KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako usvojiti dete

+30
pudza
Republica
detlic
milkyway
Manjana
MAAKKI
JAmajka
missile
bak
jecab
nina :)
zvoncica36
bebironcic78
lilya
snedra
tanjicak79
ZarPtica
tanjica
Milijana
heart84
BiKsi :)
andjeo
pedjaza
Cupava
anak
lolipop
Sara
Struzzo
Simona
HappyGirl
34 posters

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od bebironcic78 4/9/2013, 09:47

Ne prepustam nista slucaju,odoh ja u CZSR da vidim sta i kako dalje,pa vam pisem.A vi mi drzite pesnice!
P.S.izvinite na smaranju
bebironcic78
bebironcic78

Broj poruka : 152
Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 12:31

bebironcic78 ::Ne prepustam nista slucaju,odoh ja u CZSR da vidim sta i kako dalje,pa vam pisem.A vi mi drzite pesnice!
P.S.izvinite na smaranju
Držim ti pesnice i želim ti da što pre stigne detence kod vas.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 12:34

Stidim se što ću ovo napisati nisam pročitala celu temu pa moram da tražim mišljenje od nekoga ko jeste.Da li ljudi(muž i žena)koji imaju oko 50god. mogu da usvoje dete?Imaju posao koliko toliko siguran i svoj stan od nekih 55m2.Oni bi starije dete (9-10 god) pol im nije bitan.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 12:41

Sad sam pročitala što je napisala Žarptica.Shvatila sam sve.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od nina :) 4/9/2013, 12:46

zvoncice svako ima pravo da usvoji dete.ali ima granica kolika nesme da bude razlika izmedju deteta ui usvojitelja a to je 45 g .znaci tvoji priljatelji nemogu usvojiti mladje dete od 5 g a kad ljudi oce starije to im je i prednost velika jer slabo ko oce tako veliku decu da usvoji
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 12:56

Hvala Nina.Napisala sam pre post,ali je nestao.Zašto ljudi neće stariju decu?Ta deca valjda znaju da osete šta je za njih bolje pošto su verovatno imala manje ljubavi u domu ili u hraniteljskoj porodici(ako su loši hranitelji).Oni su čak razmišljali o 13-14god.Reći ću im(ako budu hteli)da se priključe forumu pa ćete im vi pomoći sa vašim iskustvima.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od jecab 4/9/2013, 13:02

Naravno da mogu ali.....Imam par prijatelja koji su tako oko 50 godina i vec duze vreme cekaju.Ne zelim da te razocaram nego da imas tu informaciju .Jedan par je bio sa nama u skolici i nisu jos dobili dete...Mada su oni rekli da bi mladje dete pa ih mozda to i koci.Mozda bi oni imali srece ako bi odmah izjavili da zele starije dete...Mogu otici do svog CSR pa da se informisu cisto...
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od Struzzo 4/9/2013, 13:06

Zvončice,
nije samo da usvojitelji neće stariju decu. Malo je uopšte starije dece koja idu na usvajanje. Mnogi nemaju čiste papire (nisu ih se bio. roditelji odrekli), neki su vrlo vezani za hranitelje pa tu ostanu do 18 god, mnogi soc. radnici su toliko lenji da pokreću uopšte proces usvojenja gde pitanje koliko će se parova javiti . A ima i korupcije - centri u sprezi sa hraniteljima koji uvek imaju decu jer im je to siguran prihod.
Bebirončić,
navijam! Hrabro i odlučno!


Poslednji put izmenio Struzzo dana 4/9/2013, 13:11, izmenio ukupno 2 puta
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 13:08

Hvala Jecab.Oni su čekali da kupe stan,a godine deteta im nikad nisu ni bile bitne.Oni smatraju da je neprirodno i da uzmu malo dete.Ipak to dete treba iškolovati,a i da se ne stidi ''matorih roditelja''.To je njihova teorija.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 13:12

Mm i ja smo isto za usvajanje otvoreni.Jedini problem je što bi mm manje dete tipa oko god dana,a ja sam za starije.Čak smo razmišljali i da usvojimo više dece tipa braće i sestre ili sestre.Dvoje,troje nemam pojma.Mm ima 43god,a ja 39.Imamo veliki stan i dobra primanja.Tako da razmišljam i o toj varijanti.Da li je neko usvajao više dece(braće,sestre)?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od jecab 4/9/2013, 13:14

Bebironcic,tek sad sam procitala tvoju pricu.Idi i raspitaj se al po meni nema uopste veze kolko ste vi u braku i 5 godina nije malo , zasto bi bilo?Znam jako puno parova koji su usvojili bebu od 9 meseci tako da ni ta informacija nije tacna.
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 13:14

Struzzo socijalne radnike koji su lenji treba otpustiti.To je sudbina nekog deteta.Ti moji prijatelji nisu ni imali šanse za svoju biološ.decu.Žena nema matericu.Godinam su se svega odricali da bi kupili stan i predali papire za usvajanje.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od jecab 4/9/2013, 13:16

Ja imam drugaricu koja je pre nekih 3 nedelje usvojila decaka i devojcicu( sestra i brat rodjeni).
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od Struzzo 4/9/2013, 13:16

Eh, Zvončice,
šta sve treba menjati i otpustiti u zemlji Srbiji...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od bebironcic78 4/9/2013, 13:17

Bila sam do czsr.Promenila se ekipa socijalnih radnika koji rade na usvajanju.Ostala je samo jedna gospodja od pre i seca se nas i naseg slucaja.Njen komentar je bio da je bolje sto smo malo sacekali jer se nima cinilo da mm nije bio spreman za tako nesto.Inace mm je po prirodi miran i cutljiv,to sam ja ta koja stalno melje.Ali ok,sada trebam da prikupim opet onu papirologiju jer se stara ne vazi i da napisemo novi zahtev pa da predamo u czsr.To je najnovije...pisacu kako se dalje bude odvijala situacija
bebironcic78
bebironcic78

Broj poruka : 152
Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od jecab 4/9/2013, 13:19

Nama su u startu savetovali da ne preuzima inicijativu samo jedan na razgovorima jer ce ispasti da jedan zeli usvojiti dete a drugo ne. ( to je zato sto ja meljem kao navijena a muz prica kad stigne od mene  lol! 
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od Sara 4/9/2013, 13:29

Bebironcic , srecno na putu kojim ste krenuli, neka vam bude sto kraci, sto pre da vas pronadje vase dete .beba Moji bliski rodjaci su pre mesec dana postali roditelji maloj , prelepoj devojcici od 7 meseci , tako da ne gubi nadu, moze se usvojiti i beba . bebe srca1
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 50
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od nina :) 4/9/2013, 14:27

zvoncice eto ja imama dvoje dece koji su brat i sestra stim da su stigli kod mene u razmaku od 2.5 g mi smo prvo usvojili mladje dete taj je marija imala 9.5 meseci a miki kad je usvojen 4.5 g on sad ima 6 g a mnarija 4.5 g.da ovde nepisem mozes procitati u mom dnevniku sve detaje
a imace bil ismo pozivani i ranije za biolosku bracu i sestre jer smo tako naveli u zahtevu da moze i dvoje dece da usvojimo i da nam je svejedno kog pola i da ocemo i blizance.
bebironic nije m ija sno sto morate sve papire da vadite kad ste vec bili krenuli i sto ste njihovom greskom ostavljeni na cekanje toliko dugo
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od bebironcic78 4/9/2013, 15:46

Nina,ne znam zbog cega,ali sta da radim,moram dapokupim svu papirologiju,ponovo napisem zahtev.A stvarno mi nije jasno zbog cega krecemo od 0 kad smo prosli put stgli bar do nekog nivoa?!!
bebironcic78
bebironcic78

Broj poruka : 152
Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 15:49

jecab ::Nama su u startu savetovali da ne preuzima inicijativu samo jedan na razgovorima jer ce ispasti da jedan zeli usvojiti dete a drugo ne. ( to je zato sto ja meljem kao navijena a muz prica kad stigne od mene  lol! 
Upravo si opisala mm i mene.Mada se mnogi prevare u proceni on deluje strogo,ali ga deca najstrašnije maltretiraju,a ja delujem blaže ali sam jako stroga.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 15:51

Žene hvala vam divne ste.Kod mene su sve opcije otvorene pa ćemo videti šta nosi noć,a šta dan.Za sad razmišljamo,ali moraćemo u skorije vreme da odlučimo.Ako budemo usvajali decu onda bi smo kupili kuću sa dvorištem da deca imaju ljubimce(ako žele).Stan bi smo prodali.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od nina :) 4/9/2013, 16:06

zvoncica36 ::
jecab ::Nama su u startu savetovali da ne preuzima inicijativu samo jedan na razgovorima jer ce ispasti da jedan zeli usvojiti dete a drugo ne. ( to je zato sto ja meljem kao navijena a muz prica kad stigne od mene  lol! 
Upravo si opisala mm i mene.Mada se mnogi prevare u proceni on deluje strogo,ali ga deca najstrašnije maltretiraju,a ja delujem blaže ali sam jako stroga.
tako je i kod nas ali sam u skolici prepustila mm da vodi glavnu rec i oni rekli da on prica ko navijen a ja cutim da smo kaznije njima objasnili da je to obrnuto ali da sam ja jako povucena osoba kad nekog neznam ili tek kad se upoznamo a i kad moram o sebi da pricam.jedino kad pricam sa nekim preko telefona ili preko pisma ili ovako virtuelno da mi tu nema ravnog u pricanju ili sa kojim sam jako dobra i opustena u njihovom drustvu takmicimo se ko ce vise reci u minuti
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od Simona 4/9/2013, 16:18

zvoncica36 ::Struzzo socijalne radnike koji su lenji treba otpustiti.To je sudbina nekog deteta.Ti moji prijatelji nisu ni imali šanse za svoju biološ.decu.Žena nema matericu.Godinam su se svega odricali da bi kupili stan i predali papire za usvajanje.
O ako bi tako bilo malo bi ljudi ostalo na poslu u czsr lol! 

Šalim se malo ali u svakoj šali...

Vezano za tvoj neki drugi post gde bi deca trebalo da osećaju zahvalnost, mislim da je to pogrešno očekivanje. Nikad nisam očekivala zahvalnost ali ni toliki bezobrazluk koje je naš mališan pokazivao nekada. I već sam negde pisala - teško tek onome ko je krenuo sa tim da će mu dete biti zahvalno. Usvojena deca imaju težak put, mnogo su čega preturili za svoje mlade godine, mnogo pogrešnih stvari doživeli i pogrešnih obrazaca stekli. Što je dete starije to je svega toga više. Hranitelji su jedini često roditelji koje su imali pre nas, ako su nekad bili i kod bioloških roditelja to je još teže. Kako sam ja čitala u literaturi a uči se i u školi roditeljstva - nikad ali nikad ne pričati protiv bioloških roditelja a mislim ni protiv hranitelja. Čak i da su ih zlostavljali, držali u ormarima, to su njihovi biološki roditelji. Čak i da su hranitelji hladni skotovi koji su sve radili zbog para i decu zapostavljali - to su jedini likovi roditelja koje su deca imala. Nije usvajanje lako, nije mislim ni toliko teško, samo zahteva mnogo, treba nastojati da shvatimo našu decu a ne da gledamo iz našeg ugla...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od Struzzo 4/9/2013, 17:13

Simona ::
zvoncica36 ::Struzzo socijalne radnike koji su lenji treba otpustiti.To je sudbina nekog deteta.Ti moji prijatelji nisu ni imali šanse za svoju biološ.decu.Žena nema matericu.Godinam su se svega odricali da bi kupili stan i predali papire za usvajanje.
O ako bi tako bilo malo bi ljudi ostalo na poslu u czsr lol! 

Šalim se malo ali u svakoj šali...

Vezano za tvoj neki drugi post gde bi deca trebalo da osećaju zahvalnost, mislim da je to pogrešno očekivanje. Nikad nisam očekivala zahvalnost ali ni toliki bezobrazluk koje je naš mališan pokazivao nekada. I već sam negde pisala - teško tek onome ko je krenuo sa tim da će mu dete biti zahvalno. Usvojena deca imaju težak put, mnogo su čega preturili za svoje mlade godine, mnogo pogrešnih stvari doživeli i pogrešnih obrazaca stekli. Što je dete starije to je svega toga više. Hranitelji su jedini često roditelji koje su imali pre nas, ako su nekad bili i kod bioloških roditelja to je još teže. Kako sam ja čitala u literaturi a uči se i u školi roditeljstva - nikad ali nikad ne pričati protiv bioloških roditelja a mislim ni protiv hranitelja. Čak i da su ih zlostavljali, držali u ormarima, to su njihovi biološki roditelji. Čak i da su hranitelji hladni skotovi koji su sve radili zbog para i decu zapostavljali - to su jedini likovi roditelja koje su deca imala. Nije usvajanje lako, nije mislim ni toliko teško, samo zahteva mnogo, treba nastojati da shvatimo našu decu a ne da gledamo iz našeg ugla...
Potpisujem. Iako mi je zasada usvojenje pesma, da izuzmem fizički napor zbog dvoje male dece (i taj fizički napor nema veze sa usvajanjem, bilo bi isto da sam rodila dvoje u 15 meseci).
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od zvoncica36 4/9/2013, 17:18

Evo Simona već učim.Pogrešno sm se izrazila,ali nisam to mislila.Jedna reč može da znači puno ako je pogrešna ili prava.Mislila sam da znaju da razlikuju dobro od lošeg.Nikad i ne bih pričala loše o biološkim roditeljima kakvi god da su pa oni su stvorili to dete ili decu i dali nekome najlepši poklon na svetu.Mm i ja imamo dobre živce bez obzira na sve kroz šta smo prošli.Tako da mislim i da malo starije dete bi meni ''leglo'',ali mm želi da vidi prve korake,zubić,..Ja mislim da od dece jedino treba da očekujemo da budu srećna.Nisam ni je vaspitavana da nešto ''dugujem'' mojim roditeljima ili oni meni.Tako da smatram da decu treba gajiti da bi ih usrećili,a ne da deca usreće nas.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako usvojiti dete - Page 4 Empty Re: Kako usvojiti dete

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu