KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

+10
saška
dr mali pariz
nina26
nena beba
BiKsi :)
smox
Bitter Sweet
tuzna
nabla
bisera
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od dr mali pariz 11/7/2011, 15:52

Nina,na trudničkim dnevnicima imaš Mariju86,evo ti prečice do njenog dnevnika:
MARIJA i nasa srećica

ona ima hematom,u ranoj trudnoći ,uglavnom miruje-leži,i mislim da joj se hematom smanjuje.
I moja sestra od ujaka je isto imala hematom u ranoj trudnoći,tad je bila na bolovanju,mirovala,i sam se povukao,nije joj smetao.
Ne znam da li je to uzrok ili nije-tvom spontanom,ali ne verujem da je to bio aspirin- on samo potpomaže cirkulaciju,što je neophodno za ishranu embriona,u ranoj trudnoći,i obično se daje ženama sa stečenom ili urođenom trombofilijom.
Pošto si imala pobačaj-ne vidim razlog zašto ne bi proverila stečene i urođene trombofilije?
pazi,i mene da si pitala,ja bih rekla-ma sigurno to nemam,jer ne primećujem ništa,ALI-imam homozigotnu mutaciju na genu za MTHFR-dakle urođenu trombofiliju,i odmah prepisane injekcije fraxiparina u slučaju trudnoće,jer trombofilija bez terapije izaziva spontane u 1. i2. tromesečju. Odradi nalaze,biće tebi lakše.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od nina26 11/7/2011, 16:05

Ma meni se bukvalno ni odkuda stvorio hematom, posto sam bila vto trudnica, lezala sam sve vreme znaci nisam nicim sama doprinela. Dr koji je inace najbolji u Atini mi je rekao da u zivotu nije video toliko veliki hematom pa ti vidi. Ne znam da li ima tema ovde o tome da ne pisem bzv.

Znaci da pocnem prvo sa tim nalazima?

Jer se bas tako zove test stecene i urodjene trombofilije ?

Jel imas neki lab da mi preporucis i ako nije problem da mi kazes koliko ce to zadovoljstvo da me kosta :) ?

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od dr mali pariz 11/7/2011, 16:18

Nina,ja nisam ništa za tvoj hematom rekla...ne znam jesi li me nešto pogrešno razumela?
Marija je isto VTO trudnica i imala hematom koji je isto na prvom UZ otkrila...a zašto on tu,odakle-ni njoj to niko nije rekao,tek,ona gura dobro,uz odmaranje-uglavnom.Pročitaj,pa je pitaj šta te interesuje.
Stečene trombofilije podrazumevaju proveru fibrinogena,d-dimera,antitrombinoma,beta 2 glikoproteina( IgG i IgM),protein C,protein S,EBV, LA (lupus antikoagulans), antifosfolipidna antitela..
To možeš uraditi u običnim labovima,mnogi rade u konzilijumu, ja sam u BeoLabu-mislim da se tako zove kod kalemegdana.
Urođene trombofije se rade proverom gena iz DNK,ja sam ih uradila na sva tri gena u Helix labu,koji više ne postoji,jer ga je Konzilijum lab uzeo pod svoje.Tako da u Konzilijumu možeš sve.
Provere za ta tri gena su me koštale 10000 dinara,a za stečene sam za svaku posebno plaćala,i nnije sve odjednom odrađeno,ne sećam se kolo je bilo...
Naravno,za stečene ,tu se proverava i ono vreme krvarenja i vreme koagulacije
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od nina26 11/7/2011, 16:31

Ma ja sam se samo nadovezala, posto si mi rekla za tu devojku Mariju i tvoju sestru od ujaka da imaju hematom, pa sam samo rekla kako sam ja prosla Wink
Evo sta sam uradila do sada :

lupus
anitparijetalna at
antikardiolipinska igm i igg
bet2glikoprotein igg i igm
antiovarijalna at
atg-at
antispermatozoidna
D DIMMER- 219 (REF. <250)
OGGT
Insulin
C PEPTID

Namerno sam napisala sam vrednosi za D DIMMER, jer mi je samo on tako povisen a opet u granici normalne, i dr su mi rekli da ne moram da radim dalje testove na trombofiilju jer je ovaj test ok?
Sad mi tu nista nije jasno?
Kakvo je tvoje misljenje?
Hvala unapred

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od dr mali pariz 11/7/2011, 18:13

Moje mišljenje je da stečene nikakve veze ne moraju imati sa urođenim.
Ja nemam nijedan parametar povišen od svih koje sam ti navela,a sve zajedno ukazuju na stečenu trombofiliju,a ne samo neki od njih-to ne kažem ja kao laik,već hematolog kod kog sam bila,prof.Elezović Ivo.
Kao što rekoh-stečenu trombofiliju nemam,ali urođenu imam,i sad ti meni reci da li tih nekoliko parametara koji se tiču samo stečene,koje si ti radila,znači da nemaš urođenu t.? Wink Naravno da ne znači.Bilo bi lepo da nemaš taj problem,ali još lepše da to i utvrdiš,pa da budeš opuštena.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od nina26 11/7/2011, 18:20

Pa ja jesam skepticna po tom pitanju zato sad pokusavam da ispitam jos neke stvari. Skroz si u pravi.

Reci mi sta bi ti savetovala jos od testova da uradim ?

I kao sto sam vec pitala, taj test se tako zove stecena i urodjena tromb, ili ima bas neki spec. naziv.

Za tog tvog dr sam cula pozitivne komentare, jel radi on negde privatno?

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od dr mali pariz 11/7/2011, 18:30

prof Elezović radi privatno u BelMedicu,na NBG,tu sam ga i našla.
Pretrage se ne zovu tako,zato sam ti inavela parametre.
Doduše,pretrage za urođene trombofilije-možeš tako da kažeš,a oni će potvrditi da li želiš na sva 3 gena,jer zajedno daju sliku.
Šta bih ti još savetovala...
-jesi li radila hormone štitne žlezde i njena antitela: AntiTPO (koji ometa začeće,doduše,a ti si imala trudnoću,pa pretpostavljam da ti je to uredu) i AntiTg..
-jesi li radila test opterećenja glukozom i insulinemiju- OGTT sa insulinemijom?
p.s. sad vidim da jesi.Jesi li radila insulin pri svakom vađenju krvi i za glukozu?Kakav ti je nalaz?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od nina26 11/7/2011, 18:45

Od ovih tvojih navedenih analiza sto se tice stecene nisam samo radila proveru fibrinogena,antitrombinoma,beta 2 glikoproteina( IgG i IgM),protein C (jel to C PEPTID, AKO JESTE ONDA SAM RADILA TO),protein S,EBV.

Ne secam se da li je pri svakom vadjenju krvi radjen i insulin..

Evo sta pise: OGGT sa 75gr glukoze:
glukoza pre opterecenja 5 ref (3,9-5,8)
glukoza posle 120min 4,1 ref

Insulin 8,6 ref (<27)

Jel je AntiTPO u stvari ATG-at ili nema veze jedno sdrugim?
OD stitne sam radila : TSH,FT4

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od dr mali pariz 11/7/2011, 19:05

ovako,C-Peptid nije protein C Very Happy
kad malo bolje pogledaš...nije da "nisi SAMO" nego nisi dosta stvari iz stečene odradila,aoni lagano utvrdiše samo na osnovu 3 stvari da su stečene uredu...daj Bože.
Test opeterećenja glukozom se radi -vađenje krvi:
1. pre opterećenja
2. pola sata nakon opterećenja
3. sat posle opterećenja
4.dva sataa posle opterećenja.
Za sve to vreme bi trebalo da miruješ-odležiš na kliničkom-kao što sam ja,ili sve vreme da sediš u labu-jer ne smeš da se krećeš i time trošiš glukozu...
u svim tim vađenjima radi se i glukoza i insulin.To što si ti radila ne pokazuje ništa,sem da ti je glukoza skoro granišna-na tašte,a posle 2 sada ide ispod početne vrednosti,a trebalo bi da se vrati na početnu...
Opet kažem,možda ti je i to uredu,ali bićeš mirnija kad proveriš,i to onako kako treba.
Kad sam prvi put proveravala insulin,uradila sam ga kao i ti,i bio mi je takav Very Happy i ja mislila da sam super,kad sam radila OGTT na Kliničkom,na endokrini,onako kako se i radi,uočena mi je insulinska rezistencija,jer posle opterećenja insulin je išao i preko 100.Skoro god. dana sam na terapiji,i samo još ovo da ti kažem,dok me Happy ne banuje jer pišemo neodgovarajuće stvari na ovoj temi Very Happy ,a postoji tema o OGTT-u,pa iščitaj,biće ti jasnije:
Insulinska rezistencija izaziva spontane pobačaje...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od nina26 11/7/2011, 19:18

Ajde dok nas ne izbace da ti odgovorim Very Happy

Upravo tako kako si ti navela test opterecenja glukozom sam i ja radila. Bas sam se zacudila, jer sam presedela u labu celo prepodne, a mob nisam bila ponela pa sam se iznervirala, zato se i secam Laughing
mislis da to sto mi je glukoza u granici predstavlja problem?

uh, znaci da uradim onaj ostatak sto si mi ti navela? dok dobijem dete bankrotiracu Wink

pa valjda bi mi rekli na osnovu ovog testa da nesto nije uredu, stvarno ne mogu da verujem Mad

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od nina26 11/7/2011, 19:20

nina26 ::

Jel je AntiTPO u stvari ATG-at ili nema veze jedno sdrugim?
OD stitne sam radila : TSH,FT4

a ovo ? Very Happy

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od dr mali pariz 11/7/2011, 19:26

Nina,kako si radila taj test kako sam rekla,kad nisi?
O.K.presedela jesi,ali krv ti izvadili samo 2x i insulin samo 1x...treba ispitati kako se i glukoza i insulin iz sata u sat ponašaju posle opeterećenja...meni na Kliničkom su na pola sata radili,ali većina je radila iz sata u sat,pa sam ti zato tako i navela.
Bolje ti je da sve što možeš odradiš,a ne da se srlja iz neuspeha u neuspeh-kao što sam i sama...
Happy,može da obriše naš razgovor,jer mu ovde nije mesto, a ti si dobila potrebne info IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 338438
da- antiTPO nije isto što i AntiTg
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od nina26 11/7/2011, 19:42

Ok hvala ti puno provericu ponovo ovo sa oggt i uraditi ostale analize ljubav

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od saška 8/10/2011, 20:53

ćao svima i ja sam ovdje nova mada dugo pratim vaša dešavanja.
evo ukratko 7spontanih iz prirodnog pokušaja 1 vto beta poz opet ništa.
3 zadnje pod terapijom fragmina i pronizona opet ništa.
Imam urođene trombofilije i homozigot sam i povećana antitijela na štitnjaču (Anti-TG 4000) .
sad planiram ponovo vto i propisan mi je imunoglobulin to do sada nisam primala pa se nadam da će to riješiti moj problem koji već 15 god pokušavam riješiti.
Vidim ovdje da je bisera primala tu terapiju pa bih ju zamolila da mi se javi da razmijenimo iskustva i svima želim da što pre ostvare svoje želje yes

saška

Broj poruka : 309
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od dr mali pariz 8/10/2011, 23:07

Saška, dobrodošla IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 338438
Tu terapiju je primala i Racili,pa možeš pogledati njen VTO dnevnik,ili joj pustiti privatnu poruku.
Srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od maza1972 9/10/2011, 00:17

Tema je odlična, nažalost neki naši ginekolozi neznaju ništa o ovoj problematici ,pa sve analize radimo o svom trošku, ali imati vas i vašu podršku je pravo bogatstvo ... osmeh srce
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od maza1972 9/10/2011, 11:24

Ovo sam pronašla, možda je korisno ...http://www.kolevka.org/zenski_sterilitet/imunoloski_poremecaji.htm
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od saška 9/10/2011, 14:24

Hvala na dobrodošlici...... ljubav

saška

Broj poruka : 309
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od strfumpfeta 5/11/2013, 15:44

Drage dame, evo jedne informacije koja ce vam mozda biti od koristi. U konzilijumu u beogradu mogu da se odrade analize na NK celije cd 56 i cd 19 i kostaju oko 5000, na rezultat se ceka oko 15 dana.

strfumpfeta

Broj poruka : 1
Datum upisa : 31.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od petra82 16/2/2015, 20:48

Mozda sam pogodila temu,mozda nisam,malo me mrzi da citam sve. Uvecan mi je lupus antikoagulans i antikoagulans potvrdni. Dobila sam pronisol 0.5 jednom dnevno. Kakva su vam iskustva? P.S.imala sam 3 spontana u 5 -oj nedelji.

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od tiramisu 19/2/2015, 08:50

izvini ali meni nije jasno kako spontani u 5 nedelji,da li mislis na biohemijsku trudnocu? beta povecana pa pala jel?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od petra82 19/2/2015, 08:54

Plod se video na uz, beta potvrdila trudnocu ,za dan -dva krvarenje . plod kolabira i kiretaza.

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od tiramisu 19/2/2015, 08:58

nije sam otisao nego si morala kiretazu..auuu uzas.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od petra82 19/2/2015, 08:59

Da ,sva 3 puta.

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test) - Page 2 Empty Re: IMUNOLOGIJA - 'TEST LEVEL 2' (tzv. 'Chicago' test)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu