KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

+69
micam
Principessa
Ida
Sirijus
Lenaaa
NikolaMaja
leptirica1977
makica1984
alisa
swebat
zumbulcic
Pilce
jelena.kuburic
PalcicaBg
ivanicasale
Cortina
dacan
sareni leptir
ana78
Sofija Veks
neris8
laKole
labradorka
nadalica
Angie83
nina :)
flyki
lenabeograd
suncokret
slovenka
zvezdilica
Vilhelmina
Tinche
beta
zmajac
Mali Princ
menora72
bubili2
racili
Mirjana
Likoli
Goca ***
nina26
cicsa80
mijaki
*AIDA*
lilly13
bubac
heart84
seka 35
buby
nena beba
bebko
ciklama
maja76
Zoka83
Cupava
Aki
Simona
Malina
Gala
dr mali pariz
mimica
majahope
Zaneta
Jelence
Orline
lena
anna
73 posters

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od labradorka 25/6/2013, 12:04

Naravno! Wink
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 25/6/2013, 12:12

Labradorka, kakvi nažalost jedan embrion, pa jedan ali vredan! Obično gde su dobre laboratorije, embrioni budu ok posle odmrzavanja! A za prašku laboratoriju sam čula samo reči hvala, te nema razloga da ne bude sve ok. Svidja mi se ideja i za ganjanje jc iz tog ciklusa! A da li embrioni treba da budu iste starosti, pojma nemam, nisam o tome razmišljala, i da li ima bilo kakve veze što je jedan bio zamrznut, a drugi će biti iz tog ciklusa. Razmišljam naglas. Da ti vrate npr 3. dan odmrznutu morulu (iako je stara 4 dana) i npr osmoćelijski dobiješ iz spontanog ciklusa, valjda bi samo došlo do usadjivanja različit dan. Pokušavam da se setim, kad su meni u LE radili fet, ne sećam se da su čekali 5. dan (a vratili mi blaste), nego su samo čekali 14. dan ciklusa i tada vratili, mada nisam sigurna, odo da rovim po ćagicama mojim, da vidim jesam li to zapisala.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 25/6/2013, 12:21

Slagah te, a ne trepnuh :), ipak su mi vratili 19. dan te dve blaste,
14.4. dobila,
26.4. primila stop injekciju,
28.4. su mi računali kao da bi tada bila aspiracija,
a 2.5. mi vratili blaste.
Od 14.4. pila estrofem od 2mg i to 4 dana 2x1,
pa naredna 4 dana 3x1,
pa naredna 4 dana 3x2 tabletice, dakle do 25.4.
26.4. 2x1 estrofem
i od 28.4 utrogestan od 100mg 3x2.

Posle transfera su mi uveli bevipleks, folnu i 1 kutiju cefelaksina 4x1 dnevno.
Eto, to je bila procedura mog feta.

A ti obavezno piši, i mene zanima kako rade to iz prirodnog ako bude a plus da vraćaju odmrznutu morulu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od labradorka 27/6/2013, 12:22

Stigao mi odgovor,kazu da je kombinovani postupak moguc ali da u tom slucaju ne uzimam estrofem.Potrebno je samo pratiti rast i razvoj folikula i endometrijuma.Folikulometrija se radi 9-ti dan i javlja im se nalaz.Isti dan se radi et i svezeg i zamrznutog embriona.
E sad,sta bi jos trebalo da ih pitam?Pomagajte Wink
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od laKole 27/6/2013, 23:07

znači, ide et isti dan oba embriona. iste starosti, pretpostavljam.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od neris8 11/3/2014, 12:33

Ja treba da radim FET u ovom ciklusu u Jevremovoj. Imam dve smrzlice koje me čekaju. Rekli su mi da ne uzimam ništa od terapije i da je tako najbolje. Sutra mi je prva folikulometrija, javiću se sa rezultatima.
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sofija Veks 11/3/2014, 14:42

Srecno, Neris!  vv vv vv 

I ja radim FET u prirodnom ovom ciklusu, zakazan mi je za sutra, radim u PFC u Pragu. Ja sam uzimala jedino folnu i posto mi je endometrijum bio nesto tanji, od 16dc koristim i estrofem...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ana78 9/8/2014, 12:57

Da li mozete da mi kazete, koliko je potrebno meseci odmoriti organizam od postupka sa stimulacijom do postupka sa zamrznutim embrionima. Kakve sve pretrage napraviti da bi se osigurao uspeh u sto vecoj meri? To sa jajnom celijom iz prirodnog ciklusa je bas povecanje sanse, to moram i ja pitati doktora pri sledecem pokusaju. Prolazi se opet kroz punkciju, ali vredi pokusati.

ana78

Broj poruka : 29
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sofija Veks 9/8/2014, 14:46

Ana, meni je dr rekla oko 3 meseca..nakon toga proveri sve hormone da vidis da li ti je organizam spreman i hormoni normalizovani...srecno!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ana78 12/8/2014, 15:47

Sofija Veks hvala na odgovoru, ja propustila da pitam "koliko je potrebno vremena odmoriti organizam posle hiperstimulacije", ako je ovako potrebno 3 meseca, verovatno mom organizmu treba vise, posto je sok doziveo. Devojke, kakva su vasa saznanja ili iskustva, kako se priprema endometrijum u postupku sa zamrznutim embrionima, izvinjavam se ako je vec receno napred, sta mi same mozemo preduzeti da povecamo sanse, nesto prirodno?

ana78

Broj poruka : 29
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od sareni leptir 8/3/2015, 16:16

Kako ide fet u Genesis, cena
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od dacan 16/10/2015, 09:09

Pozdrav svima,

Ovog meseca bi trebalo da vratim zamrznute embrione. 14 dan  ciklusa endometrijum je 7.8mm.Kakav je endo po vama?
Nemam vodeci folikul. Da li je on sada potreban?
Pijem estrofem 3 puta na dan od 5 dana ciklusa i sada sam pocela sa Utrogestanom 600mg na dan.Prva tri dana ciklusa sam koristila Cetrotide inekcije. lol! lol!

dacan

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 16/10/2015, 23:11

Dacan, dobrodosla i da ti ovaj postupak bude dobitni. Pravila nema, znas i sama, vecina kaze da je sve preko 8mm ok za debljinu, mada je mnogo bitniji njegov izgled, nego debljina. Vodeci folikul ti ne treba, sem ako dr nije planirao da proba i iz njega da izvuce sada jc. Mada ne kontam zasto cetrotide pri fetu, mozda se javi neko sa slicnim iskustvom. Kad ti je planiran et, u kom stadijumu su ti zamrznuti embrioni, tj. koliko su embrioni dana stari? Da li ti je dr mozda savetovao da pojacas dozu estrofema zbog debljine endometrijuma ili ne?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od dacan 17/10/2015, 09:24

Hvala najlepse!Nine mi pojacao dozu estrofema.Pijem tried puta Na dan.Embrioni Su stari tri Dana...radim u Jevremovoj I od pocetka je nekako losa komunikacija...A cetrotide je lek za?

dacan

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 17/10/2015, 11:48

Zao mi je sto vam je losa komunikacija, ume dodatno da isfrustrira u ovoj nasoj borbi. Cetrotide se obicno daje da ne dodje do prevremene ovulacije, u stimulisanom postupku, pa pred kraj stimulacije, da ne odskoce folikuli kad ne treba. Ne znam, verovatno te je dr gledao na ultrazvuku, pa na osnovu toga prepisao, ili na osnovu nalaza hormona. No, da ne zatrpavamo temu ovde, mozemo se fino prebaciti na temu Korak po korak do bete plus. https://kutak.forumotion.com/t3040p240-korak-po-korak-na-putu-do-bete Srecno!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Cortina 7/11/2015, 21:06


devojke,mene interesuje da li mogu koristiti mikroginon tablete nekoliko ciklusa pre vantelesne oplodnje. Naime, meni je zakazana vantelesna oplodnja u februaru 2016.godine uz dugi protokol. Receno mi je da krenem sa tabletama decembra meseca. Medjutim meni su menstruaciije poprilicno neredovne i kasni mi i po vise od mesec dana. Dobila sam menstruaciju sada u novembru i interesuje me da li mogu poceti sada sa kontraceptivima s obzirom da ne znam da li cu uopste u decembru dobiti.

Cortina

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Cortina 7/11/2015, 21:08

mislim da nisam pitanje postavila na pravom mestu, uputite me gde da postavim prethodno pitanje

Cortina

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 8/11/2015, 18:30

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od mimi85 5/2/2016, 18:02

Moja priprema za FET( cryoET kako ga oni zovu)  u Pragu: od 2dc diphereline 0.1mg boce uvece u 23h narednih 7 dana, a od sutra estrofem 3x1... 12dc da se javim dr da uradimo UZ....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ivanicasale 14/2/2016, 17:30

Zenske koja je procedura za fet?Da li se pije nesto pre fet?Kako ide sta?Treba da radim fet u spebu pa me zanima sta i kako?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od PalcicaBg 14/2/2016, 17:40

Ivanice zavisi kako dr odluci,moze biti iz prirodnog ciklusa,da se prati ovulacija i endo,moze biti estrofem plus utrogestan ili da se imitira stimulisani ciklus bez stimulacije sa diferelinom i estrofemom.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ivanicasale 14/2/2016, 17:43

Palcice mi idemo u Utorak da se dogovorimo za fet.Molim boga da mali Djordje(tako ga mi zovemo od kako smo zamrzli tu blastu) prezivi odmrzavanje.Jer koliko sam shvatila moguce je da ne prezive,a mi imamo samo jedan zamrznut...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od jelena.kuburic 14/2/2016, 18:13

Ivanicesale prezivece Djole samo pozitivnoooo

jelena.kuburic

Broj poruka : 603
Godina : 44
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ivanicasale 14/2/2016, 18:54

Jelana nadam se da hoce i da ce sve biti ok.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Pilce 1/11/2016, 15:08

Evo da se pridruzim grupi. Radila VTO ali nazalost neuspesno i ostale dve smrzlice. Sta preporucujete koliki vremenski period treba cekati i da li ste imali neku svoju pripremu za smrzlice?
Hvala puno svima unapred i srecno!

Samo da kazem u Valjevu odmrzavanje 150 e transfer 100 e to je sve sto se placa!

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu