KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Protokol za pripremu endometrija

+4
maka71
Orline
Struzzo
lisy
8 posters

Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Protokol za pripremu endometrija

Počalji od lisy 4/8/2010, 12:45

Pozdrav ,
možda bi dobro bilo da ovdje napišemo sve protokole za pripremu endometrija pred donaciju,nas s visokim FSH kao i drugih cura.
Ja sam bila na cikloprog. skoro dvije godine i napravila pauzu od 6 mjeseci i kad sam počela" dogovarati " s Repromedom javili su da nastavim s cikloproginovom.Prije toga sam otišla kod ginekologa na uz.endometrij bio samo 3mm.,uterus ok.,jajnici"spaljena zemlja" , sad sam već tri mjeseca na cikolp.Na konsultacijama su rekli da zadnji ciklus pred donaciju tj. prvi dan menzesa počinjem s apliciranjem po tri flastera Estrahexal 100 u predjelu stomaka i tako svaka tri dana do 13 dana ciklusa kad idem na uz. Isto tako od 1 dana menzesa ujutro Prednison 5mg i aspirin 100mg navečer.Kad se uradi uz. naravno njih kontaktirati i krenuti s Utrogestanom 100mg.Transfer je negdje između 19 i 22 dana ciklusa.

lisy

Broj poruka : 29
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Struzzo 4/8/2010, 13:02

Lisy, ne znam ništa o pripremi endometrijuma pred IVF sa doniranom jć, ali te želim pozdraviti i reći da navijam za tebe!!! Protokol za pripremu endometrija 275568

Kad ideš tamo?
Jedan dr mi je pre neki dan rekao da su Česi izuzetno uspešni što se tiče postupaka potpomognute oplodnje sa doniranom jć ili doniranom spermom...I ja verujem u to. Protokol za pripremu endometrija Icon_biggrin
Sve cure koje su bile tamo, prezadovoljne su se vraćale.
Tako da su tu svi preduslovi da mi ovde slavimo na nekoj novoj tvojoj temi... Protokol za pripremu endometrija 714399

Protokol za pripremu endometrija 466526
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Orline 4/8/2010, 14:59

Bravo, lisy, svidja mi se tema, djevojkeama u postupku donacije će ovo sigurno značiti. Protokol za pripremu endometrija Icon_biggrin
Nadam se da će njih par ovde koje su to prošle napisati svoja iskustva.
Sreću sam ti već poželela, ali nije zgoreg još jednom Protokol za pripremu endometrija Lol
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od maka71 5/8/2010, 19:04

Lisy, zelim ti puno uspeha i nek ti Ceska donese isto sto i meni iz prvog pokusaja Protokol za pripremu endometrija 561840
Sto se pripreme tice,ja sam bila godinama na ciklopr. a u pripremi od prvog dana ciklusa estrofem 3x2mg, 12-tg bila kontrola endometrijuma i 18-tog dana bio transver.I tri dana pre transvera pocela utrogestan.
Danapomenem da je meni FSH i lH uvek bio manji od 0,1.
Inace ja sam radila u PFC-u kod dr. Sonje Lazarovske, i prezadovoljna sam sa celom njenom ekipom, i to ne zato sto je uspelo. I da nije opet bi otisla tamo. Uostalom imamo 3 smrzlica koji nas cekaju.
Protokol za pripremu endometrija 543728
maka71
maka71

Broj poruka : 379
Godina : 52
Location : beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od lisy 5/8/2010, 20:45

Poz,
namjera mi je bila baš ta da imamo sve sheme tih priprema , a napominjem moj FSH je znao biti 50 , nekad 35 i tako uvijek od 21 god.Ja sam primjetila da kad nije visoki Fsh u pitanju u pripremi se koristi Estrofem, a kod nas "visokih" flasteri, gelovi,prednisol ...ako nisam u pravu molim da me isprave naše pametnice.
Planirali smo ići u 11 mjesecu, ako se sve bude ok.........

lisy

Broj poruka : 29
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Orline 5/8/2010, 23:20

cd 21
*cilest

cd 22
cilest

cd 23
cilest

cd 24
cilest

cd 25
cilest

cd 26
cilest

cd 27
cilest

cd 1
Estrofem
2 mg 3x1

cd 2

Estrofem
2 mg 3x1

cd 3
Estrofem
2 mg 3x1

cd 4
Estrofem
2 mg 3x1

cd 5
Estrofem
2 mg 3x1

cd 6
Estrofem
2 mg 3x1

cd 7

Estrofem
2 mg 3x1

cd 8
Estrofem
2 mg 3x1

cd 9

Estrofem
2 mg 3x1

cd 10
Estrofem
2 mg 3x1

kontrola endometrija

cd 11
Estrofem
2 mg 3x1

cd 12

Estrofem
2 mg 3x1

cd 13

kontrola endometrija

ET
Utrogestan 100mg 1x2

cd 14
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 15
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 16
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2
cd17
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 18
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 19
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 20
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 21
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 22
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 23
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 24
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 25
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 26
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 27
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2

cd 28
Utrogestan
100 mg 3x2
Estrofem
2mg 3x2
** ß = 510





Cilest – kontracepcija radi usklađivanja ciklusa s donoricom tijekom cca 50 dana
** Ista terapija do 12 tjedna T a postupno ukidanje od 12 do 14 tjedna T

Protokol - ET svježih zametaka iz doniranih JS (sklađivanje ciklusa s donoricom) u Sanatorium Pronatal, Praha



Ovo je protokol koji sam našla na potpomognutainfo, rodinom sajtu, možda nekom bude od koristi.
Odnosi se na doniranu JĆ.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od majahope 8/8/2010, 15:31

Lisy, hvala sto si mudno stavila ovu tmeu na "tapet". Nama kojima treba i kojima ce uskoro trebati znaci puno. Ja sam za ovih par dana , koliko me nije bilo, odlucila da cu ici tvojim putem u Repromedu.
Ja sam menopauzalna tj perimenopauza. Ko bi ga znao, dodje mu na isto (43-44 god) jer sam vec na flasterima estradota 75 mg i utorgestan 100mg uvece u drugoj polovini ciklusa. Poslednjih 2,3 meseca krvarenje je slabo i traje dan i pol. Verujem da bi i u mom slucaju taj protokol podebljavanja endometrijuma bio isti kao i kod tebe , samo mozda jaci.
Planiramo da podjemo uskoro u ozbiljnu prepisku sa Repromedom. Javljam cim dobijem tacno sta treba da koristim. Mi imamo vec sva dokumenta spremna tako da verujem da cu uskoro imati sta na ovu temu da pisem. Do tada, Lisy srecno i zelim ti da uspe iz sveg srca.
Maka71, molim te nam posalji link gde si pisala o svojim iskustvima pripreme i nakon sto si zatrudnela, ako si pisala (da te ne bi mucile da ponovo sve isto pises Protokol za pripremu endometrija Affraid ).
Srecna sma sto protokol za doniranu JC nije toliko agresivan, samim tim sto kratko traje.

majahope

Broj poruka : 35
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Orline 8/8/2010, 15:52

Majo, evo ti link na kome piše sve o tome, ima i jedan post od aki, koja je pismom dobila obavještenje kako teče postupak, a opisana je i priprema, da pročitaš dok se maka ne javi.
Bravo za odluku, to je 50% od ostvarenja. Protokol za pripremu endometrija Icon_biggrin
https://kutak.forumotion.com/klinike-doktori-apoteke-lekovi-f41/prague-fertility-centre-dr-sonja-lazarovska-t1230.htm
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od anna 8/8/2010, 18:36

Podržavam ovu temu. Sviđa mi se. Ja nisam išla na doniranje jć, a zasad nemam ni problem sa FSH, ali sam prošla kroz dva FET-a, za koji se slično kao i pred donaciju priprema endometrijum. Po naslovu i moj protokol ovde pripada ali ne i u pdf. Ako ste zainteresovane mogu vam opisati moj protokol, a možda je bolje za fet otvoriti novu temu u pdf "iui, ivf, icsi"? Šta kažete?
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Orline 8/8/2010, 18:48

Pa to ti je dobra ideja Protokol za pripremu endometrija Icon_biggrin
Može tema na IVF- Priprema za FET, onda može i endo i sve ostalo
Bravo annči, počni Protokol za pripremu endometrija Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od anna 8/8/2010, 19:18

Oki doki, počela! Protokol za pripremu endometrija Icon_biggrin
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od majahope 8/8/2010, 19:42

Anna, samo napred. Orline hvala.

majahope

Broj poruka : 35
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od anna 8/8/2010, 19:54

anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od lisy 8/8/2010, 21:23

Poz,
drago mi je da vam je tema ok.
Maja.......moram priznati isto tako i za tvoj izbor.Mislim da je neko pisao da zbog jezika biraju klinike u kojima su koordinatorice s naših prostora, ali iskreno to nije prepreka.Npr. ja sam se pouzdala u njemački ,govorim jako dobro,a osoba s kojom sam putem mail-a kontaktirala ne govori njem.nego je imala prevoditeljicu, ali tako lošu da se znojila.......a ja i mm smo kužili bolje taj češki nego njemački.Zaista , može se razumjeti ..........
Skrenuh s teme......ups,ali mene sad brine usklađivanje ciklusa s donatoricom,npr. ne mogu se ravnati prema mom ciklusu , a kako planirati godišnji koji sam htjela uklopiti za odlazak tamo?

lisy

Broj poruka : 29
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Lily 8/8/2010, 23:39

ali mene sad brine usklađivanje ciklusa s donatoricom,npr. ne mogu se
ravnati prema mom ciklusu , a kako planirati godišnji koji sam htjela
uklopiti za odlazak tamo?

interesantno, počinješ pripreme, prema svom ciklusu, i već se zna da će to biti između 19 i 22 dana, tvog ciklusa?
..znam da se braon tableticama CP-e, produžava razmak od jednog do drugog ciklusa, da može biti npr. i preko 35 dana, upravo radi usklađivanja, ali sa ciklusom donora i ostalim...

Želim da se na ovim stranicama, što pre nađe BMW. Protokol za pripremu endometrija 639820 !!!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Aki 9/8/2010, 11:42

Pozdrav i od mene.....
ovo je prava tema za nas koje smo u postupku donacije jc.

Evo mog slučaja:

U martu fsh bio 27,7, zatim pila cipr.pa pao na 13,7...onda 12,2....prošlog meseca neverovatnih 3,5....međutim pre dva dana isto NEVEROVATNIH 95!!!!!

U konsultaciji sa doktorkom vrednost fsh i lh ništa ne znači niti se uzima u obzir kada je donacija u pitanju. Glavni hormoni su estradiol i progesteron (koji se naravno nadomeste).

Moj trenutni status je usklađivanje ciklusa (cikropoginova)....meka treba da dođe od 5-7.09.....zatim estroferm 2 mg 3x1 i kontrola uz 17-18.09....19.09.treba da sam na klinici.....


to vam je to cure....


Lisy...nisam čula da se terapija menja u zavisnosti od visine fsh (dobro sam se raspitala...i taj hormon je nebitan kada je donacija u pitanju) jer on pokazuje rezervu jc, a oni su nebitni za donaciju.
Ovo ti kažem jer je meni tako moj doca rekao kada sam pre neki dan digla toliku frka kada mi je rezultat fsh bio 95!!!!


lol!
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Aki 9/8/2010, 11:52

Maka71,

da li si ti koristila prednison ili tome slično?

Vidim mnogi ga spominju ali menja Sonja nije rekla to da koristim.

Kako teku trudnički dani

ljubav
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od lisy 10/8/2010, 09:37

Poz,
Aki nisam ni mislila da Fsh igra bitnu ulogu za samu donaciju,ali ima razlike u tome što su neke već duže vrijeme na ciklop., npr. Lily nije bila i njen protokol je bio drugačiji.
Sad smo krenule ti, pa ja , a onda Maja nadam se put Češke.....





Lily i ja se nadam da će BMW uskoro ovdje svratiti............

lisy

Broj poruka : 29
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od lisy 10/8/2010, 09:38

.......i meni je 13-a godinica braka Protokol za pripremu endometrija Icon_wink

lisy

Broj poruka : 29
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Aki 10/8/2010, 13:53

Lisy....zelim sve najbolje ljubav

Napomenula bih samo da ni ja nisam na ciklop.osim u sto sam je pila u martu kada je trebalo da krenem sa VTO...medjutim...eto....


Nadam se da nam je ova 13-ta godinica srecna Very Happy
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od lisy 23/10/2010, 10:54

Pozdrav,
moram vam iznijeti svoj mali probleeeeeeeem.Do 29.10. uzimam cikl.prog. i kad dobijem menz.idem na flastere i moj pripremljeni protokol.Prije par dana dobila sam mail iz klinike te mi poslali fomular u kojem debelo stoji EEG Donation program koji MORA popuniti moj dr. i već sam to odbila i pitala zašto nije dovoljno da im pošaljem uzv sliku i nalaz doktora ili da snimim na usb i pošaljem, ali tako su mi podvukli da je to neophodno.........i stvarno sam ljuta. Aki mi je rekla da je samo telefonski javila debljinu endo. i to je bilo dovoljno.Nisam imala u planu to objašnjavati nikome ali traže potpis , adresu , tel i mail doktora i opis endometrija, te im to poslati.
Ajde pametnice pomozite mi........

lisy

Broj poruka : 29
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Aki 23/10/2010, 11:18

Lisy, bas razmisljala o tebi....mozda da odes u neki drugi grad, kod privatnog doktora?

ljubav
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od lisy 23/10/2010, 11:49

Svejedno bih išla privatno, ali mi smeta da ikom išta moram o tome pričati, a isto tako komotnije mi je bilo da to uradim u mjestu stanovanja što sad nikako ne mogu već se moram peglati i ići u drugi grad.Ovaj dr. je ok i radila sam laparo. kod njega i nije neki zatupanko, ali eto nekako mora mene nešto zezzzzzzz.

A ti draga moja uživaj s bebicama......

lisy

Broj poruka : 29
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Protokol za pripremu endometrija Empty Re: Protokol za pripremu endometrija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu