datum upisa : 26.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Blanka 24/3/2017, 23:12

Naravno da ne. Kako im nije smetalou stomaku ne smeta ni kad doje.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od enap 25/3/2017, 22:12

ljubav
enap
enap

Broj poruka : 223
Datum upisa : 26.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od BiKsi :) 27/3/2017, 00:19

Evo i ja da potvrdim da tu nema smetnje. Primala sam boce 6 nedelja nakon porodjaja,a dojila sam bebu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Blanka 14/9/2017, 11:31

Mjesta na tijelu gdje mozete ubrizgavati heparine. Trudne ili ne isto je.

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Screen11
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od BiKsi :) 21/9/2017, 20:55

Hvala Blankic!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od BiKsi :) 4/12/2017, 17:06

Dora1 ::Drage moje, kako ste danas?

Tražila sam temu o fraxiparinu ali nisam pronašla, pa ako neko zna da me uputi tamo. Imam pitanje. Moj hematolog mi ništa nije rekao do kojeg meseca se daje fraxi u stomak. Sestra u dom zdravlja kaže do trećeg meseca može u stomak, nakon toga noga ili ruka. E sad, meni se  već sada stomak stvrdnuo (verovatno od fraxija, bockanja) i polako bih prešla na drugo mesto, ali moje je pitanje gde ste vi davale fraxi, u koji deo tela?

Strumfeta78 ::Meni su rekli do 20.nedelje u stomak, posle noge ili ruke. Meni su se oko 13.nedelje pojavile ploce na stomaku od fraxija i od tad primam u ruke. Malo me mrzi da se svlacim u da primam u butine.
U prosloj trudnoci sam sama sebi davala u butine cak i posle porodjaja...

BabyBear ::Dora draga, ja sam davala prvo samo u stomak I to mi je bilo najbolje. Nece ti oni reci do kada nego ti sama vidi do kad mozes da "ustines" kozu. E onda sam se mucila mesec dana sa nogama I rukama. Za ruke sam uvek morala da trazim nekoga da mi daje, ne mozes to sam. A na nogama sam sama davala, medjutim tu me je em bolelo, em su mi ostajale crvene tacke na mestu uboda, em je najcesce poplavelo, em su se tvrdi cvorovi na tim mestima stvarali, ma da ne poverujes. Stomak nista, a na nogama reakcija kao da su tudje! Nisam mogla da verujem I samo sam se pitala sta cu jadna da radim sa tim do 6 nedelja posle porodjaja.

I jedan dan pocnem ovde da kukam I Blanka I AriesGirl mi kazu isto, a to je da su one celu trudnocu davale sebi fraxi u stomak gde god su mogle, skroz do sa strane na struku pa I sa strane. Meni to niko, ni bilo koji dr ni sestra, nikad nije rekao da moze tako, cak ni moj hematolog Antic koji je vrhunski I kome verujem. A to su njima dvema rekli njihovi hematolozi I ja odlucim da verujem njima, I od tad sam mirna. Takodje odlucim da mom dr Anticu uopste ne kazem da I dalje dajem u stomak da mi on nesto ne bi malo j.m., jer sta da mu kazem, rekle mi drugarice, pa da mi kaze idi dalje kod njih na kontrole I neka ti one napusu semu za porodjaj! A odlucila sam I da mu ne kazem jer su mi rezultati sve vreme super tako da sta ga briga gde dajem. Ionako mi ne trazi da vidi kakva mi je koza na tim mestima.

Blanki je cak njen hematolog dao I sliku gde moze da primenjuje fraxi (siva polja) pa ti saljem I to da ti bude jasnije. Ljubim te
Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Image-10

BabyBear ::
Strumfeta78 ::Meni su rekli do 20.nedelje u stomak, posle noge ili ruke. Meni su se oko 13.nedelje pojavile ploce na stomaku od fraxija i od tad primam u ruke. Malo me mrzi da se svlacim u da primam u butine.
U prosloj trudnoci sam sama sebi davala u butine cak i posle porodjaja...
Mazi hepatrombin na tim mestima na stomaku.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od AriesGirl 5/12/2017, 11:42

Kopiram i ovde:

Ja imam alergiju na Fraxi, manifestovala se nesnosnim svrabom. Dr me je u prethodnoj trudnoci, negde skoro na pocetku, prebacila na Fragmin i od tada nema svraba. Kaze da svrab izaziva neka pomocna supstanca u Fraxiju. 

Ja sam se do kraja bockala u stomak, po savetu dr. Kaze da je tu najbolje davati injekcije. Kad mi je stomak vec bio povelik, bockala sam se u bokove i u deo blize ledjima (takodje po savetu dr) i tako do samog kraja. Ona nije za varijantu noge - ruke. Jedino su mi u porodilistu sestre davale injekcije u ruke.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od AriesGirl 5/12/2017, 11:46

Kopiram sa druge teme:

Sestre generalno ne znaju bas mnogo oko davanja niskomolekularnog heparina. Npr. sve do jedne koja mi je davala injekcije, istiskivala je vazduh, a dr mi je rekla da se to ne radi. Negde sam, u prethodnoj trudnoci, opisala ceo postupak davanja, onako kako mi je objasnila dr. S obzirom da nema sanse da nadjem taj post, pisem ponovo: u pocetku se daje 4 prsta levo i desno od pupka, svaki put druga strana. Uhvati se salce, vazduh se ne istiska, zabode se injekcija pod pravim uglom, malo se navuce spric da se vidi da nije pogodjen krvni sud. Ako je pogodjen, u spricu se pojavljuje krv. Izvaditi iglu i ponoviti na drugom mestu. Ako nije pogodjen krvni sud, polako istisnuti sadrzaj (sve vreme drzati salce), kad je gotovo, izvaditi spric, pustiti salce i blago prebrisati. Kako stomak raste, pomerati mesto aplikacije ka bokovima i ledjima.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od BiKsi :) 24/12/2018, 17:37

Nince ::evo ovako je napisao Miljic, a Clexane 40 je Clexane 0.4... Dakle to odgovara Fraxiju od 0.6
FRAGMIN 5000 j s.c jedanput na dan u nabor kože prednjeg trbušnog zida. Ukoliko iz bilo kog razloga ne nabavite ovaj lek, možete primeniti CLEXANE 40 mg jedanput na dan ili FRAXIPARIN 0.6 ml s.c jedanput na dan
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Padobranka 11/5/2019, 10:27

Da li je neko primao fraksiparin tokom celog perioda dojenja? Meni je tako preporuceno jer su antitela na lupuis granicno pozitivna. Ima li neko takvo iskustvo ili savet? Ne mogu vise da se bodem
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od BiKsi :) 12/5/2019, 13:21

Ja sam primala 40 dana nakon porodjaja.
I celu trudnocu. Ali ne i sve vreme dok je dete dojilo. To prvi put cujem.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini - Page 4 Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu