KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Laparoskopija (driling jajnika)

+43
Makija
aurora
srculence 84
Lola021
baba Vera
Jerapetra
noja
saska1
luckystar74
KoMetaK
Vecka
Amna84
PalcicaBg
ninchy
Stenli
lela1984
ciklama
d77
Orline
lolipop
hany
rada78
InNaturaVeritas
Kamilica
dr mali pariz
cile
bak
natalija
Cupava
Zaneta
Annie
Jelica
racili
cici
heart84
Danijela85
sani
vašar
daco
maja kg
nabla
JocY
bebko
47 posters

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od BiKsi :) 24/4/2015, 23:59

Uh, jako mi je zao sto se tako mucis. Nisam cula za taj lek protiv bolova. Saljem ti makar dobre vibre da ti ti bolovi sto pre prodju da mozes da odmoris. Mozes li da nazoves kliniku u kojoj si radila da pitas da ti daju savet?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 25/4/2015, 00:09

Operaciju sam radila u Sremskoj Mitrovici,ali sam iz Sapca,i tu sam trenutno. Danas sam u Sapcu bila kod interniste,i on mi je prepisao te lekove. Inace sam alergicna na penicilin,pa mozda zato te. Ne znam koji sta sadrze,nisam bas strucna ... sto se tice obroka,nisam jela nista tesko.. uglavnom salatice,itd,ali to sam i ocekivala. Cula sam se sa devojkama,pre nekoliko sati,ni jedna nema toliko poteskoca. Malopre sam zvala i odeljenje u SM,i oni su mi rekli,da ne mogu nista da mi pomognu,da idem u hitnu,pa gde me posalju. Nazalost,ne mogu mi dati nikakve informacije o doktoru,ni broj,ni kada radi,pa da se konsultujem sa njim. sve U svemu,i dalje sedim Sad

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 25/4/2015, 00:17

Hvala bar na dobrim vibrama :) u ovakvim trenutcima sve znaci :) :*

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od BiKsi :) 25/4/2015, 00:38

Mozes li jastuke poturiti pa probati sedeci da odspavas, ja sam tako u trudnoci spavala zbog gorusice? bolje ikako nego nikako. Ako mozes od bolova?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 25/4/2015, 00:40

Probala sam, ali,cim se na nesto nalegnem,pocinju bolovi i u skroz sedecem polozaju. Samo dok sedim sama,ne osecam nista...

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od PalcicaBg 25/4/2015, 07:40

Ninchy pre svega ti zelim sto brzi oporavak.
Te bolove u ramenima i problem sa varenjem sam imala i ja posle laparoskopije,od gasa sigurno.Ja sam cak imala neko nabubrenje pod kozom najvise na grudnom kosu,izgleda kao celulit,kad pritisnes ono pucka,ma grozno.
Probaj sa tim lekovima da olaksas,mada ce to ubrzo proci,kako se organizam bude cistio od gasa bice sve lakse.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 25/4/2015, 13:23

Palcice,puno hvala,na odgovoru. Uspela sam malo da spavam nocas,uglavnom sedeci,ali bolje ista,nego nista... nadam se da ce veceras biti malo bolje.. secas li se mozda otprilike,koliko dana je to trajalo?
Hvala puno i ostalim curama,na pomoci i podrsci :) :*

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od PalcicaBg 25/4/2015, 14:17

Ne mogu tacno da se setim,ali mislim 2,3 dana s tim sto je svaki dan bilo sve lakse.Setaj sto vise po kuci ako ti rana dozvoljava.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Amna84 10/5/2015, 00:49

Da vas pitam nesto..naravno pitat cu u utorak I svog ginekologa.
da li ja treba da radim tu laparoskopiju ili samo da uradim histero..ja imam uputu za histwro ali su mi u klinici rekli da odradim I lapar.
Malo sam gledala sta je I kako to ide I bojim se!!
I u mojoj sjtuaciji kad mjerim fsh I ne nadam se da ce sa 90 spast na 15. A ako spadne javljam se odma I idem na vto..cemu onda laparoskopija??????
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od PalcicaBg 10/5/2015, 16:30

Amna stvarno ne znam sta bih ti rekla,dr ce proceniti da li treba.
Neko moje laicko misljenje je da je za sada dovoljna histeroskopija.
Jedino ako zele da vide direktno stanje jajnika.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Amna84 10/5/2015, 17:54

Draga moja, i ja sam se malo smirila i citala mislim da je dovoljna hist. Bas cu pitat doktoricu jos jednom..
A ja sam se bila uspanicila jer sam mislila da je hsg isto sto i laparoskopija..vidjela sam sad na youtube da nije :-)
HVALA TI <3
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od lela1984 10/5/2015, 18:08

HSG je ispitivanje prohodnosti jajovoda,nije isto sto i laparoskopija.Ja sam radila i hsg i histeroskopiju i sve je u redu,navodno,a ja silne biohemijske imala.Jedino nisam tu laparoskopiju,ali,ko zna,mozda mi i to predstoji.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Amna84 10/5/2015, 21:20

Lela, hvala ti na pomoci..Znaci pobrkala sam sve..onda cu I ja da odradim histero 22 I trazicu da mi odma urade hsg..laparoskopiju mislim da ne moram ni ja odma..reci mi..jesi u istom op odradila obadvoje I kakav je oporavak..kad mogu na posao :-)
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od lela1984 10/5/2015, 21:30

Histero sam tek letos radila,nakon prve biohemijske,a hsg pre 4,5 god.Oporavak minimalan,na posao odmah sutra dan.Nakon histero sam malo krvarila,a nakon hsg-a nista.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Vecka 10/5/2015, 22:11

Amna84 ::Da vas pitam nesto..naravno pitat cu u utorak I svog ginekologa.
da li ja treba da radim tu laparoskopiju ili samo da uradim histero..ja imam uputu za histwro ali su mi u klinici rekli da odradim I lapar.
Malo sam gledala sta je I kako to ide I bojim se!!
I u mojoj sjtuaciji kad mjerim fsh I ne nadam se da ce sa 90 spast na 15. A ako spadne javljam se odma I idem na vto..cemu onda laparoskopija??????


Meni je dr sa histero zakazala odmah i laparo, ne samo zbog toga da bi sredila prohodnost jajovoda vec i zbog hidrosalpingsa. U sustini kad si vec na intervenciji, dobro je uraditi i laparo u istom trenutku, ako postoji neki problem da se otkloni, bez obzira na VTO. Tako je meni dr rekla.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Vecka 10/5/2015, 22:16

Hsg se radi odvojeno od histero. Uz histero moze da se uradi dijagnosticka laparo, samo snimanje kamericom, ili odmah operativna ukoliko je potrebno. Time skracujes sebi potrebu za ako ne daj Boze treba jos jednom intervencijom.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Amna84 10/5/2015, 22:59

Vecka, pojasni mi to , samo snimanje kamericom??? To znaci da nema ona tri reza????
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Amna84 10/5/2015, 23:06

Meni se sad ne radi laparoskopija jer za nju treba uzeti bolovanje a ja to sad nisam u prilici. Da li to znaci da mogu odraditi histe. I hsg...jer nema naznaka da mi treba laparoskopija....ne znam jesam li vec pitala, sta znaci to snimanje kamerom , opet trebam rez za lapa.?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Amna84 10/5/2015, 23:09

lela1984 ::Histero sam tek letos radila,nakon prve biohemijske,a hsg pre 4,5 god.Oporavak minimalan,na posao odmah sutra dan.Nakon histero sam malo krvarila,a nakon hsg-a nista.
Hvala lela, ovo mi je korisna info..da donesem odluku..jer ne smijem sad na bolocanje..samo sto sam se vratila sam godisnjeg.
jos cu razgovarat sa doktoricom da vidim sta ona kaze..ali ja cu sad samo hist.i hsg.
A oni bas moraju odvojeno ne mogu isti dan?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od lela1984 11/5/2015, 05:29

Ja sam hsg radila bez anestezije.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od lela1984 11/5/2015, 16:37

Ne znam da li mogu zajedno hsg i histero,ali znam da mogu histero i laparo,Amma,kako ti je Vecka vec napisala i ja bi,na tvom mestu uradila i laparo,kad ti vec predlazu.Ne moze da skodi.U nasem slucaju svaka dodatna analiza koju uradimo je u nasu korist.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Vecka 11/5/2015, 17:30

Ja sam HSG radidila bez anestezije, oko  2h vec pustena kuci.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Amna84 11/5/2015, 21:09

Nasla sam ovu info..
Ukoliko se posle 1.HSG-a konstatuju patološke promene unutar materice, polipi, miomi i potpune ili delimične pregrade, tada se 2. histeroskopski kroz kanal grlića materice rešavaju ti problemi. Ako se kanali ispunjavaju, a kontrast ne prolazi u trubušnu duplju, tada je potrebno uraditi 3.laparoskopiju
AKo je ovo neki redosljed,zasto mene slju na 2. tj.histero..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od KoMetaK 12/5/2015, 16:03

Amna, postoji dijagnosticka metoda koja se zove TVL (iliti transvaginalna laparoskopija) koja obuhvata i laparo i histero, oba u jednom. Evo ti tema pa je iscitaj, laparo se radi zajedno sa histero i ne ide se kroz stomak nego kroz vaginu i sutradan si vec na nogama. https://kutak.forumotion.com/t803-transvaginalna-laparoskopija

Mozda su tvoji dr na to mislili, a mislim da se hidrosalpinx moze videti samo sa laparo (tako sam shvatila) pa mozda moze da ti znaci i laparo, da jednostavno uklone tecnost koja kasnije moze da ometa implantaciju.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Amna84 13/5/2015, 00:32

Transvaginalna laparoskopija ,vaginalno???
Nisam to znala,nisu mi rekli a i danas sam bila kod moje doktorice i ponovila mi je i ona isto sto i u klinici,najbolje odma sve skupa pod istoma anstezijom..odbila sam laparoskopiju i uzela uputnicu da kasnije odradim hsg..rekla sam da se bojim sad lapa.
Ona mi kaze da se na pripremi za histero posavjetujem doktorom ,sta je najbolje da uradim,kad vec drzava izdvaja i kasa placa histero,da odradim sve..
Bas sad cu da pitam jel rade ovaj nacin..hvala tii
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu