KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

+17
bak
Shizika
Orline
catherine290505
tuli
naca
Simona
cici
Zoka83
BiKsi :)
Jelena*
djole42
anna
dr mali pariz
Tinche
lena
HappyGirl
21 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od HappyGirl 28/6/2010, 16:14

Dragi članice Foruma Kutak, došlo je vreme i za neke male ali značajne promene na forumu. Posle više od dve godine postojanja  foruma iskustva koja su se dešavala na njemu su doprinela postavljanju pravila, naravno sve radi boljeg, lakšeg i jednostavnijeg praćenja dnevnika i radi sprečavanja eventualnih nesporazuma.

Ova pravila su obavezna i važe sa sve članove Foruma Kutak

Pri otvaranju dnevnika  naslov mora da bude jasan i konkretan obavezno sa vašim forumskim imenom ispred npr: CATHERINE - vratice se rode, BUBY - idem dalje …
U protivnom administrator i moderator zadržava pravo da  ispravi  naslov.


Vaš dnevnik otvorite neposredno pre početka same stimulacije a pre toga možete pisati na temi  - Korak po korak na putu do bete +
U protivnom administrator i moderator zadržava pravo da  vaš dnevnik skloni do početka stimulacije.


U dnevniku su pišu sključivo informacije vezane za sam postupak. Sve ostale informacije tipa, udaja, muzika, ...su četovanje i to je predviđeno za jutra.
U protivnom administrator i moderator zadržava pravo da obriše određene delova ili ih kopira na mesto određeno za to.


Na početku dnevnika neophodno je navodjenje osnovnih podataka o razlozima steriliteta i klinika na kojoj se radi VTO.


Sve sto se tiče nedoumica oko postupka ( bakterije, hormonski status, spermogram, Komisija....) treba da se piše na izdvojenim temama koje postoje, ako ne, onda da se otvara nova.
U protivnom administrator i moderator zadržava pravo da obriše određene delova ili ih kopira na mesto određeno za to.


Kada otvorite dnevnik i ako završetak vašeg dnevnika bude uspešan, posle prvog uz i ustanovljene regularne trudnoće, dnevnik će biti premešten sa lepljivih tema u normalne i biće zaključan. Ukoliko želite možete otvoriti trudnički dnevnik a ako ne želite možete sve vaše informacije postavljati na temi dešavanja u mojoj trudnoći koja se nalazi na pdf trudnoća.

Vaš dnevnik može biti zaključan i ranije ako je to vaša želja.


Kada završite dnevnik i ako završetak vašeg dnevnika nije uspešan, posle maksimalno sedam dana od vaše negativne bete, dnevnik će biti premešten sa lepljivih tema u normalne i biće zaključan. Sve informacije daljnje vezane za dešavanja možete pisati na temi korak po korak.


Ukoliko krenete u novi postupak  možete biti slobodni da otvorite novi dnevnik i na njemu slobodno možete ostaviti link prethodnog dnevnika koji će sve nove članove ukoliko su zainteresovani za vašu istoriju vto odvesti na nju.


Ukoliko otvorite dnevnika i kao autor istog ne pišete ništa minimum mesec dana na njemu vaš dnevnik će biće izbrisan.



Preporuka (nije obavezno):

Predlažem da svaki član koji je imao ili ima problem sa neplodnošču u svom potpisu ukratko opiše svoj problem npr.
Ja '70.g. sve ok
MM '70.g. azoospermia
2007 biopsija i prvi icsi
2007 rođena Sara



Sve najbolje i neka što više vto dnevnika bude završeno sa rezulatom  beta


Poslednji put izmenio HappyGirl dana 21/11/2016, 18:03, izmenio ukupno 11 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od lena 28/6/2010, 16:24

Sasvim jasno, Happy! Bas mi je drago sto si ovo postavila! Veliki pozdrav!!!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od HappyGirl 28/6/2010, 17:07

Pozz Leno, curo mila :)

Ukoliko sam nekog ko je u postupku zaključala nemojte misliti da je namerno, ima dosta dnevnika pa je greška moguća. Javite mi sve nepravilnosti i biće otklonjene. Hvala na razumevanju!


Dobićete ovde temu korak po korak koja i jeste služila za sve one koje nisu u postupku a žele da pišu šta sve rade dok ne krenu u postupak ili one koje su u postupku a ne žele da otvaraju svoj vto dnevnik. Takođe na ovoj temi možete pisati i sve ostalo tj. možete pisati šta god želite.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od Tinche 28/6/2010, 17:28

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 729680 VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 612963
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od dr mali pariz 28/6/2010, 18:07

Wau!!
Radikalno-al' dobro! Wink
f
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od anna 28/6/2010, 18:47

Pravila, pravila!!! VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 729680 VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 653854 VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 612963
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od djole42 28/6/2010, 19:57

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 612963
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od Jelena* 28/6/2010, 20:14

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 612963
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od BiKsi :) 28/6/2010, 20:29

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 612963
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od Zoka83 29/6/2010, 14:18

Happy, super su ti pravila VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 612963 Sve ce biti jos jednostavnije.
Kao malu sugestiju, bilo bi dobro da kao pravilo bude i navodjenje osnovnih podataka na pocetku dnevnika, posebno razlog steriliteta i klinika na kojoj se radi VTO. Bar meni su ovo korisne informacije, volim da procitam svacije iskustvo, ali posebno ono koje je slicno mom. Tako nadjem gomilu korisnih informacija....

Ljubac!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od HappyGirl 29/6/2010, 15:07

Odlično, navešću i to gore na pravilima a i ja imam još jedno pravilo koga se setih ali ću ih ubaciti malo kasnije jer treba da krenem a nikako da se nakanim.
Ako imate još neki predlog ajd pišite pa lepo da skroz formiramo pravilnik Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od Zoka83 29/6/2010, 15:21

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 275568
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od anna 29/6/2010, 18:21

Ja bih podržala ideju koja je već pominjana, a to je uvođenje potpisa sa osnovnim informacijama. Slažem se da je postojanje potpisa vrlo korisno i informativno.
Inače svi ovi noviteti, kao što sam već prokomentarisala, baš mi se sviđaju!
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od cici 29/6/2010, 23:13

likeit
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od Zoka83 30/6/2010, 08:00

Da Anna, moze i u vidu potpisa, to je jos jednostavnije!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od Simona 30/6/2010, 08:45

Sad tek videh ovo ali primetila sam da su dnevnici zakljucani juce kad sam svratila, i pretpostavila da su ovakvi razlozi... Pa da, mislim da je preglednije i bolje ovako...

Mislim da bi na pocetku dnevnika trebalo da stoje podaci a sto se potpisa tice sa tim se ne slazem bar kao neceg obaveznog. Ja prva to ne zelim da stavim. Bila sam u postupcima vto i sve je to lepo napisano u prvom i drugom dnevniku, pa ko zeli moze da vidi. A sad sam u procesu usvajanja, u stvari trenutno u mislima a uskoro i aktivno. I uopste ne zelim kad god napisem post da vidim te prosle vto i da se svaki put secam necega sto je proslost. Kad dobijemo podobnost za usvajanje stavicu ticker usvajanja, tj to su tickeri koliko se ceka na dete, i to ce biti neka sadasnjost u tom trenutku a proslost treba da je tamo gde joj je mesto - u proslosti.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od HappyGirl 30/6/2010, 09:28

Što se tiče potpisa videli ste da je to stavljeno pod temu preporuka. Znači nije obavezno baš iz razloga koje je simona napisala i još nekih. Jeste lakše i preglednije ali neke stvari jednostavno nećemo siliti. Stvar izbora!
Zato će i biti pravilo da na početku dnevnika bude kratka biografija problema. Mislim da će tako svi biti zadovoljni! Nadam se!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od naca 30/6/2010, 09:52

Happy, sad vidim zašto je moj dnevnik zaključan, prethodno sam ti poslala pp jer nisam uočila ovu temu. Nebitno, jasno mi je, samo da znaš, da ne moraš da mi odgovaraš na pp.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od tuli 30/6/2010, 10:21

Happy, napokon pravila, ja sam bas srecna sto mi je dnevnik zakljucan,nisam dugo nista ni pisala tamo, a ondaK me neko izvukao i....nastavih.
Superiska, pozdravljam promene.
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od Zoka83 30/6/2010, 10:43

Happy, Simona, slazem se.
Simona, nisam razmisljala na taj nacin. U pravu si 100%.
Pozdrav devojcice moje.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od cici 30/6/2010, 18:54

ja isto nisam za potpis iz vec navedenih razloga. sa ostalim se slazem.pozzz
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od HappyGirl 30/6/2010, 20:04

Cure , pravila su sada dorađena i molim vas da ih ponovo pročitate.Verovatno će bitij oš nekih modifikacija ali bićete obaveštene.
Morala sam ovo da uradim jer se desilo da su teme korak po korak ugašene jer je ono što je trebalo da piše na njima pisano gde se stiglo.Takođe dnevnici su postali preopširni, sa svim mogućim podacima pa čak i zagušeni od nebitnih podataka.Takođe je zbog toga važne informacije bilo teško pronaći. Zato razumiti i potrudite se da unesemo red. Molim vas da vam ne bude teško da idete do mesta predviđenih za određene teme. U svakom slučaju imate i jutra koja zvrje prazna a tamo možete da četujete i pišete šta god želite do mile volje.
Ako treba još neko objašnjanja tu sam!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od catherine290505 30/6/2010, 20:15

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 729680
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od Orline 22/10/2010, 20:09

Dok sam ja sastavila pisanije, tema zaključana (38+) pa zato post postavljam ovde:

Evo i mene ovde Very Happy
Par puta sam krenula da pišem post ovih dana, ali nisam uspela u nameri, jer mi je svaki izgledao rogobatan. čekala sam da se strasti smire, jer tastatura je hladna rabota, pa se često emocije, posebno u brzini opisane, ne protumače ispravno. Ponekad ni emotikoni, iliti smajlići ne pomažu Very Happy

Happy, ja sam te razumela sasvim. Nisu ti postovi ni uvredljivi, ni naredbodavni, štaviše.
(da napomenem da ne možemo izbrisati svoje postove, nego samo editovati, može se izbrisati samo post posle koga niko nije odgovorio)

Bespotrebno je sve ovo.

Kao prvo, Kutak je tu zbog nas, i istina je da se neko više zadrži, kao ja (što se vidi po broju postova) a neko pokupi info i svrati ponekad (kao opet ja, ali na Rodi, npr). Bilo bi lepo kad bi sve bilo pregledno, i svi novi članovi mogli doći do potrebnih info. Nekom od nas je stalo do toga nekom ne, ali generalno je potrebno.

Kao drugo, gde je puno ljudi, uvek ima i nesporazuma. Ja opet branim kutak, jer su se ovdi nesporazumi uglavnom do sad izgladjivali, i nisu prerastali u ozbiljnije svadje, kao na drugim forumima, da je dolazilo do vredjanja i zaključavanja teme. Ja kao čovek koji radi u velikom kolektivu (većina žene isto) vrlo dobro znam koliko je suludo očekivati da tu i tamo ne prasne varnica i neko se ne oseti povredjenim.

happy, ne predaješ ti nikom admin palicu, nema potrebe za tim, samo će ti biti potrebna pomoć. Moderirati možemo svi, ali je teško, jer kao što sam gore navela, sigurno ne možemo izbrisati stare postove, nego samo poslednji, možemo ih samo editovati. Bez nable, koja je sada retko ovde je stvarno mnogo posla za jednog čoveka. Niko nije zaslužio, a najmanje ti da se kola slome na njemu, tj na jednom čoveku.
Svi smo prozvani, jer je ovo naša kuća, ali niko nije uvredjen od strane happy, jer je ovde čak i liberalnije nego na drugim forumima, samo s mene pa na uštap bivamo opomenute.

Sto žena...sto ćudi Very Happy Svako ima svoje vidjenje. Otvarati ili ne otvarati dnevnik, četovati svuda li ne...Nemojte se ljutiti na happy, nemojte dalje podgrijavati nesporazume, a najviše je glupo žaliti se pp-om.

Ako nam je ostavila Korake za sve i svašta nek bude tako, ali ako ih i prebaci na PDF Koraci, nastavite pisati tamo, to je isti PDF, samo malo iznad, neće nikome biti problem.
I klub 38+ nam je ostao. Možda i on promeni mesto i ode na korake, i to je OK, samo ćemo se podruditi da u njemu više pišemo o specifičnim problemima nas "matorih", a o svemu i svačemu pisati u Koracima, ako već ne u Kafanici.

Vidite da su stolnjaci postavljeni svuda, i beli i karirani lol!

Nemojte da zbog uvredjenosti neke žene odu odavde, jer je ovo skup veoma izuzetnih ljudi.

NEMOJTE KAD VAS MOLIM VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA 275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od catherine290505 22/10/2010, 20:25

Bravo Ori !
Ja cu jos jednom ponoviti da smatram Happy izuzetnom osobom u kojoj nema ni trunke zle namere. A pravila treba da postoje svuda i uvek. I da se postuju. Apelujem da se ocuva atmosfera naseg Kutka.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA Empty Re: VAŽNO! PRAVILA ZA OTVARANJE I VOĐENJE VTO DNEVNIKA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu