KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ica1171 26/11/2014, 21:37

Hvala ti puno, Biksi. A sto mi je tako nizak insulin? Znas li moguce uzroke?
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od BiKsi :) 26/11/2014, 22:07

Ica, ne znam stvarno. Tvoj organizam tako fercera. Kod svakog iksana različitost u hormonima i njihovom obavljanju posla po organizmu. Nisam skontala uzroke, niti neku zakonitost, mozda ema pomogne, al ima cura kojima je dobar insulin, losa glukoza, ili los insulin, a ok glukoza, ili oboje lose, pojma nemam od cega sve to zavisi, sem da je svaki organizam prica za sebe i da svako ima svoju hormonsku sliku i da je to prosto tako. Sto bi rekli stari, tako nam se zalomilo, plus malo uticemo hranom, malo genetika i eto ga.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ica1171 28/11/2014, 14:56

Kod mene novi momenti v Otisla sam danas kod druge doktorke endokrinolog i pokazala joj moje nalaze ogtt testa i ona je rekla, kao i prethodna dr endokrinolog da mi ne treba terapija, pogotovo sto mi je insulin takav kakav je (nisam to bas razumela).
Znaci, sad imam situaciju gde dva endokrinologa kazu da ne treba, i dva ginekologa koji kazu da treba. Koga poslusati?
Kaze mi endokrinolog, mozes ti da pijes, ne moze da skodi, ali ti ne treba!!! zbunjen
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 29/11/2014, 10:49

Ico, kao sto rekoh...treba ti nalaz uz i klinicki znaci pcos...kao i vrednost slobodnog testosterona.
Nadji endokrinologa kojinse bavi reproduktivnom endokrinolgijom, ili ginekologa koji ima supspecijlizaciju iz te oblasti, pavidi sta ce ti reci.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ica1171 1/12/2014, 15:09

Hvala, Ema  sunny . Ja sam prestala da pijem Glucophage, nemam klinicke znake za pcos, testosteron mi je normalan, radila sam ga pre mesec ili dva, bio je 1,4nmol/L. Ako mi je samo glukoza povisena, a insulin dobar, ja cu lepo ishranom probati da je regulisem, jer bas puno slatkisa jedem i puno sokova pijem (bar 1-2 case dnevno), tako da nije ni cudo sto je povisena. lol!
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 28/12/2014, 12:23

Devojke pijem siofor neko vreme pa me zanima kako bih mogla da proverim da li deluje,da li moram opet da radim ogtt ili mogu samo da izvadim secer i insulin pre i posle jela?
Pocela sam sa glukofazom,ali mi nikako nije odgovarao,imala sam grceve u stomaku,dijareju,dok sa sioforom nemam nikakvih tegoba.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od KoMetaK 28/12/2014, 14:50

Palcice, ne znam kod kog endokrinologa ides, ali znam recimo da endokrinolozi iz NS-a praktikuju da se izvadi krv za glukozu i insulin i da se onda dorukcuje, pa se posle vadi jos jednom, al ine znam da li posle 30 ili 60 minuta. DOruckuje se neka kifla, neki UH. Mada, ja sam radila klasican OGTT.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 28/12/2014, 17:43

Posle 120 min. se vadi krv,a doruckuju se UH-2 kolaca ili dve kugle sladoleda ili parce torte itd... Ja sam takav test radila pre dve i po god. i bio dobar,a ovaj OGTT mi sad nije valjao.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 29/12/2014, 11:17

Hvala devojke,ovo cu ja cisto zbog sebe da uradim da vidim ima li poboljsanja,a kod endokrinologa na kontrolu tek u aprilu.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 17/1/2015, 08:26

Devojke da li kad budem vadila insulin i glukozu pre i posle jela siofor normalno popijem dan pre toga i da li ga pijem ujutru uz dorucak kad je vadjenje?
I da li mora slatko da se jede za dorucak?
Meni od kad sam na sioforu kad god stavim nesto slatko u usta krene diareja i karambol po stomaku Laughing
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 17/1/2015, 08:29

Dan pre toga da,ali to jutro ne.Slatko-2 kolaca ili 2 jugle sladoleda ili parce torte.Ja sam onda jela onaj petit ber s cokoladom keks.Pokazalo vrednosti insulina i glukoze.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 17/1/2015, 08:30

Jooooj ko ce tako rano kolace i torte affraid Very Happy
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 17/1/2015, 08:35

Meni nije smetalo,ja slatko volim.Cesto sam ga inace jela za dorucak.A sad nema... Rolling Eyes

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 17/1/2015, 08:38

Ja ne volim ni inace,a kamoli kad znam da mi izaziva dijareju.Al ako mora mora,sta cu. Rolling Eyes
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 17/1/2015, 08:46

Ja imam opstipaciju od siofora,dijareju nisam ni imala,ali opstipaciju uredno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 17/1/2015, 08:47

Pojedi nesto slatko,mozda i tebe protera ko mene Laughing
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 17/1/2015, 08:51

Pojela malo juce i nista.Jutros isla,s oprostenjem,ali tesko bese... Crying or Very sad Inace imam peoblem,mislila sam da je mozda zbog toga sto sam puno jela slatko.Sad videh da nije. Shocked

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od vratice se rode 30/1/2015, 02:10

Pozdrav,interesuje me ima li neko iskustvo sa povisenim insulinom nakon primene glukoze kod muskarca,i ukakvu se vezu dovodi sa muskim sterilitetom
Bila bih zahvalna na bilo kkavoj informaciji ,dok cekamo zakazani pregled kod endokrinologa,jer apsolutno ne mogu nigde da nadjem vezu insluina i muskog steriliteta

vratice se rode

Broj poruka : 18
Datum upisa : 25.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 31/1/2015, 00:10

A kakav je spermogram ?
Insulin je hormon, i kao kod zena, moze da utice na ostale hormone i da pravi probleme, pa da recimo spermatogeneza bude na neki nacin poremecena. Ne znam puno o tome, ali znam da recimo dijabeticari mogu da imaju problem sa morfologijom, i generalno brojem spermatozoida usled remecenja nivoa glukoze, a i kod njih insulin nije stabilan.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od vratice se rode 31/1/2015, 01:08

Ema78 ::A kakav je spermogram ?
Insulin je hormon, i kao kod zena, moze da utice na ostale hormone i da pravi probleme, pa da recimo spermatogeneza bude na neki nacin poremecena. Ne znam puno o tome, ali znam da recimo dijabeticari mogu da imaju problem sa morfologijom, i generalno brojem spermatozoida usled remecenja nivoa glukoze, a i kod njih insulin nije stabilan.

U pitanju je azospermija,od ostalih nalaza ima povecan fsh,ostali hormoni su mu u redu kaoi kariotip,sad smo dosli do toga da ima povisen insulin nakon sto poije glukozu,posle dva sata mu se ne vraca na normalu,vec i dalje osteje cetri puta uvecan,nije dijabeticar i to je sad novina za nas,jer svuda srecem problem kada je insulin povecan kod zena,ali ne i kakav znacaj ima kod muskaraca,pa me je interesovala da li neko ima neku informaciju,jer doktorka pokusava da pronadje uzrok azospermija,obzirom da nije imao nikakvo oboljenje,da su testisi normalno razvijeni
Izvinjavam se na dugom objasnjenju ali ne moze krace ,hvala ti puno na odgovoru,pa ako imas jos neku informaciju pisi,pozzz

vratice se rode

Broj poruka : 18
Datum upisa : 25.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 2/2/2015, 05:27

ocigledno je da neki hormonalni disbalans postoji, cim su i insulin i fsh poviseni. verujem da ste odradili i sve ostale preglede, i da imate dobrog endokrinologa. IMa devojaka ciji muzevi se bore sa azo, pa ce mozda neka od njih imati sta pametnije da kaze, a ja cu samo jos dodati info da je meni  zbog IR trazeno da se uradi uz pregled pankreasa.
Cini mi  se da ima tema i o azo, pa potrazi nju, ako vec nisi.

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od KoMetaK 4/2/2015, 20:49

Moj suprug je gojazan, ali mu nikad nisu trazili da radi OGTT, a gotovo sam sigurna da ima i on IR. Svakako, FSH povecan govori o tome da je organizam uradio maximalno, tj. pokusavao da proizvede spermice, a sta je uradio to je drugo. Kad je FSH nizak, onda je mnogo lakse. Ali, vrlo je moguce da insulin utice i na spermatogenezu i kvalitet, kao sto i kod zena utice na kvalitet jc. Dobro je da vam je dr trazio da to uradite, mozda moze da se uradi nesto sa terapijom.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 4/2/2015, 21:17

I moj je gojazan,a nije radio OGTT,a mogu da potpisem da i on ima IR.A,FSH mu normalan.Terapija bi tu mogla da pomogne.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od vratice se rode 14/2/2015, 20:41

Zelela sam samo da se javim sa izvestajem endokrinologa,kod koje smo bili,smatram da mozda nekom moze da pomogne kao i nama,jer se muskoj intoleranciji na glukozu,slabo prica i zna
Moj muz je dobio terapiju koju treba da pije tri meseca,stroga dijeta,jer ona smatra a naravno ne mora da znaci,da jako povisen insuliun koji on ima nakon uzimanja glukoze,moze doveste do poremecaja u spermatogenezi ,ali naravno nije svaki slucaj isti ,pa cemo videti,u svakom slucaju terapija mu n emoze naskoditi,obzirom da bi starim tempom,obolelo od dijabeta,uzas,ali sreca pa smo naisli na nekog ko zeli malo da istari njegov problem,a tonije odmah poslati na biopsiju,preporuka je terapija tri meseca a noakon toga da se radi pregnil test i slobodni testosteron,jer ona smatra da iako je on u granici noramale,da je ipak nizak za njegove godine ,pa bi putem tog testa videla da li bi mogla da mu ukljuci i pregnil u terapiju
Mi smo optimisti,pa kako god,barem cemo izbeci dijebet
Izvinite na opsirnosti,ali eto mozda ce nekom znaciti,da i sam na svoju ruku odradi ogggt test,pa vidi Very Happy

vratice se rode

Broj poruka : 18
Datum upisa : 25.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od BiKsi :) 9/4/2015, 00:23

Nakon što sam prekinula sa dojenjem, i nakon silnih nabačenih kilograma nakon porodjaja, jer sam jela kao krme, i nimalo vodila računa nisam, sem možda u par navrata po mesec dana, juče ponovim ogtt u nultom i 120 minutu.

glukoza u nultom 5.1
glukoza u 120 min 5.9

insulin u nultom 14
insulin u 120 min 113.9 ref vrednost do 27.

Dve nedelje sam na hrono ishrani i za dve nedelje sam pojela jedno parce torte i dve tri čokoladne bombone. Ponadala se ja tužna da će mi sad ogtt biti kao bolji, kad medjutim.

U utorak idem kod endokrinologa, al nema tu šta, eto mene na staroj dozi glokofaza od 2x1000.
A i ciklusi mi nisu uredni.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu