KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

+69
micam
Principessa
Ida
Sirijus
Lenaaa
NikolaMaja
leptirica1977
makica1984
alisa
swebat
zumbulcic
Pilce
jelena.kuburic
PalcicaBg
ivanicasale
Cortina
dacan
sareni leptir
ana78
Sofija Veks
neris8
laKole
labradorka
nadalica
Angie83
nina :)
flyki
lenabeograd
suncokret
slovenka
zvezdilica
Vilhelmina
Tinche
beta
zmajac
Mali Princ
menora72
bubili2
racili
Mirjana
Likoli
Goca ***
nina26
cicsa80
mijaki
*AIDA*
lilly13
bubac
heart84
seka 35
buby
nena beba
bebko
ciklama
maja76
Zoka83
Cupava
Aki
Simona
Malina
Gala
dr mali pariz
mimica
majahope
Zaneta
Jelence
Orline
lena
anna
73 posters

Strana 3 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od anna 15/10/2010, 13:11

meni su tražili samo briseve (cer i vag) bez hlamidija itd.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Gala 15/10/2010, 13:16

Malina ::Da li neko zna koje analize traze pred FET? Sve kompletno, hlamidije i sl. ili to sad ne treba, nikako ne mogu da se setim.
Meni su trazili cervigalni bris, ureaplazmu, mikroplazmu, hlamidiju.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Malina 15/10/2010, 13:30

Gala, ti si u Jevremovoj, jel da? A i pravila si duzu pauzu?
Anna, gde si ti i koliko ti je proslo od vto do fet-a?
Ja ovog puta ne bih da pravim dugu pauzu, pa bi mi bas odgovaralo ako ne mora sve ponovo. MM uvek iskoci iz koze na pomen briseva affraid Al ustvari, on i ne treba da radi, jel tako?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od anna 15/10/2010, 13:33

Malina ja sam radila u Leskovcu i da, nisam pravila dužu pauzu između IVF i FET, nekoliko meseci. Pretpostavljam da zato i nisam morala da radim ponovo hlamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu...
Da je bila pauza duža sigurno bi mi tražili sve detaljno.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od bebko 15/10/2010, 14:23

Malina,evo ja sam ti najsvežiji primer pripreme za fet jer mi je plan stigao u ponedeljak Wink I ja sam u Jevremovoj...
Traže ureaplazmu, mikroplazmu, hlamidiju,bakterije-cervikalni bris i za mm sve to samo,naravno,uretralni bris...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od anna 15/10/2010, 15:03

Bebko a što traže tm? Kakve on ima veze sa FET-om?!
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od bebko 15/10/2010, 16:06

Zbog odnosa,koji je praksa u Jevremovoj,veče uoči et-a Very Happy
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od anna 15/10/2010, 16:07

aaaa...nisam znala za tu praksu...zanimljivo Very Happy
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od mimica 15/10/2010, 18:39

Tako je Bebko, i nama su trazili iste analize. Nije nam bilo jasno zbog cega i za mm, odgovor smo dobili bas onal koji si navela. ff
mimica
mimica

Broj poruka : 54
Godina : 49
Location : novi sad
Datum upisa : 19.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Malina 16/10/2010, 10:09

Ah, da, zaboravih na tu njihovu praksu, doduse nije uvek bilo tako, a i ovaj zadnji put smo to preskocili jer su zvali ujutru za predvece, pa niko to nije ni spominjao... Tako da sam ja zakljucila da je to novotarija, (jer sam citala na stranim sajtovima da je to da bi se embrioni osecali kao da su u prirodnoj sredini), koja valjda i nije bas presudna toliko (ako je moglo ranije i bez toga).
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Gala 16/10/2010, 11:19

Malina ::Gala, ti si u Jevremovoj, jel da? A i pravila si duzu pauzu?
Da u Jevremovoj. A pauzu sam pravila 2 godine...zadnji VTO mi je bio 2008, i iz toga imam smrzlice:)


Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od nena beba 21/10/2010, 09:55

devojke , da se ubacim samo kratko. da li nekome treba estrofem 2 mg? imam skoro celo pakovanje - rok mu 01/2011. i 2 komada estrofem 1 mg sa rokom 05/2012

sad nesto sredjivala lekice pa nadjoh. poklanjam naravno.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od buby 21/10/2010, 10:22

nena beba ::devojke , da se ubacim samo kratko. da li nekome treba estrofem 2 mg? imam skoro celo pakovanje - rok mu 01/2011. i 2 komada estrofem 1 mg sa rokom 05/2012

sad nesto sredjivala lekice pa nadjoh. poklanjam naravno.
ja ne umem da kopiram ali ostavi tu ponudu ovde...mislim da ce je pre naci
https://kutak.forumotion.com/klinike-doktori-apoteke-lekovi-f41/forumska-solidarnost-lekovi-pomoa-t633.htm
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od nena beba 21/10/2010, 11:31

hvala buby, jesam, al nesto mislim da bas ovde doolaze zenice kojima to treba...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od seka 35 31/10/2010, 13:32

evo da se i ja pridruzim temi! ja cu sad u 11 mjj. na fet u maribor ,a imace sam bila 1 put ivf i 2 fet koja su nazalost bila neuspjesna!sada cekam da dobijem ciklus 15,11,2010 bi trebao doci ,pa bi pocela sa estrofem 2mg. to pijem do 10-og dana,10-i dan ultrazvuk ,mjerenje endometrija i onada pocinjem sa utrogestanom 3x2 i nastavljam i sa estrofem tabletama i utrogesrana sedmi dan je transver koji kosta u Mariboru 385 eura ,odmrzavanje i prijenos zametka zajedno u toj cijeni.
seka 35
seka 35

Broj poruka : 622
Location : bosna i hercegovina
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od anna 31/10/2010, 15:08

Dobro došla Seka! Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 338438 Hvala što si podelila svoje iskustvo sa nama.
Želim da ti ovaj FET bude uspešan.
Dok čekaš početak postupka, možeš nam se pridružiti na temi korak po korak https://kutak.forumotion.com/vto-dnevnici-f16/korak-po-korak-na-putu-do-bete-t1343-900.htm, da se bolje upoznamo Wink
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od heart84 31/10/2010, 19:53

Hello svima, javljam se po prvi put na ovaj forum, iza sebe imam cetiri neuspele vantelesne oplodnje, tj. jedna neuspela sa svezim embrionima i tri sa smrzlicima, za dve nedelje idem i na peti pokusaj, nadam se i poslednji molitva Zanima me koji dan vam je bio embriotransfer sa zamrznutim embrionima, posto su meni svaki put drugaciji dan vracali, 18, 19, 20 - og dana od menstruacije , ne znam od cega to zavisi. Kolika treba da bude debljina endometrijuma, da li je to veoma bitno prilikom vracanja embriona. Sve postupke sam radila u Mariboru kod dr. Veljka Vlaisavljevica. Nadam se da ce te mi odgovoriti brzo. Pozdrav poljubci
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od heart84 31/10/2010, 20:04

seka 35 ::evo da se i ja pridruzim temi! ja cu sad u 11 mjj. na fet u maribor ,a imace sam bila 1 put ivf i 2 fet koja su nazalost bila neuspjesna!sada cekam da dobijem ciklus 15,11,2010 bi trebao doci ,pa bi pocela sa estrofem 2mg. to pijem do 10-og dana,10-i dan ultrazvuk ,mjerenje endometrija i onada pocinjem sa utrogestanom 3x2 i nastavljam i sa estrofem tabletama i utrogesrana sedmi dan je transver koji kosta u Mariboru 385 eura ,odmrzavanje i prijenos zametka zajedno u toj cijeni.

Hello, posto vidim da se i ti pripremas za Maribor zanimaju me tvoja iskustva. Koliko pijes estrofema na dan , meni terapija glasi ovako 3x1 tab. estrofema, 10 dan ultrazvuk da se vidi debljina endometrijuma i u zavisnosti od deblj. endomet. kazu mi kad da krenem sa utrogestanom obicno to bude za dan, dva,3x2 tabl. vaginalno a estrofem nastavljam da pijem 3x1 ili 3x2 tablete u zavisnosti od deblj. endom. i onda embriotransfer mi je bio jednom 18- og dana, jednom 19 i jednom 20- og dana od menstruacije.Ovde mi nije jasno sto si napisala sedmi dam je embriotransfer, jel to od pocetka uzimanja utrogestana ili...........
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od seka 35 1/11/2010, 00:17

hello heart84,koliko vidim da ocekujes ciklus na dan kad i ja!da ti odgovorim da sam ja isla na transver nakon sedmog oli osmog dana uzimnja utrogestana,a sto se tice terapije ,ista je kao i kod tebe . uzimam estofem od dana kad dobijem ciklus3x1 ,deseti dan (ponekad i 11-i idem na ultrazvuk ,jer su mi rekli da to ne smeta),kad javim debljinu endometrija koja uvijek bude 8mm ili vise pocnem sa utrogestanom 3x2 vaginalno i sedmi ili osmi dan od utrogestana mi sestra jasna zakaze kad da dodjemo gore u maribor.evo da ti jos nesto napisem o meni, zadnji put kad sam bila na transveru fet dr. mi je rekao da odstranim jajovode i tek tad da idem po cetvrti put na transver ,jer kod mene su oba bila zacepljena ,puno priraslica i slobodne tekucine sto mi je dr. rekao da se to slijeva u trbusnu supljinu i svaki put mi unisti moje embrione koje on kaze da su jako kvalitetni.ovo ti je ukratko moja prica ,pa ako dobijemo 15,11,2010 mozdase i vidimo u MARIBORU!PISI MI KAKVA JE TVOJA DIJAGNOZA I NADAM SE DA CE NAM OVAJ BITI BINGO!
seka 35
seka 35

Broj poruka : 622
Location : bosna i hercegovina
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od heart84 1/11/2010, 10:40

Seko nadam se da ce nam ovaj put biti stvarno jedan VELIKI BINGO Very Happy Ja sam vec krenula sa terapijom, 5.11 treba da idem na ultrazvuk, da vidim kolika je debljina endometrijuma, inace meni je uvek bio 7,8 mm cini mi se da treba da bude jos deblji. Nasa dijagnoza,kod mog partnera problem oligospermia, kod mene problem sa stitnom zlezdom hypothyreosis. Posle cetiri neuspela pokusaja uz konsultaciju sa dr. iz Beograda predlozeno mi je ja uradim jos neke analize, i pronadjeno mi je da imam sklonosti ka trombofilijama tacnije homozigot sam za TT677 varijantu na genu za MTHFR, a to navodno utice na nemogucnost zaceca i dolazi do spontanih pobacaja u drugom i trecem mesecu. Tako da moram da pocnem da primam injekcije Fragmin tri dana pred embriotransfer i posle da nastavim. Ukoliko dodje do trudnoce injekcije se primaju celu trudnocu i posle valjda jos 6 nedelja. Sta da ti kazem osudjena sam da budem jastuk za iglice Crying or Very sad ali nema veze sve za bebe.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od seka 35 1/11/2010, 11:39

heart 84 budi samo pozitivna i vidjet ces da ce uspjeti. ja kad sam prvi put u trecem mjsecu ove godine bila na transveru bilo je 12 zena samnom i sa 4 imam kontakt koje su sad u poodmakloj trudnoci ,jedna od tih je tek od7 puta uspjelo. sad da napisem osebi .ja sam imala 4 prirodne trudnoce i od toga 2 vanmatericne i 2 spontana ,pa nakon toga 1 ivf neuspjeh,zatim 2 fet neuspjela . kod mene ti je dijagnoza da su mi oba jajovoda zacepljena i ispunjena hidrosalpings ,tako da sam prosli mjesec 7,10,2010, imala laparaskopsku operaciju i otklonila oba jajovoda i sve te priraslice sa tekucinom .zadnji mi put kad sam bila u mariboru dr.rekao da ne idem u cetvrti postupak dok ih ne odstranim i eto napravila sam i to pa cu sad da vidim!sto se tice tvog tvog endometrija ako ti je 10-i dan debljinaizmedu 7 i 8 to je sasvim u redu . Meni sto je sestra poslala upute tako i stoji da treba biti! ja koliko vidim da si ti mlada i da ces sigurno uspjeti ,a meni lagano otkucava jel imam 35 god.,pa moram da dam sve od sebe! ja imam jos 4 kom zamrznutih embriona .jos da ti kazem da sam planirala mozda da probamo i u ljubljani jel tamo ide puno brze i dosta je jeftinije. jesi li se ti raspitivala negdje za dalje ili ostajete pri mariboru?svakako mi se javljaj i zelim ti svu srecu i nemoj da odustajes ,mora uspjeti!
seka 35
seka 35

Broj poruka : 622
Location : bosna i hercegovina
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od heart84 1/11/2010, 19:23

Hvala ti Seko puno, i ja ti zelim od sveg srca da ovaj put konacno uspe, ja imam jos tri zamrznuta embriona, verovatno ce mi sad vratita dva, posto vise od dva ne vracaju, bar su mi tako rekli, a za dalje, nedaj boze ako ne uspe, videcu, raspitivala sam se ovde u Beogradu u Jevremovoj, i dosta njih mi je preporucilo da probam u Pragu, ali o tome necu ni da mislim Very Happy Naravno da mora uspeti, ne moze da neuspe, koliko ja puta mogu da probam jumping
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od seka 35 1/11/2010, 22:09

svaka cast da tako razmisljas . ja takodjer ne mislim tako lako odustati!
ti bi trebala oko 17 -og na transver ,pa ti zelim puno srece!
ja trebam da dobijem 15,11,2010,ako ne bi slucajno dobila ciklus do 20,11,
sestra jasna mi rekla da tek mogu u 3 mj. jel renoviraju kliniku 1i2 mj.nadam se da nece kasniti i da cu upasti sad !poz i javljaj se !
seka 35
seka 35

Broj poruka : 622
Location : bosna i hercegovina
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od heart84 2/11/2010, 09:36

Seko bice sve uredu videces Wink inace srela sam Jasnu u Beogradu na nekom predavanju o sterilitetu u petak, rekla mi je da klinika nece raditi valjda od 14 decembra pa ne znam do kog marta, ali nemoj da brines napomenula mi je da ce valjda raditi samo embriotransfer sa zamrznutim embrionima, ali ti to proveri, ustvari nece ti biti potrebno dobices na vreme vv
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od seka 35 2/11/2010, 18:10

bas ti hvala i jase nadam da cu dobiti na vrijeme i da necu cekati slijedecu godinu ,jel bi tad trebala biti trudna! Laughing
seka 35
seka 35

Broj poruka : 622
Location : bosna i hercegovina
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 3 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu