Idiopatski sterilitet

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Idiopatski sterilitet - Page 5 Empty Re: Idiopatski sterilitet

Počalji od dr mali pariz taj 30/5/2011, 19:42

Vučko,ne zabušavaj,drž' se reda!aaaaaa ntnt...nema prečice...jbga-nema! Very Happy Idiopatski sterilitet - Page 5 32796 Idiopatski sterilitet - Page 5 32796 Idiopatski sterilitet - Page 5 32796

1x ICSI  beta 1,87
4. postupak ICSI+PICSI+hatching PFC dr Sonja
16. dan beta 1931

ispod maminog , kucaju još Idiopatski sterilitet - Page 5 0913 Idiopatski sterilitet - Page 5 0913
Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
16.jul, Zvezde su rodjene!
Lilypie Fifth Birthday tickers
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 41
Datum upisa : 29.01.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 1/6/2011, 12:13

Juce sam opet procitao u Blicu, da na Klinickom centru u Beogradu postoji centar za lecenje parova od steriliteta,odnosno to je neki centar za multidisciplinarno sagledavanje i lecenje steriliteta. U postavljanju dijagnoze ucestvuju ginekolozi, urolozi, endokrinolozi, geneticari, molekularni biolozi i drugi specijalisti. Oni su deo jednog tima koji zajednicki ispituje uzroke steriliteta kod bracnih parova, a potom lece ove poremecaje primenom pravih metoda i programa, kaze doktor Ljubic iz KC. Tome smo se mi nadali prosli put kada smo bili na KC, medjutim, nas lekar verovatno nije cuo za takav centar, pa nas nije uputio njima, ali me cudi da nam doktorka Vidakovic nije predlozila tako nesto. Ipak je to vise lekara koji se bave tvojim slucajem, pa ti mozda i pomognu. Ne znam, sta mi je ciniti. Jer je neko od vas cuo za taj centar i mozda bio tamo?
Vucko 013
Vucko 013

Broj poruka : 82
Godina : 44
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deni taj 2/6/2011, 21:35

Vucko,

procitala sam i ja , ali to ti vise dodje kao jednodnevna dijagnostika.
Nemoj mnogo verovati onom sto procitas u novinama Crying or Very sad
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 40
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 9/6/2011, 00:42

Ivana izvadila test za hormone prekljuce, odnosno treceg dana menstruacije i kao sto smo ocekivali, sve hormoni su u opsegu dozvoljenog. E sada kada smo pitali za OGT test u Biomedici su nas pitali sa kolikom kolicinom glukoze i kojim brojem vadjenja treba da uradimo. Snezana nam nista posebno nije rekla u vezi toga, rekla je samo da uradimo OGT test. Da li neko zna sa kojom kolicinom glukoze se to radi ili se to odredjuje svakom individualno?
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 9/6/2011, 01:21

Vise ne znam ni kod lekara da idemo, posto Snezana ocigledno ne zna sta da radi sa nama, sto nam je ona indirektno i rekla. Svi preporucuju neke lekare, da li iz sopsvenih iskustava ili poznaju neke ljude koji su imali problem da zasnuju porodice. Pa idi KC, pa onda vidi u Narodnog Fronta, tamo ima neki lekar, ovaj drugi kaze idite za Novi Sad, tamo su povezani sa bolnicom u Pragu, treci kaze idite negde u inostranstvo, cetvrti kaze, ne cakaj te vise, idite odma u Leskovac kod doktora Stojkovica, pa nam kazu kod doktora Ljubica, pa na desetine drugih lekara. Glava ce mi puci, a tapkam u mestu. Ubija me ta mrtva tacka. Ne znam vise, stvarno ne znam. Ivana je ne odlucna, a ja sam jos gori. Pocinje da me hvata panika.
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 9/6/2011, 10:11

Vucko radi se sa 75gr glukoze, u trudnoci sa 100gr.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 43
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 9/6/2011, 10:56

Vučko, razumem taj osećaj izgubljenosti i neznanja šta i kako dalje! Ali i taj period dodje, energija sevne, kliknuće vam sigurno neko rešenje! Jeste li išli možda kod psihologa, da proba da vam da neke vežbice ili da vas nauči kako da se borite dalje? Pozdrav za Ivanu i tebe!

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 22528
Godina : 38
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kristina33 taj 9/6/2011, 13:04

Vucko evo sta je meni dr napisala kada me poslala da radim OGTT
TEST OPTERECENJA SECEROM /OGTT/ sa 75g glukoze
Test se radi naste nakon 12h od poslednjeg obroka. Vece pred test, lagana vecera je zavrsena do 20h.
Unos tecnosti /voda ili nezasladjen caj/ dozvoljen do ponoci. Narednog jutra nista ne pijete i ne jedete i
odlazite u laboratoriju u 8h. Za vreme testa niste fizicki aktivni, sedite i citate.
Krv za analize /glikemija i insulinemija/ se uzima u 0.min, 60.min i 120.min testa i C peptid u 0.min.

Krv se moze vaditi i u 30.min, 90.min, i 180.min, ali mislim da je i ovo gore sasvim dovoljno da pokaze ako nesto nije ok.

Iz licnog iskustva vam preporucujem da se sto pre opredelite za nekog ozbiljnog dr koji se bavi VTO-om kako biste sto pre resili problem.
Iscitajte iskustva na raznim klinikama, ako treba i posetite 2-3 pa se odlucite za jednu.
Mislim da je ipak bolje za pocetak izabrati neku nasu kliniku i nadam se da vam inostranstvo u ove svrhe nece trebati.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 9/6/2011, 17:38

Ja bih potpisala Kristinu...

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

ispod maminog , kucaju još Idiopatski sterilitet - Page 5 0913 Idiopatski sterilitet - Page 5 0913
Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 10/6/2011, 22:28

Hvala svima na savetima, posebno Kristini i uradicemo bas tako kako je ona rekla da treba da se uradi, a sa novim vestima se javljam cim zavrsimo sa OGTT analizom. Pozdrav! igra
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 29/6/2011, 17:58

U petak su nam bili gotovi testovi koje smo uradili i OGTT sa 75g glukoze nam je na prvi pogled dobar, a isto tako, dobri su nam rezultati testa imunoloskih analiza, tj. hormona, koje smo sada radili na 21 dan i rezultati C-PEPTID-A. Sledece nedelje idemo na more, pa kada se budemo vratili, ici cemo do doktorke da vidimo sta cemo dalje. Kod Ivanine majke je dosla neka doktorka sto radi u privatnom dispanzeru VIZIM i porucila nam da dodjemo do nje u subotu, da i ona pogleda nas slucaj, jer joj sve to kao i drugima deluje poprilicno neverovatno. Ne polazemo neke prevelike nade, ali cemo je posetiti, jer otkud znam, nikada se ne zna. Mozda bas kada najmanje ocekujes da taj neko moze da ti pomogne, on i uspe u tome. Videcemo, javljam se za vikend.
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 3/7/2011, 00:19

Posetili smo danas doktorku Nevenku u dispanzeru Vizim, saslusala nas i obecala je da ce pokusati da nam pomogne kako kod bude mogla, a zbog specificnosti naseg slucaja, posavetovace se sa jos par lekara, pa cemo se cuti sa njom kada se budemo vratili sa mora, pa da vidimo neki njen predlog ili sugestiju. Od analiza kaze da imamo gotovo sve, cak i vise, nego sto se obicno daje i da resenje treba traziti na drugoj strani, a ne na dodatnim analizama, jer kaze, to su samo bacene pare. Inace, sama se ponudila da nam pomogne, kada je bila kod Ivanine majke na poslu i za razliku od drugih, danas prvi put nismo platili konsultacije, sto je pohvalno. Jos nam je rekla da ne iskljucujemo VTO i da ne bi bilo lose da zakazemo i kod doktora Stojkovica u Leskovcu, da vidimo sta ima i on da kaze. Toliko drustvo za sada, u cetvrtak palimo na more, da se malo odmorimo, a posle toga nastavljamo tamo gde smo stali. Pozdrav za sve. ljubav
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 3/7/2011, 04:30

Lepo se provedite na moru! Nadam se da vam posle neće trebati ništa od svega toga, i da ćete biti vredni i uspešni u prirodnim radovima!

3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deni taj 3/7/2011, 13:33

Biksi :) ::Lepo se provedite na moru! Nadam se da vam posle neće trebati ništa od svega toga, i da ćete biti vredni i uspešni u prirodnim radovima!

yes yes yes
Deni
Deni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 3/7/2011, 15:12

Lepo se provedite na moru,pa u nove pohode!
P.s. ne mogu a da ne prokomenatrišem taj blesavi komentar doktorke po kojoj su dodatne analize žene koja je imala više ponovljenih pobačaja-bacanje para... affraid No affraid

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vucko 013 taj 3/7/2011, 18:21

Pariz, mozda se nisam najbolje izrazio i preneo doktorkinu izjavu da su dalje analize bacanje para, ali je u principu rekla, da ovo sto smo do sada uradili, a uradili smo dosta, bi pokazalo da nesto nije u redu i da bi definitivno trebalo da probamo VTO, kao sto je rekao i doktor Radoncic, ako nista, onda barem kao pokazateljsku. Nije mi do toga da ikoga branim, ali mi se cinilo da bas ima zelju da nesto uradi povodom naseg slucaja, a nama je trenutno vazno da se neko iskreno zainteresuje za slucaj, sto nam se do sada nije dogodilo, ili nam se mozda samo tako cinilo, od prevelike zelje za detetom. Pozdrav.
Vucko 013
Vucko 013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sutkoputko taj 9/7/2011, 14:10

Ćao svima,
Nova sam na forumu, a javljam vam se povodom problema, koji je, čini mi se, većini nas ovdje zajednički...Suprugu i meni je takođe "dijagnostikovan" idiopatski sterilitet, a iza nas je 7 godina braka ( u kom pokušavamo da "zatrudnimo", 3 (neuspješne) vantjelesne oplodnje i nijedna trudnoća...Pored standardnih nalaza koje prethode VTO, odradili smo kariotip i antispermatozoidna antitijela...Sve je u granicama normale....Interesuje me da li neko zna za neku kliniku ili nekog ljekara čija je uža specijalnost sterilitet bez poznatog uzroka? Hvala....

sutkoputko

Broj poruka : 10
Godina : 42
Datum upisa : 09.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 9/7/2011, 21:05

Sutkoputko, dobrodošla i što pre se ostvarili u ulozi roditelja!

Pridruži nam se na ovoj temi http://kutak.forumotion.com/t1707-korak-po-korak-na-putu-do-bete, da probamo da nadjemo rešenje vašeg problema, jer više glava je uvek pametnije i pre nadje rešenje, a i zajedno smo jači!

Pročitaj i ovu temu: http://kutak.forumotion.com/t1281-sta-posle-vise-neuspesnih-ivf-icsi?highlight=%9Ata+posle+vi%9Ae+neuspe%9Anih+vto
da vidiš šta još nisi radila od nalaza a što bi valjalo, jer može da se desi da ti nešto malo smeta, a da ima lek, ali ne znaš da treba da ga uzimaš.
Sve najbolje!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sutkoputko taj 10/7/2011, 17:56

Hvala ti Biksi na toploj dobrodošlici i lijepim željama!!! I ja tebi i svakome ko prolazi kroz ovaj mukotrpan i dramatičan proces, želim isto, od srca!!! Jako su mi bile poučne stranice koje si mi preporučila...
Protekle godine dosta sam provodila na internetu tragajući za "rješenjem" mog problema, ali valjda kako se nikada nisam registrovala na ovakve forume, ostala sam uskraćena za neke informacije....Recimo za mene je novost tzv. test antiovarijalna At, nikad nisam ni čula za AntiMilerov hormon, a zaitrigirala me je i OGTT analiza...Niko mi ništa od toga nije pominjao, ni predlagao...
Radila sam UZ i folikulometriju nebrojeno puta, HSG, Hysteroskopiju,analize
progesterona, estradiola, TSH, T3, T4, FT4, FSH, LH, prolaktina, Papa testove, kolposkopiju, mikrobiološka ispitivanja: Chlamidia cervik bris, Ureaplasma Ureaticum, Mycoplasma Hominis, Toxoplasma IgM, Toxoplasma IgG, cervikalne i vaginalne brisevi bakteriološke testove...
Iza sebe imam, 1 insemenaciju, 3 ICSI (sva tri puta ICSI iz razloga što, kako su mi objasnili, to je sigurnija metoda). I put 7 embriona, II put 5 embriona i III put 3 embriona. Sva 3 puta embrioni su mi vraćeni 2. dan. Prva dva puta nepravilna ćelijska dioba, poslednji put jedan 4 ćelijski, dva dvoćelijska....Biolog mi je poslednji put rekao da mi jajne ćelije nisu idealne, jer djeluju starije, tj. tamne su i neelastične...
Dr. na osnovu izgleda mojih jajnih ćelija pretpostavlja da su mi ovarijalne rezerve smanjene...Ipak, moj FH je 7,12, a LH 5,32, estradiol 27, što mene kao laika,a na osnovu onoga što sam pročitala, upućuje na zaključak da nisam u beznadežan slučaj...Ipak, stvarnost me demantuje..... Nikad u životu nisam bila trudna....Imate li savjet kuda da krenem dalje, kod koga?

Poslednji izmenio sutkoputko dana 10/7/2011, 18:26, izmenjeno ukupno 1 puta

sutkoputko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 10/7/2011, 18:25

Dobrodošla, Sutkoputko! cvet
Nisi napisala ili je meni promaklo koliko imaš godina...A koliki ti je na taj FSH od 7,17 hormon E2? Odnos ta dva hormona je odnos klackalice, tj. može da E2 prikrije povišen FSH...Drugo, uradi AMH da proveriš ovarijalne rezerve...
I ja sam imala FSH 6-7 u 31. godini i samo 3 jć na VTO...na kraju, nije važan kvantitet, koliko kvalitet i ponajviše sreća da dođe do implantacije i uredne trudnoće.
Ako zaista nije bila pravilna ćelijska deoba, eto dovoljnog problema...Kakve su ti embrione vraćali prva dva puta? Gde si radila IVF? Koji biolog ti je to rekao?
Pretpostavljam da ćeš pažljivo ući u 4. postupak. Moj savet ti je da radiš sledeću IVF u klinici sa dobro opremljenom laboratorijom i stručnim i od poverenja embriologom.
Pozdrav...

ff
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 10/7/2011, 18:37

Dobrodošla Sutkoputko ff

Nekako mi sve miriše na to da si Bosanka, jel da? I ja sam, i pouzdano znam da kod nas Bosni niko nije čuo za te analize koje si navela da nisi radila,niti ih uopšte rade ovdje, nisam ni ja prije,sada sam promjenila kliniku, što i tebi od srca savjetujem.Samo strpljenja, i kako reće Struzzo pažljivo ući u 4. postupak.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sutkoputko taj 10/7/2011, 19:03

Bolje vas našla Struzzo i Lolipop radost !!!
Ja sam 1977. godište i za mjesec dana napuniću 34 godine.
I put sam radila ICSI ovdje u CG, u jednoj privatnoj klinici kod prof. Ljubića (iz Beograda). Tada su mi drugi dan vraćena 3 embriona, nepravilno izdijeljena (7 ćelijski, 3 ćelijski i 6 ćelijski).
II put u Cetinju u državnoj klinici, gdje su u početku ordinirali profesori iz Italije. Takođe, 2. dan su mi vraćeni embrioni, nepravilno podijeljeni (petočelijski, dvoćelijski i šestoćelijski).
Poslednji put, prije 15 tak dana, opet u Cetinju, kod dr. Motrenko, koja mi je ovog puta isključila menopur, očekujući bolji odgovor. Ipak 2. dan vraćene su mi 1 četvoročelijski (pravilan) i 2 dvoćelijska. Ovog puta, tražila sam i konsultacije sa biologom, ne znam joj ime, ali ona mi je rekla da izgled mojih jajnih ćelija ukazuje da moje ovarilajlne rezerve nisu baš sjajne, pošto su mi jc tamne i neelastične...
Da li se AMH može raditi u standardno opremljenim labaratorijama i da li se rade određenog dana ciklusa?
Struzzo, pitala si me za FSH i Estradiol. FSH mi je 7,12, a estradiol 27.
Imate li vas dvoije indicije šta bi moglo biti vaš problem? Šta mislite o VTO u Pragu?

sutkoputko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 10/7/2011, 19:29

OK je E2. Ništa, proveri taj AMH...trebalo bi u svakoj bolje opremljenoj laboratoriji da ga rade, ja sam ga vadila kao sve hormone 2. ili 3. dan ciklusa...
Je l' spermogram TM dobar? Ne znam zašto ti se ne dele svi embrioni pravilno i zasto su jć takve... vidim da nisu svi embrioni takvi...Imaš na Ženskom sterilitetu temu o kvalitetu embriona, možda pročitaš nešto korisno...
I ja sam čula dosta pozitivno o Pragu. Tebi bi trebalo raditi kratki protokol i imati neki individualniji pristup...nikako tempirani ciklusi, biti u grupi žena sa ciljanim terminom aspiracije i ET.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sutkoputko taj 11/7/2011, 16:49

Molim vas još jedno pojašnjenje: kada je preporučljivo izvaditi nalaz inhibina B, tj. da li se i on uzima 3. dan ciklusa? Hvala

sutkoputko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deni taj 11/7/2011, 18:39

Da, najbolje je tada uraditi ceo hormonski status i gotovo :)

Za Prag, imas na temi klinika, mozes iscitati iskustva, ali do sada vecinom samo pozitivno.
Deni
Deni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći