KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trombofilije, niskomolekularni heparini

+25
enap
Jelkicaa
noja
micaubica83
saska1
petra82
liki
naca
HappyGirl
lena
ŽenoLina
Tinche
Orline
bebko
cici
vašar
djole42
ciklama
dr mali pariz
nena beba
Milijana
racili
bak
Mrvica
maja kg
29 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od maja kg 4/12/2010, 14:18

Drage moje,ne znam gde bih smestila ovu temu i moju "novu" pricu,nego ovde za pocetak,pa ako bude srece i sve bude islo kako treba,eto mene i medju onim predivnim trudnickim dnevnicima.javascript:emoticonp('molitva')

Pisala sam ranije o tome da sam imala dva spontana pobacaja(miseda).Prvi u 12 ned.(2006) drugi u osmoj(2009).
Pored svega toga problem sa PCO,neredovnim ciklusima,izostankom ovulacije,samim tim i ogromne poteskoce da ostanem u drugom stanju.Kod MM oligospermija,i kod mene nakon drugog spontanog otkrivena urodjena trombofilija sa mutacijom na genu G20210A(heterozigot).To mi je otkriveno u oktobru 2009 i od tada sam na Aspirinu od 100mg.

U junu je uradjena laparaskopija(resekcija jajnika),jer ni jednom stimulacijom nismo uspeli da dodjemo do ovulacije,i ciklus vec nisam imala par meseci unazad.
Onda sledi pauza par meseci.  

U otobru se javljam kod Ivanovica,sledi stimulacija Klomifenom.Ciklus sam ocekivala 14 novembra,ali posto sam se jako cudno osecala tog dana sam uradila test i na moje odusevljenje bio je POZITIVAN.Sutra dan sam uradila i betu,bila je 320.Mojoj sreci nije bilo kraja,ali usledio je i ogroman strah.Odmah smo konsultovali dr.Miljica i uvedena mi je terapija Fragminom,2500 jedinica ujutru i 5000 uvece,plus Pronizon od 5mg.ujutru.Tako da se ja bockam vec dvadesetak dana,prvi UZ je bio dobar(trudnoca 6/7 nedelja),ali rezultat kojim se prati nivo Fragmina u krvi nije,pa mi je i jutarnja doza povecana na 5000.

Za desetak dana imam imam kontrolu i kod hematologa i kod ginekologa(UZ),i ovde to mogu priznati prestravljena sam.Jos uvek ne mogu da se opustim,trudim se da mislim pozitivno,da ce ovoga puta sve biti u redu,ali nekada samo razmisljam o onome sto je bilo,i to me nacisto poremeti....

Na ovim stranicama pisacu nastavak svoje price,i nadam se da ce mi uz vasu podrsku sve biti mnogo lakse......

cvet
maja kg
maja kg

Broj poruka : 362
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Mrvica 5/12/2010, 16:12

Zdravo, Majo.
Ja planiram trecu trudnocu, isto su mi prve dve otisle, samo u 21. i 20. nedelji. Doduse, ja nemam takve probleme kao ti, imam snizen protein C pa cu u sledecoj trudnoci koristiti fraxipamin od 10. nedelje. I ja sam vec sad preplasena a jos nisam usla u sve to ponovo. Tako da te potpuno razumem. Nadam se da ces nas obavestavati o daljem stanju. Zelim ti puno srece....
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od BiKsi :) 5/12/2010, 16:36

Majo, nek je tebi sa srećom trudnoća, i da bude lagana i neopterećujuća! Možda je bolje da otvoriš trudnički dnevnik, i onda fino da pratimo tvoju priču! Cipi se isto bockala čitavu trudnoću i eno je sad sa Ivonom, ne spava, ali uživa! :)
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od bak 5/12/2010, 17:35

Majo, rasplaka me od srece!
Bas mi je drago, ja znam tvoju pricu dugo, dugo, na zalost, mnogo mi je drago i ubedjena sam, posto ste reagovali odmah, da ce biti apsolutno sve ok!
Ljubim te, mazi mrvicu, pricaj sa njom,volite se Trombofilije, niskomolekularni heparini 275568
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od racili 5/12/2010, 19:10

Majo opusti se, sa fragminom si zaštićena. Ima mnogo devojaka pored naše Cipi koje su iznele trudnoću i imaju divne bebe. Ja sam homozigot, još gora varijanta i za svaku Vt sam na fragminu. Na žalost, nije do sada došlo do trudnoće, ali hoće. Miljić je vrhunski stručnjak, ne brini se ništa i uživaj u trudnoći. Trombofilije, niskomolekularni heparini 275568
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Milijana 5/12/2010, 22:28

Jao Majo, pa gde ovde stavi temu, a trudna si radost
Ja, kao i Bak, znam tvoju priču dugo i često sam te pratila, mada sam retko pisala, ali sada sam se baš obradovala i mnooooogoooo mi je drago jer znam kroz šta si sve prošla. Ne znam ama baš ništa o problemu koji ti imaš, ali potpuno razumem da si u strahu, svako bi bio.
Želim ti da sve prođe u najboljem redu i da na kraju budeš u strahu, onom normalnom, majčinskom ljubav

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od maja kg 5/12/2010, 23:14

Devojke hvala na podrsci,divne ste!!!! osmeh srce
Nisam imala ideju gde da stavim temu,ali nadam se da ce ovoga puta sve ici kako treba,pa da po prvi put otvorim i "zvanicno"pravi trudnicki dnevnik,sa svim onim sitnicama koje prate svaku trudnicu.
Plasim se jos uvek da mislim i pricam o tome,ali mi je drago sto sam to podelila sa vama.
Nas put dovde bio je jako dug,i spremna sam da izdrzim sve sto me sada ceka,samo da ovoga puta stignemo do kraja.
Za sada uglavnom odmaram,ne radim,pijem lekove,bockam se,jednom nedeljno proveravam trombocite zbog Fragmina,i sa nestrpljenjem cekam sledecu kontrolu,nakon koje cu imati malo jasniju situaciju.
Drzite nam palceve...... osmeh srce
maja kg
maja kg

Broj poruka : 362
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od nena beba 6/12/2010, 08:18

drzim majo, najjace!
neka ti ova trudnoca bude nasrecnija! i rodis zdravu i pravu bebicu!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od racili 6/12/2010, 09:46

Držimo palčeve jako, jako...
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od dr mali pariz 6/12/2010, 15:28

Nek ti je srećna trudnoća! Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796 Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796 Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od ciklama 6/12/2010, 16:56

Majo srećno još jednom. Znaš da je svaka trudnoća nova nada za nas ostale.

ff

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od djole42 7/12/2010, 16:33

Majce nek ti je srecna trudnoca ,drzim palceve jako ,najjače!
osmeh srce
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od vašar 7/12/2010, 17:28

Majo,neka ti je srecna trudnoca smajli angel
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od maja kg 7/12/2010, 21:23

Danas sam radila rezultate krvi i urina koji ce mi trebati za narednu kontrolu.
Krvna slika je bolja,broj trombocita je pao od kako je povecana doza Fragmina,sa 433 na 337,a i ostali nalazi krvi su u granicama.

Sto se rezultata urina tice,on je katastrofa.Masa bakterija,masa leukocita,masa epitelnih celija i plus dosta kalcijum oksalata.Ja sam zadnjih dana osecala probadanje,malo veci pritisak u predelu besike i ucestalo mokrenje,ali nisam ocekivala da je bas ovako lose.Sutra radim i urinokulturu,i bas me je sada zabrinulo i ovo.
Iscitala sam dosta toga na ovu temu,pocela sam da pijem caj od brusnice i velike kolicine vode,ali mi znaci i svaki vas savet po tom pitanju......
cvet
maja kg
maja kg

Broj poruka : 362
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od cici 7/12/2010, 21:53

Majce, srecna trudnoca as
prolom voda, odmenska voda, josip pancic caj za decu i trudnice protiv bakterija. caj od persuna i kukuruzne svile ( mada za ovaj nisam sigurna da li sme u trudnoci0 izbaci slatkise. Bice sve ok.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od bebko 8/12/2010, 09:27

Pa ja ovo tek sad vidim Embarassed
Majče neka ti je srećna trudnoća. c
Samo hrabro napred
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Milijana 12/12/2010, 13:19

Majo, kako napredujete? Koja si nedelja? Negde videh da u četvrtak imaš UZ radost ili sam pomešala Rolling Eyes
usne

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od maja kg 13/12/2010, 21:08

Milijana ljubav
Deveta nedelja smo,i jeste u cetvrtak imamo taj drugi UZ,koji je u mom slucaju JAKO BITAN zbog svega sto se ranije desavalo,jer su to one"kriticne"nedelje.
Moram priznati da me je uhvatila jako velika trema,pocela sam previse da obracam paznju na to da li me boli,ziga,da li mi je muka ili ne, i uvek me muci ono pitanje,da li to bas tako treba ili ne?
U cetvrtak imam zakazano i kod hematologa,i nakon toga cu imati prilicno jasniju situaciju......
Mislite na mene,drzite mi palceve,uvek mi je vasa podrska znacila puno...... ljubav
maja kg
maja kg

Broj poruka : 362
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od BiKsi :) 13/12/2010, 21:24

Majo, držimo fige i naravno da će sve biti ok! Navijam svim srcem za tebe! Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796 Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796 Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796 Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796 Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796 Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796 Trombofilije, niskomolekularni heparini 32796
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Orline 14/12/2010, 18:41

Majo, i ja sad ovo tek vidim. Very Happy
Trudna si , draga, i ovaj put si zaštićena terapijom. Trombofilije, niskomolekularni heparini 561840
Sve će biti u redu Trombofilije, niskomolekularni heparini 275568
Držim ti fige jako, najjače i šaljem brdo pozitivnih vibracija
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Milijana 14/12/2010, 23:01

Ja ti se Majo ne razumem u tvoj problem, ali mislim na tebe i držim palčeve da ovaj put sve bude u redu molitva
Znači, još sutra i čekamo izveštaj c

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od ciklama 15/12/2010, 18:20

Majo napred scuro

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Mrvica 15/12/2010, 22:05

Srecno sutra,
pozdrav
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Milijana 16/12/2010, 09:56

Majo, čekamo izveštaj osmeh srce

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od maja kg 16/12/2010, 18:53

Devojke,bili smo danas na UZ-u.Nalaz je DOBAR,deveta nedelja smo i za sada je sve kako treba.Rezultat kod hematologa je takodje dobar,nastavljam sa istom terapijom do kraja januara,onda opet kontrola,a kod ginekologa za 3-4 nedelje.
Mnogo sam brinula,ali srecom je proteklo sve kako treba,onog momenta kada mi je pokazao sliku sa UZ-a i pustio otkucaje srca,mislim da sam tek tada postala svesna,da je sve ovo stvarno. srce
Ali kao sto rekose i ginekolog i hematolog,nema opustanja,radimo sve isto kao i do sada i nadamo se najboljem.
Vama hvala za svu podrsku koju mi ovde pruzate.....uz vas je sve mnogo lakse ljubav
maja kg
maja kg

Broj poruka : 362
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trombofilije, niskomolekularni heparini Empty Re: Trombofilije, niskomolekularni heparini

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu