KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Prirodni radovi"

+4
Struzzo
bak
BiKsi :)
Malina
8 posters

Ići dole

"Prirodni radovi" Empty "Prirodni radovi"

Počalji od Malina 14/10/2010, 09:43

Dugo razmisljam o ovome, znam da sve znate sta znace prirodni radovi, i da sve pokusavamo u pauzama izmedju vto, da nam se i ovako posreci. Ono sto nikad ne znam, da li da prionem svaki dan (sto dr ne preporucuje, zbog obnavljanja spermica) da li svaki drugi ili kada je ovulacija (pratim po kalendatima na netu) da napravim pauzu 3-4 dana, pa udarnicki tog dana. Iskreno, ovaj namenski seks mi tesko pada, a znam i da je sa mnogima tako, pa se stalno pitam koji je najbolji nacin. A evo da vam ispricam i 2 slucaja koji mi se vrte po glavi:

-moja dugogodisnja drugarica , sto problema ginekoloskih, nekoliko operacija, non stop na lekovima itd. Po doktorima resenje da zatrudni, ali sanse prakticno ravne 0. Pokusavala ona, nije da nije, cak smo se smejali kako upozna nekog ona ja bih dete, mnogi se i uplasili i pobegli Very Happy I na pragu 40-te upozna coveka, jednom seks-trudna! Svi se krstili, dr nisu mogli da veruju, cudo i sl. Porodi se ona, posle godinu dana, opet trudna! Evo ih sad, sa dvoje dece, srecni!

-komsinica:sve se desava u nekoliko godina:na pocetku zabavljanja odmah zatrudnela, ekspresno se vencali, odmah i drugo dete, posle toga nekoliko puta trudna, sve normalno, ona svaki put ode na abortus. Jednom nesto caskale i ja je pitam pa zasto to radi, sto ne paze ako nece vise dece, a ona kaze da misli da je muz vara, i da ga zaskace svaki dan, nekad i dva puta, da bi bio izmoren (jer je mislila da je vara na poslu, sto je ispalo tacno) i da tad ne razmisljaju o tome da paze. Razveli se.

E, sad, ja sam se iz ovih primera uvek pitala da li je stvar u jako dobrim spermicima, pa i kad su lose dijagnoze, desi se, ili je stvar u svakodnevnom seksu, tj. puno seksa?
Znam da smo mi sve jako izmorene od silnih terapija, nije mi do seksa svaki dan nikako, ali ponekad razmisljam a sta ako je to delotvorno, ako je u tome caka? Mozda propustim pravi dan-sat? Ili da mm ima extra spermogram ne bi bilo problema? Da li njega da nabildujem svim i svacim do besvesti Very Happy
Ili mislite da to ipak nema veze, da im se tako zalomilo? Mada, kod ove moje drugarice sam poverovala u cudo prvi put, vec drugi mi je bilo malo...
Kako se vi organizujete prilikom prirodnih radova, cesto ili ciljano ili...?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od BiKsi :) 14/10/2010, 10:27

Mi se zapravo ne organizujemo, kod nas to ide po principu kad god nam se može, hoće, pa i kad nam (mi) se neće, ispadne da nam se hoće! Stras Very Happy Very Happy Very Happy je čudo! Nikad nisam merila bazalnu temp niti pratila folikule, to mi sve deluje vrlo iscrpljujuće i nisam tip ajd sad da pravimo bebu! Nekako mislim da se beba tako baš i ne pravi, da mora više opuštenosti da bude prisutno ako su već lošiji plivači! Frustira me to ajd sad! A mislim da bi frustriralo i mm. Onda bi sve vreme razmišljao o tome, i gde je onda tu uživanje?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od bak 14/10/2010, 10:49

Ja sam isla prosle godine tri meseca na folikulometrije, pratila, koristila trakice, sizela da li ce mm biti tu kad "treba" i posle tri meseca rekla nikad vise!
Svaki dan me je pitao "treba li danas" "Prirodni radovi" 635297
Uhvatila sam sebe da razmisljam kako "treba" da vodimo ljubav kad dodjem kuci s posla, pa da li da prostirem ves pre ili posle "Prirodni radovi" 635297

Nikad vise! Pa ako treba da nemam dece, necu ih imati, ali ciljani sex mi je grozno iskustvo.
Kazu opusti se. Pa kako da se opustim ako pre posla trcim na uz, pa trcim sa posla na sex, ili jos gore zelim to, a nije pravi dan, pa necemo da ne "potrosimo" spermice.

Ovako, kad bude, bude, ako nam nije do toga, onda i ne bude, propratim ovulaciju tako sto me nekad zigen, nekad ne i milina.

Sad sam stvarno opustena.

Ovo je moje iskustvo, sveko reaguje drugacije, neko to lakse prihvati, te ciljane odnose, meni bas, bas, nije legao taj nacin "pravljenja" bebe.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od Malina 15/10/2010, 12:53

Imala sam i ja te faze, muka od namenskog seksa i sl. u pocetku smo i mi samo kad nam se hoce, ali kad vidis da ne ide, shvatis da moras malo i da ispratis sve to, koliko god da ti je odvratno.
Nego, niko ne rece da li mislite da je strvar uspeha u kvalitetnim spermicima ili u ucestalosti?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od bak 15/10/2010, 13:45

Ja sve vise verujem da je stvar u sreci. Moje misljenje, da se razumemo
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od BiKsi :) 15/10/2010, 14:23

Kvalitet bato, ne kvantitet! Moje mišljenje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od Struzzo 15/10/2010, 16:41

Malina, kakav lik ta tvoja komšinica! Shocked Stvarno, što žensko ume biti glupo, c, c, c... v
Ja znam za devojku, u novembru suprugu MM-ovog druga koja je imala ukupno, može se nabrojati na prste koliko menstruacija u životu...znači, kompletni hormonski disbalans i svi su joj rekli da je veliko pitanje da li će ikada biti trudna...Eto, srela našeg drugara i posle nekog kratkog vremena osta ona trudna k'o bela lala... Very Happy
Ali, ipak mislim da su takva čuda retka...dešavaju se, ali jednom u ....ne znam koliko...
Realno je takođe da ćeš uspeti u "prirodnim radovima" ako nemaš taj imperativ "moramo da se seksamo da bismo napravili bebu"...a to je jako teško postići kad jednom zagrebeš sa ove strane...zvane neplodnost ili sterilitet... Rolling Eyes
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od Cupava 16/10/2010, 08:13

Ahahahahah Bak, skoro se nisam ovako slatko smejala. :-))))))))))))
Kako dodjoh na ovu temi, tako mi pade na pamet film"Maybe baby".
http://www.imdb.com/title/tt0206926/
Dva meseca sam isla na folikulometriju i...odustala. U mom slucaju sex ne moze da bude dirigovan. obavezujuci i 'tacno na vreme', ma koliki da je ulog. To iskustvo se, iskreno se nadam, nikad vise nece ponoviti. Il' ce biti spontan, il' ga nece biti - tacka. :-)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od Malina 16/10/2010, 10:13

Bak, i ja nesto tako mislim Wink
Struzzo ::Malina, kakav lik ta tvoja komšinica! Shocked Stvarno, što žensko ume biti glupo, c, c, c... v
Potpisujem!
Razni ljudi, razne price! Znam i one koji su se ciljano seksali par meseci i to samo u vreme ovulacije i dobise bebu bez mnogo problema. Valjda nama koji smo u ovoj prici duze, svakakve tehnike pocnu da se vrzmaju po glavi lol! Mada, bilo bi najlepse da svakome upali ona stara sex
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od Zoka83 16/10/2010, 12:15

Struzzo ::
Realno je takođe da ćeš uspeti u "prirodnim radovima" ako nemaš taj imperativ "moramo da se seksamo da bismo napravili bebu"...a to je jako teško postići kad jednom zagrebeš sa ove strane...zvane neplodnost ili sterilitet... Rolling Eyes

da, potpuno se slazem. Nazalost, mislim da smo sve mi ovde jako svesne toga. A da ne pricam o tome da sam sa svojih 27 godina i dve godine braka sa covekom koga obozavam, potpuno izgubila zelju za sexom.
Zato ga sada sanjam lol!

imam komsinicu koja sada ima 40 godina i bori se sa sterilitetom 20 godina. Rano se udala, pokusavali prirodno, pa na ispitivanja... Njemu los spermogram, a njoj ne znam tacno sta, ali isto neka falinka... Nakon bezbroj VTO, izmedju 5 i 10, kazu stop onog momenta kad je napunila 40 i pomire se sa zivotom bez dece ( ako je to uopste moguce uraditi). Nakon 3-4 meseca, ona trudna Very Happy i evo je sad pred porodjajem. Mislim da nije iz kreveta ustala svih 9 meseci koliko se plasila da se nesto ne desi... Eto, nakon 20 godina borbe i patnje, mislim da se ona sada oseca kao najsrecnija osoba na svetu. Ne zeli ni da zna pol deteta, nista je ne zanima osim da bude zdravo i da se konacno ostvari kao majka.
Ima mnogo toga u glavi, mora se priznati. Da nije definitivno raskrstila sa daljim pokusajima i da se i dalje nadala cudu, ko zna da li bi se ovo desilo.
Retka su cuda Struzzo, u pravu si. Ali se ja uvek zamalo rasplacem kad cujem ovako nesto. Jos pogotovo sto zenu poznajem.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od Cupava 16/10/2010, 13:38

Zoka83 ::Zato ga sada sanjam
Ovo se meni desilo, al' bukvalno, sad nakon poslednje vto.. Za vreme stimulacije nikako nisam bila za sex, pogotovo ne posle hiperstimulacije...i kako je vreme prolazilo, moja zainteresovanost je bila sve veca, a mm se izricito drzao svog da me nece pipnuti dok se ne iskristalise ima li trudnoce, ili nema ("Toliko smo se trudili da dodjemo do ovog, pa da sad nesto pokvarim...apstiniram 9 meseci") da sam pocela da sanjam sex... Uglavnom, sad je to sve nadonadjeno, jelte, al' tih dana sam se budila u znoju svom, paaaa.nesto mislim, da nisam ja pomuskobanjastila od svih tih stimulacija? Razz
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od Shizika 16/10/2010, 13:57

Ja se sve nesto mislim da se vise radi o kvalitetu jc (narocito kod zena u mojim godinama) nego spermatozoida. Pa valjda se medju tim milionima nadje neki sposobni plivac. A ta jedna jc mjesecno mora biti savrsenog kvaliteta da bi sve bilo 100% OK. Naravno, vazna je i kemija medju njima, tj da spermatozoid ima prave enzime da razgradi opnu jc. Kad razmislim koliko tu ima faktora, bude mi cudno da ikome na svijetu uspije prirodnim putem. U svakom slucaju mi je lakse da problem pripisem sebi jer mi je tako lakse raditi na istom. Lakse je da ja postanem vegetarijanka i odreknem se sira, cokolade, kave, alkohola i psenice, nego da mm pojede 5 brazilskih orascica dnevno.
Za ljude kojima "shkripi" najcesce primjecujem da zatrudne u nekim cudnim ciklusima, kad se ciklus nesto poremeti, ili se oni bavili seksom omah nakon/tik pred veštica . Mozda su oni tada bili opusteniji, a mozda je bas tada u tijelu zene postignut pravi balans da se trudnoca ostvari.
Mm i meni ciljani odnosi nisu pomogli rijesiti problem steriliteta, a svakako su imali negativan uticaj na kvalitet intimnih odnosa.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od Deni 16/10/2010, 14:19

To je stvarno neobjasnjiva pojava. Svi mi u blizoj okolini imamo primere, ja npr. imam dve drugarice koje su imale menstruaciju dva puta godisnje, a ostaju u drugom stanju kad pozele. Drugi primer drugarica koja ceo zivot kuburi sa bakterijama , jednu izleci druga se pojavi i tako u krug i rodila dete. Znaci nema pravila. Sto se tice ciljanog sexa sta da vam pricam, svi smo mi prosli kroz isto, ali sigurno nije na odmet. Ako pitate vase bake i naravno ako budu bile voljne da vam odgovore , pre se sterilitet lecio sa sexom i to svaki dan. Danas toga nema, a gde god procitate osnovno je da par koji zeli dete , mora bar 6 meseci upraznjavati sex, ako ne svaki dan, onda svaki drugi. Prema tome, znamo sta nam je ciniti, a i dobro je za srce srce
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Prirodni radovi" Empty Re: "Prirodni radovi"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu