KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slovenija

+28
Cupava
nabla
heart84
BiKsi :)
jovana 77
tuli
anna
nena beba
Milijana
dr mali pariz
Shizika
Orline
djole42
bak
Struzzo
adriatika
Gala
HappyGirl
TetaSneki
megica-pegica67
maja76
alo-alo
Hitron-Luka
Jelence
vakic
maus
NINA1
Mirkana
32 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od nena beba 9/9/2010, 12:15

struzzo divne su slike!
iste stvari smo slikale :)))))) jesi ovo isla sa planinarima ili u sopstvenoj raziji? ja sa njima pre koju godinu ista mesta-bled, bohinj, savica... e jos je bila i ljubljana i triglav doduse... mozda ces njih tek ubaciti?

sve u svemu, Slovenija osvezava!
ubaci jos koju sunny
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 9/9/2010, 12:49

I to bi bile fotke sa Bohinja i slapa Savice... Very Happy
Opet je trebalo izdvojiti one prave...kako god valjda sam uspela dočarati atmosferu...magičnu.
Bohinj vam je nedaleko od Bleda...i mnogo je veći od njega. Bled je okruglo jezero, dok je Bohinj duguljast i ne vidiš mu kraja...veliko jezero, bar za jedno planinsko. Very Happy Hladna je voda u Bohinju, hladnija nego u Bledu...vidite, ima tamo plaža, iza svakog žbuna, šumarka po jedna...i kad pomisliš, ovo je baš mala plaža, mogu se tu slobodno parkirati...ne lezi vraže, i tu se naplaćuje parking...SVUGDE se naplaćuje...generalno, Slovenci znaju vrlo dobro da naplate sve ono što im je lepo, dobro, čime se ponose...Recimo, da li znate koliko košta njihova vinjeta (to vam je nalepnica koju pri ulasku u njihovu državu (i bilo koju evropsku državu) morate da platite (umesto putarine)...za 7 dana je 15 evra, za 30 dana 30 evra. Zanimljivo je što vi i da biste samo prošli, bukvalno prošli kroz Sloveniju jer idete dalje, ka Zapadu morate da platite tu vinjetu od 15 evra...skuplji su od Austrijanaca, oni vinjetu od 7 dana naplaćuju 8 evra. I kažu da su iz EU opominjali Slovence da bezobrazno koriste to što su tranzitna zemlja.
Vratimo se Bohinju... Very Happy
I dečica se kupaju...ali, što jes jes, hladno je...ja sam samo pokvasila noge (bila sam pred aspiraciju, još mi je samo falilo da kupanjem u hladnoj vodi "presečem" jajnike, tj. ono malo mojih folikula), MM se naravno, kupao...on sve što je neka vrsta izazova, obožava...nekada sam mu to bila ja....hahaha...trudim se da budem još uvek... Laughing
U Bohinj dolaze svi mogući avanturisti...biciklisti, motociklisti, planinari, atletičari, plivači, kajakaši, jedriličari, oni što vole paraglajding, zmajeve...itd, itd....Vidite, taj dan je bio i neki skup obožavatelja "brzih" buba... Wink
Generalno, Slovenci su pravi "sportaši"...vrlo malo sam videla gojaznih ljudi i moguće da one koje sam videla su u stvari, turisti...Tamo sam videla bake i deke, koji broje i preko 70 godina(ko zna, možda i više) koji adekvatno obučeni i obuveni, sa onim profi štapovima planinare... Very Happy Kad smo kod planinara, vidite spomenik na samom ulazu u Bohinj posvećen četvorici planinara koji su 1778. prvi osvojili Triglav(2864m)...Inače je Bohinj u okviru Nacionalnog parka Triglav i malo napred od jezera možete stići do šume (vidite onaj izvor prečiste vode) kroz koju imate stazu do prirodnog slapa Savice...to su već obronci Triglava (ima jedna fotka)...tu sam, sa jezikom ispruženim kao u crtaću, odmarala...pa kad vidim one bake i deke, kažem sebi: Ne sramoti se! I tako nekako stigla sam do Slapa...Istina je da sam to činila sa već velikim folikulima pred punkciju i ne znam koliko mi je to pentranje od par stotina metara bilo pametno...baš sam o tome pričala sa VV na aspiraciji...pa se setio mene i moje priče o Bohinju i Savici i rekao mi na ET: "Da vratimo ovo Bohinjče njegovoj mami" Very Happy ...Tu smo se malo šalili VV, sestra Jasna i ja šta može biti, da li neki planinar, biciklista, kajakaš, plivač...kaže VV: "Samo da ne bude jedan od onih ludih motociklista koji ide na "adrenalinske", vratolomne staze po obroncima Triglava"... I ja ne bih to volela...MM-u se već smešio brk na ideju... v
Eto...pametno ili ne, vredelo je pentranje zbog ove lepote...zar ne...

P.S. Inače, tako bih se lako mogla zaneti raznoraznim "znakovima pored puta"...nisam vam rekla...kad smo išli tamo, videli smo jednu rodu u Hrvatskoj pored puta, simbolično pred samu granicu sa Slovenijom...Već sam negde pisala o našim septembrima...Moja ljubav me je zaprosila tako što mi je kupio prelep, verenički prsten u "Zlatarni Celje"...gde smo nešto kasnije kupili i burme... Very Happy I tako...ali sve se bojim...da me ne ponese sve to...a onda...uh...nećemo o tome...Sledi Postojna i lipicaneri... Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 9/9/2010, 12:51

nena beba ::struzzo divne su slike!
iste stvari smo slikale :)))))) jesi ovo isla sa planinarima ili u sopstvenoj raziji?

Hvala, Neno!
Da, u sopstvenoj režiji...gde još i do Triglava..i ovo sam obišla naduvenog stomaka pred aspiraciju... Rolling Eyes Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od dr mali pariz 9/9/2010, 16:25

APSOLUTNO DIVNO!
p.s. i nashe su burme iz iste kuce Slovenija - Page 3 Lol
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od anna 9/9/2010, 17:05

Divne su slike Struzzita!!! I odličan tekst ih prati!
Spremna sam za još Slovenija - Page 3 Icon_biggrin
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od djole42 9/9/2010, 18:30

Strule bas postavljas prave slicke.Prelep je Bohinj i Savica!

Inace ja racunam da je pentranje poboljsalo cirkulaciju a samim tim i prokrvljenost pa se malo Bohinjče odmah lepo uhvatilo Very Happy

Cekamo jos!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Orline 9/9/2010, 20:22

Struzzo ::
nena beba ::struzzo divne su slike!
iste stvari smo slikale :)))))) jesi ovo isla sa planinarima ili u sopstvenoj raziji?

Hvala, Neno!
Da, u sopstvenoj režiji...gde još i do Triglava..i ovo sam obišla naduvenog stomaka pred aspiraciju... Rolling Eyes Very Happy
Hahaha, ne znam zašto se nasmejah na nenin post, ali sam zamislila ogranak Maribora koji je zadužen za šetnje i prokrvljenost kako vodi ekipu žena na planinarenje.

struzzo, slike su ti divne, uživala sam u svakoj ponaosob.

P.S. Zlatarna Celje?
Meni se čini da to nije ni radilo pre osam godina. Bio Andrejević, nema veze Slovenija - Page 3 Lol
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Jelence 9/9/2010, 23:43

Vidim svaku petu sliku i bas mi je krivo jer po ovima sto vidim rekla bih da su ostale divne,ali ostaje mi samo da zamisljam Sloveniju,a tebi Struzzo zelim dva bebceta zaceta u njiOvim krajevima.
Od srca cekam da nam javis lepe vesti.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 13:29

Slovenija - Page 3 Wrf6dv
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 13:33

Slovenija - Page 3 106muc9
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 13:36

Slovenija - Page 3 24ms5yt
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 13:40

Slovenija - Page 3 241wbhg
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 13:45

Slovenija - Page 3 2qup7cg
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 13:48

Slovenija - Page 3 I6wf8w
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 13:53

Slovenija - Page 3 166n1cp
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 13:56

Slovenija - Page 3 Sg0nld
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 14:00

Slovenija - Page 3 Zvv8ur
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 14:03

Slovenija - Page 3 72rsrr
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 14:08

Slovenija - Page 3 Otffit
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 14:11

Slovenija - Page 3 Qz2f4g
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 14:15

Slovenija - Page 3 2uy38ud
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 14:55

Baš sam dosadna sa ovim fotkama...a tek sam na polovini... Razz
Tako ja sebi skraćujem ovo odvratno čekanje i prisećam se lepih trenutaka u Sloveniji.
Ovo su fotke iz velikog kompleksa Lipica, Postojnske pećine i Predjama. Very Happy
Lipica je dobila ime po konjima ili će pre biti da je obrnuto (odavde su originalni konji lipicaneri), stara nekoliko vekova i ogromna je...Ne može se pogledom ni aparatom obuhvatiti sve...prelepo, zeleno, čisto...velike livade ograđene uredno belom tarabom...divno...konji...uspela sam da ih fotografišem onoliko koliko sam mogla. Učinilo nam se ipak mnogo dati po 10 evra (znači za oboje 20) da vidimo lipicanere u štalama...Volim konje, ali ne toliko...
Pre smo "pukli" 40 evra(20 evra karta) da uđemo u Postojnsku pećinu...svugde dodatno plaćaš parking...Ispašće da sam ja neka stipsa...ih, zna MM da sam sušta suprotnost od toga...Nego hoću da naglasim kako pametan svet ulaže u sebe i u svoja dobra, pa im se to lepo i vraća...A mi samo kukamo i naši političari samo pričaju o nekim investicijama, a u stvari, samo ako bi mogli da nekoga prevare i na brzinu ukradu šta se ukrasti može...recimo, pre neki dan sam gledala emisiju o našim pećinama kako su zapuštene, pa čak i najveća, Resavska nema sređen prilaz, zaštićen ulaz, a kamoli da ima šine, turistički vozić, osvetljenje, vodiče...
U pećini je strogo zabranjeno korišćenje foto-aparata...ali ne bismo mi bili Srbi, da neko pravilo bar malo ne prekršimo... Wink Tako par sličica iz pećine...Uh, neopisiv osećaj gledajući te silne stalaktite i one druge, sličnog imena...nek' mi izvine ko je već stručan u tome, ja ih laički zvala, oni gornji i oni donji... Embarassed ...
Vidite i jednu "odaju" nazvanu špageti odaja, po oblicima koji podsećaju na tu testeninu...Kad samo pomislim da je za jedan cm tog oblika potrebno nekoliko stotina godina, naježim se...Inače smo se dosta "naježili" u pećini, jer je napolju bilo toplo (30'), a unutra konstantno, maksimalno 8 stepeni...grrrr....
Naravno, van pećine prodaju se razni suveniri...
Izvinite što nisam uslikala čovečju ribicu...to je tek zabranjeno. Ona se nalazi u nekoj vrsti akvarijuma i čim smo se svi sjatili, par primeraka se sakrilo...Srećom, MM i ja bili među prvima u grupi pa smo je videli lepo...Malo, boje naše kože, sa prstićima koji kao da liče na naše, bez očiju (ili su mikroskopske, pa ih nisam uspela videti), hrani se plaktonima...ali ono što je najzanimljivije-može da ne jede 25 godina... affraid
Posle pećine, otišli smo i do obližnjeg dvorca, simboličnog imena, Predjame... Very Happy Prelep! A ispred njega teren za viteške igre... Very Happy
Sledeće...malo Portoroža... osmeh srce
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od dr mali pariz 10/9/2010, 15:48

Ah,kakve lepote,Strule! zavidim ti gde si sve bila!
Prelepo! Prilaz pećini nestvaran!
Lipica... Very Happy ona fotka sa pravim,ko oblak belim lipicanerima me oduševila.Ko neki san,majke mi!
Onaj zamak,kako reče da se zove...Pređi me lol! Pređame,ko Ostrog...podsetilo me.
Hoćemo još!! Divno,stvarno divno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 15:51

Slovenija - Page 3 Kopar
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 15:54

Slovenija - Page 3 Palacehotel3
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Slovenija - Page 3 Empty Re: Slovenija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu