Idiopatski sterilitet

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 7 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od maja kg taj 23/1/2012, 23:10

Vucko,jako mi je drago sto sam procitala ove divne vesti. Pratim vasu pricu od pocetka,i zelim vam da ovoga puta izgurate do kraja bez ikakvih problema!!!Samo napred,zelim vam od srca puno,puno srece!!!!

Malaplava,pre svega da ti pozelim dobrodoslicu! osmeh srce Mislim da nije losa ideja da dodjes do dr.Miljica,i ipak se konsultujes i sa njim oko ove tvoje dijagnoze. Ja sam takodje njegov pacijent,i imam nesto tezi oblik urodjene trombofilije(Faktor 20210A). Do njega sam sam dosla nakon dva spontana pobacaja,a tada sam dosla i do prave dijagnoze. U trecoj trudnoci mi je odmah uvedena terapija(Aspirin,Fragmin,Pronizon),bila je to jako komplikovana trudnoca,ali sam je ipak izgurala do kraja,najvecim delom uz njegovu pomoc.Mislim da bi trebalo da cujes i njegovo misljenje,a sigurna sam i da se sa dijagnozom koju ti imas uvode male doze heparina(izucila sam ovu problematiku do detalja). Ako nista drugo cuces jos jedno misljenje,mozda te uputi na jos neko ispitivanje kako bi dosli do PRAVE dijagnoze,a onda i do pravog resenja. Dr Miljic je radio privatno u Jevremovoj i u bolnici Ivanovic,ali to ces morati da proveris,posto nisam sigurna da li jos uvek odlazi tamo ili radi samo u KC-u.
Zelim ti puno uspeha,sve najbolje!!! osmeh srce
maja kg
maja kg

Broj poruka : 362
Godina : 37
Datum upisa : 20.03.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 23/1/2012, 23:49

Hvala Majo, dace bog i nama jednu malu rozu kao sto je ti imas. Pozdrav! radost
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 44
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malaplava taj 24/1/2012, 10:27

Majo, PUNO TI HVALA! Podrska i saveti koje dobijemo ovde su posebni! Eto, da nije foruma i vas ne bih znala da je Miljic br 1 u ovoj oblasti.
Naci cemo ga pa makar se u misiju rupu sakrio Very Happy
Pozdrav!
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malaplava taj 24/1/2012, 11:27

Majo, samo jedno pitanje za tebe: u kojim nedeljama si imala pobacaje? Pitam jer svuda nalazim da kada srce ploda prestane da kuca cesto je tada uzrok trombofilija, a kod mene se plod nikada nije ni uocavao(u zadnjoj 'trudnoci se jedino video gm).
Hocu reci da sam iz mnogih tekstova zakljucila da se trombofilija manifestuje maaalo kasnije, tj u prvim nedeljama trudnoca bude bez problema sa vidljivim plodom.
Naravno da ovo nije zamena za doktora, ali znace iskustva drugih.
Poljubi cerkicu!
malaplava
malaplava

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja kg taj 25/1/2012, 23:20

Malaplava,ja sam prvi spontani imala u 12.nedelji,drugi u osmoj. Prvi put bilo je srcane radnje,ali je plod u startu kasnio dve nedelje,a drugi put srcane radnje nije ni bilo. Kada sam treci put ostala trudna,bukvalno ODMAH su mi uveli terapiju Fragminom. Dok sam odlazila na hematologiju za vreme trudnoce i lezala na odeljenju,videla sam mnogo razlicitih primera,i mislim da jednostavno nema pravila. Ja sam uradila more analiza kako bi se utvrdilo da nemam jos neki poremecaj vezan za koagulaciju,jer je i ovaj oblik trombofilije koji ja imam sam po sebi redak i ni malo bezazlen.Prvi Miljicev komentar bio je da ovaj oblik trombofilije ne voli,a narocito ne u trudnoci,ali uz sve moguce komplikacije koje su se desile u toku trudnoce,a bilo ih je jako mnogo,nekako sam stigla do kraja Very Happy
Raspitaj se ,idi do njega,i posavetuj se sa njim,mozda postoji jos nesto na sta ce te uputiti da odradis.Jesi li uradila kompletno ispitivanje i na urodjene i stecene trombofilije i kompletnu imunologiju?
Zelim ti da naredni put uspes,i sa lakocom stignes do svog cilja!!! osmeh srce

Vucko,samo cu reci da vam saljem puno,puno pozitivne energije....i da jedva cekam da cujem te predivne vesti I sa vase strane,a onda cemo razmenjivati iskustva na nekim drugim,lepsim temama. Very Happy Veliki pozdrav za tebe i Ivanu,i samo gurajte napred......SRECNO!!!!
maja kg
maja kg

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malaplava taj 25/1/2012, 23:32

lol! sad udjoh i svo troje smo online :)))
Majo hvala ti puno, ovo mi puno znaci!
Radili smo sve sto je doktorima palo na pamet... da ne nabrajam sve, da vas ne zatrpavam sada, ali nekoliko njih nam je reklo da nema vise sta...ali ja sve to uzimam sa rezervom i 'kopacemo'dalje Wink
Sada je najbitnije da se vratim u normalu, cekamo rezulatate analiza uzorka uzetog kiretazom, pa cemo dalje, jedno po jedno.
Pozdravcic i poljubac za sve!

malaplava
malaplava

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja kg taj 25/1/2012, 23:46

Vratila sam se sada unazad i videla da si i ti stvarno odradila dosta toga. Definitivno i ta intolerancija na glukozu moze biti problem u ranoj trudnoci.I ja sam imala i to i bila sam na terapiji Sioforom prvih 12 nedelja,plus sva hematoloska terapija. Moja koleginica ima istu dijagnozu kao i ti,samo je ona heterozigot. Prvi spontani je imala rano,pa je drugi put iznela trudnocu bez problema,a onda je opet imala nekoliko ranih spontanih. Naknadnim ispitivanjem otkrili su joj da ima ovaj oblik trombofilije,i u poslednjoj trudnoci uvelu Fraxiparin,ali tek u 7 nedelji,tako da je opet doslo do spontanog ubrzo nakon toga,a komentar hematologa bio je da je zakasnila,jer je jako bitno da se terapija uvede sto pre,odmah na pocetku trudnoce.Tako da koliko lekara,toliko misljenja,bitno je doci do onog pravog,i drzati se njega. Very Happy
maja kg
maja kg

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malaplava taj 26/1/2012, 00:40

Ovaj forum mi je najbolja terapija radost Very Happy
I ja sam heterozigot. Pila sam samo aspirin za to, i siofor za secer.
Definitivno mora neko malo ozbiljnije da se pozabavi ovim, za vecinu doktora, malim problemima!
Majo hvala ti sto odvajas svoje vreme!
malaplava
malaplava

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 7/2/2012, 23:25

Opet nas je strefio neki maler, ali sa bebom je na svu srecu sve O.K. Ivana je juce imala napad kamena i trenutno je u bolnici. Sada se dobro oseca, ali je juce imala jezive bolove i mogu da vam kazem da sam se po prilicno uplasio. Prima neke silne infuzije za razbijanje kamena-peska i rekli su nam ako sutra-prekosutra ne bude imala bolove pustice je kuci. Bebce napreduje hvala bogu i u prosli cetvrtak je bio veliki 30 mm na ultra zvuku, koji inace posecujemo svakog cetvrtka na predlog lekara. Toliko, samo sam hteo da se javim i da vas sve pozdravim i da vam kazem da mislimo na vas i ako stucate, ne brinite to vas mi spominjemo. Caoooo cvet P.S. Kod nas izgleda ne moze mirno, bez tenzije, nego sve neke trzavice.
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malaplava taj 8/2/2012, 08:57

jao Vucko, ti mene strefi prvom recenicom! Shocked Ali kad sam videla da je sa bebom sve ok, najiskrenije odahnula sam! Ivanino zdravlje je sada jako bitno i ne mogu da verujem sta je sad snaslo! Ali cika Marfi je to objasnio.
Veruj da cesto msilim na vas!
A gde joj je kamen, u bubregu, žuči? Gde lezi, mislim u kojoj bolnici? Nadam se da je u dobrim rukama.
A kao da citam o nama, kad si rekao: " Kod nas izgleda ne moze mirno, bez tenzije, nego sve neke trzavice.'' -kao o nama da pricas! lol!
Ali samo strpljenja... i dace Bog da sve bude dobro!
Javi se ovih dana sa lepim vestim! Od srca Ivani zelimo da se sto pre vrati kuci i da nastavi da uziva u trudnoci! Veliki pozdrav od srce
malaplava
malaplava

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 8/2/2012, 14:44

Vučko, dešavalo se to ženicama, i vrlo brzo su to i sredjivale! Grozno je jedino što kažu da su bolovi baš jaki, al proćiće! Da ti Ivana što pre bude kod kuće, i da naidju mirni trudnički dani! Onako, krajnje dosadni! Very Happy

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22528
Godina : 38
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 8/2/2012, 14:45

Vucko 013 :: Kod nas izgleda ne moze mirno, bez tenzije, nego sve neke trzavice.
Uh, miša mu...
Držim fige da što pre krene dosadan period Idiopatski sterilitet - Page 7 561840
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 47
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 9/2/2012, 22:06

Drustvo, Ivka je stigla kuci i sada je sve o.k. Bolova nema, za sada ne treba da se ugradjuje nikakva sonda da bi se kamen izbacio, mada se vidi kamencic u bubregu ili u kanalu, ne znam vise. Sada mora da se pije dosta tecnosti, po mogucnosti Prolom vodu i da se nadamo da vise nece biti napada kamena. Hvala vam na podrsci, novoj i cujemo se. Ej, bebac je super i poprilicno je zivahan i super napreduje, danas smo bili na novom ultra zvuku. Pozdrav! igra
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malaplava taj 10/2/2012, 10:15

Samo da vam pozelim od srca bezbrizan ostatak trudnoce! smajli angel
malaplava
malaplava

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 10/2/2012, 10:59

Vule, ja imam tih problema sa talogom u bubrezima, imam i male kamencice od 3mm, promenila sam navike - nista gazirano, puno puno prolom vode (flasa ipo-dve dnevno) i nakon par meseci se manje taloga vidi u uzorku koji nosim u lab. Limmunada je super za to jer je limun smrt za kamenac! Koliko sam cula, uroloski cajevi (persun, uva itd) ne smeju da se piju u trudnoci. Meni su dali da pijem i aloju, to navodno dobro utice na kamencice, ja sam pila mesecima i nisam imala problema, mozda je i slucajnost. Ali je dobra za imunitet i kazu da ga smeksa. Ako lazu mene lazem i ja tebe
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saška taj 10/2/2012, 16:03

Sad sam pročitala da je Ivana imala problema hvala bogu da je sada dobro i ona i beba.I samo da vam poželim sve najbolje i laku i bezbrižnu trudnoću.Tu smo uz vas držimo fige.pozzzzzz. osmeh srce

saška

Broj poruka : 309
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 10/2/2012, 23:57

La Folie tako cemo i mi uraditi sto se tice vode, limuna i ostalih preporucljivih saveta za razbijanje kamena u bubregu i izbacivanje peska. Jos jednom pozdrav za sve i hvala na zeljama u vezi "dosadne trudnoce". ljubav
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Diksica taj 11/2/2012, 08:50

Ja nisam trudnica ali sam imala problem sa kamenom u bubregu i izbacila sam ga sa melemom od jednog travara,pa ako ste zainteresovani mogu vam dati broj,inace moja koleginica je isto imala kamen u trudnoci i izbacila sa ovim melemom.
Diksica
Diksica

Broj poruka : 23
Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 14/2/2012, 15:22

Ne znam Diksice, malo me je strah bilo sta da pije od trava, jer u trudnoci cak i neki cajevi ne sme da se piju. Da nije ovakva situacija kakva jeste, sigurno bi probali sa time. U svakom slucaju hvala i nema ljutis.
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 14/2/2012, 20:04

Vucko...nemam reči! Život piše romane, definitivno! I ja bi probala sa prolom vodom i limunom, a vama želim da se više napad ne ponovi i da uživate do kraja trudnoće!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 43
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 7 Empty Idiopatski sterilitet

Počalji od Diksica taj 14/2/2012, 21:24

Vucko 013 ::Ne znam Diksice, malo me je strah bilo sta da pije od trava, jer u trudnoci cak i neki cajevi ne sme da se piju. Da nije ovakva situacija kakva jeste, sigurno bi probali sa time. U svakom slucaju hvala i nema ljutis.
Naravno da nema ljutnje,htela sam da pomognem samo neka bude ona dobro i beba pa cemo lako za melem:-)
Diksica
Diksica

Broj poruka : 23
Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 23/3/2012, 19:08

Drustvo samo da se javim i da vas pozdravim i da vam kazem da je za sada sve u najboljem redu, dabl test od pre mesec dana nam je bio dobar i juce smo uradili i tripl test i rezultati su u ponedeljak. U ponedeljak idemo u kljinicki na neki specijalisticki pregled srca, a uradicemo i 4D istog dana. Ej ljudi, umalo da zaboravim da vam kazem, Ivana najverovatnije nosi devojcicu i ja sam presrecan iako sam crnogorac. Ma zezam se, nemoj te da me shvatite ozbiljno, oboje smo stvarno presrecni. Pozdrav i cujemo se ovih dana. radost
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 23/3/2012, 19:09

Vucko 013 ::Drustvo samo da se javim i da vas pozdravim i da vam kazem da je za sada sve u najboljem redu, dabl test od pre mesec dana nam je bio dobar i juce smo uradili i tripl test i rezultati su u ponedeljak. U ponedeljak idemo u klinicki na neki specijalisticki pregled srca, a uradicemo i 4D istog dana. Ej ljudi, umalo da zaboravim da vam kazem, Ivana najverovatnije nosi devojcicu i ja sam presrecan iako sam crnogorac. Ma zezam se, nemoj te da me shvatite ozbiljno, oboje smo stvarno presrecni. Pozdrav i cujemo se ovih dana. radost
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 23/3/2012, 21:05

Vučko, bravo!! Sve ide baš kako treba!
Plinceza mala nam stiže Idiopatski sterilitet - Page 7 690119
Pozdrav za Ivanu!!

1x ICSI  beta 1,87
4. postupak ICSI+PICSI+hatching PFC dr Sonja
16. dan beta 1931

ispod maminog , kucaju još Idiopatski sterilitet - Page 7 0913 Idiopatski sterilitet - Page 7 0913
Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
16.jul, Zvezde su rodjene!
Lilypie Fifth Birthday tickers
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 41
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 23/3/2012, 21:09

Čestitam Vučko, i bravo za dobre rezultate.
Uživajte u vašoj sreći maksimalno.
Pozdravi za Ivanu, i pomazite tibu za mene ff
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 40
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content