KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cipiripikino mache maleno :)

+37
KoMetaK
dragana76ns
gea
bobica83
key
Zoka83
mala parizanka
bebko
Sneza
brinbili
tuli
maša
djole42
Struzzo
Shizika
Gala
Sami
Nefertari
jul
Anuska
lena
adriatika
nesalela
Tinche
zoxa
BiKsi :)
maus
buby
HappyGirl
dr mali pariz
catherine290505
Pakki
Simona
caci
Milijana
MARA
cipiripi
41 posters

Strana 4 od 31 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Sledeći

Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Nefertari 28/11/2010, 00:51

To je individualno, generalno bebama je potrebno do nekih 6 mes nocni obrok, sto ne znaci da ako tvoje dete od tri meseca spava celu noc da treba da ga budis, nego da ga pre 6 meseca ne odvikavas od nocnog sisanja ako s evec nije samo odviklo. Ima beba koje sisaju i do godinu dana tokom noci, kako su stariji tako ih je teze odviknuti od nocnog sisanja jer su navikli na maminu blizinu, oni tad ni ne sisaju vec povuku dva put i zaspe. Moj primer: beba je sa dva meseca krenula jednom nocu da sisa a sa pet meseci je izbacio nocno sisanje sam bez nekog mog uplitanja, da nije sam izbacio ja bih mu sigureno ukinula sa nekih 6-7 meseci
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Shizika 28/11/2010, 01:11

Cipi, samo sam stigla da pogledam slicice, mnogo ste leeeepi. naočare
Obozavam kad bebe konacno mogu da vide na dalje od vlastitog nosa pa kao fokusiraju pogled, trepnu i ukapiraju da je slika jos tu i bude im drago pa se nasmiju. Tako ja to bar tumacim.
srcasti poljupci
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Struzzo 28/11/2010, 08:36

Otvorile ste dnevnik!!! Nek' vam bude ispunjen samo veselim dogodovštinama!!! Very Happy
Kako ti je lepa ova tvoja cvrca....pu, pu, što bi rekle babe.... naočare naočare naočare
srca srca srca srcasti poljupci srca srca srca
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od nesalela 28/11/2010, 10:37

cipiripi ::A kad izbacuju nocni podoj?
Moja Staša je izbacila noćni podoj sa skoro tri meseca kada su prestali grčevi, počela je da spava do pet-šest ujutru i to je trajalo do njenog šestog meseca i evo sada se budi više puta noću v Kako ste prošli sa dudom, jer i dalje pali za uspavljivanje....Cmokić za malu "cipiripkićku" usne
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od MARA 2/12/2010, 13:30

Cipi kako ste
Ne javljate se
Kako Ivona
Jesu li se smirili grcevi
Ljubim vas
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 2/12/2010, 16:15

Ma ne javljam se..malo suza, malo smeha, malo ne znam sta cu sa njom i sobom..malo se super snalazim , malo izgubim..

Procice i to..kazu za 40 dana..pa da vidimo..

Sto se tice grceva redovno joj dajem espumisan i nakon svakog hranjenja stavljam oblogu na stomak..cini mi se da joj pomaze...
Nocas i proslu noc je bila relativno ok..zadovoljna sam..budila se bas na 3h tako da sam uspela i da odspavam malo..

Nego zene juce sam se oduzella..sisala je sinoc..i tako se zagrcnula da smo je jedva povratili..
Ne znam sta joj je danas je ceo dan sklona tome..
Nos joj je ok..
Cak sam joj i sinoc stavljala fizomer da joj ocistim nosic..
Danas sam ceo dan u haosu jer ne smem da je hranim ako sam sama moram da zovem ili muza ili sveki da dodju za ne daj boze..

Grozaaaaaaaaannnnnnn osecaj :S
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 2/12/2010, 16:18

[Only admins are allowed to see this image]
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Nefertari 2/12/2010, 16:36

Kako je dojis? U tvom sedecem ili lezecem polozaju? Podigni joj glavu, nemoj da joj glava bude niza od guze dok sisa
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od lena 2/12/2010, 16:51

O, Cipi, sto je slatka na ovoj slici!
Mogu misliti kako ste se prepali kad se zagrcnula... i jeste mace malo! Very Happy
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 2/12/2010, 16:54

Nefertari ::Kako je dojis? U tvom sedecem ili lezecem polozaju? Podigni joj glavu, nemoj da joj glava bude niza od guze dok sisa

Uvek u sedecem..i uvek joj je podignuta glava... Rolling Eyes
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od dr mali pariz 2/12/2010, 17:15

Cipi,verujem za strah...navići će se i ona,ne samo ti Wink
na slici ja vidim jedno malo,čupavo,preslatko pače okruglih bobaza
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Gala 2/12/2010, 17:31

Jao sto je slatka bebica:)

U potpunosti te razumem za taj strah kad se zagrcnula. Ja sam to dozivela nekoliko puta. Imala sam prejak mlaz mleka pa beba nij uspevala sve da savlada.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od djole42 2/12/2010, 17:43

Kako je slatka chupavica malenica love
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 2/12/2010, 17:51

Gala a kako si resila taj jak mlaz?
Ja njoj trenutno dajem i dohranu sa Nukovim flasicama cucla S, probala sam sa cuclom M da bi kao vise jela ali joj ona ne prija..zagrcne se sa njom..
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Nefertari 2/12/2010, 17:56

Jak opustajuci refleks mozes resiti tako sto ces pre podoja sasvim malo izmusti mleko nekih 20-30ml, tih prvih nekoliko mlazeva su jaki i beba ne moze da postigne da posisa zato se i zagrcne, nakon toga mleko ide sporije pa ne bi trebalo da bude problema.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 2/12/2010, 18:02

Da znas da si mozda u pravu..meni je sinoc desna dojka htela da pukne koliko je bilo mleka..leva slabije..
Jednom prilikom kad je ona spavala ja sam se izmuzla jer sam mislila da cu da puknem..izaslo je ukupno 140 ml...
Rekli su mi da je to malo zato joj i dajem dohranu.
A u toku noci posto ne jedem a dojim je primetila sam da nemam dovoljno mleka pa joj dajem dohranu..
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Nefertari 2/12/2010, 18:10

Mislim ko ti je tako nesto rekao da je malo?????!!!! tvoja beba ima tri nedelje i ne treba da rucka vise od stotinak mililitara, ne treba beba da razvali zeludac jeduci vecu mililitrazu, do toga se dolazi postepeno. U prvoj nedelji zivota prvih par dana bebama je dovoljna kolicina od svega 1-2 kasike, ona se postepeno povecava kako beba raste i jaca. Jedino sto moze da se dogodi ako je pretovaris je da ti povraca, ne sve odjednom nego nekoliko puta za 2-3 sata jer joj je njen mali zeludac preopterecen i nemoze da svari mleko. Dojke nece uvek da ti budu prepune, ne mora nocu da jedes da bi imala mleka. Grudi se polako navikavaju, mozak shvata da je bebi manje mleka potrebno tokom noci jer redje sisa, za razliku od dnevnih podoja. Laktacija se podstice redovnim dojenjem i stavljanjem bebe na grudi, redovan san (koliko je moguce u ovom periodu), unos dosta tecnosti, vode, cajeva i supica. Dobar je caj od komoraca za dojilje, imas Nestle i Hipp. Takodje je dobar i vit B, koga ima u pivu (i bezalkoholnom) kao i u bozi.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 2/12/2010, 21:12

Gle sad situaciju...
Probudila se u 18:30, dala sam joj da sisa da bi odspavala i da bi je kupala oko pola 10!
Od spavanja naravno nije bilo nista jer su je razbili grcevi...zezala nas je do 20h!
I naravno trazi sisu..
Odlucili smo se da je okupamo tad jer ne vredi da se ostavim da spava i da je kupam oko ponoci..
Okupali smo je.. naravno bjucnula je tokom oblacenja nakon kupanja.. znaci nije povratila vec malo jace bljucnula..
Sredila sam je.. dala da sisa..sisala je 4 minuta i komirala se..
Ostavila sam je da spava jer nije bilo sanse da se probudi..

E sad..moze da spava 2h a moze da odvali i 4h kako inace ume..
Sludjena sam skroz..

A inace caj Hipp pijem kao i pivo...
KAko da znam da joj je dovoljno moje mleko i da ne treba dohrana?

Patronazna mi je rekla da ako nakon dojenja mogu da izmuzem 50 ml znaci da imam mleka i da joj ne treba dohrana..
Ja 50 ml posle nemam..bar ne na pumpicu..
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Nefertari 2/12/2010, 21:25

Cipi u prvih mesec dva se mlako stabilizuje, na prostom principu ponuda-potraznja, ja stvarno nisam posezala za dohranom u prvih 5-6 meseci, svaki put kad je zaplako stavila bih ga da sisa. Njima je jako tesko da sisaju to nije jednostavan proces, verovatno si i sama primetila da se bebi celo orosi dok sisa, dok beba sisa rade svi misici vilice i bebe se jako brzo umore i zaspe na dojci, uprosceno, beba od 3-5kg nema toliko snage da u jednom cugu izadje na kraj sa celom dojkom. Da li si probala da je budis? Stipkanje za uvo, ili da joj zatvoris nosic? Uzmi u obzir da njima sika ne sluzi samo kao izvor hrane, vec im je i uteha, ma sika im je u pocetku sve i nista ih drugo ne zanima, sluzi i za mazenje i za hranjenje. Ja nisam nesto specijalno slusala patronazne, bar ne oko dojenja, jer pola od toga sto su mi one rekle nije pilo vodu, tako da im ne verujem bas nesto mnogo, ali to je moje iskustvo. I da dodam jednu statistiku: 95% porodilja ima mleka i moze da doji, ostalih 5% takodje ima mleka ali imaju neke fizicke prepreke pa nemogu da doje, tako da je statistika na tvojoj strani, nemoj da se sekiras, imas mleka sigurno.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 2/12/2010, 21:31

Mislis da joj izbacim dohranu?
Probala sam da je stipkam i za nogice, i nosic sve i svasta ali kad resi da spava to je to..
Jednu noc kad sam je testirala samo da sisa budila mi se na 2h..
Tako sam pomislila da nemam dovoljno mleka.. Crying or Very sad

Eno mukicu opet muce grcevi..a tako je lepo zaspala Crying or Very sad
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Nefertari 2/12/2010, 21:43

Ne kazem ja da treba da joj izbacis dohranu, ja nisam u tvojoj kozi i ti sama najbolje znas tvoje dete. U pocetku jeste jako tesko navici se na taj ritam dojenja na 2h, tako su nam i rekli da bebe do mesec dva imaju 12-14 podoja dnevno, kasnije sve manje i manje. Ja ti pricam kakvo sam ja iskustvo imala, nije mi palo na pamet da kupim kutiju dohrane, logicno mi je bilo da ga dojim na 2-3h, u pocetku i cesce. Na otpustu iz porodilista kada bebu pregleda pedijatar tad je i majka obicno sa bebom, rece mi dr da ga dojim na zahtev, i da ne gledam na sat, tako sam i radila.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Anuska 2/12/2010, 21:46

Potpisujem Nef, sto se tice kolicine mleka koja bebi treba i dojenja...
Stvarno ne razumem potrebu da se bebe pretovaruju hranom. Razumem nedoumice majke oko toga, ali nikako savete "iskusne" okoline.
Sve sto pises, Cipiripi, oko zagrcavanja, bljuckanja, tvrdoce dojke, kolicine izmlazanog mleka... govori da ti mleka imas vise nego dovoljno. Zbog cega onda mesati vestacke formule koje nikad nece dostici kvalitet majcinog mleka..?
A za grceve, sve razumem, i mi smo prosli tu fazu, bas onako... svojski. Sad mi dodje zao sto sam Lazi davala i Espumisan i ovo i ono jer realno nista posebno nije pomagalo, ali znam za ocaj i potrebu da se ucini i da bilo sta, samo da prodje taj plac i muka... A proci ce, to je najbitnije. Nama je proslo sa tacno 2 meseca.
Sisa nam je, kad vratim film, zapravo bila najveca uteha. Mozda je zato moj Laza krupna, mozda i prekomerno uhranjena beba - dostigao je 9 kg samo na mom mleku (mada mislim da je to pre genetika) ali bar znam da ga nisam opterecivala kojekavim formulama koje lako izvuce iz flasice, vec sam mu davala hranu koju mu je priroda namenila i pustila ga da se za nju muci onako i onoliko koliko mu ta priroda trazi...
Sisao je i na sat ili sat i po kad je hteo. To nije znacilo da ja nemam mleka, sto se jasno videlo kad smo ga s mesec dana u domu zdravlja i stavili na vagu Very Happy
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 2/12/2010, 21:47

A sta je sa onom pricom da "mora da jede na 3h" da ne sme na primer na 2h jer se prejede i moze da povraca i da njima treba 2h da svare hranu?
Svasta cujem i nisam pametna..
Jednu stvar sam primetila da kad je dojim skoro nikad ne bljucne a posle dohrane skoro uvek..
Ti si prva koja mi je rekla ovako nesto..iskreno meni bi to i odgovoaralo da je dojim i cesce ... samo me je bunilo to njeno budjenje..
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 2/12/2010, 21:55

Imam jedno pitanje..mozda je glupo al ajd da pitam...
Kad je dojka mekana da li znaci da nema mleka ili ima jos?
Desilo mi se jednu noc da sam htela da joj dam da siki a imala sam utisak da nema sta..
Uspavala se na sisi i probudila za pola sata...i urla..ja na sisu..ona nece..kao da vuce a nema sta..
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Nefertari 2/12/2010, 22:04

Mm ima jednu izreku "Mora da se umre i u vojsku da se ide" sad vise ni u vojsku ne mora. Ne vredi cak ni pokusavati uobrocavanje kod bebe koja nema ni mesec dana, zato sam i rekla dojenje na zahtev. Znam da bi mame da se sto pre vrate u stari ritam, konkretno mislim na spavanje, ali to trenutno nije proritet, u pocetku i sama beba uci da sisa, vestinu sisanja skroz savladaju sa 3-4 meseca do tad uce. Vidis i sama da ti bljucka nakon formula, verovatno zato sto se pretovarila, mada sve bebe u manjoj ili vecoj meri bljuckaju, ali si i sama primetila da ti nakon dojenja ne bljucka, znaci cura je sama posisala sasvim dovoljno da bi je drzalo 2h sitom. Ti ces uraditi kako ti mislis da je najbolje za svoje dete. Samo da napomenem da svakom flasicom adaptiranog se tebi za toliko smanjuje mleko, ne preko noci ali ako je to ucestalo, mozak kapira da bebi ne treba toliko mleka (taman za tu flasicu adaptiranog) i ne proizvodi ga. A vec sam ti napisala u nekom od prethodnih postova sta podstice laktaciju. Ja ne bih odustala od dojenja vec bi sve vise i vise forsirala siku. U nekom trenutku kada je recimo ti i tm cuvate na smenu mozes se izmuzeti i dati joj na flasicu, cisto da sklopis par sati u kontinuitetu, jer to mnogo znaci. Eh kad se setim, koliko sam se izmlazala, jos sa el pumpom, pa ide brze, uvek sam imala po 1-2 flasice u frizideru i par u zamrzivacu za ne daj Boze i ako treba negde da skoknem iznenada.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) - Page 4 Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 31 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu