NENA BEBA - do konacne pobede - iz petog puta!

Strana 19 od 20 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: NENA BEBA - do konacne pobede - iz petog puta!

Počalji od Sneza taj 12/6/2010, 13:36

nisam, a mozda sam trebala, sad me bole jajnici kao da su upaljeni, videcu od nedelje idem na kontrolu
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 41
Datum upisa : 30.03.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 12/6/2010, 13:37

E pa Nensi, tebe nema, nema, pa kad se pojaviš onda ne mogu da stignem da iščitam. Juče kad sam videla da ti poruka nije dostavljena, još sam se u veću frku bacila, rekoh, što joj sad telefon nije uključen, odmah vrtim filmove po glavi. Ja ne bih da se mešam, to oko antibiotika, svako ima svoju neku praksu, lekari se razlikuju u tome šta preporučuju, a šta ne, tako da ti je bolje da ne istražuješ tudja iskustva. Ajd čućemo se ovih dana, žurim sad, ali javi se kad možeš da popričamo, onako uživo. Ljubim te
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 48
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bebko taj 12/6/2010, 13:59

Neno odmaraj sto vise.Vazno da su bebe dobro a krvarenje ce vec stati.
Za antibiotik ne znam sta da kazem...
osmeh srce
bebko

Broj poruka : 3830
Godina : 42
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gea taj 12/6/2010, 14:02

Nensi, i ja kada sam prokrvarila pila sam antibiotik, mislim palitrex...
Ljubimo te, slatkice nasa!
gea

Broj poruka : 1523
Godina : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gea taj 12/6/2010, 14:02

i da...strogo mirovanje....
gea

Broj poruka : 1523
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 12/6/2010, 15:40

Neno osmeh srce ,nisam kompetentna za bilo kakav strucni savet i zato sve sto ti mogu reci je odmaraj Very Happy
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 45
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 12/6/2010, 17:01

Neno ja sam u prvoj trudnoci imala itekakvu potrebu za antibiotikom al ih nisam koristila,toliko me je grlo bolelo,kasalj i sve to resila kappima za nos nisu bile antibiotske.
Kod nas su mi dr govorili ako ne uzmem s mesta penicilin i.m.oticice mi na pluca te ovo te ono,i ja nista nisam koristila bez znanja mog dr iz sistine,uvek mu pustim poruku sta mi dr-i kazu a on pita jel imas temperaturu,ja naravno nisam imala i kaze ANTIBIOTIK NIKAKO BAR U PRVOM TRIMESTRU TREBA MAKSIMALNO DA SE IZBEGNE,a i treci trimestar moze biti isto tako opasan kao i prvi.
Moja preporuka antibiotik ne.
To sto se tice braonkastog krvarenja moze biti od preterane doze progesterona,al mislim da nije nista strasno,evo i meni od jutros curka po malo braonkasto a beba je hvala bogu dobro.
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 29
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 12/6/2010, 17:30

nije to isto maro.
jedno je tvoje grlo, a drugo kad je infekcija vaginalna. to je diraktan atak na bebe. ne znam sta je gore-bakterije ili antibiotik da ih "napadne".

a to za preteranu dozu progesterona i braonkasto prvi put cujem! jel zna jos neko za to? ja sam sve vreme slusala obrnuto-ako je premalo progesterona-onda braonkasto!
bas sam sad zbunjena.
nena beba

Broj poruka : 4697
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 12/6/2010, 18:08

Neno, zato sam ti rekla da ne istražuješ tudja iskustva, jer ćeš čuti milion različitih, i normalno je da budeš zbunjena. Slušaj lekara za kog se opredeliš i ostalo batali. Mislim da bi jedino mogla da taj utrogestan piješ, umesto što ga stavljaš dok ti curka to braon, a za ostalo neću da pametujem, jer kao što i sama znaš, svaki lekar ima neki svoj protokol, a ti ne možeš sad da trčiš od jednog do drugog da ih proveravaš. Ajd opusti se, sve je o.k. čak i bakterije se leče, ništa nije strašno.
naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Masha UK taj 12/6/2010, 21:04

Nensi - u pravu je Naca. Ne slusaj tudje iskustva.

Postoje antibiotici koji su STROGO zabranjeni u trudnoci i oni koji se SLOBODNO mogu piti. Pa ne bi ti valjda dr prepisao nesto sto moze da naskodi bebama. Ja kad sam bila u BG i radila brisove, dok smo cekali rezultate dr je rekla ako ima bakterija obavezno antibiotik. Na svu srecu nije mi trebao, ali mislim da bih je poslusala. Mnoge klinike ih koriste preventivno posle egg transfera i u ranoj trudnoci.

Nemoj da slusas sta bi koja od nas radila jer je sve individualno, a odgovornost velika. Ako imas sansu raspitaj se kod nekoliko razlicitih dr i trazi savet.

Masha UK

Broj poruka : 657
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Masha UK taj 12/6/2010, 21:07

Maro - kakva je to upala grla i jak kasalj koji se lece obicnim kapima za nos?
Masha UK

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 12/6/2010, 21:25

Masha UK ::ako ima bakterija obavezno antibiotik.
slazem se masho!
ali ne zna se dal ima! tj ona pretpostavlja da ce biti zbog vrucine i krvarenja!
bez provere...
ja bih to radije proverila... ali verovatno ne moze da mi kaze da uradim briseve jer krvarim...
mozda bih mogla za koji dan da ih uradim? ili to bas nije preporucljivo u ranoj trudnoci?
nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ciklama taj 12/6/2010, 21:50

Trudnice javite se. Ja samo da se radujem sa tobom jer su bebice ok

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 13/6/2010, 01:25

Samo da ti mahnem! Vidim, vratila si se! Laknulo mi, bih se zabrinuh! :)
Super za srculencad, a ostalo uglavnom, znaš i sama, prati sve devojke, a ti ćeš to srediti na najbolji način! Ne sumnjam u tebe!

Cmokić puta tri!

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 12 otkačenih godina,a zajedno 16; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:1.Spebo,2009.ICSI-beta 2.5, biohemijska, 2. Spebo 2010.FET-beta 463-biohemijska,3. Spebo 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise! 4.Spebo,2016.ICSI-beta 4.
Lilypie Fourth Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 20656
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kasia taj 13/6/2010, 09:40

Nensi, ja sam isto imala braon krvarenje u tom periodu i moj dr nije ni trepnuo na to. Kaze normanlo je, to je zaostala krv, i nista sto treba da brine. Pojacao mi je dozu utrogestana vaginalno i preporucio preventivno lezanje. Nista vise od toga. Potrajalo je sigurno jedno pet dana to krvarenje.
Za antibiotik sam ubedjena da nisu ludi da prepisu ako postoji i najmanja sumnja da moze da naskodi plodu. Mada bi se ja brinula isto koliko i ti. A pila sam antibiotike posle et-a zbog sumnje na bubreznu infekciju, koja nije postojala. Znam da mi je tad rekao Stankovic da me i to ne brine, da se daju i tokom trudnoce, ne svi, ali da naravno oni znaju koji smeju da daju.
Eto.
Pa javni sta si odlucila.
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 35
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Masha UK taj 13/6/2010, 09:49

Nensi - ja sam radila brisove u BIS-u kad sam bila u BG u 9. ili 10. nedelji trudnoce.

Masha UK

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 14/6/2010, 07:34

E sad se setih ( u ranu zoru) pa da ti napišem. Nije tačno da se antibiotici ne prepisuju preventivno, daju ih nakon AC i to baš preventivno, ja sam uzimala nakon amnio, moja snaja, sestra, a sve smo radile kod različitih doktora. Mene su isto u 5. mesecu kad sam imala te jake bolove, na GAK-u kokali antibiotikom, napamet, misleći da je možda neka infekcija bešike ili pesak u bubregu. To doduše nije bilo baš pametno, jer posle postaneš rezistentan, ali kod tebe ta jedna kutija sigurno neće do toga dovesti, a može da pomogne. Eto, iako sam rekla da neću da se uplićem, morala sam da ti napišem. Možda te je i prošlo do danas to dvoumljenje, ko bi znao s tobom
naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 14/6/2010, 11:05

znam naco da prepisuju, samo kazem da mi se to ne svidja. zato sto kao sto kazes to rade napamet. a posto znam da sam na ove vec odavno prestala da reagujem (eritromicin) znam da mi mogu samo da odmognu, te sam odlucila da ne pijem.
krvarenje je ionako proslo za dan, sad jos samo zaostalo u tackicama izlazi zajedno sa utrogestanom...
nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od catherine290505 taj 14/6/2010, 13:58

Ovako- meni Arsicka rekla nikako cackanje i uzimanje briseva pre pune 12. nedelje (vidim da drugi rade, ali ja ne bih)
-meni se samo ne svidja sto tvoja dr pretpostavlja da ima bakterija, pa mislim da ti je odluka ok
-sto se tice krvarenja- dr mi je stalno ponavljala da ne obracam paznju na to- samo ako dodje do kontrakcija i jacih bolova
-Sto se tice Utrogestana mislim da sam na sto mesta procitala da se najbolje apsorbuje kada se stavlja vaginalno, a da moze previse progesterona da bude i da to izazove neke manifestacije- to vec nikad nisam cula, ja sam pila sest Utrogestana na dan+ Crinone gel, pa nista
Svakako se slazem sa Masom, odluka treba da bude tvoja i tvog dr-a, jer je odgovornost velika, ali ja rekoh da samo da napisem sta je meni receno i kakvo mi je iskustvo.
poljupci za vas!!!
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 35
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tinche taj 14/6/2010, 14:47

Kako ja razumem i gledam na stvari:
- Dr ne predpostavlja da ima bakterija vec ZNA da je krv koja je stara i koja se raspada odlicna podloga za razvijanje istih pa ti daje antibiotik sirokog spektra da ne bi doslo do infekcije koja moze da bude kobna po tvoje bebe i trudnocu koja je od samog starta rizicna (ivf, blizanci).
-To sto ti on ranije nije delovao na neke bakterije koje su vec bile tu u nekom broju ne znaci da nema preventivno dejstvo u ovom novom slucaju.
-Eritromicin nije stetan u trudnoci ako se pije u propisanoj dozi
-A to sto je nekome dr prepisao antibiotike a taj neko nije pio i nije mu nista, ne treba ni tebi ni drugima da bude primer da tako TREBA da se radi. Vec je taj neko imao srecu da je organizam uspeo da se izbori sam. Moglo je da bude sasvim drugacije.

Moj ti je savet, posto si se debelo namucila da dodjes tu gde si sada, sa ta dva zlata u stomaku, da ne radis na svoju ruku vec da slusas sta ti dr kaze.

Masho- ne leci se virusna upala grla i kasalj antibioticima, vec kapima, vitaminima i cajevima, a antibiotici sluze da sprece eventualno sirenje na pluca.

ja '79. neprohodni jajovodi, hipotireoza, ir
mm. '77 sve ok
nov 2009. IVF beta 156
jul 2010. rodio se Aleksandar srce 
sep 2012. prirodna trudnoca
apr 2013. rodjena Teodora srce 
Tinche

Broj poruka : 6395
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 14/6/2010, 14:51

Maso dijagnoza nasih lekara je bila Streptokokna upala grla mada i u to nisu bili sigurni kazu mozda tu ima i nekog virusa,na sve se to nadovazala g.angina,krajnici su mi bili sve u belim tackama,a u odredjenim trenucima sam osecala kao da cu da se ugusim i sve resila kapima za nos,zahvaljujuci dr-u iz Vojne bolnice u Nisu,da sam ostala kod nasih sigurno bi pila i primala antibiotike a onda bi mozda i bebi naskodila.
Kad sam proverila viruse u krvi se nalazi CMV naravno i to je bila lazna uzbuna jer sam potom proverila kod stojkovica u leskovcu i jos kod jednog privatnika.Na to da ja imam CMV doktor iz dispanzera kaze hitan uput za kod geneticara da se vidi da li da se trudnoca nastavi ili da se prekine.Sta da sam ih poslusala.Zato sam rekla ja nisam pristalica antibiotika,naravno na Neni je da odluci ali........
Katarina ja koristim utrogestan 3x2 od 200 pa opet krvarim,evo pre 3 dana prokrvarila,prestalo pa malocas opet pocelo i evo ga ne prestaje.
Neno izvini sto chatujemo u tvom dnevniku

Poslednji izmenio MARA dana 14/6/2010, 14:56, izmenjeno ukupno 1 puta
MARA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tinche taj 14/6/2010, 14:55

O Maruska, nisam ni znala da si trudna! A da ubace neku inekciju progesterona?

ja '79. neprohodni jajovodi, hipotireoza, ir
mm. '77 sve ok
nov 2009. IVF beta 156
jul 2010. rodio se Aleksandar srce 
sep 2012. prirodna trudnoca
apr 2013. rodjena Teodora srce 
Tinche

Broj poruka : 6395
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 14/6/2010, 14:57

Jesam tino
Neda dr kaze dovoljno je to i smatram da je u pravu
Mozda krvarim zbog tog hematoma
MARA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Masha UK taj 14/6/2010, 20:55

Tinche - znam da se virusne infekcije ne lece antibioticima, nego samo bakterijske, ali mi je bilo cudno kad je Mara napisala da je jaku upalu grla i jak kasalj izlecila kapima za nos. Prvi put cujem za to. Ovde su kapi za nos strogo zabranjene u trudnoci.

Problem je sto se kod nas suvise olako i obicno na svoju ruku poteze za antibioticima pa je gomila ljudi postala rezistentna. U nijednoj normalnoj zemlji antibiotik ne moze da se kupi bez recepta dr koji ce isti da ti prepise samo ako postoji valjan i opravdan razlog za to. Ja sam za 11 godina u UK pila antibiotik samo jednom i to kad sam imala Helikobakter.

Nensi - izvini sto smo se udaljili od tvoje teme.

Masha UK

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 15/6/2010, 10:17

Потпуно се слажем са Машом.
naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 20 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu