KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

+54
pavlovic_miljana
alisa
Sirijus
lotta
Simona
micam
leptiric_sarenic
mimi85
She-wolf
BiKsi :)
Majche
bak
Lola021
andjeo77
Zmajuška
Mimi12
KoMetaK
raymonda
Ninche
Sanyyy
tallguy
Erata
stakleni.staklo
Principesa
fight&faith
Leloo
tanjica
noja
leptirko82
caci
Tinche
Crvic
Pahuljica
lavanda
nena beba
vanja.e
neca73
ciklama
nina :)
mare41
maki79
lena
Orline
Crnokosa
Mali Princ
jacaa
biki canada
MAAKKI
nabla
Gabrielle
bibi
lilikan
vašar
lola9
58 posters

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od pavlovic_miljana 28/1/2018, 11:59

Hvala vam, devojke :)

pavlovic_miljana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Belle 19/2/2018, 10:40

Zdravo! Zanima me da li je neko isao na vantelesnu u Dansku sa donorskom spermom? Bila sam u Sistini ali su mi rekli da u Makedoniji dopustaju samo anonimne donore, sto meni ne odgovara. Posto zelim Cryos banku doktor mi je predlozio odlazak u Dansku pa me zanima da li je neko tamo isao i kako je proslo?
Belle
Belle

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 19/2/2018, 10:59

Belle dobro došla! Mene bi to isto zanimalo. Ja radim u Sistini sa donorskom spermom, a raspitala sam se takođe i za kliniku na Kipru koja radi sa Cryosom ali možeš da biraš i donore koji nisu anonimni. http://www.cyprusivfcentre.com/ Malo je skuplja od klinika u regionu, ali su vrlo ljubazni, odgovaraju odmah na mejlove i daju podrobne informacije. Cena VTO sa donorskom spermom je 4250 evra, plus stimulacija i svi ostali lekovi, plus put i smeštaj.

Ukoliko saznaš nešto za Dansku, molim te podeli i ovde sa nama :)
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Simona 19/2/2018, 11:42

Bella,
dobro došla :)

Zozoni,
možda bi to mogla da ti bude tema za blog Moj zigot - anonimni donori ili ne... Ili si možda već pisala o tome a da je meni promaklo?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mamadabudem 19/2/2018, 11:46

A kako to ide sa donorima koji nisu anonimni. Dete može da ih nađe kad  poželi? Je l' to? On svakako nema nikakve obaveze prema detetu, je l' tako?
Podrška u svakom slučaju! Činite mali korak za čovečanstvo a veliki za vas lično sunny sunny sunny
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 19/2/2018, 11:51

Simona ::Bella,
dobro došla :)

Zozoni,
možda bi to mogla da ti bude tema za blog Moj zigot - anonimni donori ili ne... Ili si možda već pisala o tome a da je meni promaklo?

Mogla bih da pišem romane na ovu temu :) Baš sam pre neki dan žustro raspravljala na ovu temu sa drugaricom. Ali bih volela prvo da proučim suprotnu stranu, odn. zašto toliko zemalja ne dozvoljava otvorene donacije, ne znam čega se plaše.

Mamadabudem - donor ostaje anoniman sve dok dete ne napuni 18 godina kada ima pravo da potraži donora. Donor naravno unapred na to pristaje, čim bira da ne bude anoniman. Nema nikakve obaveze prema detetu, ne priznaje ga kao svoje niti plaća alimentaciju Wink Ja mislim da je to sjajna stvar i da svako dete normalno ima tu radoznalost i želju da vidi odakle jedan deo njega/nje dolazi i da treba da ima pravo na to, da sam odluči da li želi ili ne želi da ga potraži.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mamadabudem 19/2/2018, 11:55

Uh, to bi bilo baš dirljivo...zamišljam scenu...Ali odlično je to da dete može bar da vidi od koga potiče, popije kafu, popriča sa ocem a ako ga dete usput i šarmira, može tu svašta lepo da bude osmeh srce osmeh srce da, dobra vam je to opcija. Samo napred!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Simona 19/2/2018, 12:02

Zozoni,
unapred se radujem ako napišeš članak, možeš i članke, jedno ovako naše priče sa foruma ili uživo a drugi kad saznaš sve te informacije :)

Postupak ima sličnosti sa usvajanjem. Samo što je kod nas još ranije, dete može da podigne svoj dosije sa petnaest godina uz saglasnost roditelja a sa osamnaest i bez naše saglasnosti. Biološki roditelj isto zakonski nije roditelj i nema nikakve obaveze prema detetu. Ja naravno s obzirom da proučavajući usvajanje znam koliko je značajno biološko poreklo podržavam otvoreno donorstvo. I zanimljivo će mi biti ako to pronađeš - zašto insistiraju na anonimnom donorstvu. Ima zemalja u kojima ni usvojeni ne mogu da saznaju svoje poreklo, mislim da je to slučaj u SAD a u našem okruženju u Makedoniji. Mada sa današnjim napretkom tehnologije anonimnost ne postoji pa tako su bile neke emisije i o anonimnom donorstvu kada su deca analizom krvi pronalazila biološke očeve pa čak i braću i sestre (ja nisam gledala ali mi je majka pričala).
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 19/2/2018, 12:11

Simona, mene bi isto zanimala tema usvajanja, ali ne moramo ovde o tome, sigurno ima tema na Kutku i za to. Što se tiče SAD, moguće je da zavisi od jedne do druge države unutar SAD, ali znam da negde postoji opcija "open adoption", da biološki roditelj da saglasnost da ga dete jednoga dana potraži. To je još osetljivija situacija od donacije, ali mislim da država ne treba tu mnogo da se meša, nego da omogući izbor i jednoj i drugoj strani.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Simona 19/2/2018, 12:19

Zozoni,
radovala bih se da te vidim i o delu foruma o usvajanju ili na blogovima. Ja sam baš pisala članak o otvorenom usvajanju za blog. Pronaći ću link za taj članak pa ću ti poslati, da ne miniramo ovu vašu temu ovde.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Belle 19/2/2018, 13:06

Meni je doktor rekao da su u Makedoniji dozvoljeni samo anonimni donori kako ne bi bile moguce malverzacije (mada mi nikako nije jasno o kakvim malverzacijama pricaju ako se ide preko banke).

Kada donor nije anoniman, dete ima pravo da kada napuni 18 godina od banke trazi podatke donora, s tim sto donor uvek ima pravo da odbije kontakt sa detetom. Po meni, i ovo je bolje nego da u startu osudim dete na to da nikada nece moci da sazna odakle mu dolazi pola gena. Nemam romanticne ideje da ce tako dobiti tatu i porodicu (planiram da dete od starta naucim da je to samo fini cika iz Danske a ne tata) ali znam nekoliko ljudi koji su usvojeni i svi su bili radoznali po pitanju svog porekla.

Ono sto sam do sada uspela da saznam u vezi sa odlaskom u Dansku je to da u klinci Stokke moze da se uzme paket od 3 VTO sa donorskom spermom koji kosta oko 7.500 EUR. Nisam jos gledala druge klinike. Ono sto me brine je daljina, putovanje i kako ce stres od putovanja da utice na uspesnost procedure.

A i cinjenica da imam 43 godine nije ohrabrujuca...
Belle
Belle

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 19/2/2018, 14:04

Belle, a jesi tu informaciju dobila direktno od klinike ili si samo čula za to? Nije loš taj paket, samo računaj i troškove stimulacije dodatno, što je 500-1500 evra, u zavisnosti šta ti treba. Ja sam isto godište kao i ti i meni je stimulacija izašla 1100 evra prvi put, a izaći će i sad tako, jer mi je zbog godina ovarijalna rezerva mala i proizvedem max 2 jajne ćelije.

Što se tiče putovanja, ti bi mogla u Srbiji da odradiš pripremu i da odeš u Dansku samo na aspiraciju i embriotransfer ili eventualno na možda 10 dana, ako oni tako traže, da tamo radiš i deo stimulacije. Stres putovanja nije ništa posebno, nemoj to da te brine, posle embriotransfera možeš da ostaneš tamo još dan-dva, čisto da budeš mirna i onda se vratiš. Što kažu, bebac ako se zakači, zakačio se, neće avion ništa tu da poremeti Wink
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Belle 19/2/2018, 15:38

Hvala na odgovoru Zozoni.

Stokke klinika na svom sajtu ima i cenovnik i ovo je deo koji je mene zanimao. Google kaze da je 58.000 DKK jednako 7.788 EUR

Package with 3 IVF treatments with an open donor**
Women aged 40-45 years - DKK 58,000

** Purchasing a package. This entails 3 treatments.
In addition, this includes transfer of fertilised eggs (FER) x 2, if freezing fertilised eggs has been possible during your treatment. After this the package is used up.
If your treatment is cancelled prior to egg retrieval, this does not affect your package. If your treatment is cancelled after egg retrieval, this is counted as one attempt. The package is used up if you give birth to a baby, if all attempts have been made and if two years have elapsed since starting treatment.
All IVF treatment includes mandatory viral blood tests, scans (including the first pregnancy scan), interpretation of scans from own gynaecologist and that all your fertilised eggs are cultured in an EmbryoScope.
Belle
Belle

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 19/2/2018, 15:57

Hvala Belle na informacijama. Ja bih se raspitala kod njih da ti razlože ove cene malo preciznije. Meni barem nije jasno da li cena uključuje samo transfer zamrznutih embriona ili uključuje i 3 aspiracije u slučaju da nemaš zamrznute embrione. I ako sam dobro razumela, ti platiš odmah 7800 evra bez obzira na to da li ćeš da iskoristiš jedan ili sva 3 pokušaja. Iz mog ugla, to nije strašno, s obzirom da je mene jedan pokušaj u Sistini koštao skoro toliko, ali nekome bi možda bilo previše da plaća 3 pokušaja.

Šta god da odlučiš, želim ti puno sreće! :)
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 12/3/2018, 13:46

Danas sam čula od doktorke da žene dopremaju spermu u Srbiju DHL-om. Nije mi jasno kako je to moguće a da prođe carinu, pa ako neka od vas ima iskustva, objasnite mi, molim vas :)
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Belle 12/3/2018, 17:47

Nemam nikakve konkretne informacije u vezi sa uvozom ali mislim da je tako nesto tesko izvodljivo. Pored potencijalnih problema sa carinom (posto podzakonska akta o uvozu genetskog materijala jos nisu usvojena a, i da ih sutra usvoje, sumnjam da ce pojedincima dozvoliti baratanje genetskim materijalom) i same klinike sigurno ne mogu da rade sa materijalom koji nisu same uzele/skladistile i verujem da postoje brojni propisi na tu temu. Znam da Cryos banka ima neku vrstu DIY pakovanja uz pomoc koga se inseminacija moze odraditi i u kucnim uslovima ali verujem da procenat uspesnosti takvog zahvata i nije bas sjajan.
Belle
Belle

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Zensko pero 12/5/2018, 19:36

Zelela sam da vas pozdravim hrabre devojke :)!
Napisacu kratak komentar na tu temu,pa ako nije primereno izvinite i obrisite ga. Primetila sam tu ogromnu razliku u ceni donoskog materija za zene bez partnera. To u Sistini je suludo,3000€! I to za 3 pokusaja. Pa kako to onda izgleda,prvi pokusaj te otaljaju, drugi su malo ljubazni i nesto se potrude,a treci vec bude sta ti Bog da! I sve price od zene do zene su iste! A cena jeftinijeg samog postupka maskira celu stvar. Pa cinjenica kupljenog materijala za 3 pokusaja ti ne da da odes,jer si to sve debelo platio i vezali su te,bio ne bio zadovoljan! Sve druge klinike imaju jasno definisano cenu ivf plus donor, bez lekova za jedan pokusaj ,jeste skuplje,ali nisi uslovljen da ostajes kod njih. I zasto se i dalje zene odlucuju za tu opciju u Mk?
U svakom slucaju,da ne duzim,da se ostvarite i vi i sve mi kao mame pa gde god to bilo! :) Srecno!!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 10 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu