KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 9/9/2010, 20:31

Pa jeste Aki tako je, a nazalost jos zivimo i na ovim prostorima gde se prvo zena okrivi za nesto, zena je ta koja je pod lupom i vidis i sama da ne mogu ni na VTO otici sama da mi neki muskarac ne potpise. Hahahahahaha
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 9/9/2010, 21:07

MAAKKI ::Mali Pariz iz te druge klinike su mi poslali papire koje treba da potpisemo partner i i ja, a odnosi se samo na sam postupak VTO da se pristaje na njega sa doniranom spermom i da smo upoznati sa svim rizicima koje ovakav postupak nosi, a danas su mi poslali papire koje treba da popunim vezane za zdravstveno stanje, broj trudnca, visina tezina itd. , a ukoliko se radi o doniranoj spermi deo za partnera se ne popunjava.
Nakon porodjaja si u obavezi da im se javis i saopstis da li je doslo do sklapanja brak, ako nije onda sama postajem staratelj detetu, a partner ukoliko to zeli mislim da bude staratelj potpisuje za to papire.
U pravu si nije bezazleno ali mislim da svi imamo u okruzenju bar jednog takvog muskarca koji bi to potpisao.
Pa dobro,to što ćete potpisivati,svi smo mi potpisivali,ili bar većina,čak i kad nije reč o doniranom materijalu,ali već pitanja starateljstva,to mi čudno bilo,vidiš šta Zoxa kaže,to mi i logično.
Nego da je borba teška,teška je.Svima koji smo ovde.Ovde niko nikog ne osuđuje.To bi bilo suludo.A primera koje si navela,pun je svačiji komšiluk,i to je fakat.Ali to ne treba da nas dira.
Imaš svoj cilj,i samo hrabro ka njemu.
Ne bih se u jednom složila sa tobom.Mene baš ne bi bila briga ko je donor sperme,ili si pod tim mislila nešto drugo...
ne znam da li se rade neke genetske analize tih doniranih spermi,ali možda bih i sama insist. na tome,ako se ne rade. naravno da me njegovo ime i prezime ne bi zanimalo,ako si na to mislila.
Pratimo te ,Maaki,javljaj nam vesti,tu smo uz tebe do ostvarenja tvog cilja!

zoxa ::
MAAKKI ::
Nakon porodjaja si u obavezi da im se javis i saopstis da li je doslo do sklapanja brak, ako nije onda sama postajem staratelj detetu, a partner ukoliko to zeli mislim da bude staratelj potpisuje za to papire.

Maakki, ni jednu IVF kliniku u CZ ne zanima da li si ti udata ili nisi, da li ce taj koji je potpisao papire biti ili nece biti staratelj tvom djetetu. Sa starateljstvom nema nista IVF klinika. To dalje zanima maticni ured. Klinika posle ET trazi od tebe da im javis da li je doslo do trudnoce i da li se beba rodila, samo zbog njihove statistike.
Da bi uopste doslo do IVF postupka mora postojati partner pa makar i fiktivan, bas kao sto ti kazes zbog papirologije, vjerujem da kad je rijec o stranim pacijentima koji sve sami finansiraju da se gleda i kroz prste.

e to mi je već logična priča.Samo statistike radi...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 9/9/2010, 21:22

MALI PARIZ kada sam rekla da me nije briga ko je donor mislila sam na samu osobu koju biih fizicki poznavala ili ne, ili kako si ti to rekla imenom i prezimenom. Bila sam na sajtovima za doniranje sperme i zaprepastila se koje sve analize prolaze i kada doniraju spermu ona ne moze da se koristi sest meseci, tada se ponovo kontrolisu i vrse analize na neke bolesti i tek tada se sperma daje u opticaj.

ZOXA u pravu si da njih to ne zanima i sama sam rekla da oni verovato i znaju o cemu se to radi samo sebe pokriju sa papirom, ovo oko starateljstva mi je prepricano tako da bas i nisam sigurna i mislim da si u pravu da se to tice maticnog ureda, a ne klinike.

Bilo sta novo da saznam ja cu objaviti jer znam koliko sam ja sajtova i foruma procitala da bih dosla do bilo kakve informacije, no sada se klupko pocelo odmotavati pa se nadam najboljem. Moram priznati da me je pomalo i strah ali cilj mi je nesto sto zelim vec jako dugo pa mislim da cu imati snage isterati do kraja.

Htela bih jos nesto da vam kazem da ja ne spadam u gej populaciju, jer na nekim forumima gde sam pokusala da dodjem do informacija bila sam prozivana i za to. Ja spadam u normalne zene sa kojom se sudbina gorko poigrala sto se ovoga tice tako da vam puno hvala jos jednom sto ste me prihvatile na forum. srcasti poljupci
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 9/9/2010, 21:58

MAAKKI :: Moram priznati da me je pomalo i strah ali cilj mi je nesto sto zelim vec jako dugo pa mislim da cu imati snage isterati do kraja.

Htela bih jos nesto da vam kazem da ja ne spadam u gej populaciju, jer na nekim forumima gde sam pokusala da dodjem do informacija bila sam prozivana i za to. Ja spadam u normalne zene sa kojom se sudbina gorko poigrala sto se ovoga tice tako da vam puno hvala jos jednom sto ste me prihvatile na forum. srcasti poljupci
Maaki,strah je neminovan kad je reč o žarkoj želji! Very Happy Snage uvek ima,jer i kad padnemo,svom snagom se dižemo i otresamo kolena.
Ovaj drugi deo poruke,ne mogu komentarisati,ostadoh bez texta No


Poslednji izmenio mali pariz dana 9/9/2010, 22:17, izmenjeno ukupno 1 puta
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 10/9/2010, 10:27

Drage moje, Sonje i ona mi kaze ovako da je potreban partner koji ce potpisati pristanak na VTO koji se overava kod notara, ja sam je zamolila da mi posalje jos neke odgovore vezane za to dali partner treba da se pojavljuje ili je dovoljno samo da donesem papir potpisan i overen, i ona me je uputila na Makedoniju u Malu bogorodicu.
Kontaktirala sam Malu bogorodicu i rekose mi da to mogu tamo da odradim bez problema, te da se na donora ceka oko dva meseca, i postupak kosta izmedju 1.100 do 2.500 eur u zavisnosti sta se konkretno radi.
Cim dobijem dodatan odgovor od doktorice javicu se.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 10/9/2010, 10:28

Nesto sam zeznula oko pisanja, a nisam proverila poruku ali nadam se da cete shvatiti o cemu se radi. U svakom slucaju sam dobila odgovor od br. Sonje.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 10/9/2010, 11:34

Znači, da ipak ne može bez partnera ili te neke muške osobe koja bi te pratila kroz čitav postupak, pa ti je preporučila Malu Bogorodicu?
Ok, imamo mi ovde trudnica i iz Male Bogorodice. Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od HappyGirl 10/10/2010, 11:44

Aki ::Uffff.....taj izvestaj sam i ostala duzna svim curama na kutku. Nekako nisam bila spremna da pisem sve to....ali evo, kao sto su drugi postovi drugih cura meni pomogli, nadam se da ce i ovo moje iskustvo nekome pomoci:

U ciklusu pre postupka pila sam cikloproginovu, zatim od prvog dana ciklusa estrofem 3x1tbl do 8 dc kada sam imala prvi uz i merenje endometrijuma. Bio je 7 mm pa su mi pojacali estrofem na 2x2tbl. 11dc (ponedeljak) su mi javili da za dva dana (sreda) budem na klinici u 11h.

Kupujem vozne karte (cena za dve osobe - povratne 20500 din - oko 190 Eur), ranije sam dogovorila sa Mirnom (asistenkinja dr.Sonje) rezervaciju hotela Belvedere koji je udaljen od klinike nekih 200-300 m(za dve osobe po danu sa doruckom 49 Eur). U utorak oko ponoci smo se smestili u hotel i ujutru, po dogovoru, bili na klinici malo pre 11h. Srdacno su nas primili, dali informacije da je donatorka ima 12 folikula, od toga 7 jc extra kvaliteta. Suprug je dao uzorak i onda nam je dr.Sonja ispricala sta nas sve ocekuje i odgovorila vrlo strpljivo na sva nasa pitanja, protumacila sve nalaze koje smo doneli...ma odusevljena sam sa njom. Rekli su nam da ce me sutradan obavestiti koliko se jc oplodilo i kada je planiran transfer.

Sledi razgledanje Praga...koji verujte mi stvarno treba videti i doziveti. Prelep je!!!!

Sutradan mi sms-om javljaju da su se svih 7jc oplodile i za jedan sat ce mi javiti, kada embrilog odluci, kada ce bii transfer. I stvarno, za nepunih sat vremena mi pustaju sms da je transfer zakazan za subotu u 15h. Do tada smo slobodni.

Naravno da smo svo to vreme iskoristili na razgledanje i istrazivanje Praga. Izasli su mi zuljevi na nogama tamo gde nikada nisam predpostavila da mogu da izadju Very Happy ali smo i dalje setali i setali....po slobodnoj proceni preko 10 km/dnevno Laughing a imali smo i veliku srecu da nas je vreme BAS posluzilo

U subotu ujutru je pocelo da se malo oblaci pa smo prosetali jos malo okolinom. Oko podneva sam se vratila u hotel, okupala, isfenirala i sredila da sacekam moje mrvice i ucinim sve da im se svidim Razz

Na klinici smo bili pola sata ranije...malo pre 15h nas je dr.Sonja primila. Rekla nam je da imamo 5 embriona extra kvaliteta, dva ce da vrate a tri da zamrznu. Rekli su mm da donje za nekih 1,5 sat po mene i poveli me u prostoriju gde sam se presvukla (dobijes spavacicu i papuce) i uveli u salu. U sali je atmosfera bila vesela jer embriolog voli da slusa muziku...stalno je ponavljao kaku embrioni krasni. Dr.Sonja me je kroz postupak vodila vrlo temeljno pokazujuci mi na ekranu sve sta rade.
Lezala sam posle transfera 1 sat na stomaku i pesaka se spustili do hotela. Dr.mi je rekla da betu vadim 17dc, odnosno 12.10. ali da ovog vikenda mogu da uradim kucni test.

Moram da napomenem da su svi bili veci optimisti sa recima "nema razloga da ne uspe"! E sad....ja bas nesto i nisam...ali jos verujem u cuda i ovaj babyrapid na mom stolu: gledam ja njega, gleda on mene Laughing Very Happy Rolling Eyes
Nemam nikakve simptome, mozda malo ucestalije idem u wc da mokrim i stalno imam utisak kao da cu svakog casa da dobijem i to je to....mozda zbog toga sto se ne osecam "trudnom" niti imam simptome taj moj optimizam i nije izrazen ali isto tako znam da to ne mora nista da znaci.

Elem...sutradan ujutru smo imali voz za nazad i uvece smo bili kuci. Prilicno udobno za putovanje, rasiris ona sedista u kuset i celim putem sam leskarila. Prvih 4-5 dana sam bila disciplinovana, lezala i cuvala se....posle toga pa do danas povremeno lezanje i odmaranje.

E bas sam se raspisala....to je to drage moje....ako sam nesto propustila, pitajte!

osmeh srce
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od HappyGirl 10/10/2010, 11:49

Aki , čestitam ti od srca. Tvoje praćenje bete sam prebacila ovde
i napravila tvoj dnevnik
https://kutak.forumotion.com/vto-dnevnici-f16/aki-prague-fertility-centre-t1381.htm
Nemoj se ljutiit ali to sam morala uraditi radi preglednosti jer ovo je mesto na kome se pišu samo info o klinici.
Molim stare članove da nove članice usmeravaju na mesta predviđena za pisanje određenih stvari.
Hvala najlepše!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od racili 31/3/2011, 20:38

Samo da iskažem svoje oduševljenje profesionalnošću dr. Lazarovski kao i njene klinike. Sinoć sam im poslala meil sa molbom da mi zakažu konskultacije kod doktorke 29.04 ili 30.04., jer ta dva dana boravim turistički u Pragu i danas mi je stigao odgovor da su pomerili zakazane preglede pacijentkinja iz Praga, i da će me dr. primiti 29,04, u 14.30h, Zaista sam oduševljena, malo me hvata panika hoću li se snaći, jer to jutro stižem u Prag i već je sve organizovano (razgledanje, smeštaj i sl.)....ma biće sve o.k.....
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od racili 26/4/2011, 16:59

Da li neka od devojaka koja je bila u Pragu na konsultacijama ili u postupku može da mi kaže da li pregled može da se plati u evrima ili iskljućivo u njihovoj valuti? Da li se klinika lako nalazi pošto stižem ujutru, a pregled mi je u pola tri?
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Malina 26/4/2011, 20:03

Racili, bas si me odusevila, jedva cekam izvestaj! Ja sam na njihov sajt naletela slucajno, pre neki dan i odusevila se sto ima i na srpskom sve i bas sve deluje profi. A vidim da rade i neke stvari koje se kod nas jos ne rade, tako da su oni u mom najuzem izboru, ako mi ne daj Boze i sad ne uspe fet. Htela sam da im pisem, ali rekoh ajde, da sacekam jos malo.
Inace, ne brini, mislim da neces imati problema da nadjes kliniku, brat mi je nedavno bio u Pragu i odusevljen je kako prevoz besprekorno funkcionise. Sve je super obelezeno na mapama, pregledno i lako se nalazi, a metro je u sekundu tacan, tako da ces sigurno moci da se organizujes. Zelim ti sve najbolje navijacica
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od simona68 26/4/2011, 20:58

Racili, na klinici se sve moze placati u evrima, tako da nije neophodno da imas krune. Moja je preporuka da stupis u kontakt, za prvi put, sa g-dinom Simom - taksistom, koji je povezan sa dr Sonjom i koji ti moze pomoci da bez problema stignes do klinike. Njegov br. je +420 602265299. Vrlo je ljubazan i drag covek. Tramvaji koji idu u ul. Miladi Horakove su: 1, 8, 25, 26, 45. Moze se od centra i pesice, nekih 40 minuta otprilike. Ako ti zatrebaju detaljnije informacije, javi se.

Pozdrav i srecno!
Simona68

simona68

Broj poruka : 7
Datum upisa : 29.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 2/5/2011, 19:57

Racili,podeli utiske sa nama...kakva je Sonja?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od racili 3/5/2011, 00:47

Evo stigoh jutros iz Praga, pa da podelim utiske sa vama....
Za početak, Prag je veoma organizovan grad i metro funkcioniše besprekorno, tako da smo lako pronašli kliniku, mada sam bila u panici, jer smo bukvalno posle dolaska i razgledanja grada imali pola sata da stignemo na pregled. Ako vas bilo šta vezano za dolazak na kliniku zanima, pitajte....
Klinika je prilično mala i tu sam bila malo iznenađena...u čekaonici ugaona garnitura i to je sve...jedna sestra na šalteru (Petra) i to je sve...pričaju svi srpski jezik, usput sam srela Mirnu, koordinatora, predivna devojka, koja sve organizuje, baš je prijatna. ostatak klinike nisam videla, možda me utisak vara, ali ja sam do sada bila samo u Jevremovoj, pa mi posle nje sve ovo izgledalo kao da sam došla u običnu ordinaciju, što naravno ne znači ništa....ne znam kakve su druge klinike...
Doktorka Sonja je super žena, pričali smo sat i 45 min, pogledala je moj meil i sve rezultate, pa je već imala formirano mišljenje o mom problemu. Što se nje tiče, od nalaza imam sve, misli da nisam imala sreće kod poslednjeg postupka, ali da je jako bitno što sam ostala trudna. Hromozomski problem koji je bio je najčešći i nije pridavala neki značaj tome, pošto su nam kariotipi dobri. Za mutaciju (homozigot) je rekla da moram biti pažljiva u budućnosti kad su povrede u pitanju,tromboze, pa čak i duge relacije avionom, ali za trudnoću nema potrebe da brinem uz adekvatnu terapiju fragminom. Treba redovno kontrolisati homocistein i piti folnu. Muž nema potrebe da proverava, jer ne utiče na vt, osim što bih znala da mi dete ima mutaciju. Vrlo je zadovoljna izveštajem dr. Miljića i njegovom terapijom. Vidim da se tu ne bi ništa mešala, jer je to njegova oblast. Što se tiče pozitivnih antitela (anti TPO), smatra da ih treba pokušati kontrolisati pronisonom, složila se potpuno da je imunoglobulinska terapija samo plus, ako sam u mogućnosti da je primam. Bitno je da mi je štitna u redu za sada, jer da nije, pravila bi probleme kod razvoja ploda (sve već poznato). Sa nalazom endokrinologa nije bila sasvim zadovoljna, jer sa mojim insulinom, koji nije visok, ali nije ni u redu, trebala sam dobiti metformin bar 2x500. Bilo je tu još malih zamerki na račun endokrinologa, ali da ne zatrpavam....
Sve u svemu, smatra da su svi prethodni postupci bili o.k., sve što mi je Ljubić rekao potvrdila je i ona, ni ona ne veruje da ću prirodno ostati trudna, jer do sada nisam, a sumnja i na nove priraslice posle nesrećne laparoskopije...
Za sledeći postupak mi je predožila sličnu terapiju koju sam i imala, ali malo jaču, bez obzira na moje hiperstimulacije, po njoj ih treba unapred predvideti i reagovati. Dala mi je plan stimulacije: gonal ili puregon od 2. dana ciklusa ( bez diferelina), a od petog dana uključiti cetrotid. Nešto što će koristiti devojkama: Menopur nikako kod potencijalne hipers.,većeg amh, IR i pcso. Takođe, nikako pregnil, već ovitrelle, jer pregnil takođe podstiče hipers.
Sve u svemu, vrlo su pozitivni utisci o dr., malo nas je prvi utisak klinike poljuljao, kao i činjenica da si u drugoj zemlji, a meni se svaki postupak do sada izkomplikuje, što naravno ne mora da znači za ubuduće. Cene ću pisati na odgovarajućoj temi, a ukoliko se odlučim tamo da radim vt, dala mi broj neke dr, iz Fronta kod koje bi išla privatno na uz i ona bi joj slala izveštaj i tako se koriguje terapija. Uz je od 5.dana, nema vađenja krvi, ali je uz pre postupka o.k. Dolazi se u Prag kad primiš stop in. i ostaje se 5-6 dana. Embriolog čak više preferira vraćanje embriona 2-3 dan ako je monitoringom utvrdi da je deoba dobra. Spomenula mi je i Ivanoviće, ali ona sa njima sarađuje kod donacije, nije sigurna da bi Goca prihvatila da radi uz u mom slučaju. Smeštaj mogu organizovati ako se želi. Eto, ako vas nešto zanima, pitajte, možda sam previše pričala konkretno o mom slučaju, nadam se da nisam previše zatrpala temu.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 3/5/2011, 22:03

Racili,veliko hvala! Sve znači,i samo mi je potvrda svemu što sam dosad čula.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Malina 4/5/2011, 08:27

racili ::Malina, što se tiče metformina, rekla mi je 2x500 i da to uvode sad ginekolozi (ne mora endokrinolog), jer su istraživanja pokazala da do trećeg meseca bez problema može da se pije i da može samo da koristi u postupku.
Onda bih mozda, mogla da pitam i Ljubica direktno. Samo ne znam da li se njihova (ginekologa) terapija razlikuje, tj. da li ti daju da to pijes samo od kada krenes pripremu za vto. Negde sam procitala, da je nekoj devojci ginekolog prepisao terapiju i to od prvog dana postupka, a endokrinolozi valjda preporucuju 3 meseca, pa onda ne znam da li ima efekta ovo sto rade ginekolozi .
Ona ti nije rekla u kom trenutku oni to prepisuju?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zova 24/8/2011, 15:19


Ovaj Hotel Belveder je 47 eura (za dan) dvokrevetna soba, tj. za par koliko sam ja shvatila?

zova

Broj poruka : 22
Datum upisa : 10.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od racili 25/8/2011, 19:31

Ja mislim da jeste, ako se dobro sećam, tako mi je rekla Mirna sa klinike, nisam sigurna, ali možda je to i sa doručkom. Ipak, uzmi ovu info sa rezervom....
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Mirjana 26/8/2011, 00:17

Racili, ja sam oduševljena Very Happy Hvala na izveštaju. Takve lekare volim, ona je prokomentarisala svaki tvoj nalaz, i lepo ti objasnila zašto i da li nešto treba da se uradi. Meni je isto moj dr rekao da meni ne treba davati diferelin. Dok ovde u SRB nisam primetila da je iko prošao bez njega! c pa ni ja!


Poslednji izmenio Mirjana dana 9/11/2011, 14:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Elle 9/11/2011, 14:22

Devojke, da li mozda neko ima svezu informaciju od dr. Sonje. Je li cena donacije jc i dalje 3800 eura?
Elle
Elle

Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 9/12/2011, 17:56

O.k. Osećam se dužnom i ovu temu da osvežim,
jer vidim da sem utisaka o izgledu klinike i samoj doktorki Sonji...i nema
mnogo pojedinosti o Klinici.



Bila sam godinu i tri meseca u neprestanoj
komunikaciji sa dr Sonjom, pre nego sam došla u Prag.



Sama ta činjenica vam govori da je dr prilično
predusretljiva , jer ko bi vam toliko svog vremena poklonio, a da vas i ne
poznaje. Ona je imala uvek odgovor i taj odgovor je stizao u roku od 24h.



Verovatno,ako ste se interesovali za ovu
kliniku, na njihovom sajtu ste mogli primetiti da je tu i tl. na koji se dr
Sonja UVEK javi. Neću potencirati njenu apsolutnu
dostupnost
,ali eto-razmislite- koliko je imate od svog lekara koji vas ko
je vodi. Ako je odgovor potvrdan-onda vam svaka čast, na dobrom ste putu.



Klinika
jeste mala, ali već bila u procesu širenja kad smo muž i ja došli. No, ako je
nekome bitan enterijer, da li ima 2 ugaone ili 3 biljke, onda njemu gode druge
usluge. Klinika je nastala 2009.g. tako da je sve novo u njoj-sav iventar, a da
ne pričam o osveživaču toaleta, koji me oborio s nogu, pa sam ga odmah nabavila
da boravi i u mom toaletu podsećajući me na kliniku J



Dakle, o higijeni je izlišno pričati, jer ne
znam postoji li neka privatna koja ne ispunjava naše,ali i standardne
prohteve...



Ono zbog čega sam ja u PFC otišla je metod
koji sam smatrala da nama, sa muškim sterilitetom treba. PICSI. Nema ga u Srbiji-tek odnedavno u Le,ali nisam sigurna u
njih, skoro je krenulo.



Embrionalni
monitoring
-jako
bitan u procesu selekcije embriona koji se vraćaju-JAKO BITAN.



Te usluge ni Sovenija ne pruža,a o drugim,
evropskim državama nisam ni razmišljala, jer su mnooogo skuplji.



Naravno, jezik
je tu kao olakšavajuća kategorija. Ne pričaju svi srpski. 3 osobe u klinici ga
govore: dr Sonja, koja je poreklom Crnogorka, Mirna i Danica, njeni asistenti.
Ostalo su Česi koji razumeju pomalo srpski...ko i mi njihov- uostalom
osnova-slovenska nam je ista J



Inače, dr Sonja je u ovom poslu više od 20
godina, radila u Pronatalu , odakle je povukla najboljeg embriologa zapadne Evrope, o čijim uspesima govore brojna
odlikovanja i priznanja...mi kad smo bili, on samo što je došao sa nekog
kongresa,nagrađen od Svetske organizacije. Lik je pravi naučnik-na prvo
gledanje J On je , takoreći prvi ili drugi
razlog mog odlaska tamo. Embriolog u mojoj priči je bitniji od ginekologa.



A, jeste li čuli za nekog da je imao
aspiraciju u nedelju?? Individualni
pristup-pre svega,
je nešto o čemu sam slušala o njima, i sama iskusila. Sad
će te reći: pa ako si bila za pregnil , nije mogla odložiti...ALI mogla je,
kako rade kod nas u Srbiji, da mi da pregnil sa folikulima od 17, a ne 20-kao
što je bilo- pa bi povadila verovatno delimično zrele jajne ćelije.



Apsolutno se svaka žena tretira kao jedinka.
Ono što nama fali-svuda.



Da li je neophodno da kažem, ustvari jeste,
jer iza sebe imam 3 neuspešna postupka i znam koliko papira od samih lekara
imam, koji su me vodili- za svaki UZ koji sam imala, aspiraciju, transfer imam
komplet izveštaj sa slikama,svi podaci, o kvalitetu ćelija, metodama, sve!



Svaki pregled, razgovor sa dr trajao je po
40-50 minuta. Najkraće je trajao ET J,ali razgovor sa dr o svemu- sat
vremena.



Na tom , poslednjem našem sastanku, dobili smo
USB sa komplet izveštajem embriologa,
kao sa fotografijama vraćenih morula i onih zamrznutih, i komplet 48-časovni
monitoring za svih 12 embriona.
Mislim da je ovo bio vrhunac celog
postupka. Tim snimcima sam se hranila do bete!



Inače, mi smo poneli svoj USB,ali ne- oni su
nam dali svoj, sa napisanim našim prezimenom na njemu J



ET-u prethodi
opsežan razgovor sa embriologom



Ima li to gde u klinikama gde ste radile
postupke? U Srbiji, znam da nema. Jako bitno. Naravno, češki ne govorim, ali tu
je Danica , koja je sve prevodila. Prvo je embriolog sav izveštaj nam iznela, a
onda ostavila prostora za moja pitanja, kojih je, naravno bilo.



Moram napomenuti da
je cena monitoringa , kao i zamrzavanja u ceni paketa...i hatching



Koliko smo se plašili da li ćemo imati novaca
za zamrzavanje, jer na njega nismo računali, nikad nismo imali materijala za ta
posla- a morali smo potpisati saglasnost da se preostali embrioni zamrznu,
dobro smo prošli. Šta više celokupnom cifrom smo prijatno iznenađeni.
Povoljnije nego u Srbiji. Mi smo kredit digli za ovaj postupak, nismo imali
drugu opciju. Naravno, sve za bebe, je l', al hoću da kažem da bih i duplo
platila za tretman koji smo imali.



Pri tom smo proveli 9 predivnih dana u
predivnom Pragu, i iz svega, samo pozitivni utisci.



p.s. izveštaj pisan pre bete, a posle bete
mogu samo da kažem da mi je drago da sam poslušala svoj instikt i učinila pravu
stvar.



Od srca preporučujemo PFC u Pragu.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 9/12/2011, 20:36

Cene ćete dobiti na p.p., jer je , koliko sam primetila, ipak su različite. Kome cena treba, nek me kontaktira na p.p. Hvala na razumevanju
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 10/12/2011, 10:50

Monitoring embriona je neprestano praćenje-pod kamerom- njihovog razvijanja. zašto je bitan? Bitan je jer daje kontinuitet u razvoju što umnogome olakšava kvalitetan odabir embriona za ET. jer- neki embrion se može na početku dobro razvijati, posle usporiti, a neki opet na početku lošije, pa posle stigne i ovog koji zaostaje- a oba su datog dana iste- kako odabrati- pa onaj što se kasnije probudio, a ne onaj što se prerano umorio- mislim da sam uspela donekle ovim plastičnim objašnjenjem da ti dočaram zašto je taj monitoring itekako bitan. Embriolog nije 24h sata sa embrionima. Na ovaj način jeste.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od maus 10/12/2011, 14:04

Bravo za kliniku, bravo za dr Sonju i njene kolege. BRAVO za uspesan tim!!! Isrpan izvestaj lol! Samo neka nastave tako! FANTASTICNO!!!
Ja imala aspiraciju u nedelju i to za Uskrs Razz
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 3 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu