KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

+69
micam
Principessa
Ida
Sirijus
Lenaaa
NikolaMaja
leptirica1977
makica1984
alisa
swebat
zumbulcic
Pilce
jelena.kuburic
PalcicaBg
ivanicasale
Cortina
dacan
sareni leptir
ana78
Sofija Veks
neris8
laKole
labradorka
nadalica
Angie83
nina :)
flyki
lenabeograd
suncokret
slovenka
zvezdilica
Vilhelmina
Tinche
beta
zmajac
Mali Princ
menora72
bubili2
racili
Mirjana
Likoli
Goca ***
nina26
cicsa80
mijaki
*AIDA*
lilly13
bubac
heart84
seka 35
buby
nena beba
bebko
ciklama
maja76
Zoka83
Cupava
Aki
Simona
Malina
Gala
dr mali pariz
mimica
majahope
Zaneta
Jelence
Orline
lena
anna
73 posters

Strana 11 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od alisa 28/11/2016, 07:30

Swebat jel si radila briseve? Ako si pila antibiotike pazi se gljivica...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od makica1984 6/1/2017, 18:55

Devojke, jedno pitanje za vas. Trenutno sam na terapiji kao pripremi za FET. Do sinoc sam primala diferelin (7 injekcija ukupno) plus 3x1 estrofen sa kojim nastavljam do UZ. Pitanje glasi sme li se koristiti antibiotik uz estrofem posto je danas bas pocelo da me boli grlo?Plasim se da sad ne uprskam nesto.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 8/1/2017, 23:30

Bolje pitaj dr koji ti vodi fet. Ne znam sta bih te posavetoval
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od leptirica1977 20/3/2017, 16:30

Drage moje ,da i ovde ostavim kratak izvestaj.
Pre par dana radili Fet.Od petog dana ciklusa pila Cyclo-Progynova tabletice,17 dana ciklusa vracena dva eskimcica.Od terapije dobila utrogestan,femibion,cyclo-progynova (do bete) ,Cardiopirin i progesteron na peti dan.
Voleli bi da Jana dobije drustvo  family  igracice
Cekamo betu molitva molitva
leptirica1977
leptirica1977

Broj poruka : 85
Godina : 46
Location : Indjija
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Priprema za fet

Počalji od NikolaMaja 8/4/2017, 12:14

Zdravo drage zenice, potrebna mi je pomoc. Ja i mm smo u braku 5 godina. U medjuvremenu smo saznali da mm nema uopste spermatozoida koji su zivi pa smo morali u Prag na VTO sa doniranom spermom. Vracene se dve blaste, ishod-biohemijska trudnoca. U Pragu nas cekaju jos 2x2 smrzlica. Trebalo bi uskoro ponovi da idemo pa me zanimaju iskustva, koji dan od pocetka mc vam je bio et smrzlica, nacin na koji ste putovali... hvala u napred.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 8/4/2017, 17:24

NikolaMaja, dobrodosla i sto pre bila trudna!

Sto se tice fet-a, prati se ovulacija na uz, cim se utvrdi da je ovulacija i da je endometrijum dovoljne debljine, i lepog sastava(troslojan), obicno se dobije stop injekcija, pregnil ili ovitrel, i to se prakticno racuna kao dan aspiracije. Embrione vracaju nakon 4 ili 5 dana, zavisno da li su zaledjeni u stadijumu morule ili blastociste.
Neko bira fet sa kontracepcijom, neko bez, zavisno sta se i kako dogovoris sa dr. Dok cekas fet, ako nisi, uradi sve dodatne analize.
https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize?highlight=dodatne+analize

Za caskanje, ili otvaranje dnevnika kad krenes na fet, mozes nas pratiti ovde
https://kutak.forumotion.com/f16-vto-dnevnici
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od micam 8/4/2017, 20:34

NikolaMaja ::Zdravo drage zenice, potrebna mi je pomoc. Ja i mm smo u braku 5 godina. U medjuvremenu smo saznali da mm nema uopste spermatozoida koji su zivi pa smo morali u Prag na VTO sa doniranom spermom. Vracene se dve blaste, ishod-biohemijska trudnoca. U Pragu nas cekaju jos 2x2 smrzlica. Trebalo bi uskoro ponovi da idemo pa me zanimaju iskustva, koji dan od pocetka mc vam je bio et smrzlica, nacin na koji ste putovali... hvala u napred.

NikolaMaja dobro dosla.Ja sam isla na FET pre 2 godine u Prag.Meni je priprema bila od 2.dana ciklusa UZ i diferelin da se ne dozvoli da dodje do stvaranja folikula,estrofem,pronizon i prati se endometrijum.kad je odredjene debljine pocinje utrogestan i ides na transfer onoliko dana posle koliko je star embrion.
Putovali smo autom.Pitaj za sve sto te interesuje i srecno.Meni sad opet iz svezih nije uspelo ali imam 2 zamrznuta mozda tamo u julu avgustu odemo po njih,videcemo jos.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od mimi85 8/4/2017, 21:15

NikolaMaja za jedan fet sam se spremala diferelin 7dana, estrofem itd a drugi put iz skroz prirodnog ciklusa. Sve zavisi sta dr odluci da je bolje u datoj situaciji. Reci nam sta si radila od analiza i ko te sprema za Prag?
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od NikolaMaja 10/4/2017, 18:33

Hvala Biksi na informacijama. Micam , nadam se da ce iducega puta biti sve ok. Ovde me sprema moj ginekolog, uradili smo standardne briseve i papu i sve je ok. Sve krvne pretrage i hvala Bogu sve je kako treba. Stitna zlezda je umela da me zeza ali je sada i ona ok- FT4- 15,14 ;TSH-1,720. Kazu da sam spremna, a vi ako imate jos kakav savet slobodno dajte. Trebalo bi sutra/prekosutra da krene mc pa da kontaktiram Medvedicu(Ona mi je kordinator u Pragu). Zanima me to vraćane embriona kada je otprilike i da li je to povezano sa danom od punkcije pa starošću embriona kada su vraćeni? Hvala svima unapred! Very Happy Very Happy Very Happy sreca sreca sreca sreca sreca
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 10/4/2017, 20:15

Da, NikolaMaja, povezano je sa punkcijom i staroscu embriona. Sada kad ti utvrde ovulaciju, to se racuna kao punkcija prakticno, i onda brojis nakon toga 4 ili5 dana, zavisno koliko su stari embrioni.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od NikolaMaja 11/4/2017, 08:23

Hvala BIksi, srce si. Mnogo mi znači ova informacija. srca1
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Lenaaa 24/5/2017, 12:36

Dobar dan! Dugo sam vas citala evo resih i da se upisem. Pripremam se za FET u Pragu posle neuspele prve vto, pa me zanima vasa preporuka kod koje doktorke ili doktora je najbolje ici da me pripremi za FET? Beograd je u pitanju.
Lenaaa
Lenaaa

Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Ida 28/6/2017, 14:13

Dobar dan,trebala sam da radim ovaj ciklus FET,ali doktorka odbija jer mi je progesteron iznad 1,kaze da treba da je vrednost ispod jedan,je li i vama tako rečeno?

Ida

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sirijus 28/6/2017, 14:52

Pozdrav Ida, ja treba da radim fet ali mi u pripremi ne stoji da treba da vadim progesteron. Samo priprema sa estrofemom.
Da li ti to radiš u prirodnom ciklusu? Bez estrofema?
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Ida 28/6/2017, 16:15

Sa estrofemom,sa tim da se 7-8 dana radi progesteron i debljina endometrijuma,verovatno ce te obavestiti o tome.

Ida

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od NikolaMaja 29/6/2017, 12:52

Ida, Ja sam radina fet u prirodnom ciklusu i nisu mi gledali progesteron. Sada se pripremam za fet u septembru/oktobru sa estrofemom i injekciju Dipherelin 0,1 mg sedam komada. Opet mi nisu mi tražili njega. Sigurno doktorka zna zašto ne bi da radi sada fet. Jesi li je pitala za objašnjenje?
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Ida 29/6/2017, 19:15

Samo mi je rekla da je najbolje kada je vrednost izmedju 0,3 i 0,5 i da verovatno postoji neka čista na jajnicima.

Ida

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od micam 29/6/2017, 21:05

Ida ni meni nikad nisu trazili progesteron.Gde radis fet?
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Hobbes 26/11/2018, 18:22

Mi imamo zamrznute embrione 3. dan i treba da radimo FET. Imamo 4 embriona, i ne znamo koliko da vratimo?
Da li se vraća maksimalno 2 ili 3? Ili ima bilo koji razlog da vratimo sva 4 odjednom? Mi bismo 2, pa ako ne uspe preostala 2, ali to je odluka na osnovu rezona da damo sebi dva pokušaja.
U klinici pominju vraćanje sva 4, veovatno sumnjajući u njihov kvalitet, ne znam nagađam...
Šta mislite?
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Principessa 26/11/2018, 18:25

Verovatno zbog godina predlazu da vratite sve odjednom, a na Vama je da odlucite sta cete. Ja bih isto verovatno isla na 2 i 2, ali opet to je zaista individualna odluka i malo je nezahvalno savetovati...
Jedino sto je mene smorilo je sto je Stefanovicka u Americi i vraca se tek posle Nove Godine, tako da nista od akupunkture kod nje u ovom periodu...😏
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od micam 26/11/2018, 21:45

Hobbes klinike u pragu vracaju max 3 i to uz tvoj potpis inace praktikuju 2 po postupku.E sad manje vise sto vide kvalitet embriona starijim od 40.god kod nas na klinikama vracaju i 4 kao mali broj hromozomski ispravnih u tim godinama.Na vama je odluka,tesko je bilo sta reci.
Prosle godine u Pragu zeni od 44g(iz Zemuna je )vratili 3 i svi se primili pa joj radili redukciju jednog.Kad hoce ono hoce.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Hobbes 27/11/2018, 14:40

Da, i meni se čini da je to definitivno samo zbog toga što sa 4 vraćena embriona, prosto matematički, ima dva puta više šanse da se desi nego kad se vrate 2. Mi se nekako setovali na 2+2 sunny b d
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Zensko pero 27/11/2018, 16:00

E ovo je pitanje i situacija o kojoj ja razmišljam šta mi da radimo ako nam se desi da dobijemo recimo 3,4 embriona,da li vraćati sve ili podeliti na više postupaka?!
Nije baš zahvalno savetovati ali evo napisaću šta bih ja odlučila,ako na klinici nisu isključivi i nemaju odluku već su je prepustili vama, podelila bih u 2 pokušaja. Meni bi na taj način možda bilo i psihološki lakše, imamo opet šansu. Sa srećom kako god da odlučite!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od mimi85 27/11/2018, 17:09

Meni su embrioni u Pragu podeljeni na 2+2+3+3. Videcemo koja ce odluka biti za vracanje ovaj put....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 29/11/2018, 15:54

Ja bih pre isla na 2+2. Ako su tako zamrznuti.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 11 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu