KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

+69
micam
Principessa
Ida
Sirijus
Lenaaa
NikolaMaja
leptirica1977
makica1984
alisa
swebat
zumbulcic
Pilce
jelena.kuburic
PalcicaBg
ivanicasale
Cortina
dacan
sareni leptir
ana78
Sofija Veks
neris8
laKole
labradorka
nadalica
Angie83
nina :)
flyki
lenabeograd
suncokret
slovenka
zvezdilica
Vilhelmina
Tinche
beta
zmajac
Mali Princ
menora72
bubili2
racili
Mirjana
Likoli
Goca ***
nina26
cicsa80
mijaki
*AIDA*
lilly13
bubac
heart84
seka 35
buby
nena beba
bebko
ciklama
maja76
Zoka83
Cupava
Aki
Simona
Malina
Gala
dr mali pariz
mimica
majahope
Zaneta
Jelence
Orline
lena
anna
73 posters

Strana 8 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od suncokret 8/4/2013, 00:26

Evo mene da malo osvežim ovu temu, sa ne baš lepim vestima. No
Dakle, naši eskimi (dve blastociste) hrabro preživele odmrzavanje i u prirodnom ciklusu mi vraćene 19 dc, ali beta 10 dnt nažalost 0,95..ništa ni ovoga puta, a baš smo se pouzdali u njih dve dušice.
Bila sam pokrivena za razliku od prethodne dve Vto svim mogućim terapijama, ali eto neće nikako tuga
Svim ženicama koje imaju svoje smrzlice, želim bolji i uspešniji scenario od našeg ljubav
suncokret
suncokret

Broj poruka : 70
Location : Srbija
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od lenabeograd 8/4/2013, 10:07

Suncokret Jako mi je zao. . . tuga
Koji ti je to put ?
Samo pozitivno zagrljaj

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od lenabeograd 8/4/2013, 10:10

Vilihelnmina a sta je bilo SA ostalih 20 ????? v

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Vilhelmina 12/4/2013, 14:41

Lena, nemam pojma sta je bilo, verovatno su ih bacili :) 5. dan nakon punkcije imala sam 6 kvalitetnih blastocista, zamrznuli su mi svih 6, a pre tri dana mi vratili 2, kako kazu - 'savrsene' blastociste. Sledeci petak dajem krv da vidim da li sam trudna. Imam tremu i neizvesnost me muci.

Hvala , Lilly13 <3
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Vilhelmina 12/4/2013, 14:43

da li su sanse manje za uspesnost jer su blastociste bile zamrzavane u odnosu na one koje se odmah stavljaju? Zna li neko da mi kaze?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od flyki 16/4/2013, 16:52

mislim da su ti sanse iste... mozda malo manje zato sto su zamrznute! meni je uspelo oba puta, i odmah posle aspiracije u oktobru i sada posle FET-a...
prvi put neuspesno zbog imunoloskih problema... zato sam sada na iglama i jos nikom nista ne govorim dok mi ne potvrde da je sa bebom sve ok...
al, eto, meni je uspelo iz oba puta...
nadam se da ce i tebi... igracice
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Vilhelmina 17/4/2013, 13:19

Hvala ti FLYKI puno na odgovoru!

Bas mi je drago da ti je uspelo! I to mi uliva nadu! :)

Ja sam radila kod Ivanovica, kod dr. Bilje i ona mi je rekla da mi je materica fenomenalna, a Goca mi je pri transferu rekla da mi ubacuje dve savrsene blastociste. Za 2 dana saznajem rezultate i bas sam u neizvesnosti! Nikakav znak trudnoce ne primecujem na telu, bas nista....
I ja se nadam da ce uspeti! <3
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od flyki 17/4/2013, 18:47

joj, pa i ja sam kod njih radila... yes istu pricu sam imala i ja, isto materica super, sigurno mora biti ista na kraju...
ni kod mene nije bilo nikakvih znakova, cak sam pala u depresiju jer su mi svi rekli da grudi treba da se uvecaju... nista...al eto beta pozitivna... drzim ti fige, javi molim te kad saznas... osmeh srce
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Vilhelmina 18/4/2013, 20:55

Heheh :) super! Daj Boze da bude isto kao kod tebe sa betom :)
I ja tebi drzim fige da sve sa tvojom trudnocom bude savrseno i da rodis svoje malo zlato <3 bebe
E , ja sam bila danima u depresiji jer nisam imala to tkzv. implatacijsko krvarenje, jel si ti imala to?
Inace me grudi bole pred mecu, a sad nista, a stalno osecam neko komesanje dole, kao da samo sto nisam dobila...Treba da izdrzim jos dva dana....jooj
Inace, Bilja mi je predivna doktorka, mnogo je mila, nezna, fina i bas mi je prijalo kod nje. srca1
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od flyki 18/4/2013, 22:05

nisam, mislim da je to totalno individualno i sve mozes da imas simptome i ne moras ni jedan... znam da sam ja pred betu bila nervozna katastrofa...
sto se tice bilje, da, slazem se... i meni je super, mnogo mi je pomogla... ja sam moju nervozu lecila nekim serijama na internetu i knjigamaa! bice kako bude bilo, nadamo se najboljem...
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od flyki 18/4/2013, 22:06

ma bice sve u redu, nastavi da prepisujes.... Very Happy
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Vilhelmina 20/4/2013, 13:27

BETA 77,3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! osmeh srce roda yes igracice srca1
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od nina :) 20/4/2013, 14:26

cestitam.slabo ovde pisem ali vas sve pratim
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ciklama 20/4/2013, 14:26

Bravo!!!

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Vilhelmina 20/4/2013, 18:16

Hvala Vam! srca
Nego, doktorka mi je rekla da ponovim betu u ponedeljak.
Valjda nije premala?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Tinche 20/4/2013, 20:05

Vilhelmina, cestitam na trudnoci.

Samo bih tebe i ostale Kutanjke zamolila da se drzite teme i postujete pravila Foruma Kutak kako ne bi doslo do zatrpavanja istih postovima "podrske i navijanja" Za to i sve ostalo imate "korake", "Klub" i "jutra".

Hvala na razumevanju.

Svi postovi koji nisu u skladu sa pravilima bice obrisani od strane admina.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od flyki 21/4/2013, 19:58

eeeeeee, super... igracice
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zvezdilica 10/5/2013, 22:45

Ja sam juce krenula sa terapijom za FET: 2 Climara flastera zalepila uvece, danas pauza, sutra zamena za druga dva i tako do 12 dana kada idem na prvi UZ. Pored toga uzimam folnu kiselinu 2x400mkg, gvozdje Ferolin C po 1 kesica dnevno i povremeno E vitamin. Sto se ishrane tice, nesto nisam bas u mogucnosti da povedem racuna sta jedem, posto na poslu bas i nemam vremena za neku zdraviju hranu, vec sve nesto da brzaka smazem i to s nogu. Planirala sam da kupim ovsene pahuljice i da ih sameljem sa brazilskim orasima i susenim kajsijama, za domaci musli, pa da to ponesem na posao za dorucak, nadam se da cu sutra otici do neke prodavnice zdave hrane po sastojke!
Ne znam kada ce raditi vracanje smrzlica, negde 18 dana otprilike, a za posle mi je plan da se izlezavam 3-4 dana, pa nekoliko dana normalizacije sa setnjama i sl, a posle mogu i na posao lagano. Pre sam striktno lezala do bete i nije bas bilo delotvorno, posto mi ni cirkulacija nije najbolja a i mucno je toliko lezati, na kraju nisam mogla ni da spavam jer nisam bila ni umorna ni pospana!
Jedino mi je frka oko Utrogestana kada krenem na posao, jer nakon ubacivanja vaginalete trebalo bi malo odlezati, a to bas i ne mogu da izvedem na poslu, mozda da se malcice ispruzim preko kancelarijskog stola. Mogu jedino te dve dnevne doze da popijem a ona uvece da ide vaginalno, mada kazu da brze i bolje deluje kada se primeni vaginalno, ali sta je tu je.
Za sada, jedva cekam da sve odradim, posto 2,5 godine nista nisam radila od poslednje neuspesne VTO. Ove godine cu postati dvostruko tetka pa se nadam da ce i mene zahvatiti malo baby prasine... roda
zvezdilica
zvezdilica

Broj poruka : 136
Godina : 47
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zvezdilica 19/5/2013, 09:03

Stigla sam do poslednjeg dana stavljanja flastera Climara, veceras ih lepim 8 kom, ali me zanima da li ih je jos neko koristio? Grudi me bole kao u PMS-u, a tek mi je 11 dan ciklusa pa mi nije jasno o cemu se radi, mada predpostavljam da je to od hormona (estradiola) iz flastera? Sutra je prvi UZ, nadam se da ce vracanje embriona biti do naredne nedelje... yes
zvezdilica
zvezdilica

Broj poruka : 136
Godina : 47
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Angie83 19/5/2013, 16:47

Zvezdilice ja sam juce imala et jednog pingvina, tako da sam sada u toj prici. Nisam koristila te flaster climara, u stvari nisam nista ni koristila jer smo radili et u prirodnom ciklucu, samo sada posle et stavljam utrogestan. A grudi su ti sigurno ostljive od flastera.
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zvezdilica 20/5/2013, 19:52

Na danasnjem UZ sve je bilo ok, endometrijum taman kako treba za 12 dc, uzeli krv za provere visinu estradiola, sutra rezultat i jos jedan UZ. Ako sve bude kako treba transfer ce biti za vikend! Angie, drzimo palceve jedna za drugu, za 2 roda
zvezdilica
zvezdilica

Broj poruka : 136
Godina : 47
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Angie83 20/5/2013, 20:06

Bice sve dobro, sigurna sam u to!!! A onda krece radovanje i navijanje i za tebe jumping jumping jumping jumping
U kojoj bolnici radis et?
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zvezdilica 22/5/2013, 18:49

Ja u Jovanovoj, vidim sada su obe klinike u istoj ulici.
Juce mi je dr potvrdila da ce transfer raditi u nedelju, tako da jedva cekam! A jedva cekam i da mm dodje u petak, ovde sam sama od ponedeljka i bas mi je dosadno. Jedino sto idem svakog dana do bolnice na akupunkturu, posto su to ubacili kao pomocnu terapiju pred VTO i FET, i bas sam zadovoljna. To mi je dobrodosla antistres terapija, a i taman posle prosetam po gradu, da ne sedim non stop u stanu! Jedino sto nemam volje za neko kuvanje pa se hranim po pekarama, ali cim se vratim kuci vraticu se na staro. Vec sam mm narucila za nedelju, posle transfera, mladi sir, narandze i brazilske orahe, negde ovde procitah da tako treba!
zvezdilica
zvezdilica

Broj poruka : 136
Godina : 47
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zvezdilica 25/5/2013, 19:48

Sutra vracanje smrzlica, jedva cekam!!! Ne mogu vise da podnesem ove flastere, nadam se da posle ova 4 veceras, necu vise morati da ih lepim. Ali onda preostaje jos 3x2 Utrogestana dnevno, ali sve cu istrpeti samo da bude kako treba!
Angie, kada radis betu?
zvezdilica
zvezdilica

Broj poruka : 136
Godina : 47
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Angie83 26/5/2013, 00:38

Hej zvezdilice nisam svracala ovde, sad tek videh da su tebi danas vratli mrvice!
Vadicu betu u ponedeljak ili utorak, posto je blastica vracena i meni nije rano.
Otvaraj prozor draga saljem ti rode roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda :jkfjk roda roda roda
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 8 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu