KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 22/5/2013, 15:34

draganica ::Sofija 12!!!!!!!! Hahaaa, ja toliko ne bih imala ni u 21. godini...Biće to super!!!!!!

Devojke, pliz nemoj se ljutite, ali Tinche je u pravu.
Hajte da navijamo na Koracima, tome sluze te strane ili neka svaka otvori dnevnik kada udje u postupak, svi cemo od sveg srca navijati, a ove strane da nam sluze da na njima dajemo korisne informacije za one koji se spremaju za Prag.
Ovako ako ovde i navijamo, vazne stvari ce se zatrpati i niko nece imati koristi od toga.

Jos jednom vas molim da se ne ljutite, ali ovo zaista ne bi trebalo da budu strane za navijanje cvet
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 22/5/2013, 19:19

Sofija, da li u blizini PFC postoji neki market (npr Billa), gde se može kupiti voće-povrće, mineralna voda, mlečni proizvodi i sl.?

Inače povratna vozna karta Subotica-Prag-Subotica za 2 osobe (bez rezervacije, jer prošli put bilo dovoljno mesta) sad košta oko 20500 din. I važi tačno mesec dana od datuma koji kažete blagajnici. Znači nema brige, čak i ako treba krenuti nekoliko dana kasnije...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 22/5/2013, 20:47

Zaboravih juce da kazem da je bilo u cekaonici dosta zena (parova) iz ex-YU, ali bogami i Cheha, a bili su i neki Nemci, i iz Velike Britanije. Svaka phvala za kliniku, ja sam jako zadovoljna sto smo se odlucili za Dr. Sonju sunny

~Ariadne~

Mi smo kruzili malo oko bolnice, ali nismo nasli neki veci supermarket, mada ima sa obe strane par manjih prodavnica (do sada u sve manje prodavnice u Pragu u koje smo usli drze Kinezi), i po neka pekara. Imaju i osnovno voce/povrce pored osnovnih namirnica...

~Maakki~

Put je protekao skroz ok, trebalo nam je nekih 10 sati voznje autom, 12 sati sa sve pauzama. Mi smo stali 3 puta, u svakoj zemlji po jednom :)
Sto se tice smestaja stancic je super, prostoran i suncan, trosoban, sa terasicom, netom i besplatnim parkingom ispod. Mi smo 7 stanica metroom od bolnice, koristimo zutu, pa crvenu metro liniju, i stizemo do IVF centra za 20-ak minuta od stana. Metro super radi, ide na svakih par minuta.

Nadam se da nisam previse u off-u Wink

cvet
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ms_do 22/5/2013, 22:42

400 m od Klinike (TC Harfa, 200m od Hotela Carol) imate Interspar (cini mi se) a nekih 700 m od klinike (u zgradi gdje je Hotel Clarion Congress) je Billa. U okolini klinike je dosta restorana u kojima relativno jeftino mozete pojesti nesto kuhano i ceske specijalitete ! Srecno svima u postupku i onima koji se tek za Prag spremaju!

ms_do

Broj poruka : 18
Datum upisa : 16.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 22/5/2013, 23:28

Drage moje, pitanjce u vezi metoda kod DR. Sonje - znam da je ISCI metoda 2400 evra, a znate li koja je cena PICSi metode, da li je ista, ili znatno skuplja?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 22/5/2013, 23:32

Sofija po ovom cenovniku koji mi je dala dr Sonja cene su sledece:
IVF ciklus: 1600e
ICSI: 400e
PICSI: 900e
Zamrzavanje: 400e

E sad ne znam sta je sve uracunato u ICSI metodu ali ovo ti ja prepisujem iz cenovnika
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 22/5/2013, 23:36

Hvala Jocy!
Danica mi je dala kombinaciju: IVF+ISCI+zamrzavanje, sto je na osnovu cena koje si pomenula taj iznos - 2400. Dr Sonja je rekla da nakon punkcije oni daju savet da li vise odgovara ISCI ili PICSI metoda, pa rekoh da se preracunam koliko ce izaci ukolko nam umesto ICSI predloze PICSI. Dakle, bilo bi tih 500 evra vise - u nasem slucaju 2900. Da li ste vi placali gotovinom ili karticom?

Drzim ti fige da ti zamrznuti embrioncici uspeju! Znas li kada ces ponoviti proces sa zamrznutim, je li ti Dr.Sonja dala savet?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 22/5/2013, 23:43

MI smo platili kesom. Dugo smo vagali sta nam je bolje ciniti medjutim Danica nam je rekla iako je njima na klinici sve jedno kako se placa, da je parovima generalno lakse da plate kesom jer pojedine banke imaju dnevni limit koliko moze da se podigne od jednom (npr 300e da bi se sprecile zloupotrebe kartica i da ti npr hakeri ne bi mogli skinuti sav novac sa racuna). To ti u tom trenutku kad je sve stres ( da li ima jc, kako rastu folikuli...) ne treba da te dodatno opterecuje. Da napomenem da smo mi platili sve prvi dan kad smo stigli sa tim da nije imalo materjala za zamrzavanje vratili bi nam novac. Pitaj Danicu ona stvarno zena sve lepo objasni.

Sto se tice saveta nisam ga dobila, napisala sam mail Dr Sonji i Danici ali Danica je na odmoru pa cu joj poslati ponovo kad se vrati. Nije zurba da prebolim prvo ovo pa cu lako da planiram sledeci put.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 22/5/2013, 23:48

Vala bas, nema zurbe, polako, kada osetis da je pravo vreme... zagrljaj

Pretpostavljam da tada neces placati pun iznos, jer su embrioni vec spremni?

Plus logicno mi je da nece trebati i dodatna stimulacija, jer je ceo taj proces vec uradjen...?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 22/5/2013, 23:49

Ne, naravno samo se placa transfer zamrznutih embriona sto je 600e, i ide priprema samo sa estorfemom ili necim slicnim
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 22/5/2013, 23:51

ljubav
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 23/5/2013, 12:54

400e za zamrzavanje za koliko embriona?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 23/5/2013, 12:57

Na cenovniku samo pise zamrzavalja ali ne i koliko embriona to je cuvanje 3 godine posle tri 100e
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 23/5/2013, 18:49

Cao drage moje cvet

"Preziveh" i punkciju danas...ne znam kako je po boljnicama kod nas, ali u Pragi je sve vrhunski, zaista. Sve je sinhronizovano do najsitnijih detalja, tajming besprekoran, objasnjenja o svakom koraku...proces je takav da popunite formulare o saglasnosti (za punkciju, zamrzavanje jajnih celija, HIV testiranje)...onda muzic ode da da krvi i uradi spermogram i da svoj doprinos Wink a mene odvedu u zasebnu prostoriju gde se presvucem u belu "haljinu", legnem da jedan od 6 kreveta (koji su medjusobno podeljeni zidicem, tako da imas privatnost), i sacekas tu 10-ak minuta. Tog jutra ne treba nista da se jede ni pije, a vece pre toga da se vecera lagano (zbog anestezije).

Nakon toga te odvedu u salu odmah pored, tu je Dr. Sonja sa jos nekoliko sestara, legnes na onaj ginekoloski sto, sa desne strane ti sestra uzme krv na analizu, sestra sa leve strane izmeri pritisak, pa ti sestra sa desne strane ubrizga anesteziju. Ja sam na sekund od anestezije osetila mucininu malo, ali sam u roku od nekoliko sekundi zaspala.

probuila sam se kada su me preneli na krevet i vratili u sobu iz koje sam pocela, odmah mi je Dr. Sonja rekla da je zahvat prosao rutinsi i da je sve u najboljem redu. Ja sam nakon toga cim am se povratila iz anestezije dobila jake bolove u predelu stomaka i kicme, kao da imam 10 puta jaci PMS, pa kada me je Dr. Sonja obisla i pitala me kako sam, kada sam joj rekla za bolove rekla je da razlicite zene razlicito reaguju, i da sam ja osetljivija, pa mi je poslala sestru koja mi je udrila u debelo meso inekciju protiv bolova, i onda je sve bilo ok. Kada sam posle pitala drugu zenu kojoj su radili aspiraciju, rekla je da ona nije imala nikakve bolove. Dakle, sve je individualno.

Lezali smo negde sat i po mislim, onda su nam rekli da ustanemo i da se obucemo. Otisli smo do Dr. Sonje, i ona mi je objasnila kako je sve proslo i koji je rezultat (muzic 20 miliona, 51% pokretnih, meni 16 jajnih celija punktirano, od kojih su 10 zrelih, 4 tek treba da sazereju, i dve nisu morfoloski dobre). Ona je bila zadovoljna rezultatom, ali naravno ostaje da se vidi kako ce sada sve u laboratoriji ici, i kasnije, kako ce moje telo da reaguje. Rekla je da treba nekoliko dana da se vrate u organizam, i obicno kada je veci broj celija da treba dan-dva vise, dakle najverovatnije u utorak.

To je otprilike detaljno objasnjenje procesa. samo se opustite, kod Dr. Sonje i u njenom centru ste u pravim rukama yes
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 23/5/2013, 19:03

Lela

Ja sam jako zadovoljna celim procesom koji vode u Pragu...sada odmor, ostalo je biologija... cvet
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 24/5/2013, 13:44

Brbljiva76, u cenovniku, koji sam ja dobila preko mejla, piše da donacija sperme košta 400 eura. Plus sigurno trebaš dodati cenu ivf, 2400 eura. Napiši Mirni, Danici ili Ivani konkretno koji postupci su ti potrebni, pa će ti one napisati cenu.
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od tanjica 25/5/2013, 08:45

kada sve sracunas cini mi se da bez 5000 e ne mozes u postupak....otprilike
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 25/5/2013, 08:56

Nas je sve, ukljucujuci put, smestaj, moju stimulaciju, hranu, novac koji smo potrosili za obilaske raznih znamenitosti kostalo 4000 €
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 25/5/2013, 09:43

lilya ::Nas je sve, ukljucujuci put, smestaj, moju stimulaciju, hranu, novac koji smo potrosili za obilaske raznih znamenitosti kostalo 4000 €
Moja greska, dakle 4000 € bez stimulacije. Sad sam proverila.
Stimulacija je kod svakog individualna stvar, moja je kostalo oko 800 €.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 29/5/2013, 14:43

lela38 ::Sofija super!Navijamo,pisi kako rade ET sa punom ili praznom besikom,da li se daje nesto od lekova tipa bensedin ,za opustanje misica,da li rade uz pre ET ,prate li stanje jajnika posle aspiracije,sta preporucuju da se pije od vitamina!
La Folie crecno !

ET rade sa polu-punom besikom. Meni je Mirna rekal da popijem 2-4 case tecnosti ujutru, sto sam i ucinila, i bila tamo u pola 10. Medjutim, dok su nam pokazali na projektoru u objasnili embrione, dok smo platili, dok sam se pripremila i cekala da dodjem na red, proslo je nekih sat vremena, i meni se zesce piskilo. Kada me je Dr. Sonja prozvala, meni je besika bila prepuna, pa mi je rekla da se ipak ispiskim. Jos dve devojke su bile u identicnoj situaciji, pa je Dr Sonja rekla da ubuduce ce davati instrukcije da je samo 1 casa vode ujutru dovoljna. Svakako sam jos imala tecnosti u besici, te je na UZ sve dobr videla Very Happy

Nista od lekova nisu dali za smirenje/opustanje misica Very Happy Proslo je veoma brzo i jednostavno, ubace ti dva embriona, svaki pit provere da su ih dobro preneli, i ti sve to gledas na ultrazvuku, bas je zanimljivo :) Sve zajedno traje manje od 10 minuta, i nista ne boli, kao klasican ginekoloski pregled. Posle sam lezala dva i po sata, iako je i sat vremena kaze doktorka dovoljan. Stanje jajnika posle aspiracije ne znam koliko prate, eni nista nije rekla.


Od vitamina pored folne kiseline preporucuju i vitamin c i magnezijum.

Nego, sada mi iz Beograda poslase sa VMA sms da mi je PAI-1 test pozitivan heterozigot. Ja sam trenutno na putu nazad, stai smo na rucak u Slovackoj, pa ima neki slab wi-fi, pa ne mogu mnogo da sufujem da vidim sta znaci, ali mi se ne cinit dobrim? Crying or Very sad Zne li neko od vas sta mu to dodje? No
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 31/5/2013, 14:47

Makac

Ja kada sam pitala Dr Sonju, rekla je da preporucuje pauzu od makar 3 meseca, da se smire hormoni...

Srecno! cvet
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od KoMetaK 1/6/2013, 01:19

Makac, ja ti od srca preporucujem PFC i Sonju, bas zato sto imas slabije jc, a oni imaju odlicnog embriologa i laboratoriju. Ona je radila u Pronatalu pa je onda otvorila svoju kliniku, i povela sa sobom Danijela, embriologa.
Ono sto se meni sa Sonjom ne svidja, sto te ne prati od pocetka, vec ides tamo 7. ili 8. dan od stimulacije a 1. UZ radis negde ovde, gde ti zelis. E sad, to je tebi isto vrlo bitno, da nadjes ovde dobrog ginekologa da te vodi i prati da bi dobila vise jc ili da se pokupis i odes u Prag od pocetka stimulacije.

Sumnjam da ce ti iko uraditi donaciju sa jc tvoje prijatlejice, a i ja ti ne bih savetovala to, iz mnogo razloga. Bolje neko ko je nepoznat, ako vec zelis. Budi spremna da ti u Pragu ponude donaciju, ali budi i explicitna da zelis da probas sa svojima dok mozes! Naravno, razlika u ceni je velika i zato i nude sta nude. KAd sam rekla da ne razmisljam o donaciji, prestali su da pitaju. TO uvek ostaje kao poslednja opcija.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ms_do 1/6/2013, 19:28

Kada smo bili na prvim konsultacijam u PFC sa dr Sonjom, ona nam je izlozila sve nase opcije, pa i donaciju. Naglasila je da je donacija prema zakonima u CZ anonimna, znaci to je to u svim ceskim klinikama. Ja se prikljucujem djevojkama koje kazu da je anonimna donacija najbolje rjesenje - jednostavno, to znaci manje komplikacija u buducnosti!
Srecno cekalicma i onima u postupku!

ms_do

Broj poruka : 18
Datum upisa : 16.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od breskva 2/6/2013, 09:11

hej cure
Svi misle o tim donorskim ćelijama kao magičnim, kao odmah će da bude dijete, a i s donacijom se treba boriti, rijetko koja uspije od prve, ja sam išla u Prag 2 puta na donaciju kod dr. Sonje i nije mi uspjelo. I znam dosta djevojaka koje su u istoj situaciji (koje su išle čak 4, 5 puta). Tako da vam je to sve lutrija i sve se svede na isto, bile tvoje ili donorske ćelije. Ako neko razmišlja o donaciji, bolje je to učiniti što prije, jer i tu se treba boriti i najbolje je da je donatorka anonimna.

breskva

Broj poruka : 17
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 2/6/2013, 23:49

Metro u centru je vec zatvoren, 8 stanca oko centra ne radi. Dio grada gdje je klinika nije ugrozen.
Najavljuju veceras i sutra najvecu opasnost.
Dijelove grada koji su ugrozeni upravo evakuisu.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 21 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu