KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Analize pre IVF

+5
Tebi
djole42
Matora devojčica
Kata
HappyGirl
9 posters

Ići dole

Analize pre IVF Empty Analize pre IVF

Počalji od HappyGirl 5/1/2008, 23:12

Analize pre IVF

U cilju pripreme asistirane reprodukcije potrebno je uraditi sledeća ispitivanja:

-Ginekoloski pregled
-cervikalni bris
-uz pregled male karlice,
-kolposkopija sa PA testom i VS

-Odredjivanje hormonskog statusa (odredjivanje dinamike hormona u spontanom mens. ciklusu)
Od hormona se proverava 3.dana ciklusa LH,FSH,Estrogen,Androgeni a 21.dana
Progesteron
-T3,T4,TSH

- Folikulometrija (serijski pregled uz radi utvrdjivanja dinamike rasta folikula i procene vreme ovulacije)

Utvrdjivanje oblika matericne supljine i prohodnost jajovoda
-histerosalpingosonografija (koriscenjem UZ color doplera i kontrasnog medijuma)
-Histeroskopija i laparoskopija

-Bakterioloski pregled,Chlamydia,Mycoplasme,HSV,CMV-izolacija

-Listeriae,Bruceliae,VDRL,Toxoplasma-serologija

Imunoloska ispitivanja:
-Autoimunaantitela
-Antinuklearna
-Antifosfolipidna(sa antikardiolipinskom)
-Antimikrozomalna
-Antiglobulinska cirkulisuca antitela

Koagulacioni status:
-Lupus antikoagulans
-Inhibin B
-Anti Mullerin

Kod muskaraca:

-spermogram - utrvrdjivanje broja, vitalnosti i morfoloskih osobina spermatozoida
-spermokultura- utvrdjivanje prisustva bakterija u semenoj tecnosti
- bris na Chlamydia,Mycoplasme,Ureaplasme

Za oba partnera:

-test na HIV
-genetska analiza

Neke od nalaza Vam možda neće tražiti.
Ako neko ima još neku informaciju slobodno dopunite spisak.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Kata 18/12/2008, 11:21

šuk
krvna grupa
vreme krvarenja i koagulacije
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Matora devojčica 21/4/2014, 21:24

Urin, tj. urinokultura! Da ne prođete kao ja! Pred samu histeroskopiju mi tražili urin i ustanovljeno da imam Ešerihiju! Svi ostali rezultati savršeni!
Za VTO u nekim klinikama u inostranstvu se traže i ultrazvuk grudi i EKG. Takođe kažu da TSH treba spustiti da bude ispod 2,5 tj. posetiti endokrinologa koji će dobro izanalizirati hormone i preporučiti odgovarajuću terapiju. U našoj zemlji se tome čini mi se ne pridaje dovoljno pažnje.

Matora devojčica

Broj poruka : 5
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od djole42 22/4/2014, 08:21

Matora devojčica ::
Takođe kažu da TSH treba spustiti da bude ispod 2,5 tj. posetiti endokrinologa koji će dobro izanalizirati hormone i preporučiti odgovarajuću terapiju. U našoj zemlji se tome čini mi se ne pridaje dovoljno pažnje.

Dobrodošla Matora !
Pridaje se značaj visini TSH ,imamo posebnu temu o tome a TSH se spušta ispod 2 .
https://kutak.forumotion.com/t1844p1080-tsh-stitna-zlezda-hipotireoza-hipertireoza
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Matora devojčica 28/4/2014, 22:48

Meni niko nije spominjao endokrinologa i spuštanje TSH.
Od histeroskopije odustala (za sad dok ne rešim ešerihiju i dok ne odem po "second opinion").
Išla na EKG pa me doktorica ispreskakala da imam šum na srcu. Posle uradila i ultrazvuk srca pa ispalo da ipak nemam. Mislim da je to samo da nas zaplaše i naplate dodatne preglede. Baš kao što mi i doktorica koja mi je trebala raditi VTO "tražila" desni jajnik 10 min! Kao ne može da ga nadje, ne vidi ga i sl. Naravno da sam se pogubila i posle više nisam ni znala šta da pitam. Pa kad je kao našla jajnik, onda mi nadje polipe iako sam kod mog ginekologa (kod kojeg idem više od 10 g. i poznati je hirurg i radi histeroskopije, laparaskopije i sl. ) bila samo desetak dana pre i rekao mi da sam spremna za VTO i da mi ništa ne fali (HSG smo radili u avgustu). Doktorica insistirala da mi ona radi intervenciju iako sam joj rekla da bi mi to radio moj doktor. Smučilo mi se. Odustala skroz i od nje i od te ordinacije. Doktor neće da se zamera (on mi je i preporučio) pa kaže da ja odlučim.
Vrlo razočarana i stičem utisak da od ovih našim muka, doktori tako dobro zaradjuju.
Izvinite ako sam promašila temu, ali i ova iskustva valjda spadaju u "pripreme".

Matora devojčica

Broj poruka : 5
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Tebi 29/4/2014, 01:05

Moj THS je 3,3 i pre nekoliko dana sam bila kod dr.Sonje u PFC kada je gledala moje hormone uopste nije rekla da je visina TSH problem.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Petkana 29/4/2014, 01:54

Tebi,ja uskoro krecem u proces.Kad sam
pre mesec dana otisla kod endokrinologa s nalazom TSH 2,88 ona(dr.Edita Stokic,nacelnica endokrin.u KCVojvodina) mi je rekla da je to ok za Vto i da ne treba pojacavati terapiju,da je upravo bila na seminaru gde su raspravljali o bespotrebnom snizavanju TSH ispod 2,da doktori koji rade Vto preteruju.Cak mi je ukinula i selen i D vitamin a prepisala mi ih je pre toga.Medjutim dr.kod koje cu raditi Vto mi je pojacala terapiju,rekla da nastavim sa selenom do embriotransfera i ja sam je poslusala jer cu i sama biti mirnija ako TSH bude oko 2.Ocigledno da postoje neslaganja u misljenju po tom pitanju i ja niciju strucnost ne dovodim u pitanje,po meni bolje da je nize,sto je sigurno-sigurno je.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Petkana 29/4/2014, 01:57

Ne znam dal si radila OGTT s insulinom zbog povisenog AMH,ja sam zbog njega posumnjala na IR ,uradila test i bila u pravu,no kod mene je bas povisen.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od maki0211 29/4/2014, 15:14

Petkana pa ja nisam radila taj OGTT test,nije me doktorka uputila da to radim,a koliko je tacno tvoj amh?mene je bas uplasila zbog te hiperstimulacije... Sad Sad 

maki0211

Broj poruka : 24
Datum upisa : 25.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Petkana 29/4/2014, 15:38

I ja sam isla na konsultacije u Betaniju,Amh 10,5 a dr. mi nista nije prokomentarisala,na UZ mi nikad nisu rekli da imam PCOS,kao uredan nalaz, al sam ja cackajuci po forumima o AMH videla da je uzrok povisenog AMH u policisticnim jajnicima a oni nastaju ili zbog Insulinske rezistencije ili zbog povisenih androidnih hormona.Uradim sve na privatno,odnesem kod endokrinologa i pijem terapiju vec tri meseca.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Petkana 29/4/2014, 15:40

Imas tu temu Insulin-insulinska rezistencija pa iscitaj.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od missile 30/4/2014, 04:57

petkana, dobro si poslusala. Mozda veci tsh ne smeta, ali sto bi rizikovala? Dr koji rade vto imaju neko iskustvo iz prakse, pa i da je zastarelo- nije pogresno. Srecno u postupku!

Maki, uradi pre postupka ogtest, narocito ako imas policisticne jajnike.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od maki0211 30/4/2014, 10:15

Hvala vam devojke poslusacu vas,nemam pcso barem do sada mi nije niko ustanovio,moj amh je bio 16.1 na poliklinici u Ns pa sam ponovo uradila u medlabu i on je 11.2 ng/ml,ne znam kako je mogao da padne kad znam da je on konstantan.

maki0211

Broj poruka : 24
Datum upisa : 25.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Vuchica 30/4/2014, 12:33

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Tebi 3/5/2014, 01:14

Ja sam radila OGTT test ali bez insulina i glukoza mi je super,sad treba da radim sa insulinom.Inace ja imamo kako dr.Sonja rece oko 15-ak antralnih folikula ( ako sam dobro zapamtila ) FSH i LH su mi bili u maloj disproporciji ali su se vratili u normalu i TSH mi je pao na 2,1 posto sam radila hormone pre koji dan opet i svi su skoro idealni,cekam AMH i INHIBIN B.AMH mi je prethodno bio oko 6,a granica je nesto iznad 5 koliko se secam,nije puno povisen.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Analize pre IVF Empty Re: Analize pre IVF

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu