KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB

2 posters

Ići dole

Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Empty Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB

Počalji od majahope 24/7/2010, 12:23

Devojke, zna li neka od vas kakva je carinska procedura za lekove koji se salju za proces donacije jc iz klinika koje su u inostranstvu, gde planiramo donaciju (Grcka ili Ceska u mom slucaju).
Tokom email prepiske, te klinike pominju da one salju lekove za postupak pripreme i da to upada u cenu.
Znam da je kod nas uvoz lekova komplikovan pa zelim unapred da se informisem da posle ne bude kasno i da zbog toga bilo koja od nas propuisti termin.

majahope

Broj poruka : 35
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Empty Re: Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB

Počalji od Lily 24/7/2010, 18:10

Prvo, ne znaš šta ćeš imati od th,
na 200gr. isporuke lekova, cena je oko ili preko 7000,oo din.
ne mogu se uvesti-ocariniti lekovi koji nisu registrovani u našoj Srbijici, ako živiš ovde, osim ako ne dobiješ od dr. specijaliste da je to isključivo za tvoju , ličnu terapiju.
ali, čekaj, stani malo... Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Icon_biggrin
Nešto možeš naći, mada, to bi mogle biti samo neke zamene, a najbolje je strogo i disciplinovano se držati propisane th.
Može se naići na problem da ti čak ni neko iz inostranstva ne može to kupiti i doturiti, jer se uglavnom, tamo može kupiti samo i isključivo na recept.
najbolje je uzeti iz apoteke, sa klinike, jer tamo , najčešće " sve funkcioniše". Ipak, otom-potom!
Majo,stvarno si nepresušna u pitanjima i podpitanjima! Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Lol
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Empty Re: Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB

Počalji od majahope 25/7/2010, 10:56

smajli angel Lily, znam da si upravu a ja se drzim onog naseg: ko pita taj ne skita Very Happy

Puno ti hvala.
Pitam jer ja sam imala velike probleme zbog nekog vitamina koje mi je rodjaka poslala iz Finske. Trajalo je danima dok nisam umolila crainicu da mi da i castila je parice. Carinica je tada pominjala da je za lekove, vitamine, hemiske preparate koji stizu iz inostranstva, a nisu kod nas registrovani moraju da idu na nalizu u neki institut u Bg. Tezina te posiljke nije bila veca od 100 gr. To me uplasili. Zato zelim na vreme da se informisem da ne bi posle imala problema.

Ako sam shvatila dobro: specijalista iz nase Srbijice mora da mi da recept da su mi potrebni XX lekovi za licnu upotrebu (oni koji se odnose na donaciju, sto naravno u receptu nece pisati) i na osnovu tog recepta mogu da podignem poslate lekove na carinarnici?

majahope

Broj poruka : 35
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Empty Re: Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB

Počalji od Lily 26/7/2010, 16:40

Ne treba recept, jer, ni jedan dr. ne bi smeo da ti izda hologrmski recept, za medikament koji nije registrovan, već je dovoljan specijalistički nalaz, sa precizno navedenenim dozama: mg, procenti i količina.Osnov, nije bitan,a uvek može da stoji IVF, što u biti jeste!
A, ta , kako je nazivaš cariniciciacaa Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Icon_wink, treba da leti sa posla! Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Icon_mad

Inače, u Finskoj se proizvode odlični estrogenski gelovi, koji ti mogu biti uključeni th, obzirom na tvoje menopauzalno stanje.
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Empty Re: Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB

Počalji od majahope 27/7/2010, 10:55

Hvala ti puni Lily!
Jos nesto, specilaisticki nalaz od Dr iz Srbijice ili iz zemlje gde radim donaciju? Ljubi bebca

majahope

Broj poruka : 35
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Empty Re: Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB

Počalji od Lily 2/8/2010, 00:41

ili iz zemlje gde radim donaciju?
Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB 635297

Iz Srbijice! Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Icon_wink
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Empty Re: Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB

Počalji od Lily 2/8/2010, 01:01

..koliko puta pogledana ova tema....eh,..nisam znala da ljude toliko interesuje dhl dostava Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Icon_razz Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Icon_eek Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Icon_mad Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Icon_lol
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB Empty Re: Donacija jc: DHL dostava neregistrovanih lekova u SRB

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu