KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumačenje laboratorijske analize krvi

+12
Ema78
missile
maus
nesalela
maza1972
Vuchica
anak
Cranberry
Mrvica
cici
Tinche
nena beba
16 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Tumačenje laboratorijske analize krvi  - Page 2 Empty Re: Tumačenje laboratorijske analize krvi

Počalji od Niny 4/4/2014, 21:28

Hvala Biksi, ponovicu ih uskoro.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje laboratorijske analize krvi  - Page 2 Empty Re: Tumačenje laboratorijske analize krvi

Počalji od mamadabudem 4/5/2015, 17:40

Radila sam danas krvnu sliku i biohemiju jer već tri dana imam visoku temperaturu

Leukociti 10.0
Eritrociti 4,51
Hewmoglobin 133
A gvožđe samo 3???? Baš se brinem... pad gvožđa povezuju sa anemijom, a ja imam 4.51 eritrocita što je sasvim ok.....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje laboratorijske analize krvi  - Page 2 Empty Re: Tumačenje laboratorijske analize krvi

Počalji od Ema78 4/5/2015, 22:28

MDB, mislim da je u pitanju gleska, jer j nemoguce da hemoglobin i eritrociti budu dobri, a gvozdje bas toliko nisko. Jeste da infekcija moze da poremeti rezultate, al bas toliko ne... nego ponovi ti samo kks. Kakav ti je CRP, ako si uopste radila? Po leukocitima bih rekla da je u pitanju neka bakterija, tako da proveri i urin...
Kakav ti je odnos MCV i MCHC , ako su oni dobri, ne bi trebalo da brines... inace, samo vrednosti gvozdja nisu dovoljne za dg anemije.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje laboratorijske analize krvi  - Page 2 Empty Re: Tumačenje laboratorijske analize krvi

Počalji od mamadabudem 5/5/2015, 11:51

Leukociti su mi skočili na 10 , obično su oko 7, a eritrociti su mi uvek oko 4,50. Juče sam se raspitala pa sam dobila odgovor da je logično da gvožđe padne kada dođe do neke infekcije i da daje lažne rezultate...CRP nisam ni radila. Sedimentacija je 26. Dr mi je dala PANCEF i to sada pijem.
MCV i MCHC su mi ok, na sredini referentnih vrednosti. A šta one pokazuju?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje laboratorijske analize krvi  - Page 2 Empty Re: Tumačenje laboratorijske analize krvi

Počalji od Ema78 5/5/2015, 16:10

MCV I MCHC se odnose na neke sredje zapremine u eritrocitima...gleda se njihov odnos zajedno sa eritrocitima ihemoglobinom...jer moze da se desi da neki od parametara ne bude dobar, pa nastane frka.

A uzmi ti uz pancef bulardi, pa posle toga neki obican probiotik, jedno desetak dana.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje laboratorijske analize krvi  - Page 2 Empty Re: Tumačenje laboratorijske analize krvi

Počalji od mamadabudem 5/5/2015, 19:53

Hvala osmeh srce
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje laboratorijske analize krvi  - Page 2 Empty Re: Tumačenje laboratorijske analize krvi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu