KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

+70
maki79
cvrle76
Sofka
seka 35
JocY
ivi
cerise
Mali Princ
Kockica
maja kg
agata
heart84
cici
noja
Niny
bokica
little monster
cicsa80
Dacaa
bubili2
lolipop
liki
naca
KoMetaK
gagax81
dragana76ns
tuli
nabla
Sneza
catherine290505
Struzzo
malenaa
Tinche
Filippa
buby
MARA
HappyGirl
cipiripi
Simona
Nefertari
Pakki
Deni
viktorija
Cupava
adriatika
Marija86
lena
maja76
Milijana
jovana 77
ŽenoLina
bebko
Aki
Jelena*
vašar
Sami
dr mali pariz
SannI-AlL
brinbili
Orline
nesalela
BiKsi :)
bak
Shizika
djole42
anna
nena beba
MAAKKI
bobica83
Zoka83
74 posters

Strana 27 od 37 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32 ... 37  Sledeći

Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od vašar 18/4/2011, 09:53

Kolica su fenomenalna i prelepa likeit Bravo za mamu i dedu,a i tatina konstatacija je likeit Ljubimo vas,curice ljubav
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od bobica83 18/4/2011, 12:46

vao kakva kolica divna su!svaka cast za deku i mi imama takvog koji je slab na nas posebno!
ljubimo drugarice nase!
dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 543728
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od lolipop 18/4/2011, 22:26

Juhu, gdje ste djevoke? Jeli stančić okrečen, jeli spremno sve za Nađu?
Ljubac za vas dvije
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Zoka83 19/4/2011, 12:00

Loli, nije sve, ali skoro yes
Posle praznika idem sa sestrom da kupimo krevetac i kadicu, pa posle kupujem one "dosadne" stvari: uloske, spavacice itd.

Doktor izgleda zeli da me porodi na carski rez, a ja i dalje nisam bas nacisto, pa citam iskustva po netu. Kaze da vec imam indikaciju - VTO, ali i dioptriju, pa moram ove nedelje da nahvatam ocnog u klinickom centru da mi kaze svoje misljenje. Ako i on bude pre za carski, onda je odluceno.
Inace, VTO kao indikaciju uzimaju u obzir u smislu "namucila si se dok nisis ostala trudna, pa ne moras bas i na porodaju. Videcemo...
Nadja, je jako aktivna ovih dana, samo se vrpolji Very Happy Mama je malo nervozna, valjda zbog promene vremena, ali njeno javljanje uvek izmami osmeh na lice.
U ponedeljak idem u Genesis da dogovorimo naredni pregled u Betaniji i da uradim briseve.
Eto toliko, u sustini nista posebno novo. Cekamo da prodje ovih poslednjih 8 nedelja, za koje kazu da najsporije prolaze. Ljubimo vas puno! usne
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od cipiripi 19/4/2011, 14:31

Zokooo jojjjj ONLY 55 DAYS TO GOOOOOOOOO lol!
Kolica su extra..reci mi jel su teska???
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od agata 19/4/2011, 14:39

Zoko i Nadja,
kolica su vam preslatka. Poslednjih mesec dana kako setam samo uocavam razlicita kolica i ova su mi bas zapala za oko. I sve boje su lepe.
Uzivajte u pripremama za vas susret!



sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Zoka83 19/4/2011, 15:18

cipiripi ::Kolica su extra..reci mi jel su teska???

Iskreno Cipi, nisam ih bas podizala, ali deluju da nisu. Onako, neki prosek, kao i ostala kolica. I jako su laka za vozanje, bas klize.
Moja jetrva je kupila pre par godina Neo Nato kolica koja se jako lako sklapaju i rasklapaju, ali katastrofa skripe, raspala su se, a malisa se nije bas cesto vozikao u njima. Ova deluju bas kvalitetno i jako su laka za rukovanje. Sto se same tezine tice, to cu ti moci reci tek kad krenem sa Nadjom u setnju Very Happy
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od dr mali pariz 19/4/2011, 21:14

Zoka83 ::
Inace, VTO kao indikaciju uzimaju u obzir u smislu "namucila si se dok nisis ostala trudna, pa ne moras bas i na porodaju. Videcemo...
Da li je to indikacija,ili što "progesteronske trudnoće" uglavnom završe na carskom zbog "prirode" ostanka , uzimanja progesterona...teško otvaranje...i sl.?
Draga,pa to se baš baš približilo... Very Happy dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 595783
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Zoka83 20/4/2011, 00:54

Ne znam Pariz, ali u Betaniji na komisiji ne uzimaju VTO kao jedinu indikaciju za carski. Kako mi moj dr rece dovoljan je jos neki razlog kao npr preporuka od oftalmologa ili ortopeda.
Ja se licno plasim bas toga sto si ti navela, imam par primera oko sebe koji su jako lose prosli na porodjaju, u smislu nisu se otvarale nako vise od 15 sati na indukciji i nakon uzasnih bolova. Takodje, nisu imale srece da budu u dnevnoj vec u nocnoj smeni kada je dezuran jedan anasteziolog. Porodile su se prirodno, ali nakon Isusovih muka, naravno sa full epiziotomijom, cak i pucanjem grlica zbog jakih napona na samo 5-6 prstiju....
Uf, ne znam, sto vise razmisljam sve sam vise za carski...

A da se priblizilo - priblizilo se Very Happy
Toliko sam uzbudjena zbog upoznavanja, a isto tako, kad sam pomislila na to danas krenuse mi suze... da ona vise nece biti u mom stomaku, a ja navikla, ne secam se vise kakav je osecaj bio dok je nije bilo tu. Trudnoca je stvarno cudo, pravo drugo stanje Wink
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Sneza 20/4/2011, 08:33

Zoka83 ::
Toliko sam uzbudjena zbog upoznavanja, a isto tako, kad sam pomislila na to danas krenuse mi suze... da ona vise nece biti u mom stomaku, a ja navikla, ne secam se vise kakav je osecaj bio dok je nije bilo tu. Trudnoca je stvarno cudo, pravo drugo stanje Wink

Ja sam se tako isto osećala i baš pre neki dan pokušavam da se setim tih pokreta u stomaku i ne ide mi. Čak se ni porođajnih bolova ne sećam, meni je to zvučalo kao nemoguće ali ipak je tako.
Ja sam išla na CR, a šta god bilo i kako god se desilo, zaboravićeš, pogotovo kada vidiš svoje dete.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od dr mali pariz 20/4/2011, 18:01

Lepo Zoko...bliži se upoznavanje i sledi još lepši život!
Sve što si navela sam i ja čula...ne znam...ipak je to tvoja odluka,naravno uz kons.sa dr-om.Ako on smatra prirodno-onda tako...ja sad ,sa ovog aspekta mislim da ću na carski (koji ,stvarno iz ne znam kog razloga, se zove carski) lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Zoka83 20/4/2011, 18:58

U Betaniji je jako specificna situacija, nemaju dovoljan broj anasteziologa. Neverovatno za drugi po velicini grad u Srbiji ali tako je. Kada bih znala da cu sigurno dobiti epidural, ne bih razmisljala, ali ovako, cak i da platis i nadjes debelu vezu nije sigurno jer uvek imaju hitnijih slucajeva.
Snezo, kako je tekao oporavak posle carskog? Sve vise mislim da mi je to ipak bolja opcija...

Pariz ni meni nije jasno zasto se zove carski Rolling Eyes Kako mm kaze: usla je carski izaci ce carski, nece imati veze sa "onom" stvari lol!

Sad sam se bas iznervirala, dolazim od lekara opste prakse gde me je sestra naribala sto sam dosla nezakazana ( bez obzira sto je dr bila slobodna i odmah me primila). Dr nije mogla ili nije htela da mi da uput za KC vec za ambulantnog oftalmologa koji ce dati "preporuku" za KC, sa kojom opet kod lekara opste prakse... Uf, vidim da sam ovo trebala da pocnem da resavam cim sam ostala trudna affraid

No, nema veze, samo da sve dobro prodje.

Ljubac devojke usne
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od dr mali pariz 20/4/2011, 19:15

Zoka83 ::

Pariz ni meni nije jasno zasto se zove carski Rolling Eyes Kako mm kaze: usla je carski izaci ce carski, nece imati veze sa "onom" stvari lol!
lol! lol! lol!
Zoka83 ::Uf, vidim da sam ovo trebala da pocnem da resavam cim sam ostala trudna affraid
hahahaha dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 404938 joj majko mila!
Nego,nije ti ni taj spinal majka...poslednja je Lena za koju sam čula da joj nije upalio...a sa njom još trima njenim drugaricama sa odeljenja
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od cici 20/4/2011, 19:38

Zoko, kolica su extra a tek boja nema reci naočare ima mala princeza da uzivaaaa b
sto se tice carskog, mozda lakse jeste ali opotravak je sigurno laksi prirodno ali opet ne mora da znaci...a onda ces i drugo isto na carski i tada nema dileme. Dok sam lezala u Vrt-u bila je samnom jedna zenica, prvo dete, prebacila termin 10dana, prirodna trudnoca, otvorene jedan prst i bez znakova da krene dalje i konzilijum odlucio carski. Ovako mozes da biras datu rodjenja tvoje princeze Wink
za vas dve poljubac
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od KoMetaK 20/4/2011, 21:50

Ma, resices ti sve, ne sumnjam u tebe osmeh srce
Nemoj samo da se nerviras, nego to lepo prihvati kao lepu setnju (a kako su poceli, nasetace te sad pred kraj trudnoce Rolling Eyes lol! )
Sto se CR tice, ne znam sta da ti kazem, sama ces videti sta je najbolje. Very Happy poljubac
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Cupava 21/4/2011, 10:34

Zokic, koju dioptriju imas? Postoji indikacija ako je dioptrija veca od +-4.00. Bilo bi dobro da zakazes kod dr. Svetlane Popovic, ona radi u domu zdravlja na Limanu i odlican je oftalmolog.
Koja sociva nosis, meka ili gaspropusna?
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od lolipop 21/4/2011, 12:03

Zoko ma ko vas je to ljutio, bem mu miša. Ne daj se iznervirati, te sestre, a i poneki doktori su stvoreni samo da život zagorčavaju.

Kakav god da porođaj izabereš, ili kako god da te doktori upute ja se molim da sve prođe kako treba, uz vas sam. Ja bih lično birala carski, mislim da se tako bebiron manje napati,pa sad ne znam.

Samo se nedaj nasekirati, uživajte u suncu.

Ljubac za moje manekenke
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Shizika 21/4/2011, 13:11

Zoko ja ti savjetujem da dobro odvazesh za i protiv, ne znam osim epiduralne shta ti je sve dostupno ako idesh prirodnim putem?
Meni je drago da sam ishla "na guranje" iako sam zavrshila sa velikim shavovima. Znala sam unaprijed da je bebina glava poveca ali nisam imala pojma koliko ce me to oshtetiti. Ipak, izishla je sama, nisu morali da je izvlache i to me tjeshi.
Oporavak mi je tu negdje jednako tezak kao i poslije CR jer sam izgubila puno krvi i zarastanje je josh u toku.
Shto se tiche traume za bebu, to je diskutabilno: njihov put niz porodjajni kanal je prirodan i postepen, a sa carskim je nagao i bez najave (ti znash datum, beba nema pojma).
Mislim da sa CR takodjer treba vishe vremena da krene mlijeko, zavisi kako planirash da hranish Nadju.
U svakom sluchaju doci cemo da navijamo. Very Happy

sreca
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Zoka83 21/4/2011, 23:20

Cupka, ja imam dioptriju samo na levom oku i mislim da je sada veca od +4. Kao dete sam nosila cvike, ali su ih "ukinuli" nakon sto sam zbog njih postala i razroka Rolling Eyes Srecom, sredilo se sve. Na poslednjoj kontroli kod oftalmologa mi je receno da nema potrebe za naocarima jer mi se levo oko jednostavno nije do kraja razvilo i tu nista ne moze da se uradi. Jedino sto previse opterecujem desno, ali sta cu... Ja sam u DZ Zmaj Ognjena Vuka i tamo oftalmolog treba samo da mi da preporuku za KC jer u Betaniji komisija za carski priznaje samo njihovo misljenje.

Sizi, planiram da dojim, a sto se tice opcija koje su mi dostupne, nazalost nije mi nista dostupno 100%. Ja mogu da dogovorim epidural, ali ako se pojavim u nocnoj smeni, sigurno ga necu dobiti jer nece imati ko da mi da. Da sam sigurna da ce mi dati epidural, ne bih lupala glavu, a ovako i dalje vagam...

Loli, ide li to spavanje?

Very Happy

Cmokic! osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Sneza 22/4/2011, 09:12

Zoko, oporavak posle carskog ide kako kod koga, kao i posle prirodnog. Ja sam imala veliki hematom iznad i ispod šava, tačnije pola stomaka mi je bilo plavo. Ne brini nište, veruj mi, zaboravi se. Ti ćeš svakako odvagati razloge za i protiv a na kraju će biti kako mora.
Ali kada uhvatiš svoju bebicu eeeeee
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Cupava 22/4/2011, 17:02

Ne znam zasto su ti i davali naocare sa tako velikom razlikom u dioptriji izmedju desnog i levog oka. Trebali su da ti lepe flaster na desno, pa da vezbas levo oko, i na njemu da nosis socivo, al' ajd', sad je slabovido, a to znaci da ni uz korekciju ne moze da se postigne vid od 100%.
Ja imam -8.00 na desnom, a na levom -5.50 sa cyl -1.00. :-)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od malenaa 23/4/2011, 17:58

smajli angel usne
malenaa
malenaa

Broj poruka : 796
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od MAAKKI 23/4/2011, 21:27

ff
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od lolipop 23/4/2011, 21:52

Ej manekenke, užuvate u praznicima, a? Ako samo nastavite.
Meni spavanje sve bolje ide, a pogotovo kako sam non-stop na relaciji Sarajevo-Beograd.
Ljubac za vas, šetajte se po ovom lijepom vremenu
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Dacaa 24/4/2011, 20:25

bebe c
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : ) - Page 27 Empty Re: ZOKA83 - Dnevnik moje male srecice : )

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 37 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32 ... 37  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu