KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roditeljski dodatak

+11
Botox
Milijana
penelope
MARA
dragmilk
Mirjana
Zoka83
lena
dr mali pariz
buby
Tinche
15 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Roditeljski dodatak

Počalji od Tinche 29/11/2010, 14:25

Roditeljski dodatak roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 1t
Pravo na roditeljski dodatak građani Beograda ostvaruju u Sekretarijatu za socijalnu zaštitu, Tiršova 1.
roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 3901_line
Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje majka za svoje prvo, drugo, treće i četvrto dete, pod uslovom:

  • da je državljanin Republike Srbije;
  • da ima prebivalište u Republici Srbiji;
  • da ostvaruje pravo na zdravstvenu zaštitu preko Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje.
Redosled rođenja utvrđuje se prema broju živorođene dece majke u momentu podnošenja zahteva za novorođeno dete.

Zahtev za ostvarivanje prava na roditeljski dodatak može se podneti najkasnije do navršenih šest meseci starosti deteta.
roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 3901_line
Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje se na osnovu podnetog zahteva majke i sledećih dokumenata:

  • originalnih izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu, koji ne mogu biti stariji od 6 meseci. Trajni izvodi iz Matične knjige rođenih, sa hologramskom zaštitom, dostavljaju se u formi overene fotokopije;
  • fotokopije prijava prebivališta za decu;
  • originalnog uverenja o državljanstvu Republike Srbije za majku koje ne može biti starije od šest meseci;
  • fotokopije lične karte (lica koja poseduju biometrijsku ličnu kartu dostavljaju original na uvid i očitavanje);
  • fotokopije overene zdravstvene knjižice majke;
  • uverenja Centra za socijalni rad po mestu stanovanja da: neposredno brine o detetu za koje je podnela zahtev, da deca prethodnog reda rođenja nisu smeštena u ustanovu socijalne zaštite, hraniteljsku porodicu ili data na usvojenje i da nije lišenja roditeljskog prava u odnosu na decu prethodnog reda rođenja;
  • fotokopije kartice tekućeg računa kod "Poštanske štedionice". Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren tekući račun kod "Poštanske štedionice".
Čitko popunjen zahtev i dokumenta predaju se u Pisarnici Gradske uprave, Tiršova 1, od 8 do 17 časova svakog radnog dana.Obrazac zahteva možete da dobijete u Pisarnici, ili da ga sami odštampate pošto ga preuzmete klikom na link ispod ovog teksta.Pre štampanja, obrazac možete popuniti u računaru – ukucavanjem podataka u odgovarajuća polja, ćirilicom.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Tinche 29/11/2010, 14:34

Otvorila sam ovu temu da bi sa vama podelila svoje iskustvo:


- Trajne izvode primaju i original.
- Uverenje centra za socijalni rad se negde ceka dve nedelje a negde izdaju odmah.

- Mi smo sve papire predali 17. septembra, dobili resenje na kucnu adresu tri nedelje nakon toga i od tada redovno proveravali u posti da li nam je nesto uplaceno. Moze i suprug da proveri i podigne. Posto nam do danas nije legao novac na racun ja sam zvala Tirsovu 1, da pitam o cemu se radi.
Evo u cemu je bio problem: jos odavno, dok sam menjala poslove, ostvarila sam pravo na neki dodatak sa biroa u visini jedne plate. Iskoristila sam to pravo i tada mi je bio otvoren racun u postanskoj stedionici, na koji sam ja potpuno zaboravila, jer je to bilo pre desetak godina. Oni taj racun ne gase potpuno tako da se on reaktivira prilikom uplate dodatka. A ovi u posti to ne vide, nego samo provere po maticnom broju da nije leglo.
Novac je odavno uplacen, idem sutra da podignem.
Eto...sada znate, ko nije znao, da se vama ovo isto ne desi.

Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od buby 29/11/2010, 15:55

lol! vidis tinche...pametnice..bravo!!! lol! potrosite pametno parice...
ima tu para za skoro 20 kutija aptamila roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 404938 roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 404938 roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 404938
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Tinche 29/11/2010, 16:06

buby ::
ima tu para za skoro 20 kutija aptamila roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 404938 roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 404938 roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 404938

eeeeeeeeeeeee bleso blesava...a da mama malo potrosi na sebe? mislim, zato se i zove roditeljski dodatak...dodaju roditeljima zato sto su oni sve potrosili na bebe!!!!

lol! lol! lol! lol!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 29/11/2010, 17:49

kakve ste vi blesave žene! lol!
nisam znala za to da postoji...o kojoj cifri je reč,i dokle se ona uplaćuje?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od buby 29/11/2010, 21:51

mali pariz ::kakve ste vi blesave žene! lol!
nisam znala za to da postoji...o kojoj cifri je reč,i dokle se ona uplaćuje?
postoji...aha za prvo dete o'ma uplate 27.700...odjednom...i samo to lol!
za blizance nisam sigurna...dosta je vise al nesto parcaju...tj na rate...

VISINA RODITELJSKOG DODATKA:
- roditeljski dodatak za prvo dete iznosi 27.135 dinara i isplaćuje se odjednom
- roditeljski dodatak za drugo dete iznosi 106.111 dinara i isplaćuje se u 24 rate (iznos rate je 4.421 dinara)
- roditeljski dodatak za treće dete iznosi 190.992 dinara i isplaćuje se u 24 rate (iznos rate je 7.958 dinara)
- roditeljski dodatak za četvrto dete iznosi 254.653 dinara i isplaćuje se u 24 rate (iznos rate je 10.610 dinara) lol!
evo mala tacnog podatka...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 29/11/2010, 21:53

aha.Hvala,ja sam mislila da je o nečemu dr. reč.Hvala.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od lena 20/7/2011, 19:09

Da azuriramo informacije u vezi sa ovim cuvenim roditeljskim dodatkom:

Zahtev i dokumenta se predaju u pomenutom Sekreterijatu za socijalnu zastitu, ali u Ulici 27.marta 43-45 (a ne vise u Tirsovoj).
Tel. 3309092, 3309093, 3309094 (centrala).

Trenutno visina dodatka za prvo dete iznosi: 31.561,10 din.

I mala dopuna:
Da biste dobili uverenje iz Centra za socijalni rad da se "neposredno brinete o detetu", prethodno morate da idete u Sud (ja sam sa N. Bgd-a, pa sam isla u IV opstinski sud) kako biste od njih dobili potvrdu da se protiv vas ne vodi postupak za oduzimanje roditeljskog prava iliti roditeljstva. A za tu potvrdu suda potrebno je da popunite zahtev i prilozite fotokopiju LK (ako je biometrijska pa jos sa cipom, a u Sudu nemaju citac za biometrijske LK, pravac u fotokopirnicu blizu IV opst. suda da vam odstampaju one podatke sa biomet. LK - lepa zarada za te likove a bruka za Sud sto nema citac!). Ta potvrda se ceka nekih nedelju dana. Centar za soc. rad na Novom Bgd-u je nakon toga zavrsio svoj posao za par dana ali sam morala licno da odem kad se podizalo uverenje......
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 11/2/2012, 19:44

Very Happy Very Happy Very Happy
smem li već sad ovome da se radujem?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Zoka83 12/2/2012, 00:36

Ja dobila 70000 i to otprilike 3 meseca nakon sto sam podnela zahtev. u svakom gradu je drugacije, koliko se secam, od drzave se za prvo dete dobija 30000, od pokrajine Vojvodine sam dobila 20000 i od grada NS 20000. Pariz, ne znam kako je u tvom gradu regulisano, ali novac od drzave sigurno dobijas. Ne znam koja je visina za blizance.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Mirjana 12/2/2012, 01:27

Evo ovde ima nešto više o visini naknade, po gradovima
http://www.roditelj.org/korisni-linkovi/korisne-informacije/roditeljski-dodatak/
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Mirjana 12/2/2012, 01:35

Isplati se živeti u Vojvodini:
Po ovome dobiješ:
VISINA RODITELJSKOG DODATKA ZA PRVO, DRUGO, TREĆE I ČETVRTO DETE NA NIVOU REPUBLIKE SRBIJE IZNOSI:
za prvo dete isplaćuje se jednokratno u iznosu od 31.782,03 dinara
+
Dodatno se roditeljski dodatak samo za prvo dete, isplaćuje i od strane Pokrajinskog sekretarijata za socijalnu zaštitu i demografiju, samo majkama koje žive na teritoriji AP Vojvodine i njegov iznos je 30.000,00 dinara
+
DODATNA POMOĆ VOJVODINA - POKRAJINSKI SEKRETARIJAT NUDI OSIM RODITELJSKOG DODATKA ZA PRVO DETE JOŠ:
novčanu pomoć porodici u kojij se rode blizanci, u iznosu od 400.000,00 dinara i taj iznos isplaćuje se ucelo;
Čoveče, može se kredit otplatiti!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Zoka83 12/2/2012, 10:49

Eto, ipak sam pobrkala iznose, ali u sustini na stednoj knjizici moje Nadje sada ukupno ima 70000. Kako je u Malom Parizu ili u Bg-u - ne znam, ali mogu samo da potvrdim da je meni, sa sve tri strane, sve isplaceno onako kako je obecano.
Samo sam odlepila od skupljanja dokumentacije Rolling Eyes Tri zahteva - tri gomile papira!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 12/2/2012, 11:27

Visina roditeljskog dodatka za prvo, drugo, treće i četvrto dete na nivou Republike Srbije iznosi:



  • za prvo dete isplaćuje se jednokratno u iznosu od 31.782,03 dinara,
  • za drugo dete iznosi 124.279,73 dinara (u 24 rate). Rata iznosi 5.178,32 dinara,
  • za treće dete iznosi 223.693,29 dinara (u 24 rate). Rata iznosi 9.320,55 dinara,
  • za četvrto dete iznosi 298.254,58 dinara (u 24 rate). Rata iznosi 12.427,27 dinara

( ažurirano 02.12. 2011. godine, izvor: www.cekos.rs)
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dragmilk 16/6/2012, 17:56

Evo me na pravoj temi Very Happy
Ja sam za blizance dobila 30000 po detetu od Pokrajine, 400000 od Pokrajine za blizance, 35000 po detetu od Opstine Zrenjanin i roditeljski dodatak kao Tanja 83 od Republike
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 17/6/2012, 14:49

Aha, dragi, dakle, Pokrajina daje za blizance, a republika ustvari za prvo i drugo...Lepo. Bravo za Vojvodinu koja motivise natalitet, dok ostali samo pricaju o tome!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dragmilk 17/6/2012, 17:11

Zaista je lepo, sav taj novac smo dobili za mesec-dva od kako smo predali potrebnu dokumentaciju.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od MARA 17/6/2012, 21:56

Blago vam ja nista nisam dobila
Mislim 25000 za prvo i za drugo po 4550 svakog meseca 2 godine
Od grada sam dobila sipak,kad sam se raspitivala da li se nesto moze dobiti kazu cim ste se porodili u inostranstvu oprostite se od novca,a deciji dodatak isto ne primam.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od lena 17/6/2012, 22:10

dragmilk ::Evo me na pravoj temi Very Happy
Ja sam za blizance dobila 30000 po detetu od Pokrajine, 400000 od Pokrajine za blizance, 35000 po detetu od Opstine Zrenjanin i roditeljski dodatak kao Tanja 83 od Republike

Dragmilk, sto ne stavi koju tacku... Very Happy Je l' stvarno za blizance AP Vojvodina daje 400.000 din.? Sigurno jedna nula nije visak? Shocked
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od lena 17/6/2012, 22:12

I mnogo je glupo sto Republika, tj. drzava Srbija daje novac za blizance kao da su u pitanju dva deteta razlicitog uzrasta... pazi, molicu, za prvo kes odmah a za drugo dete na rate..... a blizanci. Svasta!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od lena 17/6/2012, 22:16

Videh Mirin post - zaista 400.000,00 za blizance. Oma! Jbte! Shocked
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Mirjana 17/6/2012, 22:33

Leno, ja živa nisam da li ćemo išta dobiti posle ovih izbora Rolling Eyes
Od istih na ovamo samo čekam neki belaj...a možda su ipak hormoni u pitanju Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od lena 17/6/2012, 22:44

Dobices, naravno... Mene tesi pomisao da moje dete, kao i tvoje, nece imati pojma koji su to likovi, kako su se zvali...... Svi su izbori prolazni, a nase bebeeeeeee, samo beeeeee su bitne!!!!!!!!!!!! roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak 275568
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dragmilk 18/6/2012, 00:12

lena ::
dragmilk ::Evo me na pravoj temi Very Happy
Ja sam za blizance dobila 30000 po detetu od Pokrajine, 400000 od Pokrajine za blizance, 35000 po detetu od Opstine Zrenjanin i roditeljski dodatak kao Tanja 83 od Republike

Dragmilk, sto ne stavi koju tacku... Very Happy Je l' stvarno za blizance AP Vojvodina daje 400.000 din.? Sigurno jedna nula nije visak? Shocked

Sorry, nisam htela da unosim zabunu, u pravu si malo se pomesaju sve te nule lol! Stvarno je 400.000
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dragmilk 18/6/2012, 00:14

lena ::I mnogo je glupo sto Republika, tj. drzava Srbija daje novac za blizance kao da su u pitanju dva deteta razlicitog uzrasta... pazi, molicu, za prvo kes odmah a za drugo dete na rate..... a blizanci. Svasta!

Formalno je tako, davanja su vezana za red rodjenja, a ne za vremensku razliku izmedju rodjenja dece. Da je drugacije roditelji blizanaca bili bi diskriminisani, nema veze da li je drugo po redu dete rodjeno 5 minuta ili 5 godina posle prvog. S druge strane da roditelji blizanaca dobiju odmah celu sumu za drugo dete, onda bi roditelji koji imaju dvoje dece, a nisu blizanci, bili diskriminisani U odnosu na roditelje blizanaca. Ovako kako je je mozda smesno, ali bar svi imaju ista prava. Otkako sam se porodila Jelena se vodi kao prvo dete, a Nikola kao drugo. Jelena je starija pola sata od Nikole i to je to. U bolnici nisu jos imali imena bili su blizanac jedan i blizanac 2.


Poslednji put izmenio dragmilk dana 18/6/2012, 11:26, izmenio ukupno 2 puta
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

roditeljski dodatak - Roditeljski dodatak Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu