KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

+44
naca
elijana70
Dionisia
gea
Lily
bak
brinbili
buby
zoxa
Pakki
Anuska
anna
black magic woman
Simona
SannI-AlL
nesalela
kasia
Struzzo
sanja77
Deni
cipiripi
maka71
lisy
Shizika
nena beba
nabla
Aki
Nefertari
Filippa
jovana 77
bebko
catherine290505
maus
Jelena*
BiKsi :)
Tinche
sneza-milan
maja76
Zoka83
Orline
lena
cufta
adriatika
djole42
48 posters

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od buby 18/8/2010, 15:00

nikad nisam znala sta pametno da napisem posle necijeg neuspeha... Sad
ovo je itekako BOLNO...NEPRAVEDNO...a nista nije do nas...mogu samo da te zagrljaj
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Zoka83 18/8/2010, 15:01

Ori, ne znam sta da ti kazem.
Ne znam, jesi ti odlucna da radis ponovo VTO ili, ako ti muz bude tu da radis IUI?
Moja komsinica je radila IUI 2 puta, drugi put je uspelo ( sad je 5. mesec trudnoce) ali je sve vreme isla na posao i i dalje radi, sto je meni bio bas sok i da sam na njenom mestu ne znam da li bih se usudila. Ona bukvalno nije koristila ni dan bolovanja.
Ne znam da li je to na psiholoskoj bazi, manje razmisljas o eventualnom neuspehu kada ne lezis kuci 24h...
Mislim da je najbolje da stavis karte na sto svom potencijalnom poslodavcu, pa ako hoce super, a ako nece ko ga sisa. Bice jos ponuda, to sigurno nije nesto oko cega treba lupati glavu.
Cmokic draga love
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od djole42 18/8/2010, 15:17

Ja sam uvek za otvorene karte,objasnis lepo sta i kako ,kakvi su ti planovi ,ako moze OK ak ne moze ostajes gde jesi .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Jelena* 18/8/2010, 15:18

Ori stvarno mi je krivo,grlim te jako ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 670661
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od nena beba 18/8/2010, 15:23

ori sto se posla tice, rekla bih ti isto sto i anuski svojevremeno. posla ce uvek biti, postoje prednosti... i... evo vidi sad kakvo blago ona ima.

drugo, sad bas sa zoxom pricam o tvojih 8! i kaze mi zoxic da se seca jednog slucaja sa kolevke.... i nadje ga... necu da ti podrgevam nade ali ko zna... evo pa citaj:

bggirl:"Najzad (nakon visednevnog problema sa netom) otvaram trudnicki dnevnik.
MM i ja pokusavamo vec 6 godina. Znate sve kako to izgleda : svi moguci pregledi i meseci razocarenja...Dijagnoza: idiopatski sterilitet, sve je u redu, ali bebe nema...
Od intervencija i analiza :
-hormoni u redu, spermogram u redu, ASA u redu
-ukljanjanje 2 mioma klasicnom operacijom, 2005.
-HSG, 2006, uredan
U decembru 2007. se odlucujem za dr. Ivanovic, koja mi nakon pregleda konstatuje postojanje polipa u materici, i preporucuje histeroskopiju. Odradila sam je u Frontu u januaru 2008. Nakon toga smo imali tzv ciljane odnose, ali veci deo sledecih meseci sam se borila sa raznim bakterijama u cervikalnom brisu, kako bih odradila i laparoskopiju.
Laparo je odradjena u Valjevu, sad u avgustu, i vec u sledecem ciklusu, 05.09. radimo kod Goce inseminaciju. Od tada koristim Utrogestan po semi 1+0+2. Ne znam da li se secate, ali kucni test je bio negativan. Da bih bila mirna uradila sam tog dana i betu i:
Beta #1 radjena 13 dpo je bila 12.4 sokiran
Beta #2 radjena 16 dpo - 57.4
Prvi ultrazvuk je radjen 23 dpo i pokazao je jako mali mesak. Beta tog dana 1805.
Sledece 2 nedelje su mi bile jedne od najtezih - sve je ukazivalo na los ishod: i ultrazvuk i pojava braon sekrecije, za koju sam mislila da je stara krv. Cak vece pre sledeceg pregleda sam ugledala i svezu krv na toalet papiru. Imala sam bolove, ali bukvalno kao da cu dobiti svakog casa...
Drugi ultrazvuk je radjen 10ak dana kasnije Smile Vidjen mesak, zumancana kesa, embrion, cak i srcana radnja. Smile

Braon sekreciju i dalje imam i procitala sam na vise mesta da Utrogestan hoce da je daje ..
Od ostalih simptoma: u 6.oj nedelji su pocele grudi da me bole, ali se to postepeno smanjivalo i danas, nedelju dana kasnije se skoro potpuno izgubilo (sto mi nije prijatno, priznajem da ih stalno bockam da vidim koliko bole.....)
Nemam apetita, ali se trudim da jedem pravilno. Povremeno, obicno popodne krene blaga mucnina - nista strasno...."
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od cufta 18/8/2010, 15:26

Orle, pa ti prelazis sa jednog radnog mesta na drugo. Tako ti se i odmor prenosi. Samo ako se prvi put zaposljvas, ili ako si pravila dugu pauzu izmedju dva zaposlenja, sledi odmor nakon 6 meseci; u svakom drugom slucaju (kakav je i tvoj), sledi dogovor oko odmora, sve znas...klasika.... kao da si ostala na starom radnom mestu
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od zoxa 18/8/2010, 15:27

Ori evo Nena ti je vac napisala, navijam ja i dalje i nadam se istom ishodu...
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Zoka83 18/8/2010, 15:32

Neno, i ja sam se toga setila. Aktivna sam na Kolevci dugo i precesljala sam sve dnevnika, a nakon Orine osmice sam i ja pomislila na ovo.
Jedino sto je razlika je to sto je Bggirl radila IUI, a ne VTO. Ipak bi beta trebala biti veca.
U svakom slucaju, molim Boga da se i ovaj slucaj zavrsli tako lepim ishodom kao sto je mala Sofia Very Happy
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Simona 18/8/2010, 15:39

Orline,
zao mi je... No

Ali ipak postoji nada, kao sto je Nena pisala... izdrzi jos malo... zagrljaj
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Orline 18/8/2010, 15:46

Drugo je posle IUI, moglo je da popucaju folikuli dva dana kasnije, a spermići prežive.
Pa implantacija nakon sedam dana, i eto...
Ovo je ipak 15 dan posle "ovulacije" iliti aspiracije, tako da...
ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Icon_rolleyes
Ne želim da se nadam lažno, lakše mi je kad sam realna, koliko god to vama čudno zvučalo.
A uvijek sam za nadu kad ima osnova, evo, od nedelje se nadam pozitivnoj beti, iako mi je telo slalo simptome da nema trudnoće.

Zoko, ne verujem da bismo ponovo radili IUI, ipak je nama od 10jć samo tri embriona nastalo.
Videćemo za drugi IVF, o tom potom, il skupiti pare (možda me pozovu i ovi iz Maribora) il ići o trošku Fonda kad MM bude tu.

Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od nena beba 18/8/2010, 16:01

razumem te to da ti je lakse kad si realna...jbg
kad se bude znalo sigurno, sta i kako, ne vidim zasto ne bi isla preko fonda gde god, s obzirom da su pomerili starosnu granicu na 40.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Zoka83 18/8/2010, 16:08

Da mozes da ides preko fonda, ali samo ako ce muzic biti tu da da sveze spermice. Ne moze preko fonda sa smrznutim, ja pitala.....

Sve se nesto jedim zbog tih smzlica... Oriski nije uspelo, Brinbili je uspela tek kada je radila sa svezim uzorkom.... Ko ce ga znati. fd A ja na to ne mogu da racunam jos dve godine.....

Ori, spomenula si da se oplodilo "samo" tri jc. Koji metod je radjen? Ako je IVF, to je i za ocekivati jer je stopa prezivljavanja spermatozoida nakon odmrzavanja oko 50%. Trebali su na bar nekoliko jc da ti urade ICSI. ( Izvini ako sam pogresila, ali cini mi se da si rekla da je metod bio IVF).
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Tinche 18/8/2010, 16:10

O draga...tako mi je zao. Ne mogu da verujem kakav ruzan "talas" negativnih beta. ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Kopfschuettel

Mogu samo da zamislim kako se osecas, grlim te jaaaaaaaako! ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 670661
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od brinbili 18/8/2010, 16:17

eh oiuytfdcvnjjkiuygtf ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Kopfschuettel

Zagrljaj.... ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 670661
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Orline 18/8/2010, 16:39

Nije, zoko, radili smo ICSI, zato i je problem što su samo tri ostala.
Tinche, brini
ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 86719
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Zoka83 18/8/2010, 16:48

orline ::[b]Nije, zoko, radili smo ICSI, zato i je problem što su samo tri ostala.
Uf, da to je problem.
Ljubim te draga, zao mi je sto si uopste morala da prodjes kroz ovo, a pogotovo sto muz nije tu...
osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od bak 18/8/2010, 16:58

Pih, bas bezveze. Crying or Very sad

Ja bih ipak ponovila u petak, cisto da ti bude mirna savest. Ljubim te osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Lily 18/8/2010, 17:07

Ori, draga, svratiću drugi put, čim pre...
Uh, uh...kako to sa tobom, tako ispadne.....???

Baš mi je krivo, i ajd da se ne ponavljam, kao prošlog puta.....
...Pozitivizam je uvek u modi, a ti si krotka, nekako blaga osoba, ne možeš da se menjaš, a i zašto bi....ajd, sve polako...nije do tebe , niti tvog stava....
..ne znam kada ću uleteti, ponovo, ali, ne istrčavaj se ni pred kim, ako planiraš promenu na poslu....nema razumevanja...a ti si sada sentimentalnija, no što bi inače bila....
pišemo se drugi put
srca
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Orline 18/8/2010, 17:21

Bak naravno da ću ponoviti, nisam ja neozbiljan pacijent ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Icon_wink

Lily, hvala ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Icon_biggrin
Baš nekako traljavo, al šta ćeš...Svako ima neki svoj put, bitno je da bude happy-and, na ovaj ili onaj način ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Icon_biggrin

Videću još za posao...Jutro je pametnije od večeri.
ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 561840

Hvala vam svima na razumevanju i podršci.
ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 692299
Stvarno je sve lakše uz vas, ovakve dileme i razmišljanja teško da bih najbližoj okolini mogla iznositi, uz najbolju želju, ne razumeju.

Nema više šta puno da se kaže.Završeno jedno poglavlje, ali ovaj roman ima happy-and, ne brinite.
ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 466526

Nabla, kad te put nanese na ove strane, zaključaj ih. Nastaviću da se družim sa vama na Koracima i u Klubu.
Happy nam nije tu, pa završi njen deo ako imaš pristup.
ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Icon_biggrin
ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 338438 ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 338438 ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 338438
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od BiKsi :) 18/8/2010, 17:56

A nećeš se ti zaključavati! Da mi ipak sačekamo! Jes da smo realni i da su šanse slabašne, ali nikad se ne zna!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od cufta 18/8/2010, 18:11

Moramo dalje, nema tu sta dalje da se prica. mi smo spremni, ti Orle kazi kada ti budes spremna.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od djole42 18/8/2010, 18:19

Biksi :) ::A nećeš se ti zaključavati! Da mi ipak sačekamo! Jes da smo realni i da su šanse slabašne, ali nikad se ne zna!
likeit
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od BiKsi :) 18/8/2010, 18:39

A sad samo da te ljubnem! ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 766699
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Shizika 18/8/2010, 19:13

Ufff, mnogo mi je krivo. No Sve je navodilo na pozitivan ishod. Treba se nadati i pokusati ostati optimistican. Taj rezultat od 8 je, u najmanju ruku, iritirajuci. Ja znam samo slucaj "dr bobe" na ringeraji koja je 14 dana nakon ET (radila ICSI) imala negativnu betu, isplakala se nedjelju dana, prestala sa terapijom i kad joj vjestica nije stigla nakon svog tog vremena ustanovila da je trudna. Svjesna sam da je njen slucaj sa ruba naucne fantastike, ali je istinit. Ja na tvom mjestu ne bih prekidala progesteron prije petka.
Za posao ces morati dosta vaganja da radis. Ako nije naporan mozda ne moras da uzimas slobodno vrijeme za citave 2 sedmice cekanja? Posavjetuj se sa tm. Ne mogu ni da zamislim koliko je njemu tesko sto nije sad uz tebe.
'bem ti nepravdu!

zagrljaj
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od BiKsi :) 18/8/2010, 19:38

I opet da te ljubnem! ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 766699
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction - Page 8 Empty Re: ORLINE: Gnezdo za orliće- Under construction

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu