KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

+10
Dacaa
HappyGirl
brinbili
maja76
ŽenoLina
nabla
lena
nena beba
BiKsi :)
Zoka83
14 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 17/5/2010, 11:54

Drage moje forumske drugarice,
pokusacu da budem kratka. Muzu je pre dve nedelje operisan tumor
testisa, sutra pocinje sa hemoterapijom, primice samo jednu dozu. Bez
obzira, svezu spermu ne bismo smeli koristiti naredne 2 godine.

Zamrznuli smo 3 uzorka pre operacije i 1 danas. Da li neko zna
koji uzorak je bolje koristiti? Da li ih uopste koristiti ili cekati 2
godine ( bez obzira sto smo mladi, ipak nam je to dug period)? Da li
koristiti uzorak dok je tumor bio tu i da li u tom slučaju postoji neki
rizik po zdravlje bebe ( onko gen, bolesti i sl.)? Da li je uopste
sperma uzeta pre operacije i ova posle razlicita, s obzirom da
spermatogeneza traje 72 dana?

Ako neko ima slično iskustvo, veoma bi mi znacilo... Hvala unapred!

Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od BiKsi :) 17/5/2010, 12:37

Ja zaista ne znam ništa o ovome, ali ti od srca šaljem zagrljaj!
Možda biste trebali da se konsultujete sa doktorima oko toga, i to sa biologom obavezno, ipak su oni u toj priči baje i znaju te stvari sigurno.
Mladi ste, pa verujem u vaš uspeh i sada a i kasnije ako bude bilo neophodno!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nena beba 17/5/2010, 13:36

i ja ne znam o tome, ali ti preporucujem, dr mardesica iz pronatala kao i dr lazarovfku koja se odvojila od njega a embriolog je, kao prave ljude za razgovor na tu temu. pisi im na mail i cuj misljenje. sigurna sam da su imali slicna iskustva.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 17/5/2010, 13:40

Stvar je u tome sto je urolog koji ga je operisao rekao da spermu pre operacije koristimo u krajnjoj nuzdi, a onkolog da mozemo bez problema... Ipak zelim da cujem misljenja onih koji su mozda prosli kroz to ili neko koga poznaju, pa da onda donesemo def. odluku....
Zbog brzine kojom se sve izdesavalo, uzorke smo zamrznuli samo u Genesisu, planiramo da radimo VTO kod dr Kopitovic, pa pretpostavljam da ce ona i biolog Balas imati neko misljenje o ovome... Ali do tada, cekam vas da se javite : )
Biksi, Neno - hvala! VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Icon_biggrin
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 17/5/2010, 13:40

nena beba ::i ja ne znam o tome, ali ti preporucujem, dr mardesica iz pronatala kao i dr lazarovfku koja se odvojila od njega a embriolog je, kao prave ljude za razgovor na tu temu. pisi im na mail i cuj misljenje. sigurna sam da su imali slicna iskustva.

Mozes li mi ostaviti njihov mail?
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od lena 17/5/2010, 14:17

Zoko, vidi post koji je, cini mi se juce, pisala Maka71. Ona se upravo vratila iz Praga, ali ne iz Pronatala, nego iz te druge klinike koju vodi dr Lazarovska, ili kako se vec zove, koja je ranije bila u Pronatalu.
Sad ja po secanju pisem i prepricavam sta je Maka71 pisala, ali ona sigurno ima njihov tel. i e-mail!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od lena 17/5/2010, 14:18

Eno na temi "Klinike, dr i apoteke..." imas sve podatke.
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 17/5/2010, 15:38

Hvala! VTO nakon tumora testisa i hemoterapije 275568
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 18/5/2010, 00:16

Zoko, na Rodi ima par cura ciji su muzevi prosli kroz istu pricu. Koliko sam shvatila iz njihovih postova oni su koristili zamrznutu spermu.

Evo ti za pocetak link za temu gde su imenovane forumasice koje su imale slican problem, a koje su btw, postale mame uz pomoc zamrznute sperme! Ti mozes pretragom da potrazis njihove postove i na drugim slicnim temama ili eventualno da im posaljes pp i da se posavetujes s njima. Nemoj se ustrucavati, cure su vise nego rade da svakom pomognu, pogotovo onima koji prolaze istim putem kroz koji su i one prosle.

http://forum.roda.hr/threads/41005-Zamrznuta-sperma
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 18/5/2010, 00:47

Migullyy je mama blizanaca iz postupka sa svezom spermom (muz je mnogo godina pre postupka prosao kroz operaciju i hemo)...ona je, cini mi se jedno vreme bila i na Serbiancafe-u (pre jedno dve godine)- blizanici su mariborske bebe!



migullyy

Evo me VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Grin .Draga moja, moj muz je imao istu dijagnozu kao i tvoj,doduse to je sve prosao sa 19 godina a
sada ima 30.Nismo imali zamrznute spermatozoide jel se tada islo na to
da se spasi njegov zivot i niko ni o cemu drugom nije razmisljao.Ali cim
smo poceli sa mpo u svi su nas pitali kako prije operacije nije
ostavljen materijal,ali to je sada duga prica.Sigurna sam da su vama
sanse mnogo vece da uspijete puno prije nego mi,ali evo i nas trud se
isplatio.Samo da napomenem da moj suprug ima retrogradnu ejakulaciju
tako da je to dodatno otezavalo stvari.Zelim vam svu srecu i ako te bilo
sta zanima samo se javi VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Love



18.02.2009. 07:25
Ibili

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Avatar2171_4 Kao što je Ina napisala, mi smo išli sa muškim smrzlićima u
postupak jer je slučaj bio skoro isti kao i vaš. Smrzliće imamo na VV i u
Petrovoj.
U postupak smo išli privatno, na IVF polikliniku.
HB, curka nam je došla iz prve.
Puno sreće vam želim.
Detaljnije sam ti poslala na PP.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 18/5/2010, 01:01

pocinjem da licim na inu33, kad zaredjam post za postom- VTO nakon tumora testisa i hemoterapije 635297 VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Icon_biggrin

Cura koja je zapocela temu koju sam ti linkala - sbonetic- je trenutno u postupku u Mariboru- navraca na ovu temu na Rodi: http://forum.roda.hr/threads/54306-Potpomognuta-u-SLOVENIJI?p=1625131&highlight=#post1625131 , pa mozes
i nju preko pp da kontaktiras jer ona sad vec ima vise iskustva od tebe.

Ajd, sretno vam bilo! Drzim fige! VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Icon_biggrin
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 18/5/2010, 08:20

Nabla, srce si! Hvala do neba! VTO nakon tumora testisa i hemoterapije 466526
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od ŽenoLina 18/5/2010, 12:01

Uh bre Zoko, sad tek vidim vašu priču. Nažalost nemam neke korisne info oko toga.
Samo sam želela da ti kažem da budete jaki i da se ne predajete. Dečko koga poznajemo je operisao Tu testisa i nakon 3 godine dobio ćerku, prirodno. Spermatozoidi su malo jači borci od naših jć...
Uz vas smo VTO nakon tumora testisa i hemoterapije 694552
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 18/5/2010, 12:05


Zoko, pronadji i devojku s nickom fatamorgana. Njen M je imao Hockinsa, i prosao kroz hemo, a evo iz njenog potpisa vidim da je trudna (ne znam gde je postupak radila- u ovom citiranom postu je rec o Bahceci klinici u Istambulu.
http://forum.roda.hr/threads/47348-quot-azoo-statistika-quot/page7


fatamorgana

Drage moje, dobila sam odgovor od dr. Bakircioglu (btw, to je
doktor kolega doktora Tanera koji je radio
micro TESE Elizinom suprugu).
Rekao je da je micro TESE jedini
način na koji se spermatozoidi mogu
dobiti kod slučajeva kao što je
moj suprug. Naveo je također, da kod
ljudi koji su bili podvrgnuti kemo i radio
terapiji uglavnom nakon 5
godina
dolazi do pojave spermatozoida u ejakulatu
(što kod
nas
nije
slučaj) i da nam preporučuje micro TESE. Rekao je da je imao
slučajeve
kao što je moj suprug i da je nalazio spermatozoide. Kao
primjer mi je
naveo slučaj muškarca na kojem je obavio micro TESE u
januaru 2009.
prilikom posjete Baselu u Švicarskoj (kao predavač) i
našli su spermiće i
zaledili ih za ICSI.

ja 79, PCOS - insulinska rezistencija
MM 72, neopstruktivna azoospermia
1.
stimulirani ICSI: 12.dpt beta 1113

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije 543728
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 18/5/2010, 12:28

Zenolina, hvala draga. Mm-u su nalazi bili losiji davno pre tumora, tako da sam davno odustala od ideje da cu ostati prirodno trudna. Ali svakako je ohrabrujuce cuti pozitivne price na ovu temu. VTO nakon tumora testisa i hemoterapije 543728
Nabla, stavila sam post i na Rodu. Nisu mi dozvoljene pp dok ne iskucam 10 postova. Ali valjda ce neko odgovoriti... U svakom slucaju, moram ti reci da si carica, zaista VTO nakon tumora testisa i hemoterapije 679696
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 18/5/2010, 12:31

Muz se javio, danas je primio hemoterapiju i super se oseca, svi su bili divni prema njemu. Mnogo mi je lakse sada.
Jedino se malo potresao kada je video ljude na odeljenju onkologije... posebno sto je bilo dece... Na to niko ne ostaje ravnodusan.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 31/5/2010, 14:34

Zoko, kako napredujete? kako ti je muz?

kakvi su vam planovi za dalje? Sta kaze Kopitovicka?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 31/5/2010, 15:31

Odlicno se oseca. Nakon hemo bilo malo muka par dana i proslo.
Kopitovic jos nista ne kaze, cekam na termin za konsultacije ... Mada, koliko sam se raspitala i videla, nece biti nikakav problem da se koristi sperma zamrznuta pre operacije.
Jedino se nadam da mi nece opet predloziti IUI kao prvi put. Htela bih VTO, ali to je njen princip, ako ima i malo nade da IUI uspe, zdrave zene nece da podvrgava svemu sto ide uz IVF.... A mi imamo 4 zamrznuta uzorka, sto je vise nego dovoljno....
Javicu se cim budem imala nesto novo.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od maja76 31/5/2010, 23:19

Drago mi je sto je muzu bolje VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Icon_biggrin
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od brinbili 1/6/2010, 18:58

Da sve tece kako ste planirali VTO nakon tumora testisa i hemoterapije 275568
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 2/6/2010, 22:09

Zoka83 ::Jedino se nadam da mi nece opet predloziti IUI kao prvi put. Htela bih VTO, ali to je njen princip, ako ima i malo nade da IUI uspe, zdrave zene nece da podvrgava svemu sto ide uz IVF.... A mi imamo 4 zamrznuta uzorka, sto je vise nego dovoljno....
Javicu se cim budem imala nesto novo.

Malo mi je neverovatno da te salje posle svega na IUI i sumnjam da ce tako nesto predloziti s obzirom da to sto imate zamrznuto treba da cuvate ko oci u glavi. Verovatno ces ici na ICSI.

drago mi je sto se muzic OK oseca. Pozdravi ga puno i kazu mu da je on nas heroj! VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Icon_biggrin
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 3/6/2010, 08:40

Nabla, nadam se da si u pravu. Samo kazem da dr Kopitovic ima takvu praksu da radi VTO samo kada za IUI nema bas nikakve sanse. A mi smo mladi, pa nas svi dr-i "otkace" sa pricom " ima vremena za vas". A to me dovodi do ludila. Da je bilo drugacije, mozda bih vec bila trudna pre raka, hemoterapije i svega ostalog. Ali valjda svako zasto ima svoje zato....
Da ne pricam o tome da mi se ne baca 300 eura za IUI, a sanse su minimalne.
Muz se ne oseca OK, oseca se super. Potpuno se normalno ponasa i ovo sto se desilo je samo uticalo da brze shvati neke stvari... i to sta vredi u zivotu. Ponekad je nepodnosljiv, ali kad malo bolje razmislim tako je bilo i pre tumora VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Lol Oni su svi samo velika deca.
Hvala na pozdravu, prenecu mu VTO nakon tumora testisa i hemoterapije 275568
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od HappyGirl 4/6/2010, 15:14

Zoko, teško da će vas slati na IUI... Kako god bilo ja vam držim fige.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 4/6/2010, 15:39

Hvala Happy VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Icon_biggrin
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 4/6/2010, 15:59

Zakazane konsultacije za 18.06.
Videcemo....
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu