Cipiripikino mache maleno :)

Strana 5 od 31 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Nefertari taj 2/12/2010, 22:08

Sto se tice pitanja, mleka uvek ima dok dojis, nece dojke da ti zauvek budu tvrde i nabrekle, neke mame cim to primete misle da nema mleka, prave gresku i daju dohranu. Kao sto sam vec pisala vecina mam u pocetku ima jak opustajuci refleks pa mleko strca na sve strane, nakon toga mleko ide sporije, e to sanjivu bebu ume jako da naljuti jer bi ona u tom trenutku htela da mlekce ide brze. Evo jednog trika: pripremi toplu oblogu recimo pelenu i stavi na dojke, mlecni kanali se sire usled toplote i mleko ide brze, ili probaj da masiras i stiskas dojku u toku samog dojenja to ce ti ubrzati dotok mleka.
I da, nema glupih pitanja vec glupih odgovora

Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 33
Datum upisa : 04.08.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 2/12/2010, 22:11

Znaci mi sve sto pises..
Evo mm i ja citamo zajedno i sve ima smisla i ima logike..
Provalila sam da sam i sama zivcana dok ona place i ceka dohranu koju mm pravi...
Kad je stavim na siku svima je lepo.. i nama a i njoj sto je najvaznije...
Zeno draga..najvise boh volela da je samo dojim i to bez straha da mi se ne zagrcne kao juce..ono me je dotuklo i uteralo nenormalan strah..
Pokusacu veceras/nocas da je samo dojim bez dohrane..
Jednom kad sam je dojila preko dana odvalila je sa spavanjem 4h..tad sam bila ponosna i na sebe i na nju..
Ovako ovo me ubija..cim padne vece ja vec razmisljam kako cu provesti noc..

Cula sam da kombinacija dohrane i majcinog mleka ume da pravi grceve..pricaju tako ali kao nije dokazano..

I kad ima grceve primetila sam da se bas primiri kad je stavim na siku..pa kad je bas uhvati grc onda krene da place..

Alava je mnogo..mozda se i zato zagrcene...a mozda je i alava jer ne dobija hranu koju zeli i na zahtev..
Mozda...
A verovatno da jeste tako...

Pijem sad caj..popila sam malopre mleko..
Zaspala je pre sat i nesto....
Pozelite mi lepu noc i jos lepse jutro...

Hvala Vam puno ljubav

p.s. Ako Shizzz bude ovo citala ima da se smeje jer sam totalno drugacija osoba nego pre i za vreme trudnoce!

Laughing

cipiripi

Broj poruka : 761
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 2/12/2010, 22:15

Setih se jos necega..
Jel mora izmlazavanje nakon svakog podoja ako beba sisa na zahtev?
Verovatno ne?

A zasto to pitam..zato sto mi je receno "sto ih vise praznis vise ce nadolaziti"...

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 2/12/2010, 22:17

Laku noce lepo spavaj i ti i malena. Sto se tice dojenja i saveta oko istog neke stvari sam apsolvirala iskljucivo iz svog iskustva tako da nista ne pricam na pamet. Ako zatreba pomoc uvek su tu kutakinje da pripomognu, specijalan pozdrav za briznog tatu. Sto se tice grceva i sikenja, to im je cista uteha zato i traze siku tokom grceva, pa je onda puste pa reze na nju kao da se otimaju oko sike. Ne bi trebalo da tokom grceva beba sika, ali ja prva to nisam radila jer im je sika jako velika uteha u tom trenutku, grceve jos vise pogorsa polusvareno mleko iz stomacica i novo taze koje tek stize u stomacic, ali toga se ja stvarno nisam strogo pridrzavala.

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anuska taj 2/12/2010, 22:20

cipiripi ::A sta je sa onom pricom da "mora da jede na 3h" da ne sme na primer na 2h jer se prejede i moze da povraca i da njima treba 2h da svare hranu?
.

Prvi deo price je stara zabluda oko uobrocavanja beba koja odgovara majkama tj. onima koji o bebi brinu, a drugi - da im treba 2 h da svare hranu - Shocked , prvi put cujem.
Opusti se, i doji svoje mace maleno kad trazi. Neces uvek znati, naravno, da li je svaki plac potreba za hranom, ali ako joj ponudis sisu i ona je prihvati - neka sisa. Bice joj bar uteha. Vrlo je jednostavno. Sto je cesce dojis, vise ce biti mleka. Beba sama sebi "naradi" mleko.
Placa i grceva ce jos biti. I nespavanja. Cinjenica je da bebe koje se uobroce sa flasicom, obicno imaju pravilniji ritam budjenja i duze spavaju. Priznajem da sam i sama bila u iskusenju da bebu stavim na adaptiranu formulu u trenucima potpune iscrpljenosti od nespavanja i brige. Tako da razumem i taj razlog da se bebi da flasica koje ce svakako vremenom istisnuti sisu (jer ce mleko sve manje i manje da se stvara jer beba sve vise pije formulu). Medjutim, ako je tvoja jedina bojazan da nemas dovoljno mleka pa joj zato dohranjujes, mislim da slobodno mozes da izbacis dohranu. I das joj sisu kad hoce.
U parku (mada je sad zima pa bas ne ide Very Happy ), u gostima, u sred noci ili dana, kad god hoce - mi smo se tako dojili, ... uvek je tu.
Da ne pricam koliko i sad uzivam da gledam moje dete na sisi. Pa kad se igra s bradavicom, kad je tapse rukicama, gleda, smeje joj se, kad zaspe na njo ja onda bradavica sama isklizne sa usnica... ma nikom i nikad ne bih dala te trenutke.

Sad vidim i drugi post - ne mora da znaci da nema mleka kad je dojka mekana. Meni se tako nekad cinilo da je dojka prazna, pogotovo kad ga dojim cesce, ali vidim da on ipak izvuce koliko mu treba.
Ako se vec uspavala na sisi tesko da se nakon pola sata probudila jer je gladna, plakala je zbog neceg drugog, pretpostavljam.
Ja se nisam izmlazala nakon podoja. Jedino kad bi Laza odspavao nekad duze (sto je bilo retko) pa se nakupi i dojka mi se stvrdne, da bih sebi olaksala. Inace nije bilo potrebe. Bilo je dovoljno to sto on sam izvlaci kad hoce.

Uh, bice jos tih nedoumica... Ali meni je uvek nekako zao kad se majkama natura pomisao da nemaju mleka i daje "resenje" u vidu dohrane... pa sam sad zato toliko zapela da promovisem dojenje lol!

Anuska

Broj poruka : 1036
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 2/12/2010, 22:22

Upravu je taj ko ti je rekao da sto se vise izmlazavas vise ce da ti nadolazi, ali sta ces raditi sa tim mlekom ako je to bebi mnogo? Treba da se uspostavi ritam da ima mleka dovoljno za nju, ne treba da ima vise jer sta ce ti? Neces sigurno da dojis jos neku bebu pride. Recimo da ti dnevno ispumpas 1l mleka a beba sisa pola litra, drugu polovinu bi bacila. Izmlazivanje je super stvar kad negde treba da odes i da ne bi zurila nazad kuci spremis jednu bocicu mleka u rezervi. I naravno kad ti mleko nadodje a ona recimo spava, a tebi grudi hoce da prsnu ti ispumpaj malo bar 20-30ml da ti bude lakse, i cuvaj se mastitisa.

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 2/12/2010, 22:23

Nefertari ::pa je onda puste pa reze na nju kao da se otimaju oko sike

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ovo si lepo opisala !!!! Laughing Laughing Laughing

Kako si ti smirivala dete kad ima grceve?
Ovo moje mache oce da sisa kad ima grceve a nisam znala da to ne sme..tj da ne bi trebalo..
JA je uzmem u ruke pripojim uz sebe , drzim ruku na stomacicu..grejem joj medu oblogu..cini mi se da joj to malo pomaze...

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 2/12/2010, 22:26

Anuska draga ljubav

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 2/12/2010, 22:28

Idem sad stvarno..pocinjem da Vas slusam..sat po sat spavanja..a malena nek loki koliko joj volja ...
Ljubimo Vas ljubav

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 2/12/2010, 22:29

Nama je meda pomogao. Otprilike oko 21h mu krenu grcevi, on vristi grci se izvija, crven kao paprika, jedva dolazi do daha a ja mm i sveki nosamo na smenu, prijao mu je uspravan polozaj da ga naslonim na rame kao da gleda preko mog ramena i medu mu stavim tik uz sirok povoj prkeo pizdamice. Onda se malo smiri i sav zajapuren zaspi. Nama su grcevi bili izmedju 21-22h nikad posle toga, tako da smo nekako na smenu junacki istrpeli njegovo plakanje nosanjem i nudjenjem sike. Sika im je velika uteha tokom grceva i mesanjem svarenog i nesvarenog mleka moze samo pogorsati grceve, ali ja kad je tako tuzno plako nisam mu je uskracivala

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 2/12/2010, 22:30

Jasno draga srce

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gala taj 2/12/2010, 22:44

Ja sam dojila na zahtev, vrlo cesto i na 1.5 sat:)

Gala

Broj poruka : 2962
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pakki taj 3/12/2010, 05:23

Gala ::Ja sam dojila na zahtev, vrlo cesto i na 1.5 sat:)
ja to isto i radim sad.pogotovo ako su vrucine beba trazi cesce da siki.imamo isti problem kao ti cipi..mia se nekad zagrcne ...mozda zato sto je halapljiva ili ...ali ja jednostavno ne smijem da dozvolim da me panika uhvati odmah je malo uspravim ,kad dodje sebi onda opet ponovo se objesi na siku Very Happy
sto se tice izmlazavanja meni su rekle babice tek poslije 6 nedelje da je najbolje,a mlijeko moze da bude do 2 dana u frizideru ili do 6 mjeseci u zamrzivacu (da se zamrzne u posudice),samo sto moras da ga obiljezis sa datumom
sto se tice grceva ja sam kupila kim pa sam skuhala cajic i od danas cu pokusati da joj dajem i radimo vjezbice (kao da vozimo bicikl)da nam gasovi izadju Very Happy
lol!

Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 41
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 3/12/2010, 10:55

Zeneeeeeeee lol!

Evo izvestaja..
Probudila se nocas u 01 dala sam joj da siki, podrignula je i zaspala..
Spavala je do pola 5...zatim opet isti ritual..pa su nas nakon sikenja malo zezali grcevi zaspala je u pola 6 i spavala do pola 9...probudila se , sikila do 9, pa je dremnula i onda se igrala do 10...pa opet grcevi, stavila sam joj oblogu, dala malo lazu, malo vodu sa kimom i evo zaspala je..

Sto se tice cajeva protiv grceva probala sam i Bibilibi , Hipp, Plantex..ali cini mi se da je najbolja prokuvana voda sa 3,4 zrna kima..nekako je ona najvise umiri tako da joj sad to dajem..

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 3/12/2010, 10:57

Paki, meni je receno da mleko ne sme da bude u frizideru duze od 6 h..
Ako stoji duze mora da se stavi da prokljuca...
Meni je jednom ostalo u frizideru vise od 12h kad sam ga otvorila da bacim sve se uhvatio neki kajmak..

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anuska taj 3/12/2010, 11:54

Meni nocasnji izvestaj zvuci sasvim ok yes

Ako je mleko izmlazano u sterilnu (prokuvanu) bocicu i odmah stavljeno u frizider ja mislim da moze stajati sigurno duze od 6 h. Steta je kuvati ga jer se tako gube korisni imunoglobulini i jos neke belancevine.
Ja sam jednom Lazi dala mleko od prethodnog dana koje je bilo u frizideru, samo sam zagrejala flasicu u toploj vodi, i nije mu nista bilo Very Happy

Anuska

Broj poruka : 1036
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 3/12/2010, 12:23

Eto urekla sam je ...spavala je 20 min i opet grcevi.. Mad
S tim sto sam morala da joj dam da jede...trazila je... sad opet spava..

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 3/12/2010, 12:29

Majcino mleko moze se drzati u frizideru 48h to je provereno, masnoca se skupi i ispliva na povrsinu kao i kod svakog mleka. Takvo mleko se ne podgreva u mikro niti se izlaze jakoj tem, vec se recimo stavi u flasicu, pa flasica u posudu sa toplom vodom i tako se greje. Mleko se moze zamrzavati u sterilne posudice i drzati do 6 mes u frizideru. Ja sam koristila strilne posude za urin sto ima da se kupe u apoteci, secam se dva su mu trebale 2 za obrok. U periodu kada je moje dete izbacivalo po jedan nocni obrok ja sam se izmlazala i stavljala u frizider, to bi mu sutra dodala u pirincane pahuljice

Poslednji izmenio Nefertari dana 3/12/2010, 12:36, izmenjeno ukupno 1 puta

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 3/12/2010, 12:33

Ja imam one aventove posude sa poklopcem u sklopu pumpice...

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 3/12/2010, 12:41

Naravno mogu i te cinijice

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Shizika taj 3/12/2010, 13:07

Cipi ja sam impresionirana, uprkos tome sto Ivona ima odlican apetit, kod tebe je veca ponuda nego potraznja za mlijekom. as
Kad ti spavas?

Shizika

Broj poruka : 5407
Godina : 47
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 3/12/2010, 16:35

Spavam kad i beba nocu..3h spavam 3h placem..ostalo vreme samo placem Laughing

Sad smo spavale od 12h-15:30 king

...sad je opet muce grcevi... Rolling Eyes

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 3/12/2010, 18:27

cipiripi :: spavam 3h placem..ostalo vreme samo placem Laughing

.
[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] znam da nije smesno [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

buby

Broj poruka : 4109
Godina : 37
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 3/12/2010, 22:06

Ljubim da sto pre prodju grcevi usne

maus

Broj poruka : 14076
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cipiripi taj 4/12/2010, 12:25

Zene ne vredi... ja definitivno nemam mleka koliko njoj treba.. 24h sam je drzala na mom mleku..oko 03 nocas ga nisam vise imala pa sam joj dala dohranu..spavala je kao jagnje..
Kombinovacu joj..sta je tu je..

Very Happy

cipiripi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 19:35

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole