KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

+43
Eja
Sanja Savica
plavaptica
dr mali pariz
Padobranka
dusica78
Blanka
Deni
AriesGirl
Zmajuška
ninica2
Gramatika
JocY
7-patuljaka
bak
Mirjana
LaFolie
noja
KoMetaK
heart84
viktorija
Jejaaa
lolipop
dragmilk
Ma'at
lilly13
ciklama
kalijana
Malina
mimica
Cupava
Zoka83
Marija86
bebko
Shizika
Simona
djole42
MAAKKI
Struzzo
JAmajka
anna
Aki
Orline
47 posters

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 17/8/2011, 22:56

@Orli & @Lolipop - mislim da pricamo o istom informativnom materijalu o VTO yes.

Na duze staze nemam jos dovoljno podataka o posledicama. Prekjuce sam razgovarala sa priv. ginekologom kojeg znam jako dugo (toliko sam ih se vec namenjala i naplacala da nemam reci...) o VTO ali od nje ne saznadoh skoro nista vezano za posledice po zdravlje. Krajnji komentar je bio: Znate, svi smo mi zavrsavali isti fakultet i svi imamo isto znanje i kvalitet. Jasno je da to nema veze s mozgom. I ja sam zavrsila faks (ne medicinu) sa masom drugih kolega i uopste nismo jednaki po kvalitetu znanja, njegove primene i td..
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 17/8/2011, 23:00

@ Heart84 & @Djole39 - Bolje vas nasla osmeh srce .
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od KoMetaK 18/8/2011, 00:46

Ma'at, a da probas da "popricas" mejlom sa nekom klinikom u inostranstvu? Ja sam prvu VTO radila u Budimpesti i prezadovoljna sam klinikom i lekarom, dr. Kovac. Ista klinika je i u Segedinu, a citah samo pozitivne komentare. Za Kovaca, znam iz iskustva da ti u roku od par sati odgovara na mejl, i na sva moguca i nemoguca pitanja, i ne moras da ides licno. I, da, nisu mi trazili polovinu sume tamo, nego kad je uradjen i transfer (jer nisam znala kad sam posla u kliniku da ce biti transfer) i ja pitam kad da platim celu sumu, rekli su mi da idem kuci i da lezim, a lako cemo za placanje. Dosla sam sledeceg dana i donela novac, a mogla sam i za par dana. Iz njihovog odnosa i sume (oko 2000 evra sve sa lekovima) sam stekla utisa da im novac nije na prvom mestu, vec bebe i pacijenti.
Ono sto ti htedoh reci je da, pre svega, moras da se osetis sigurno u toj klinici da bi isla bas kod njih. Pisi, razgovaraj, sve dok ne osetis da je to bas ta klinika kojoj verujes.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od MAAKKI 18/8/2011, 09:34

Ma'at draga iz tvojih postova sam skontala da bas nemas neku komunikaciju sa svojom dr, a to cini mi se nije bas dobro ukoliko ulazis u postupak. Potpisujem sve sto su cure rekle, menjaj dr, komuniciraj sa ostalim klinikama nije to jedina, a jedino tamo gde se budes osecala sigurno ces moci da odradis postupak. Sve smo mi cunjale po netu, forumima i trazile sta sve treba da se odradi, jer niko ti nece dati napismeno i ti samo da odradis. Ni meni niko nije pare trazio unapred, niti me ko vukao za rukav da placam, bilo im je bitno da sam ja dobro (sto me je u datom momentu jako iznenadilo, a takodje sam radila van Srbije).
Kako god da odlucis srecno.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od noja 18/8/2011, 12:54

ma't radi sebe treba uraditi sve dodatne analize, a tu smo i vecina nas sve na svoju ruku radilla iscitavajuci forum i tek kad budes imala sve kreni u postupak, a to je viktorija pisala od trombofilije, imunologije, laparaskopije, histero, oggt do hormona i doziranjaa sve se zavrsi za 1-2 meseca, kompletno dobijes stanje organizma i sta treba primenuti od stimulacije pa i posle vracanja embriona sto je mozda i vaznija uloga,

a mislim da netreba puno razmisljati o tim propratnim efektima jel to je do nas da li cemo ili necemo uci u postupak iako je to jedino resenje doci do bebe a ima puno curaaa koje su se tim putem ostvarile kao majke posle vise neuspelih VTO, treba gledati njihove primere i njih slediiti sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od dr mali pariz 18/8/2011, 14:16

MA'at,hvala Very Happy,da,već sam to čitala.
Nego, jeste da nije za ovu temu,ali daću ti javno jedan savet, naravno da ga ne moraš slediti,možeš ga samo prihvatiti kao post jedne od nas koja je svoj put opisala,kako bi-da je sad na početku,a šta bi zadržala od onoga što je dosad radila.
Da sam sad na početku priče o VTO,sigurno bih sve što je moguće odradila od nalaza,a imaš tema na ovom forumu dosta o tome,a kad odradim i histeroskopiju,onda nema nalaza koji niam radila,a da je moglo kod nas.
Dakle,tek kad odradimo oboje od potrebnih nalaza,onda bih,kao i dosad što sam radila,o doktorima se raspitivala putem interneta,a ne tuđih iskustava-ono što mene interesuje nisu procenti uspešnosti već teme kojima su se bavili,specijalizacije koje su odradili i gde su radili.Onda se raspitujem o klinici,njenim mogućnostima-jer nemaju sve iste uslove u labu, narano,pošto je kod nas primarno-muški problem u pitanju,jako mi je bitan lab.,embriolog i metode.
e,onda svedem,razmislim o novcu kojim bi mogli da raspolažemo,i onda polako.
Eto,ja ti od srca preporučujem taj put,i pre svega,samo svoj INSEKT,da ne kažem instikt Wink, slušaj.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 18/8/2011, 19:48

Metaurina ::Dobrodošla Ma'at na ove strane! Very Happy

Hvala, bolje te nasla osmeh srce .
Ako zelis, posto sam iskenirala citavu brosuru o VTO, mogu ti je poslati (u delovima) na pm, a ti sejvuj kod sebe na racunaru (pretpostavljam da ce moci) i procitaj.
Mislim da nisam mlakonja po prirodi i slabo sta sam olako dobila u zivotu. Verovatno je to prica vecine nas ovde. Racunam da cu naci izlaz iz ove situacije, najbolji moguci, ali sam svesna cinjenice da "covek snuje, a Bog odlucuje", sto bi rekli. Moracu vrlo ozbiljno da neke stvari stavim na papir i vidim gde sam i sta, realno, mogu da uradim. Bez odredjene borbe se svakako predati necu jer mi to nije svojstveno boks ali mi ni lebdenje u oblacima nije bas blisko zbunjen .
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od noja 22/8/2011, 12:47

mat samo kreni u kostac , sve ce lepo ici svojim tokom nema potrebe i razloga da bude drugacije sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od LaFolie 22/8/2011, 14:41

Meni nije nista. Samo mi je bilo jako lose nakon aspiracije jer sam imala milion folikula.
Sve sam analize 3 meseca nakon neuspeha ponovila i sve je bilo ok.
I nemam osecaj da se ista desava, samo me nervira upklapanje analiza i kontrola sa radnim vremenom.
Opet sam u programu, kao da se nista ne desava :)

ubedila sam sebe da sam zena stena x
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 22/8/2011, 20:49

@ Noja - Hvala na podrsci osmeh srce . Upravo tako i razmisljam nego mi se stvari sad komplikuju za roman Shocked . Sto bi rekla LaFolie na temi o depilaciji, ako postoji 2% da ce nesto da se iskomplikuje - taj sam slucaj (jesam li solidno parafrazirala Very Happy ?).

@ LaFolie - Bravo draga, navijam za tebe love .
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od LaFolie 22/8/2011, 21:25

f
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od dr mali pariz 22/8/2011, 22:38

Ma'at,interesantan potpis.
Dogovor je bio da ako stavljamo potpis,postavimo neke "generalije",da ne bismo stalno jedna drugu pitale za razloge,godine i postupke,a zbog mogućeg upoređivanja.
tvoj humor ne štreti,šta više,dobrodošao je. Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 24/8/2011, 21:39

@ Pariz Very Happy , u mnogim trenutcima humor itekako pomogne Very Happy . Nista lose nisam mislila sa nedovoljno detaljnim potpisom i nadam se da je to prepoznato, ali ce vise informacija morati malo da saceka. Od uclanjenja na ovamo dodatno su mi se stvari iskomplikovale da ne znam ni kako sebi da ih objasnim, a kamoli da ih stavim u potpis. Ako treba, do daljnjeg cemo bez njega, a bice vremena i za potpis, zar ne srca1 ?
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od dr mali pariz 24/8/2011, 22:10

Narano draga, sve je stvar izbora.Poštujem što na svaku moju daš mi obrazloženje Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 25/8/2011, 11:14

dr mali pariz ::Narano draga, sve je stvar izbora.Poštujem što na svaku moju daš mi obrazloženje Very Happy

Hvala tebi, jos jednom, na razumevanju osmeh srce .

Jednostavno mislim da je red ispostovati one koji nam se obrate i dati im objasnjenje koje smo, u datom momentu, u mogucnosti dati. Nekad cu nesto prevideti, pa ako se to desi, slobodno neka me opomene ona kojoj nisam odgovorila, a licno mi se obratila cvet . Kad se ne bih tako ponasala, smatrala bih sebe nekulturnim stvorenjem, a takve bas ni sama ne ljubim Rolling Eyes .

Ako se radi o likovima koji su bezobrazni i kojima pitanja ili komentari sluze da bi bespotrebno, namerno i sa nekim sadistickim uzivanjem provocirali druge - onda razgovaramo drugacije ili prekidamo razgovor kada isti izgubi svrhu.
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od LaFolie 6/9/2011, 16:13

Meni je prekinuta stimulacija 1.septembra jer se folikuli nisu mrdnuli sa 13mm, 11mm....
Dr mi kaze da mozemo pokusati ponovo za mesec dana - sta mislite o tome?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od noja 7/9/2011, 12:49

LaFolie a kako se ti osecas, koliko si primala stimulacije, a posto nije doslo do onog dela aspiracije i et i dr predlaze verovatno onaj prethodni nije bio pravi ... ja mislim da vredi pokusati bar ispratiti i taj naredni ciklus sretno sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od LaFolie 7/9/2011, 12:54

meni zaista nije nista - kada sam imala stimulaciju u februaru, osecala sam se uzasno, ogroman stomak, grudi bolne itd, a sada nista nista - primila sam 14 gonala ukupno. Sutra idem na UZ pa cemo videti. Inace nakon prve stomulacije 3 meseca nisam smela naglo da sednem, a sada sam i trcala i sve....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od dr mali pariz 7/9/2011, 13:55

LaFolie,nisi mnogo primila,ali čini mi se da ti i nije jaka bila jer se plašila hiperst.,i savetuje odmah u postupak oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 279933? ne znam.
s druge srane,pošto si delimično stimulisana,već si "podgrejana",pa možda i ne bi bilo loše odmah krenuti...
Ne znam dušo,moraš sama prelomiti,ne znam šta bih uradila.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Mirjana 7/9/2011, 22:32

LaFolie, u istom smo sosu izgleda Shocked
Meni se nisu makli dalje od 4mm! Kako bilo, ja pijem yasmin od danas i sledeće nedelje idem kod interniste, kardiologa, pulmologa, neurologa i ako sve bude u redu fizički, onda i kod psihologa. Kad sve odradim, onda ponovo briseve, i krećem u novi postupak.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od LaFolie 7/9/2011, 22:35

Shocked
a da li si obavila internisticki pred VTO? meni su trazili i to i krvnu sliku....
Psiholog bolje da me ne vidi fd
A ni mog muza c
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Mirjana 7/9/2011, 22:39

Jesam draga, ali sam posle toga imala strašnu frku sa gušenjem, padanjem u nesvest, ...hm...ne znam kako da nazovem ono što mi se dešavalo sa srcem i pritiskom. Zato moram da ponovim sve, i više od toga!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od LaFolie 7/9/2011, 22:48

I mene je bolelo u grudima par dana kada sam cula da mi ne rastu folikuli.... Na nervnoj bazi.
izujedali smo se po kuci, ja od hormona, besa, on od TSH.... Ali me je bromazepam sredio:)
Ali ti si se jako potresla... No

".hm...ne znam kako da nazovem ono što mi se dešavalo sa srcem i pritiskom" - mega stres
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Mirjana 7/9/2011, 23:23

Pa, ja sam sve vreme bila na bromazepamima.....ne znam...videćemo!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od noja 8/9/2011, 12:55

la folie, miro cure drzim fige samo hrabro i da bude lepih folikula ovog puta i lep debeo endo za bebane da se smeste beba beba
vv vv vv roda
sunny sunny sunny
Girls Myspace Comments
Girls Myspace Comments
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 5 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu