KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

+54
pavlovic_miljana
alisa
Sirijus
lotta
Simona
micam
leptiric_sarenic
mimi85
She-wolf
BiKsi :)
Majche
bak
Lola021
andjeo77
Zmajuška
Mimi12
KoMetaK
raymonda
Ninche
Sanyyy
tallguy
Erata
stakleni.staklo
Principesa
fight&faith
Leloo
tanjica
noja
leptirko82
caci
Tinche
Crvic
Pahuljica
lavanda
nena beba
vanja.e
neca73
ciklama
nina :)
mare41
maki79
lena
Orline
Crnokosa
Mali Princ
jacaa
biki canada
MAAKKI
nabla
Gabrielle
bibi
lilikan
vašar
lola9
58 posters

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Principesa 27/3/2014, 15:31

aleksou dobro dosla.....

u Pragu se nemoze obavit bilo koji oblik umjetne za single zene.....
mene su prije par mjeseci odbili i to znam iz prve ruke....

jos jedna stvar vrlo vazna vezano uz Prag.....
gospodja Mirna iz Fertility centra mi je rekla da to ne dozvoljava drzava, dok su Ivana i Danica
iz istog centra rekle da moze....pa ti sad znaj i budi pametan.....
u Pragu ivf dodje 2800 eura.....sto je puno skuplje vec u Sistini (1650 eura) bez lijekova.

U Madjarskoj je dozvoljeno al sam od njih odustala.....vrlo losa komunikacija i kao da nisu zainteresirani bili bar u mom slucaju.

Sto se tice pitanja odakle da podjes prvo...pa mozes od prvog ultrazvuka da se vide antralni folikuli koliko ih ima jer je to vrlo bitno....jer zena od 36 godina moze da ima njih vise nego ona od 25 godina jer tu nema pravila...a mozes da imas i manje.
SRETNO DRAGA
Principesa
Principesa

Broj poruka : 15
Datum upisa : 28.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 27/3/2014, 18:48

Hvala puno, cure, sad bih vas sve  zagrljaj 

Principesa, hvala, baš su mi korisne informacije.
I ja bih prvo krenula od mog ginekologa ovde, uz skupljanje informacija, pa kad dobijem neku opštu predstavu, onda bih kontaktirala konkretne bolnice.

Samo još dva pitanjca.
Koliko mogu da koštaju svi ti lekovi koji se piju? Pretpostavljam da sve to zavisi od slučaja do slučaja, ali čisto da imam neku okviru cifru u glavi.

Takođe, u slučaju da mi npr. ponude inseminaciju ili IVF, šta biste vi preporučile? Koliko sam shvatila inseminacija je podnošljivija za žene, prirodnija, (i jeftinija) ali isto tako ima manji procenat uspešnosti. Zar ne?

leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Principesa 28/3/2014, 16:06

Ovako.....tako je najbolje da krenes od svog ginekologa i sigurno ce te poslati da vadis hormone
od 2. do 5. dana menstruacije.....

Ja sam putem maila pitala dr. odprilike koliko bi kostali lijekovi i rekao mi je oko 900 eura
plus minus 100 eura....

Dal ces moci ici na inseminaciju to ce ti procjeniti doktor na prvom pregledu.....
Tako je da je inseminacija jednostavnija, jeftinija ali i manji postotak trudnoce.
Za nju moras ako ti kaze da mozes pokusati sa inseminacijom napraviti i HSG (pregled prohodnosti jajovoda)
a to ti netreba za IVF.....inseminacija dodje 150 eura.....

Materijal koji se naruci imas za tri pokusaja, bila to inseminacija ili IVF....

Eto toliko od mene pa se cujemo kad se vratim iz Sistine  Very Happy 
Principesa
Principesa

Broj poruka : 15
Datum upisa : 28.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 28/3/2014, 18:42

Divno, hvala ti, puno.

I držim palčeve za tebe, nadam se lepim vestima :-) :-D

leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Principesa 8/4/2014, 14:14

aleksou pisala sam na temi sistine pa pogledaj  Very Happy   Wink 
Principesa
Principesa

Broj poruka : 15
Datum upisa : 28.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 8/4/2014, 18:16

Baš ti hvala na info :-D, pročitala sam, idem tamo da komentarišem, supeeeeeeer, držim palčeve  igracice 

leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Principesa 8/4/2014, 18:38

aleksou hvala.....a jesi ti sta napravila...jesi krenula na kakve preglede????
Principesa
Principesa

Broj poruka : 15
Datum upisa : 28.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 8/4/2014, 20:27

uuuu, nisam još ništa, još uvek sam u fazi razmišljanja, promišljanja.....skoro sam i počela da razmišljam o tome pa mi treba vremena.... cvet 

leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Principesa 9/4/2014, 19:47

Naravno  Very Happy  javi nam ako se odlucis kako napredujes da ti damo malo podrske i prasine  osmeh srce   bb 
Principesa
Principesa

Broj poruka : 15
Datum upisa : 28.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od tallguy 20/6/2014, 22:37

Da li je ovaj thread pravo mesto za pitanje o donaciji sperme. Naime, ja sam zainteresovan da budem donator. Ako nije, molio bih Vas da izbrišete poruku.

tallguy

Broj poruka : 1
Datum upisa : 20.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sanyyy 17/9/2014, 00:17

...


Poslednji put izmenio Sanyyy dana 22/2/2017, 00:46, izmenio ukupno 2 puta

Sanyyy

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Ninche 17/9/2014, 19:23

ovo je cijela tema o single zenama danyyy :) i ja sam jedna od njih :) ... dobro nam dosla... nemam informacije o toj klinici, ali ima drugih klinika blize nama :).... ako ti treba vise detalja javi se Very Happy
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od raymonda 18/9/2014, 11:57

Kakva je situacija u Evropi oko identiteta donora sperme? Cula sam da je u Americi sve vise zastupljena mogucnost open identity donor, tako da deca mogu da saznaju identitet donatora kad napune 18 godina. Ako Makedonci rade sa danskom spermom, da li vaze EU propisi i kakva su pravila? Takodje me zanima da li postoji mogucnost uvoza sperme iz USA u kliniku u Makedoniji ili Grckoj?


raymonda

Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sanyyy 18/9/2014, 13:00

...


Poslednji put izmenio Sanyyy dana 22/2/2017, 00:46, izmenio ukupno 2 puta

Sanyyy

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sanyyy 2/10/2014, 21:15

...


Poslednji put izmenio Sanyyy dana 22/2/2017, 00:46, izmenio ukupno 2 puta

Sanyyy

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od KoMetaK 11/3/2015, 00:10

Mozda bude nekoj od koristi: http://www.newsweek.rs/srbija/48859-viking-bebe-stigle-u-srbiju-zene-vise-ne-cekaju-gospodina-pravog-kupuju-spermu-iz-danske.html


A mozete da narucite i preko neta spermu donatora na kucnu adresu, koliko procitah, pa da ne morate na VTO. Bas sam se iznenadila da i to postoji i da ne kosta tako puno!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Gost 11/9/2016, 18:42

Vidim da ova tema nije aktivna već dugo, ali možda neko i pročita ovaj moj post. Imam 41 godinu i spletom životnih okolnosti nemam partnera već skoro godinu dana. Razmišljam o donaciji sperme, sada već ozbiljno. Ima li devojaka koje isto razmišljaju o tome, u postupku su ili su već postale mame na ovaj način?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od BiKsi :) 11/9/2016, 23:58

Zumbuli ca, dobrodosla. Nince je rodila devojcicu sa klinike Embriolab u Solunu na taj nacin! Doduse, ona sad redje svraca na forum, ali imas njene prethodne postove. Bitno da imas podrsku, nekog najblizeg, da prodjes kroz ceo postupak, da nisi sama u tome. Jer treba snage za celu pricu o vto. Partner ce se vec naci, uvek se setim filma Plan B, kad J.Lo ode na vto, ostane trudna sa blizancima, a potom trudna srece partnera koji joj odgovara,i onda dogodovstine,totalno slatka komedija.Da ti pozelim isti scenario!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Ninche 12/9/2016, 00:08

Evo me :) klinika je bila akeso, u atini Very Happy ...sad isyo dr radi u svojoj klinici... Sta god te zanima pishi u pp... Pa cemo dalje :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Ninche 12/9/2016, 00:10

Inace, kad biksi prozove, hajd stisni petlju da se na javish, hahaha
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Gost 12/9/2016, 12:17

Hvala vam, divne ste :) Moram prvo da iščitam pažljivo Ninchetove postove, ionako sam toliko malo obaveštena o tome da bih verovatno zvučala kao pala sa marsa :) Ali dobro, naučiću kad mi bude trebalo.
Inače, nemam podršku, a razmišljam da li da bilo kome nešto i kažem, bar u prvo vreme...takva sam osoba, a i porodični odnosi su mi komplikovani. Ali imam podršku terapeuta, krenula iz drugih razloga, a osnažila me za ovaj korak. Ima iskustva sa ženama u procesu VTO.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sirijus 12/9/2016, 14:03

Zumbili_ce, dobro ti nama došla. Ja skroz podržavam tvoju želju za decom a i za donaciju sunny A mi ćemo da ti budemo podrška Very Happy
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mamadabudem 12/9/2016, 16:45

Zumbule, samo napred ako zelis! Ni ne trudi se svima da ugadjas, ugadjaj sebi.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Gost 12/9/2016, 17:19

Hvala vam, devojke, čak i meni samotnjaku znači ovakva podrška :)

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Mimi12 12/9/2016, 19:21

Zumbuli-ca, samo napred!
Ne govori nikom nista ako nisi 100% sigurna da komentari okoline ne bi uticali na tebe. A nemoguce da ih ne bude, to svi znamo.
Javljalo se jos devojaka sa istim ciljem, ne znam rezultate. Pisale su na temi Malabogorodica-Sistina, pa pogledaj i tamo.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 6 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu